Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vajon mi lehet a baj?


CseZsa

Recommended Posts

TarrG

Volna egy gondom. Nem tudom hogy a kártya csinálja e, vagy a PowerCinema, de mikor nézem a tv adást a tv kártyával és közben netelek, vagy vagy valami olyat indítok el, ami erõforrásigényesebb, akkor elkezd recsegni a hang. Ha leállítom stop gombbal a tv-t és visszakapcsolom akkor megszûnik, de miután újra böngészni kezdek, újra ezt csinálja. Mi lehet a gond?

 

A tv kártya: Gigabyte GT-PTV-AF-RH

A hozzá való progi: PowerCinema

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Sweet

Hali!!

 

Lenne egy nagyon-nagy problémám és még nem jöttem rá hogy mi lehet a baj!

Nos vettem a közelmúltban egy ASUS MYCINEMA-P7131 analóg TvTuner kártyát hogy majd a TV-rõl és a régi VHS-ekrõl szépen bedigitalizálok mindent!Ez eddig szép és jó csak amint megkezdõdött a szoftveres része a dolognak valahogy semmi sem mûködött úgy ahogy kelett volna. A kártáyhoz adtak egy PowerCinema nevû kis progit ami elég gagyi mert semmit sem lehet rajta beállítani csak azt hogy godd better best legyen a felvétel minõsége!Na ez még úgy nem is lenne baj csakhogy amint elindítom a felvételt azonnyomban a kristáyltiszta (már amennyire tiszta lehet egy analóg jel) kép hirtelen a gyors kameraváltásoknál telelesz sok sok kis idegesítõ fehér csikkal, dehogy mitõl azt nem vágom?Esetleg milyen programot érdemes használni illetzve milyen kodecx csomagot célszerû a gépre installálni, ja a konf:

Abit nForce2 nf7 alaplap

AMD 2,8

512 DDR ram 400

Ati Radeon 9000 pro 128DDR

Sajnos már eléggé lassú kis rendszerrõl van szó, csak azé a filfelvételnek mennie kéne rajta vagy nem?

Elõre is köszi a megoldást jelentõ választ!!

Addigis mindejót mindenkjinek!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nagylacoka

Segítséget szeretnék kérni a következõ hibaüzenettel kapcsolatban:

"Could not render Video Demultilexer Pin

Probably MPEG2 S/W Decoder not installed!"

Akkor kaptam amikor el akartam indítani a Lifeview DTV nevû programot, amit a Lifeview FlyDVB Trio nevû tv kártyámhoz kaptam. Már nincs ötletem, hogy mit csináljak. Segítségeiteket elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
142

szi mindenki! van egy kis gondom: vettem egy tv kártyát pctv vision a progi neve,DE van konverterünk és amik azon fogható csatornák azok nem jönnek be a a számítógépen?miért és micsináljak? léccci segícseteeeeeeeek :Sír:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dzudzi

Sziasztok!

Nekem egy Ati Radeon 9600 All in Wonder videokártyám van ami rendelkezik egy philips tv tunerrel is.Olyan gondom van hogy kép az van de hang az nincs.A videokártyán a tuner mögött van egy audio out kimenet (most jön a szenvedésem) ahová egy picike csatlakozóval ellátott vezeték megy ami sokkal kissebb mint amilyen pl a pc-tvnek a hangvezetéke vagy mint ami a dvd olvasótól megy az alaplapra.integrált hangkártyám van Valami Intel integrált hang-nak nevezi a gép.Nekem van olyan veztékem amit a videokártyához kell dugni de annak a másik vége mivel sokkal kissebb nincs hová dugni!Modjatok erre légyszives vmit!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Unokaöcsém gondját osztom meg, hátha tud valaki értelmes ötletettel elõállni. A srácnak van egy aránylag elfogadható gépe, 1 GM Ram, ATI grafikus kártya, LCD monitor. XP SP2 fut rajta. A gondot, természetesen a játékprogramok okozzák, bár most már a videószerkesztõkkel is meggyült a bajunk. Ugyanis erõteljesen szaggat a kép. Raadásul nem is csak vadi új játékoknál. Elsõ gondolatom természetesen egy új install volt, de az sem segített. Utána elküldtem a szervizbe, hátha a videókártya vagy a memória a hibás, de mindkettõt bemérték, és rendbe van. Ott azt mondták, biztos az antivirus (AVG) miatt szaggat a játékok közben, de ez sem jött be. Legutóbb már csak az xp-t, a frissítéseket, az ATI drviert raktuk fel és egy kb. két éves GTA játékot, de a szaggatás továbbra is fenáll. Raadásul, mivel ez egy két éves gép, a problémák néhány hete fordulnak elõ, eleinte minden játék tökéletesen futott. Van valami ötlet, hogy hol keresgéljünk tovább?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
mizsi

Sziasztok!

Na most már kezdek egy kicsit aggódni új gépemmel kapcsolatban! :mérges: Történt ugyanis, hogy videókameráról szerettem volna digitalizállni anyagot FireWire portra csatlakoztatva. Viszont ha rádugom a kábelt a portra, majd a kamrába, nem történik semmi. Az Eszközkezelõ szerint a port rendben mûködik. Nem támogatná a Vista a FireWire-t?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem hiányzik valami driver? Például a kamerának nincs valami külön szoftvere, amit fel kell tenni? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Nincs. De ha lenne is, amint rádugom a portra, fel kellene ismernie mint új hardver, nem? Egy Canon MV900 kameráról van szó.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

De. :hááát: Más FireWire-eszközöket felismer a rendszer? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Azt nem tudom, mert jelenleg nincs más ilyen eszközöm.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Kamerához nem kell külön driver. (Legalábbis a TV-nél nem használunk.) A kábel nincs véletlenül megsérülve? Engedélyezve van a hálózati kapcsolatoknál a firewire?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Na ez az, amit nem tudok. Hol tudom megnézni a Vistában?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Gondolom, valahol a Vezérlõpultban. Nincs Vistám, most nem tudom pontosan megmondani. :upsz:

Kamerához nem kell külön driver.

Van olyan kamera, amihez adnak külön szoftvert, hogy zökkenõmentes legyen a kapcsolat a PC-vel. ;) De az igaz, hogy driver nélkül is fel kellene ismernie a kamerát rendszernek. :hááát:

 

 

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Még a BIOS-ban is megnéztem: engedélyezve van a port használata.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
cserepestmg

Üdvözletem,

 

Pinnacle PCTV Hybrid PCI kártyával küzdök néhány napja. A hangok beállítása végre sikerült (Hungary, PAL G), viszont továbbra is fennáll:

Bekapcsolom a TV-t, majd általában néhány percen belül elindul a felvétel. Vagy az idõeltolás. Sehol nem állítottam elõre programozott felvételt, az idõeltolást kifejezetten letiltottam. Távirányító nem lehet, mert azt letiltva is fennáll a probléma. Ráadásul egy cserén már túl van, az PCTV analog 110i volt ugyanilyen tünetekkel. A legutolsó telepítés után csak egy csatornát hangoltam be, akkor nem volt ilyen gond, mondjuk csak egy órát teszteltem. Egy másik alkalommal viszont a MediaCenter önhatalmúlag elindult...

 

Ha van ötlet, neadjIsten tapasztalata, kérem ne tartsa magában.

 

Elõre is kösz

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
ezermester

Szofveres problémára gyanakszom, esetleg egy jópofa vírusra.

Ez a kártya a Német Pal normát jobban csípi, mint a Magyart.

 

Akkor is, ha késtem vagy fél évet. Upsz!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Anti

Igencsak régi, PixelView Play TVPro TV/FM kártyát szinte az XP feltelepítése óta 5.23 frissített driverprogrammal használjuk. Már igen hosszú ideje (kb.1 éve) csak akkor mûködik, ha rendszergazda fiókból indítjuk. Felhasználóként bejelentkezve a program látszólag ugyan elindul, kezelõablaka megjelenik, de nincs se kép, se hang.

ESET Smart Security tûzfal és vírusvédelem programon kívûl más védelmi program nincs. Mi lehet az oka, hol, mit, hogyan kellene beállítani, hogy ismét mûködjön? (Nyilván valamelyik segédprogram -Xp-AntiSpy, Reg Toy, registry karbantartó, stb. de nem tudok rájönni).

 

Elõre is köszönöm a segítséget: Anti

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

És ha nem rendszergazda fiókból, rendszergazda-ként indítod el?

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Telepítéskor nincs választásod?

Telepítés minden felhasználói fiókba. (All)

Telepítés csak ebbe a felhasználói fiókba. 8)

Nézd át a hang beálításokat a vezérlõpultban, lehet hogy nem állítottál be valamit!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
frank28

Sziasztok! A napokban kaptam egy Pctv 110i tv-tunert,de még csak odáig jutottam el,hogy beletettem a gépbe.Hogyan tovább? Kösz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tedd fel a drivert meg a hozzá kapott programot. A programmal tudod majd megkeresni a csatornákat.

Link to comment
Share on other sites

ezermester
A napokban kaptam egy Pctv 110i tv-tunert

:Sír: :Sír: :Sír:

Na ennek a kütyünek van külön topikja. :Sír:

Bízom benne, hogy egy jól működő példányt fogtál ki.

Link to comment
Share on other sites

frank28

Sziasztok! Van egy pctv110i kártyám,minden frankó,talált 56db csatornát is,de se kép se hang.Mivel sokan dicsérték letöltöttem a chris tv 5.25 lite-ot,de így sem mûködik.Valami kis kábel meg kilóg a kártyából amirõl fogalmam sincs,hogy hova tegyem.Talán a hangé lenne? Ha integrált az audio akkor hova kell bedugni?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

IPB kép A hanghoz, a program a hangerőszabályzást is ahhoz kell beállítani.

 

A képszabványt állítsd PAL-B-re, hátha lesz kép.

 

Nincs tunerem, de ha már senki sem válaszol, próbálkozok.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...