Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Invision Power Board


Lightning

Recommended Posts

Matexe

Hali !

Valaki meg tudná mondani nálam mi lehet a probléma? Fel akarom (telepíteni) de ezt irja :

 

Warning!

 

The following errors must be rectified before continuing!

Please go back and try again!

 

Could not create a mySQL connection, please check the SQL values entered

 

Pedig minden jól van beállítva szerintem :D

Itt a mysql van hiba vagy mi? Ha igen akkor milyen mysql t töltsek le hogy jó legyen ?

Köszi :)

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Szia! Saját szerveren telepíted a fórumot? Vagy egy másikon például ATW? Mert az ilyen szerveraknél külön be kell kapcsolni a mySQL funkciót. Ha sajáton, akkormeg telepítened kell a mysql-t.

Link to comment
Share on other sites

Matexe

ATW-sen telepítem. :)

Link to comment
Share on other sites

Matexe

Jah és ezt hogy kell bekapcsolni a mysqlt?

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Szia! ATW-n rámész, hogy admin oldal, ott beírod a nevet, és a jelszót, azaz a veblapod nevét, és a jelszót, (pl: ha www.xyz.atw.hu az oldal neve, és xyz123 a jelszó, akkor a névnek xyz-t, a jelszónak meg xyz123-at írsz) majd bal oldalt a menüknéll a MYSQL aktiválásara mész. Beírod a jelszót, és kész is :)

 

Link to comment
Share on other sites

Matexe

Ja ok köszi :D

Link to comment
Share on other sites

Matexe

Na következő problémám: miért van az hogy megy minden, de ha beloginolok, akkor egyfolytában frissíti magát az oldal (admin oldal)? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Szia! Erre én is kíváncsi vagyok :D Nekem is ezt csinálta :( Én úgy léptem be, hogy addig nyomogattm a vissza gombot, míg a login, és a passworld beírása utáni oldalra értem, ott van egy link, és ha arra rámész, bejön az admin oldal :) Alegtöbb dolog ott nem csinálja ezt.

Link to comment
Share on other sites

Matexe

Na, ha már ennyi kérdeztem akkor ezt sem hagyom ki :D mért nem tudok avatar képet feltölteni? Azt irja hogy sikerült, de én nem látok semmilyen képet sem. :S

Link to comment
Share on other sites

payskin

CTRL+F5

Link to comment
Share on other sites

priby

szerintem a tmp mappa kell (777-tel)

Link to comment
Share on other sites

adam89

Csináltam egy fórumot de angol. Van hozzá magyarosítás, egy xml fájl, de nem tudom hogy kell használni. Előre is köszi a segítséget. ---- Sikerült a magyarosítás... de az admin beállításoknál minden angol... Azt lehet magyarosítani?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Keresd meg az XML fájlban azokat a szövegeket, és fordítsd le. Az Admin felület egyébként nálunk sincs lefordítva.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Godzillamessage

hello

 

IPB2.0 fórumunk van az extrán, aminek az admin felületén a következő hibaüzik jelentek meg az extra PMA és sql frissítése után. :

 

IPB WARNING [2] opendir() [function.opendir]: open_basedir restriction in effect. File(/sparebig/userstore/G/o/Godzilla/web/wwwroot/uploads) is not within the allowed path(s): (/nfs/extra/g/go/godzilla:/nfs/extra/admin/prepend:/nfs/sessions) (Line: 186 of /sources/admin/ad_index.php)

 

IPB WARNING [2] opendir(/sparebig/userstore/G/o/Godzilla/web/wwwroot/uploads) [function.opendir]: failed to open dir: Operation not permitted (Line: 186 of /sources/admin/ad_index.php)

 

 

mit jelent ez? (még csak tanulom ezeket a dolgokat :upsz: ) mit tehetek?

Link to comment
Share on other sites

attilak1528464476

Hi nekem lenne egy kis gondom az invisionnal... 2.0 ás van meg és a skineknél a képeket nemjól tömöríti ki az xml böl... Mindegyik gif fájl teljesen üres, 1 byte ot se tartalmaz... van(volt) ilyen hiba valakinek és ha volt hogy lehet megoldani? :S extra.hu n vagyok de úgy tudom azon is mennie kell...

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
hello

 

IPB2.0 fórumunk van az extrán, aminek az admin felületén a következõ hibaüzik jelentek meg az extra PMA és sql frissítése után. :

 

IPB WARNING [2] opendir() [function.opendir]: open_basedir restriction in effect. File(/sparebig/userstore/G/o/Godzilla/web/wwwroot/uploads) is not within the allowed path(s): (/nfs/extra/g/go/godzilla:/nfs/extra/admin/prepend:/nfs/sessions) (Line: 186 of /sources/admin/ad_index.php)

 

IPB WARNING [2] opendir(/sparebig/userstore/G/o/Godzilla/web/wwwroot/uploads) [function.opendir]: failed to open dir: Operation not permitted (Line: 186 of /sources/admin/ad_index.php)

 

 

mit jelent ez? (még csak tanulom ezeket a dolgokat :upsz: ) mit tehetek?

rájöttem a problémára nagy nehézségek árán, mivel senki nem segített sehol sem.. :Sír:

 

a hibajelenség az volt, hogy nem lehetett semmit feltölteni a fórumból az Upload mappába. ezt én mindenáron az ad_index.php-ban akartam orvosolni.. :fütyül:

 

tök 1xû a megoldás:

 

az IPB admin felületén a kijelölt szöveg melletti mezõt üresen kell hagyni, vagy ki kell törölni azt ami benne van..

 

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

én meg már mindenfélére gondoltam... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mosi

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kis problémám az IPB 2.1.7-es verziójával.

CMS rendszereket, illetve fórum motorokat tesztelünk, és a következõ történt: feltettem az IPB-t saját bérelt oldalamra. Elindítottam az install-t, majd megadtam a mysql adatokat, rákattintottam a process gombra és egy fehér képernyõ jött be.

Amikor magát a fórumot hívtam be, akkor meg ezt írta ki:

 

IPB WARNING [2] load_template(/home/bhrw3hhu/public_html/bhrw3hhu/forum/cache/skin_cache/cacheid_2/skin_global.php):failed to open stream: No such file or directory (Line: 1351 of /sources/ipsclass.php)

 

Ha jól értem, akkor hiányzik belõle a cacheid_2/skin_global.php

 

Valaki tudna segíteni?

 

Elõre is köszönöm!

 

Üdv:

Mosi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
aerogarcia

sziasztok nekem is ugyanez a gond történt, mivel a szerver ahol az oldalam van vírust kapott. Ezért töröltem mindent, és feltettem a 2 nappal régebben lementett adatbázisomat ezek után ugyanez a hibaüzenet fogadott! Légyszi valaki segítsen. :( Elõre is köszi szépen! Sürgõs lenne a dolog. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
dtommy79

Hi,

 

IPB 2.2-t használok és nem tudom feltölteni a nyelvi fájlt. Mindig ezt a hiba üzit kapom:

 

 

Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 41 bytes) in /nfs/extra/a/am/amerika-forum/wwwroot/ips_kernel/class_xml.php on line 261

 

Mi lehet a gond?

köszi

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

balazs321

Kivételes vagy ,másnál más hibaüzi volt :hááát:

FTP-én bemásolod a cache/lang_cache/en

a "telepített" magyar nyelvi packal kicseréled az eredeti angol fájlokat

ha esetleg nem lenne meg a pack:

http://www.speedyshare.com/419976407.html

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Master_of_Puppets

Mindjárt nekem is van egy mazsi kérdésem:

 

Hol tudok Global Moderatorokat beállítani mer eddig csak sima Forum Moderator jött össze :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
dtommy79

Melyik fájlban lehetne lefordítani a Vezérlőpulton belül az 'Inbox' és 'Sent Items' menüpontokat. Nem igazán találom sehol.

 

Úgy tűnik ez a kettő minden magyarított IPB fórumnál megmarad angolul.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Zolli7

Hellósztok!

 

Lenne valaki aki benne lenne a 2.3-as IPB Magyar fordításának elkészítésében?

Mert lenne rá igény szerintem.

 

@dtommy79

 

2.3.1-ben így kell de úgy emlékszek az összes többiben is így van csak nem ezekben a sorokban.

Nyisd meg a fájlt és keress rá az "Inbox" szóra.

 

./Sources/action_public/register.php

2171-2182 sor

        //-----------------------------------------
        // Insert: MEMBER EXTRA
        //-----------------------------------------
        
        $this->ipsclass->DB->do_insert( 'member_extra', array( 'id'        => $member_id,
                                                               'vdirs'     => 'in:Inbox|sent:Sent Items',
                                                               'interests' => '',
                                                               'signature' => '' ) );
        
        //-----------------------------------------
        // Insert into the custom profile fields DB
        //-----------------------------------------

 

Amit itt megadsz, az fog bekerülni az adatbázisba, de ha egy működő fórumnál csinálod meg akkor csak az ezután regisztrált usereknek lesz magyar. Ha azt akarod hogy az eddig regisztrált usereknek is Magyar legyn ki kell adni egy SQL utasítást.

 

UPDATE `ibf_member_extra` SET `vdirs` = 'in:Bejövő|sent:Elküldött'

 

Innestől már azt írsz oda ami neked tetszik. :)

Link to comment
Share on other sites

dtommy79

Szia,

 

Köszi már megtaláltam.

 

Nekem a 2.3.1-hez kb 90-95%-os a fordításom, ha érdekel keressmeg mailben.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...