Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kérdések a házak kialakításával kapcsolatban


Aneurysm

Recommended Posts

r-chee

Én a mai házaknál (még a modernebbeknél is) szomorúan látom, hogy gyárilag nem nagyon akarnak a gépház tetején elszívóventiket alkalmazni, pedig mint köztudott, a meleg levegõ felfelé száll, és megreked a ház tetejénél, amit a hátsó ventik és a táp próbál meg kívülre helyezni. Ilyenkor marad a "vágd ki otthon " módszer, amihez nem sokaknak van szerintem kedvük, márcsak optikai csúfításból sem.

Amit hiányolok még: a porvédõ. Nem dobálják az ember után a számtechboltokban, inkább azt mondják, fogj egy textildarabot, és "made in house" elven old meg.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Teljesen egyetértek veled, szinte hihetetlen mennyire mostoha gyereke a házak és különbözõ hardware-k kialakításánál az aerodinamika kívánalmaihoz való legcsekélyebb igazodás!

Csak gondoljatok bele mennyire logikátlan a videokártya hûtése, hiszen önön maga alá fújja a meleg levegõt, csak az utóbbi idõszakban ébredtek fel az alaplapgyártók, és egy új szabványnak köszönhetõen a „hagyományos" videokártyák hûtését a logikának megfelelõen lehet mûködtetni!

Bár szerintem a kártyagyártók rég megtehették volna az irányváltást.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
cartman1988

Van egy raidmax scorpio 868 silver-házam és ugye nekem kicsit dolgoznom kell vele ha veszek egy G1-turbojet-es alaplapot mert ugye meg kell oldani a szellõzést. Nincs valami egyszerûbb hogy ne kelljen fúrni, faragni :?::?::?:

 

:?::?::?: Ez az az Alaplap Ez a Ház

 

Link to comment
Share on other sites

cartman1988

Nincs semmi gond megvettem az alaplapot és nem kell semmit szerelni adtak a házhoz egy kis fém lemezt amit csak ki kell cserélni azzal ami a házban alapból benne volt. :upsz::upsz:

Link to comment
Share on other sites

Cheater

MiniDisc: Neked gyári alap 300W-os AOpen tápod van ami alatt egy 12cm-es venti forog??? Az AOpen H500B házban is olyan van ugye? Mert nekem olyan házam van és a táp az nagyon szuperul mûködik. Annyira tényleg nem porosodik, nem zajos és mégis elbír elég sok eszközt. 2 vinyó, 2 optikai meghajtó, meg a 6600GT videokari. Semmi baja nincs még nyáron sem.

 

ProFiler: Az a kis 300W-os táp (ami van MD-nek) tényleg elég érdekes ám, szerintem egyszer meg kellene nézned egy ilyet.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
mrmatyi

Üdv!

Van nekem egy MIDI ATX P4-es házam és szeretnék belerakni egy mobil racket de már van benne 2 dvd meghajtó. (1 író és 1 olvasó)

Itt a kép a házról: http://picbox.cjb.hu/kepestar/upload/0/0/8a0c974605.jpg

Csak az a kérdésem, lehet-e belerakni 1 mobil racket a második dvd meghajtó alá,úgy,hogy belül egy

ASUS P4P800SE típusú alaplap van?

köszi!

Link to comment
Share on other sites

SzoZo

Szerintem be lehet tenni, de a javaslatom az, hogy ne a DVD meghajtó alá tedd közvetlenül, mert nagyon melegszik! Természetesen a megfelelõ hûtésrõl illik gondoskodni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...