Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzor beállítása


mcfresh

Recommended Posts

Pjotr

A gond az, hogy ez processzoronként nagy eltérõ tud lenni. Konkrétan mirõl lenne szó?

Link to comment
Share on other sites

elwood

És hol tudnám megtanulni?

 

A konkrét problémát -szerintem- egy intel p2.4 proci jelenti. Néha bebootól a rendszer és elindul az xp, de egy idő után lefagy és még a bios-ig sem lehet eljutni újraindítás után. Ha eltelik egy kis idő utána újra beboottól és egy darabig megy és újra lefagy. Egyszer amikor eljutottam a biosig, akkor a proci sebességnél volt szép piros szöveg. Sajna gyenge az angolom és valami olyasmit hámoztam ki, hogy a frekvenciákkal van a gond.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Rossz a táp, és valószínûleg lemerült az alaplapi elem.

Link to comment
Share on other sites

elwood

A tápot és az elemet, valamint a memóriát egyenként kicserélgettem és akkor is produkálta a fagyást.

Link to comment
Share on other sites

elwood

Már egy másik procival is kipróbáltam és azzal is fagy. Szerintem az alaplappal lehet a gond, de azért érdekelne egy általános leírás -ha létezik- a proci beállításokról.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az említett proceszor beállítása rendkívül egyszerû, mert csak egy FSB-t és egy multipliert kell beállítani, és megy is. Az FSB ennél a modellnél 100/133 MHz lehet, a multiplier értéke pedig fix. FSBxmultiplier = CPU órajel, legalábbis a Pentium 4-nél így van.

Link to comment
Share on other sites

elwood

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
eldzse

Sziasztok!

 

Van egy Gigabyte GA-945GCM-S2C alaplapom és szeretnék venni hozzá egy Intel Core 2 Duo E6550-es procit. Az alaplap fel van frissítve F5-re, de a honlapján lévõ CPU support-nál az van odaírva, hogy támogatja a procit, de csak "overclocking"-olva, ez viszont nem tudom mit jelent.

 

Core™ 2 Duo E6550(2.33GHz,4MB) FSB:1333 BIOS: F4(by overclocking)

 

Tudnátok ebben segíteni, hogy a BIOS-ban mit állítsak majd be?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
tsunami24

Üdv!

 

Nemrég kaptam egy használt gépet csak felmerült néhány gond vele. Elõször is egy kb. 6 éves gép lehet, elvileg nem nyultak hozzá sose. A baj az, hogy ha elkezdek rajta játszani, vagy kb 2 órán át bevan kapcsolva, utána a Processzor elkezd szkreccselni, és felpörög 90-100%-ra. Ha inditás után elinditom pl a Heroes 3-at, ami nem igényel nagy gépet, ugyan ez van. A ventilátorrol nem is beszélve, ami inditás után rögtön felpörög max-ra, és el sem hallgat, és még hangos is :lol: . Mi lehet a probléma? Esetleg BIOS frissités? vagy rossz CPU beállítás?

 

A gép adatai:

 

Számítógép típusa ACPI x86 alapú PC

CPU típusa Intel Pentium 4 540, 3200 MHz (16 x 200)

Alaplap neve MSI MS-7046 (Medion OEM)

CPU alias Prescott

Min / Max CPU szorzó 14x / 16x

Rendszermemória 1280 MB (PC3200 DDR SDRAM)

BIOS típusa Award (10/29/04)

Videokártya NVIDIA GeForce PCX 5300 (128 MB)

Link to comment
Share on other sites

Temporary
... 6 éves gép lehet, elvileg nem nyultak hozzá sose...
Akkor egy új XP telepítéssel kellene kezdeni :)

 

Link to comment
Share on other sites

tsunami24

De már próbáltam rátenni, viszont a MODEM-emet nem ismeri fel. Tehát XP mellett nincs netem. Viszont a Win7 felismeri a modemet, ezért használom most ezt..

Link to comment
Share on other sites

tsunami24

Akkor ezekszerint az lehet a probléma hogy a Win7 eszi a procit meg a RAM-ot? Xp alatt már jo lehet??

Link to comment
Share on other sites

tsunami24

VIA VT6105M/LOM Rhine III 10/100 Mbps Fast Ethernet Controller PCI

 

Ez a hálózati kártyám.. ma este megpróbálom így feltennni az XP-t hogy mellé telepítem eztis.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...