Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzor beállítása


mcfresh

Recommended Posts

Gereby

BIOS frissítés könnyen segíthet. Ha nem, akkor meg be lehet állítani kézzel is dolgokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
cylon

Segítenél ? milyen értékeket állítsak be? Sose csináltam procival ilyeneket....

Link to comment
Share on other sites

Gereby

BIOS-ba bemégy a CPU-hoz. Kézire rakod. Beállítasz 133-as FSB-t, és 11,5-es szorzót. Így elvileg úgy fog menni, ahogy kell. Ha meg a BIOS frissítés mellett döntesz, akkor a megfelelõ topicunkat olvasva megtalálod a választ.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ez az alaplap nem támogatja a 133-as FSB-t.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
prinko

Az egész oldal AMD-s problémákkal van tele. Én csak azt nem értem, hogy a csodába adhat valaki ezekért a szemetekért pénzt?! Az Intel sem kerül sokkal többe. Ja és az AMD a fasorban sincs ehhez képest.

Mindenesetre próbálkozzatok. Erre jó az AMD.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Itt föként alaplapokkal van probléma. Egyébként nagyon nem értek egyet a föltevéseddel. Eléggé elfogultnak tûnik... :(

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Prinko, nem tudom mi alapján vontad le hogy ezek a procik szemetek, és hogy a fasorban sincsenek az intelhez képest. Nem éppen ebben a témában való jártasságodat tükrözi ez a hozzászólásod (már ha jártas vagy valamennyire a processzorok világában :) ).

Link to comment
Share on other sites

ati012

Az AMD egy jobban tuningolható Intel. Valamennyivel olcsóbban. Eddig Én is Inteles voltam, de nem hiszem hogy a következõ gépem is Inteles lesz. ;)

 

Emoticon nem mondatvégi írásjel. Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

Becsoft
Az AMD egy jobban tuningolható Intel

 

Hát ez a Core 2-vel már pont nem igaz. :Sír:

 

Rád is vonatkozik... Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
seals

Sziasztok!

 

Nagyon érdekes ami történt (vagy hülye vagyok)! Amikor megvettem a gépet december közepén, a procim normális járaton ment.

Core 2 Duo E6750 2.66 GHz

De most vettem észre, hogy már nem annyin megy, hanem csak 1666 MHz-en és az FSb(QSB) se 1333 MHz mint volt, ugye csak 1033. A BIOSban minden automata mint eddig hozzá se nyúltam. 333Mhz * 8 nak kéne lennie, de még se annyi. Mit csináljak? Nem értem miért van ez!

 

Köszönöm!

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

Bata László

A Core 2 processzorok képesek alacsonyabb órajelen járni, amikor nincsenek terhelve - ezt maga a Windows tudja némileg szabályozni. Emiatt először nem árt, ha belenézel a Vezérlőpult energiagazdálkodási részébe. Ha "spórolós" üzemmódban van a rendszer, akkor tedd át normálba.

 

Ez után akkor nézd meg az órajelet, amikor legalább 70%-os terhelésen megy a rendszer. Ha akkor is 1666 MHz-et látsz, akkor tényleg baj van, valószínűleg a BIOS-ban van valami elállítva.

Link to comment
Share on other sites

seals

László!

 

Szia!

 

AMit írtál igazad van és azt én is tudtam,hogy az Xp tudja szabályozni a CPU órajelét.

Igazad van mert az órajele 2133 MHz re van beállítva és mivel nincs terhelés 1600 MHz fut.

EZ mind rendbe is van de régen alapból 26660 MHz volt az eredeti órajele ,0%-os kihasználtságnál kevesebb.

A BIOS-ba minden auto-ra van állíttva,próbáltam kézileg 333Mhz*08 ra állítani de úgy se változott semmi.

Energiagazdálkodás része jó volt maximális telep -re állítva se volt semmi változás.

CPU tulajdonságai:

CPU típusa DualCore Intel Core 2 Duo E6750, 2133 MHz (8 x 267)

CPU alias Conroe

CPU stepping G0

Utasításkészlet x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3

Eredeti órajel

Min / Max CPU szorzó 6x / 8x

Engineering Sample Nem

L1 kód gyorsítótár 32 KB per core

L1 adat gyorsítótár

L2 gyorsítótár 4 MB (On-Die, ASC, Full-Speed)

 

Multi CPU:

Alaplap azonosítója P5K

CPU #1 Intel® Core2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz, 2133 MHz

CPU #2 Intel® Core2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz, 2133 MHz

 

CPU fizikai információk:

Tokozás típusa 775 Contact LGA

Tokozás mérete 3.75 cm x 3.75 cm

Tranzisztorok száma [ TRIAL VERSION ] millió

Gyártási technológia 8M, 65 nm, CMOS, Cu, Low-K Inter-Layer, 2nd Gen Strained Si

Processzormag mérete [ TRIAL VERSION ] mm2

Magfeszültség 1.300 V

I/O feszültség 1.300 V

Tipikus teljesítmény felvétel 65 - 75 W (órajeltõl függõen)

Maximális teljesítmény felvétel 99.4 - 119.3 W (órajeltõl függõen)

 

BIOS!System Information:

Azonos az Everstel

 

Jumperfree Configuration:

AI Overlocking

Cpu Ratio Controll

Ratio CMOS Setting

Fsb Frequency

...

...

 

CPU Configure Advanced Cpu setting

Brand Strind: DualCore Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz

Speed:2,136Mhz

FSB:1333

Cpuid:6fb

Ratio Status:Unlocked Max:8 min:6

 

Azért vettem ezt a procit mert nagyon jókat olvastam róla pl a pcworldben is.De,hogy 1 GHz el kevesebb órajelen menjen a proci az már gáz szerintem.

Aki tud kérem segítsen hol keressem a hibát vagy mit csináljak.

Köszönettel István

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

És mi lenne, ha végre beállítanád rendesen? :hááát: Állítsd át az FSB-t 333MHz-re! (Közben figyelj a memóriákra!)

Link to comment
Share on other sites

Bata László
László!

....

 

Aki tud kérem segítsen hol keressem a hibát vagy mit csináljak.

Köszönettel István

Ha terhelésnél felmegy az órajel, akkor ne csinálj semmit! Semmi értelme, hogy mondjuk szövegszerkesztés közben maximális órajelen fusson a gép, úgysem tudsz gyorsabban gépelni és csak a villanyszámla lesz nagyobb.

Link to comment
Share on other sites

seals

Szerintem sokan hülyének néztettek hogy nem bírja beállítani ez a srác a proci órajelét...,meg ,hogy minek nekem 2.66 GHz.

 

 

Szövegszerkesztéshez nem kell annyi de mibõl gondolod,hogy csak azt csinálom?

A problémát megoldottam.

Bevillant a megoldás!

Áramtalanítottam a gépem.

Láss csodát jó lett!

Ugyanis ha áramtalanítom az asus alaplap be majd kikapcsolódik majd kb 2 másodperc múlva vissza és csak úgy kezdi újból a rendszer indítást.

 

 

Remélem ha egyszer másnak is lesz ilyen problémája és elolvassa amit írtam segíteni fog.

 

Üd S.E.A.L.S.!

 

ui:Köszönöm,aki próbált segíteni

LÁszló

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Szövegszerkesztéshez nem kell annyi de mibõl gondolod,hogy csak azt csinálom?

Ha jobban terheled a processzort, akkor automatikusan maximális órajelre áll.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Judo Judy

Sziasztok!

Pjotr!

 

Bocsi, nem néztem hogy üzenetem van :-)

 

Itt van ami kell:

 

 

--------[ Túlhajtás ]---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

CPU tulajdonságai:

CPU típusa DualCore Intel Pentium D 950

CPU alias Presler

Engineering Sample Nem

CPUID CPU név Intel® Pentium® D CPU 3.40GHz

CPUID revíziószám 00000F64h

 

CPU sebesség:

CPU órajel 2407.16 MHz (eredeti: 3400 MHz)

CPU szorzó 12.0x

CPU FSB 200.60 MHz (eredeti: 200 MHz)

Memóriabusz 334.33 MHz

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A BIOS-ban állítsátok be a CPU szorzót (multiplier) 17-szeresre!

Link to comment
Share on other sites

Judo Judy

Pjotr!

 

Ezt már nekem írtad vagy valaki elõttem szólónak?

 

Amennyiben igen, szükségem lenne némi segítségre ehhez.

 

 

Judy

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Neked írtam. (Vagyis nektek, ketten is dolgoztak rajta, úgy olvastam :P ) :)

De meg fogod találni, ott lesz, ahol FSB-ről beszél a BIOS, meg CPU setting-ekről.

Link to comment
Share on other sites

Judo Judy

Köszi, mihelyt a gép elé enged a párom, akkor megcsinálom, jelenleg õrült tempóban menti az adatokat a géprõl....

 

Fél hogy legközelebb nem indul el, vagy valami történik és akkor már nem lesz rá lehetõsége.

Igazat adok neki.

 

Majd jelentkezem.

 

Addig is még egyszer köszönöm szépen.

 

De ettõl ugye még nem fog bootolni a gép? Igaz ezt is kipróbálom ha lesz rá lehetõségem. :-)

 

 

Tisztelettel:Judy

 

 

Szia Pjotr!

Tudtam, hogy nem megy az olyan könnyen, ugyanis csak ezeket találtam:

 

Advanced

 

Configure advanced CPU settings

_______________________________________

 

Manufactured: Intel

Brand String : Intel ® Pentium ® D CPU 3,40 GHz

Frequency: 3400 MHz

FSB Speed: 800 MHz

 

Cache L1 : 32 kB

Cache L2 : 4096 kB

Cache L3 : 0 kb

 

 

Ratio Actual Value: 17 <- ez nem az?

 

A kékeket nem kínálja fel változtatásra csak a következõket

 

Microcode Updation [Enabled]

Max CPUID Value Limit [Disabled]

Execute Disable Function [Disabled]

Enhaned C1 Controll [Auto]

CPU Internal Thermal Controll [Auto]

 

 

Intel ® SpeedStep tech [äutomatic]

 

Ugyanis az FSB illetve a CPU csak itt szerepelt :-(((

 

Ilyenkor mi van?

 

Tisztelettel:Judy

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A C1E be van kapcsolva [Auto], ezért csökkent le a CPU szorzója. Meg lehetne próbálni, hogy kikapcsolod, és megnézed, hogy úgy panaszkodik-e a processzorra a gép. Néha az energiagazdálkodás tud rosszalkodni.

Link to comment
Share on other sites

ragazzo

Sziasztok!

 

Nem tudom mennyire tipikus a problémám, de azért csak leírom. A gépemben egy AMD Athlon 2200+ proci. Egyik napról a másikra 1500+ írt ki bootolásnál és xp alatt is. Megnéztem a CCleaner alatt is, ott is hasonló a helyzet. Annyit tudok, hogy valahogy talán "elállítódhatott" a processzor órajelének a beállítása. Én nem nyúltam hozzá az egyszer biztos. Javasolták, hogy vegyem ki az elemet, és ekkor a BIOS visszaáll az alapra. Megtettem, de még több sikertelen újraindítás után rá kellett jönnöm, hogy az idõt és dátumot is be kell állítani. A lényeg: állítottam a számokon, és semmilyen értékkel nem bootol be a gép. Csak ha 100 az érték. Elég idegesítõ a dolog, jó lenne ha valakinek meglenne a megoldás, mert szeretném lezárni az ügyet.

Még annyi, hogy néhány hete raktam fel egy progit, azt hiszem a PC Tools valami optimalizáló programját, és az "optimalizálta" a gép beállításait. Okozhatta ez a hibát?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Állítsd be az FSB-t 133 MHz-re, a multipliert pedig 13,5-szeresre! Ha kiveszed az elemet, akkor az FSB a 100MHz-es értéket veszi fel. Nézd meg a memóriákat is, hány megahertzen mennek. :) (Ha DDR400-as modulok vannak benne, akkor a memóriabusznak 200MHz-en kell mennie, ha nem, akkor 166 vagy 133!)

Link to comment
Share on other sites

Judo Judy

Szia Pjotr!

 

MÁr nem írja ki a gép hogy BIOS hiba. Sajnos viszont más gond van.Tulajdonképpen az egyik az, amivel a másik topicból idejutottam azaz nem bootol a gép. Rájöttem hogy azért nem mert a BIOS nem veszi tudomásul azt hogy átállítottam a bootsorrendet, azaz nem menti el. A másik az, hogy eltûnt a párom mint rendszergazda és felhasználó a géprõl. Tudom ezek a problémák nem idetartoznak, de a másik topicban Te ajánlottad a CMOS cleart. A kérdésem ha kiveszem az elemet vagy átdugom a jumpert, akkor elvileg minden visszaáll alapba? A BIOS-ban is?

 

Ha igen, akkor megint nem lesz jó a BIOS mert nem tudom milyen adatokat kell ott beállítani ahhoz a konfigurációhoz ami van. Ennek ellenére megtegyem? Akkor esetleg újra tudom telepíteni a rendszert, illetve valamelyik topicban tudnak nekem segíteni a BIOSt újra helyesen beállítani?

 

Tisztelettel:Judy

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...