Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kérdések a házak kialakításával kapcsolatban


Aneurysm

Recommended Posts

Aneurysm

Úgy látom hogy a mai házakon a bal oldallapon (ha szembõl nézed) van a szellõzõrács. Nekem meg egy olyan számítógépasztalom van, amelyiken a számítógép a baloldalra kerül (ha szembõl nézed), tehát "falnak" neki. Ez mennyire baj? Kb 1-2 cm helyet tudok hagyni neki, nem fogom 100%-ig odatapasztani. Remélem érthetõ voltam. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem baj. Nem is minden házban van ott ventillátor.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

:szia:

 

Érdemes LCD kijelzõs házat vásárolni? Van ennek valami haszna ha a gépen minden normálisan be van állítva és nem tuningol az ember?

 

Lenne még egy dolog: az igaz, hogy ha a számítógép az íróasztalon van nem pedig a földön, akkor sokkal kevesebb port kap?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem az LCD kijelzõnek egy átlagfelhasználó nem sok hasznát veszi. Maximum ha mindig ügyelni szeretne a gépében rejlõ hõmérsékleti és ventillátor fordulatszám adatokra.

 

Valóban kevesebb port kap, ha az asztalon van a gép.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Ulala
Lenne még egy dolog: az igaz, hogy ha a számítógép az íróasztalon van nem pedig a földön, akkor sokkal kevesebb port kap?

Ezt tanúsíthatom, hogy teljes mértékben igaz.

Én sok ideig egy földhöz közeli számítógépes íróasztal háztartó részében üzemeltettem a házamat. Teljes házkipucolás után 1 napon belül újra ugyan olyan por lett a házban. Ezt megelégelve feltettem a házamat az íróasztalaomra és ott kb. 2 hónap alatt szed össze annyi port mint a földközelben 1 nap alatt.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Érdemes tájékozódni arról, hogy mennyire erõs a világítása a LCD kijelzõnek.

Nekem egy led van a házam elején de sokszor az is zavar, olyan tû élesen világít. Ha lekapcsolom a villanyt este, bevilágítja az egész szobát.

Egy LCD talán még nagyobb fényáradatot tud okozni. Ha valaki aludni szeretne a szobában, lehet, hogy zavarná a félhomály, amit a géped okoz.

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

titusz1
Szerintem az LCD kijelzõnek egy átlagfelhasználó nem sok hasznát veszi. Maximum ha mindig ügyelni szeretne a gépében rejlõ hõmérsékleti és ventillátor fordulatszám adatokra.

Nekem LCD kijelzõs házam van és szeretem nézegetni az adatokat meg az ábrákat. :D És az asztalon van úgy, hogy én nem tudom mennyire porosodik a földön, de az asztalon nem nagyon.

 

 

A gépházam eleje tele van kék ledekkel, de én már megszoktam és szerencsére a két oldalsó ledcsíkot ki lehet kapcsolni. Éjszakára pedig a power gombot és az LCD kijelzõt eltakarom egy DVD tokkal :P .(mert lusta vagyok rákötni egy kapcsolót :nemnem::D )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
mazda6diesel

:szia:

 

Szeretnék beszerelni 2 ventit a házamba és ehhez kérnék segítséget: van egy 12 cm-es hely elõl a vinyók alatt és egy 9cm-es hátul a táp alatt. Jó lesz úgy a dolog, hogy ha a 12 cmes elõrõl fújja befelé a levegõt hátul pedig a 9cm-es pedig fújja ki. Én azt gondolom, hogy így lesz megfelelõ légáramlat. Szerintetek?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Szerintem a nagyobb szívja a kisebbik pedig fujja a levegõt. Fordítva csak a port kavarod fel a gépben. De persze ez fordulatszám-függõ is.

Link to comment
Share on other sites

cartman1988

Van egy raidmax scorpio 868 silver-házam és ugye nekem kicsit dolgoznom kell vele ha veszek egy G1-turbojet-es alaplapot mert ugye meg kell oldani a szellõzést. Nincs valami egyszerûbb hogy ne kelljen fúrni, faragni :?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel
' date='2006. March 31., Fri 17:16' post='102439']

Szerintem a nagyobb szívja a kisebbik pedig fujja a levegõt. Fordítva csak a port kavarod fel a gépben. De persze ez fordulatszám-függõ is.

 

Az nem lesz gond, hogy a tápegység alól fújja a meleglevegõt szinte az összes hardverre?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Miért, fordítva nem így van? :D

A lényeg, hogy a "huzat" határozottan menjen valamerre. Folyamatosan mozogjon a levegõ, ne álljon, vagy ne legyen ideje "elmenni" másfelé.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Akkor lehet, hogy a 12 cm venti elég lenne elõre ami nyomja ki a meleget?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

IPB kép

 

Én így csináltam meg. A hideg alulról megy be, végig az alaplap felett, a videokártyán kieresztül, a merevlemezekig, ahol keveredik a felfelé szálló meleg levegõvel, amit a fenti ventillátor szív is kifelé. A CPU, az optikai meghajtók, és a táp meleg levegõjét is közösítve szívja kifelé.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Ez tetszik nekem is csak nálam az a baj, hogy két venti helyem van. Egy 9-es hátul a táp alatt és egy 12-es elõl lent. Van még egy 9-es oldalt a merevlemezek magasságában, de ezzel nem akarok foglalkozni. Ha az elsõ és az utolsó is szívja a levegõt az nagy hülyeség lenne?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ha van egyéb "rés" a gépen, ahol be tud menni a hidegebb levegő, akkor nem.

Egyébként, ha nincs két ventillátorhely hátul, akkor inkább szívja kifelé a meleg levegőt a ventillátor, mert ha befele megy a hideg, akkor keveredik a levegő, és az nem túl jó. Viszont ha kifelé fújódik a meleg, akkor a helyére a "vákuum" miatt (nagyon gyenge, de van) bemegy magától a hidegebb.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

MD! Fura ez a rajz. A táp nem lefelé adja a hõt, hanem kiszívja a procitól! A merevlemezek levegõjét pedig nem jó hátul kivezetni. Azt a legjobb lenne a ház tetején. De elöl mindenképp kell egy venti a HDD-k elé beszívóként.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A HDD-k hõjét nem lehet kiszívni fent, mert nincs hol ... Így viszont ezzel a megoldással határozottan hûvös e gép!

A táp meg igenis ad lefele hõt. Nem sokat, de ad. Így, igazából az összes meleget, amit a processzor termel, és a táp egy része befele sugároz, azonnal viszi ki a fenti ventillátor. A 400W-os, aminek meg befele van a ventillátora, meg pláne meleg. Lehet, hogy nem így kellene mûködnie, de így mûködik. Kipróbáltam sokféle megoldást, és ez a fentebbi vállt be a legjobban. Lehet, hogy elvileg furcsa, a gyakorlatban viszont nagyon jól bevállt.

A lényeg a legkevesebb ventillátorral a leghatásosabb hûtést elérni volt. Nem a legtökéletesebb hõelvonást akartam, mert akkor + 3 ventillátorral több lenne a gépben! Viszont az már zajos!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Akkor viszont nem jó tápot használsz! Konkrétan mid van? Mekkora ventik vannak benne és hol van elhelyezve? Egy normális mai táp egy darab legalább 12 cm-es ventillátorral rendelkezik az alján. De már a 14 cm-esek is elterjedtek. Azok elszívják a processzortól a hõt és lefelé semmit nem engednek. Az, hogy felül nincs szellzõ még nem olyan nagy probléma. Jól kialakított házban jut annak a tetõn is hely. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ugye nem mondod komolyan, hogy vágjak lukat egy ház tetejére? :pislog:

De mindegy, egy a lényeg: nekem így mûködik a dolog kiválóan, ha valakinek megfelel, oké, ha nem, akkor nem. A táp melegét nem úgy értem, hogy befelé fujja, hanem hogy értelemszerüen a táp belsõ oldala (fém) meleg lehet, és ez a hõ "sugározhat" befelé. (Ez nem fog kifelé menni magától).

A tápegységem egyébként nem 12cm-es ventillátorral rendelkezik. Nem használok 400-as tápokat. Illetve egy van (volt), de azt már eladtam.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Ugye nem mondod komolyan, hogy vágjak lukat egy ház tetejére? :pislog:

Most hogy mondod - nem is rossz ötlet. :huh: Bár nem mondtam ilyet, de belegondolva egész érdekes lenne.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Húha én most már kezdek összezavarodni! Most akkor a táp ventijének nem lefelé kell néznie? Profiler: szerinted is jó megoldás, ha egy 12 cm-es ventit teszek elõre ami szívja ki a meleget és elõl nyomja ki?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem. Pont fordítva! Elõl szív és hátul kifúj. A táp ventije ha lefelé néz, akkor felfelé szállítja a levegõt, azaz a táp belsejébe, onnan pedig kifelé.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Tehát: Az elõl lévõ 12 cm-es venti fújja be a házba a levegõt, hátul pedig a 9cm-es pedig fújja ki a házból?

Most nem néztem mg de nekem a táp és a ház teteje között kb 2cm hely van. Ilyen szûk helyre fújja a venti a meleg levegõt :pislog::?::?::?:Ez a házam.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Így van, ahogy írod. A táp és a ház teteje közötti hely nem érdekes. Nekem meg közvetlen a tetõ alá megy be a táp a Cooler Master házamban.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...