Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vajon mi lehet a baj?


CseZsa

Recommended Posts

FERRARISSIMO

Sziasztok!Köszi a válaszokat. Ezt a megoldást javasolták nekem egy antenna szaküzletben is. Távirányítót hol tudnék szerezni hozzá vajon?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha nem adtak hozzá, akkor lutri, hogy megy-e. Egyáltalán van portja, amivel lehetséges a távvezérlés?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
djdna

Szisztok!

 

Én azzal a problémával küzdök, hogy mióta kicseréltem a tápegységet a gépemben azóta a PCTV Stereo tv kártyám a leg több csatornát nagyon rossz minõségben adja.

Ha esetleg valaki tud erre Valami megoldást akkor kérem írja meg.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
L.Gyuri

:eszkába:Előzmények a vásárlás témában innentől idáig. Gigabyte E8000 kártya. <KGigi>

 

Ma kipróbáltam tetőantennával a tunert és elég lehangoló dolgok történtek.

1. Az analóg adásnál RTL Klubnak nincs hangja, a digitális adások zöménél másodpercekre kimarad a kép vagy folyamatosan kockás. A processzorom Intel Core 2 Duo E4600, szóval nem hinném, hogy a gépem teljesítményével van a baj, a feladatkezelőben kb. 17% körüli a terhelés. Kipróbáltam a felvételt is, az is ugyanolyan kockás.

2. Nem változik a képarány hiába állítom át a tuner programjában.

3. A távirányító két gombjára reagál a gép, csak a némításra és csak a 4-re, ezekre sem mindig. Ma reggel olvastam egy másik fórumban, hogy másoknak sem nagyon működik a távirányító XP alatt. Nem tudom a dobozra miért van ráírva, hogy Windows 2000-től kezdve használható, XP-n és Vistán is. Ja és ezeket a dolgokat ugyanazzal a kábellel próbáltam, ahol amúgy is nap mint nap gond nélkül tévézünk, tehát a szobámba külön nem vezettem koaxot az antennáról. Úgyhogy kiszereltem a kártyát és kedden viszem vissza a boltba. E rövid kis teszt alapján a kártya megvételét NEM ajánlom.

Link to comment
Share on other sites

Garono

És hány százalékos a jelerõsség tetõantennával? Vagy a program ezt ki sem írja?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Csak digitálisnál lehet ilyet mérni. Analógból jön, ami jön.

Link to comment
Share on other sites

Garono
a digitális adások zöménél másodpercekre kimarad a kép vagy folyamatosan kockás.

Hmm?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hmm mi? Az pontosan ilyen. Ha gyenge a jel, vagy kimaradnak képkockák, ezáltal beszaggat, vagy kockák jelennek meg a hiányzó képpontok helyén.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nyilván ezért kérdeztem, hogy hány százalékos a jelerõsség...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akkor nem értelek.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Digitális adásról van szó > megkérdezem, hány százalékos a jelerõsség > mondod, hogy azt analógnál nem lehet mérni.

 

Én ezt nem értem. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mindkettõrõl írt valamit, én csak megjegyeztem, hogy analógnál ne keressen ilyet. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
L.Gyuri

Pontos százalékot nem ír ki, de általában a négy csíkból 2-3 világít, szóval kb. 50-75% között van a jelerõsség. Az lehet probléma, hogy a tetõantennát nem cseréltük le olyanra ami digitális adásra van gyártva? Egyébként ha analóg adásnál Germany a területi beállítás, akkor van mindennek hangja, kivéve az M1-nek. Erre mi a megoldás?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ezekkel a százalékokkal nem sokra lehet menni. Viszonyításnak jó, vagy az adott típusnál a legjobb antenna beállítás megkeresésére, de ahány típus vagy inkább gyártó, annyiféle kijelzés.

Volt olyan ketyere, ami egészen keveset mutatott egy másikhoz képest, mégis jó volt a vétel.

 

Link to comment
Share on other sites

L.Gyuri

Tegnap vettem egy külön tetõantennát a tunerhez, ma felszereltem. Az analóg adások gyönyörûek, de a digitális adások kockásak, szakadoznak. Kipróbáltam ugyanezt az antennát a TV-vel és azon a digitális adás is szép. Akkor most miben van a hiba?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
L.Gyuri

1 hónap után fejlemények történtek, tegnap olvasgattam a fórumon a Leadtek kártyákról szóló topikot és ott ajánlották a DVBViewer nevű programot, gondoltam én is kipróbálom. Ha a programot az ffdshow kodekkel használom, akkor tökéletes a kép, de ekkor vettem észre, hogy a PVR Presto hozott magával kodeket telepítéskor, és hogyha ezt a kodeket adom meg a DVBViewer-ben, akkor újra kockás lesz a kép. Tehát szerintem egyértelműen a kodek a ludas. Na most az lenne a kérdésem, hogy lehetne az ffdshow-t működésre bírni a PVR Presto alatt? Azért ragaszkodnék a "gyári" programhoz, mivel DVBViewer-rel nem lehet felvételt készíteni. A Windows hol tárolja a kodekeket? Megpróbálnám letörölni manuálisan a Presto kodekjét.

 

Leválasztva a vásárlás témából. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...