Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vajon mi lehet a baj?


CseZsa

Recommended Posts

CseZsa

Sziasztok!

 

Egy olyan Tv tuner problémával küzdök amit nem tudok orvosolni mert nem tudom az okát. Mivel nem vagyok profi és az ok ismeretlen, nem tudom milyen témakörben vessem fel. Egy biztos a Tv tuner a fõszereplõ.

 

Azért is nyitottam ezt a témát, hogy - a videoeszközökkel kapcsolatos - olyan hibajelenségekre találjunk megoldást, amelynek a valódi okát nem ismerjük. Értem itt ez alatt, hogy ha pl. Tv tuner használata produkál valamilyen rendellenességet, nem biztos, hogy a tunerban van a hiba. Lehet hogy a processzor vagy a memória kapacitása kevés, és - ha értenék hozzá - sorolhatnám a számos összetevõt ami közrejátszhat a problémában.

 

:tv_horror:

 

Nem régiben vásároltam egy Gericom külsõ USB2.0 tv tunert (nem tudom milyen megitélése van szakmai körökben). Sokat küzdöttem vele, de sikerült beállítani a csatornákat. viszonylag tiszta a kép ami bejön, a hang egészen jó. Egy baj van, akad a kép, sõt nagyon akad, kb 1 másodpercenkét frissül.

 

Elõször arra gondoltam, biztos a procim kicsi kapacitású Intel P4 1500-as (tényleg nem gyors), de ezt elvetettem, mert a felvétel a Tv tunerrel akadozás nélküli, tiszta.

 

Tehát a gond valahol a tuner és a monitor között leledzik.

 

Szerintetek mi lehet a baj? Talán a videokártyám nem jó neki? Tipusa: NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 32 MB.

 

/És miért vagyok figyelmeztetve?/

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem vagy figyelmeztetve, hiszen 0%-on állsz! ;)

Ami a problémádat illeti, nem ártana, ha leírnád, milyen konfigurációd van.

Mivel a felvett anyagot jól játsza le a géped, arra gondolok, hogy a közvetlen lejátszás kicsit megterhelõ neki. Arra is lehet következtetni, hogy a videokártyád bírná játszani dolgot, csak nem kap elég információt. Az is biztos, hogy magában a tuner elég gyors, hiszen az adást tudod rögzíteni. Ez egyben kizárja a merevlemez hibáját, kivéve az UDMA mód engedélyezettségét. Ez még lehet a probléma forrása.

Tehát, kizártuk a videokártyát és a tv tunert, illetve részben a merevlemezt.

Maradtak a köztes alkatrészek, névszerint a memória és a processzor, valamit a SZOFTVER.

Ezért lenne jó, ha leírnád a teljes összeállítást, szoftverestül.

Link to comment
Share on other sites

CseZsa

Sajna otthon akadozik a net, (ha egy üzlet beindul... :)) ), a munkahelyemen meg csak mutyiba lehet.

Így kicsit megkésve, de itt vannak a gépem paraméterei. Nem semmi munka volt összevadászni :))

 

Alaplap: Compaq 077CH Brookbale i845 lapkakészlettel

 

Processzor: Intel P4 1500 MHz, külsõ órajel: 400 MHz, Max órajel: 2300 MHz,

 

Jelenlegi órajel: 1500 MHz, FSB: 100MHZ, Memóriabusz: 133 MHz, Utasításkészlet: X86, MMX, SSE, SSE2, Tokozás: 478 Pin uPGA

 

Grafikus proci: MSI MX400 Pro (MS-8817) 200 MHz

 

Memória: egy noname 128 MB és egy Kingston KVR133x64c3/256MB, mindkettõ SDRAM 133 MHz

 

Hangkártya: Intel 82801BA(M) ICH2X/M - AC 97' Audio Controller (C-0)

 

Videokártya: NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 32 MB

 

Winchester: 1. Maxtor ATA 541DX, 20 GB, 5400 PRM, 2. Seagate Barracuda 7200.7 Plus 160023, ATA, 160 GB

 

Monitor: Compaq V570

 

Szoftverek:

Op.rendszer: Windows xp + sp2,

Tunerhez kapott progi (ezzel vettem fel): honestech TVR (próbáltam a ChrisTV-t, meg a DScalert is, sajna egyikkel sem mûködik a tuner)

A felvételt WMP-vel és Irfanview-val próbáltam lejátszani sikeresen.

 

Remélem mindent leírtam, de ha hiányzik valami lényeges azt is kikurkászom.

És köszi, hogy válaszoltál.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Jól értem, nem a lejátszással, hanem a Tv adás nézésével van gondod? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

CseZsa

Igen, igen és szivesen veszek minden ötletet.... :)

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Az USB alaplapra integrált, vagy PCI slot-ba helyezhetõ bõvítõ kártya?

Á bocs most látom ez egy P4 alaplap nyilván alaplapi. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

CseZsa

Ha a tunerra gondolsz az USB-s és USB2-re van csatlakoztatva. A kevéske kis leírásában állítják, hogy tv-t nézni az USB1-en is lehet. Így jártam.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nos, megnéztem ez a tunert egy kicsit közelebbrõl. A gond ott van, hogy a hang és kép visszafejtését a procid végzi, ezért nem tudsz normálisan TV-t nézni, valós idõben. Legalább 2 GHz-es proci lenne javasolt.

 

Itt a forrás is hozzá: http://www.funstart.at/plaintext/news/comp...20beihofer.html

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Ez így is van, és az USB-s tunereket direkt a gyenge gépekhez ajánlják, mert ezek hardveresen végzik el a felvételek kódolását, így szinte alig terhelik a processzort.

Lehet, hogy az eszközöddel van valami baj, de mielõtt visszavinnéd, próbáld meg egy másik gépen használni pl. ismerõs, munkahely stb.

Mivel USB-s ez nem is járna nagy macerával.

 

U:

Aha, arpsoft valószínû megfejtette a problémát és szerintem is a processzor, de így még a memóriák is gyengék.

Link to comment
Share on other sites

CseZsa

Hát ez nem valami jó hír számomra, legalábbis anyagilag, a P4-es procik ára igen húzós, gyûjtögetnem kell. De míg összejön - megfodadva a tanácsot - kipróbálom valakinél.

Köszi a fáradozást.

 

UI: memóriát már tervezem egy idje. Nem tudom mennyire segít, de úgy próbáltam ellensúlyozni a gyengeségét, hogy a virtuális memóriának - PC World receptje alapján - egy külön álló 2 GB partíciót csináltam. Eddigi használat során még nem mutatkoztak a memóriagyengeség tünetei, ez az elsõ eset. Azért elõbb a procira repülök rá. Köszi :)

Link to comment
Share on other sites

DJGABI
:pislog::pislog::pislog: CseZsa az 1.5 GHz proci nem volt elég TV-nézésre? -A proci-vásárlás topicban olvastam-. Az is USB-s volt vagy miért szaggatott a kép???
Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Legalább 2 GHz-es proci lenne javasolt.

Na ja :) P4-bõl :démonikacaj:

 

A procis topikban is írtam hogy a haveromnál gyenge volt a felvételre a Pinnacle PCTV-hez az 1.5GHz-es P4. Akkor vettem az elsõ AthlonXP-met 1600+ (1400MHz). Ez tökéletesen elég volt :démonikacaj: Na de nem OFF-olok :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Hát ez nem valami jó hír számomra, legalábbis anyagilag, a P4-es procik ára igen húzós, gyûjtögetnem kell. ...

Akkor javaslok inkább egy ASUS TV/FM tunert. 10ezer FT alatt megkapod, és bár nem lesz TXT, de szép a képe.

Link to comment
Share on other sites

CseZsa

@ tanulo91

Hát ezért:

Nos, megnéztem ez a tunert egy kicsit közelebbrõl. A gond ott van, hogy a hang és kép visszafejtését a procid végzi, ezért nem tudsz normálisan TV-t nézni, valós idõben. Legalább 2 GHz-es proci lenne javasolt.

 

@Shia-ko

Van már tunerem, és szerintem nem is olyan rossz, bár itt nem láttam emlegetni. A bajt csak az generálta, hogy nem voltam körültekintõ a vásárlásnál, a gépem képességeit illetõen . :hááát:

 

@Chabi

Igen olvastam, csak nekem épp fordítva mûködik a felvétel jó (tv minõség), de a tv nézés nem megy.

 

Proci és memória fejlesztés mellett döntöttem, ha jövõhéten realizálódik, beszámolok a fejleményrõl.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Tudom, csak írtad, hogy nincs pénzed erõsebb procira, akkor egyszerûbb venni egy olcsó, de jó tunert. :ötlet:;)

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Tv-tuner gond: Egy ismerõsöm vett új PC-t (512 MB, 2,8 MHz proci, stb), amiben van egy (talán MSI???) tunerkártya, egy Tv@nywhere nevû programmal. Rádugtuk a kábeltévét a kártyára, aztán elkezdtem kerestetni (Hungary, PAL-DK-t ajánlott fel, elfogadtam). Talált egy csomó csatornát, gyönyörû képpel, de hang nem volt. Miután a tunerkártya hangkimenetét rádugtam a hangkártya bemenetére, minden adó egyformán zúgott (100% zaj, semmi hang). Újraindítás után az elsõ adón szép tiszta hang jött be, a többi ugyanúgy zúgott, sõt, miután visszakapcsoltunk az elsõre, az is. A következõ újraindítás után kép nem volt egyiken se, csak a zúgás. Ezzel szórakoztam vagy két órát, aztán elmenekültem. Mivel tunerügyben kezdõ vagyok, gondoltam, felteszem a fórumra, hátha van valakinek ötlete. Próbálkozzak a ChrisTv-vel esetleg?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Talán azért nem volt hang, mert hazánk PAL-BG szabványú... ;)

A ChrisTV-vel meg mindent beállíthatsz...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
undi

Hali!

 

Lenne egy Tv Tuner kártyás problémám. :Sír: Van egy (KWorld) KW-TV878RF tunerem. Elég régóta használom, nem egy gépben mûködött már. A helyzet az, hogy most vettem egy új alaplapot és amikor a tunert akartam használni, akkor egy darabig volt kép, utána ha váltottam, akkor a kép elment, vagy szemcsés volt, vagy tök fekete, csatorna váltásnál csak a hang váltott, semmi más nem történt. Szóval elég gázos a helyzet. llyen még soha nem fordult elõ.

Miért van ez, és hogy tudom kiküszöbölni?

Az alaplapom: MSI K8N Neo2-Fx

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Teljes képernyõn is fekete a kép?

Link to comment
Share on other sites

undi

Szia!

 

Igen. Teljes képernyõben is fekete, vagy szemcsés, és kicsiben is ugyanaz a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Akkor passzolom, esetleg túlmelegszik. :(

Link to comment
Share on other sites

Zsola1978

Sziasztok.

 

Új vagyok itt. és lenne egy problémám.

Vásároltam egy pinnacle pctv-t. Típusa 50e.

feltelepítettem a notebook-ra, a driver-t, és a szoftvert. Azt tapasztaltam, hogy ha bekapcsolom a programot szinte 90%-ban 10-20 másodperc múlva telljesen lefagy a gépem. Az elõzménye, hogy szaggat a kép, és besistereg a hang. álltalába a sz.g. ujraindítása után helyesen mûködik a program. de ha a programot indítom ujra, vagy esetleg más külsõs programmal szeretném használni a tunert, pl:Nero vision express, Movi Maker, stb, szinte 100%-ban lefagy a gépem. Mi lehet a probléma. Ezt a tv tunert nagyon ajánlja mindenki, de én nem tudom használni. Számítok a segítségetekre.

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

tizedes84

Egyik ismerõsömnek szintén Pinnacle PCTV típusú tunerkártyája van, és anno akárhogy próbáltam meg feltelepíteni neki, mindig ott maradt a sárga felkiáltójel az Eszközkezelõben, plusz a kártya se mûködött természetesen. Kb 2 napot szívtam vele, mire ismerõsöm felhívta a figyelmemet, hogy a dobozra rá volt ragasztva egy kis matrica, amin apró betûkkel fel volt tüntetve egy webcím. Azt írták, hogy innen kell letölteni egy XP-hez szükséges frissítést... Mondanom sem kell, hogy a frissítés letöltése után gyönyörûen ment minden... :S

 

Szóval szerintem te is alaposan nézd meg a dobozt, hátha van valami ilyesmi infó rajta. (Sajnos én már ezt a webcímet nem tudom fejbõl)

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Isti81

Hali!

 

Nekem olyan problémám van amilyet szerintem a világon még nem láttak :mérges: Leadtek Tv2000XP Expert kártyát használok, de már a negyediket fogyasztom kb. De szerintem ez az utolsó. Csere lesz Pinnacle 310i-re.

Szóval a kártyák jók, kb 1 hónapig.Utána sorban kezdenek a csatornák torzulni,csíkozódni olyan sorrendben ahogy a kábelen jönnek. A gépnek tuti nincs baja, mert a régi gépen is ugyanez volt a gondom. (A régi: Asus P4C800 Delux,Northwood 1800, 512Ram, Radeon 9500. Az új: Asus P5LD2, P4-2666mhz, 1Gb Ram, Radeon X700, SB Audigy 2ZS). Az antenna felõl meg nem tudom mi lehet a gáz, mert kristáyltiszta amúgy a képen, monitoron,tv-n is. Soha nem volt baj. Ötlete valakinek?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...