Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Invision Power Board


Lightning

Recommended Posts

web

Az extránál telepítésnél miért írja ki ezt?

 

Warning!

 

The following errors must be rectified before continuing!

Please go back and try again!

 

mySQL Error: Invalid default value for 'macro_set'

Query:CREATE TABLE ipb_macro ( macro_id smallint(3) NOT NULL auto_increment, macro_value varchar(200) default NULL, macro_replace text, can_remove tinyint(1) default '0', macro_set smallint(3) NOT NULL default '', PRIMARY KEY (macro_id), KEY macro_set (macro_set) ) TYPE=MyISAM;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lightning

Hagyd azt az extrát. ;) Az 1.3-mast is épp, hogy bírja nem, hogy a felette lévõket. Keres egy jobb tárhelyet. Igazán jó sajnos csak fizetõs van.

Link to comment
Share on other sites

web

Hát ja. Otthagytam az extrát és átmentem az uw-re és ott csodálatossan üzemel.

Most az új címe: www.diakforum.uw.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Richy

Nekem az extrán megy a 2-es is :P

Link to comment
Share on other sites

---===K1mSt3r===---

mit jelent az hogy GZIP tömörítés? :S

Link to comment
Share on other sites

Richy

Olyan mint a zip csak más elven mûködik ;)

Link to comment
Share on other sites

---===K1mSt3r===---

http://icemanforum.extra.hu

nézzétek meg ott felül van két sor, az mi lehet? ez a tárhelytõl van vagy én szúrtam el? hogy tudom azt beállítani , hogy csak akik beléptek azok tudjanak hozzászólni? magyarítást hogyan tom feltenni? adminhoz van magyarítás?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
totalpc

Látom már megoldódtak a problémáid.

De azt elmondanám hogy az admin felületnek eddig se volt, és nagy valószínûséggel továbbra se lesz.

 

Sajnos itt az a probléma hogy minden verzióhoz külön admin magyarítást kéne csinálni.

Ez amitatt van hogy az admin panel szövegei nincsenek kiemelve külön fájlokba mint a fórum csak egyszerûen bele vannak dobálva a kódba.

És ha pl. egy 2.1.5-höz készült admin magyarítást feltennél 2.1.5-re, akkor kapnál egy PHP hiabaüzenetet mert a kód a két verzió között már teljesen átalakult.

 

Ezért nem vállalja senki az admin rész lefordítását.

 

 

Link to comment
Share on other sites

web

Sziasztok!

Olyan nagy bajban vagyok, hogy a diákfórumomon folyatossan tünnek el a topikjaim, de miért?

Pl a fórumszabály is piff-puff felszíódot, de a számláló tudja, hogy 3 topik van bent, de ebbõl csak 2 jelenik meg miért?

nézzek küröl és talán többet tudtok mondeni a problémára:

http://diakforum.uw.hu/index.php

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem lehet, hogy valaki ki-be járkál? Az 1.3-as továbbra is teljesen nyitott a cross-scripting támadásokkal szemben, a múlt héten törték fel azt a fórumunkat, amit csalinak hagytunk kint direkt 1.3-mal. Az admin felületen van egy napló, ahol lehet látni, ki mit mûvelt, nézz szét ott. Persze, ha az illetõnek van egy kis esze, akkor nem hagy maga után nyomot.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Vagy inkább nálad van a hiba. :pislog: Nálam megjelenik mindengyik topic. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

web

Sziasztok!

Na végre magjavult.

A probléma az volt, hogy be volt állítva, hogy 30 nap után kapcsolodjanak ki a topikok, de most már jó végre, huh!

Van valmi ötlet arra, hogy hogyan legyen többen a fórumon?

http://diakforum.uw.hu/index.php

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Shiwer

Láttam, hogy sokatoknak van IPB-s fóruma, ami trial változat. Korábban azt írtátok, hogy fizetős. Akkor ez a trial ez elérhető valahol? És mi a korlátozása?

Link to comment
Share on other sites

Garono

"Csak" annyi, hogy 5000 hozzászólás után megáll. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

És link van a trialhoz?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pjotr

Mennyire elég az ipb-nek egy 20 és egy 100 megás adatbázis tárterület :?:

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy jelenleg honnan lehet letölteni az IPB ingyenes változatát? Semmi fontosra sem kell, csak kiszeretném próbálni :upsz: Úgy tudom, hogy az 1.3-as verzió ingyenes. Vagy ez nem létezik már? Olvasgattam visszafelé, és láttam, hogy a 2.0-ás 5000 hozzászólásig ingyenes. Ezt honnan lehet letölteni?

Elõre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Richy

ITT nézz körül ;)

@Athlon: Csak azt tudom, hogy mikor feltörték a fórumot, az adatbázis 70MB volt. Ez kb. 100e hsz takart. De ha azt kérdezed, hogy UW vagy Extra, akkor szerintem extra ;)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

ok ;)

Link to comment
Share on other sites

Benoc
ITT nézz körül ;)

Köszi szépen! :D

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy az IPB telepítéséhez nekifogam, letöltöttem az 1.3.1-et, kicsomagoltam, felmásoltam a szerverre. Az olvastam egy oldalon, hogy a config.php CHMOD-ját 777-re kell állítani. Nem találtam, ezért az upload könyvtárban találtam egy conf_mime_types.php-t, és egy conf_global.php-t. Mindkettõ CHMOD-ját át állítottam 777-re, :upsz: de így ez jön be. :( Mit csináljak, hogy jó legyen?

Link to comment
Share on other sites

Richy

Ez nem CHMOD hiba. Itt a mysql-lel van gond.

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Pontosabban? Mit kell átírni? Vagy az atw-vel van a baj? Azt használok :upsz: . Térjek át egy másik szolgáltatóhoz?

Feltettem a 2.0-át, és az megy is, de mikor be akarok lépni az admin oldalra, kéri a nevem, és a jelszóm, éé folyton újra tölt, ezért nem toudom megadni :(

Regisztráltam az extránál is, de az nagyon lassú volt, és nem tudom miért nem nyitja meg az oldalam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Richy

Én extra-t használok. Nekem ott megy minden rendesen.

FW, UW is megy, már próbáltam.

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Már mûködött azót, csak kiváncsiságból feltettem a 2.0, és az 1.3.1 mellé az 1.2-õt is, és innentõl kezdve meghalt mind. :( Gondolom megtelt a mySQL adatbázis területe, ezért felülírt néhány fájlt. :( Majd letörlöm, és felteszem újra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...