Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Google programok


Garono

Recommended Posts

Razak_255

Egy kérdés:

Nincsen arról véletlenül pletyka, hogy a gmail mikor éri el végleges formáját?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Hm. Egyenlõre nincs. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Beindult a Google Code, ami a SourceForge.net oldal utánzata. Érdekes... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Razak_255

Egy kérdés:

A google programok fejlesztésében egy ember mennyire szólhat bele. értem úgy, hogyha vannak javaslatai azt meggondolják?

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Elvileg igen, csak a megfelelõ helyre és a megfelelõ megfogalmazásban kell eljuttatni. Persze angolul.

Hogy hova ne kérdezd, mert nem tudom már. A google oldalakon nézz körül. ;)

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

mert nekem lenne pár építõ jellegû javaslatom. (Bár mindenki ezt gondolja, ha van valami ötlete :lol:)

De majd akkor meglátom.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Az augusztusi PCWorld-ben szerepelnek Firefox kiegészítõ programok, melyek közül kettõ a Google keresõt vértezi fel szuper tulajdonságokkal. (Miniképek a talált linkek elõtt, és elõzetes weblap kép az oldalról.) Ezek csak Firefox-ban érhetõk el, vagy létezik más program mely hasonlókat tud? Nagyon hasznos szolgáltatás, hiszen egybõl a minikép alapján kiszürhetõek lennének a "csalfa" linkek. De mivel én Operát használom és nem szívesen mondok le róla, ezért kérdem, hátha van egy "általános" kiegészítés is, mely nemcsak a Firefox-ra használható.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Vannak az Operához is Widgetek, talán van ilyen is.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
warynski

Kipróbáltam a Google Calendar-t, ami nagyon kellemes program, csak sajnos az Operával nem mûködik. Szóval ez a Calendar Link egy lebutított Outlookra emlékeztet. Persze annyiban mindenképpen más, hogy bármelyik géprõl elérheted. Ami az igazi poén, hogy a beírt fontos elõjegyzéseidrõl ingyenes sms-ben értesít a Google. Kipróbáltam, mûködik, és szerintem hasznos.

Akinek van gmail accountja, simán létrhozhat egy ilyen netes határidõnaplót, és még értesítést is kaphat, ha elfelejti megnézni a bejegyzéseit.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Én használom, tök jó.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
catana

Ha valaki tudna segíteni, az írjon!

Hogyan tudom felvinni a címeimet a Google Maps térképére, ahol azután egy linkkel el tudom érni?

Hol találok erre magyar leírást?

előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Netkaloz

Üdv mindenkinek!

 

Sokáig használtam a google desktop-ot, remek volt, friss hírekkel látott el, meg a többi hasznos szolgáltatásával.

Aztán újratelepítettem az XP-t, felraktam a desktopot is és azóta magyar hírek nincsenek.

a beállításokban nem találtam.

Nem tudok hozzáadni sem, valahogy teljesen más mint a régi.

Mi lehet a megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Biztos újabb verzió. :hmm: Már a 4.x-nél járnak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Agent Smith

Egyik Hack CD-mrõl idéznék pár sor a Google-ról. Nem fikázás, csak némi infó!

 

A Google veszéjei

 

Az egyik legnépszerûbb keresõ oldal a google. Nagyon sokan használják. Rendkívül jól használható és viszonylag gyors keresõ. De tisztában vagyunk vele, hogy milyen áron?

 

A Public Information Research (PIR) szerint a Google egyáltalán nem az a jófej cég, aminek a legtöbben tartják; Google-Watch címû weboldalukon részletesen ismertetik, hogy a világ jelenleg legnépszerûbb keresõje hogyan sérti meg a legalapvetõbb adatvédelmi elõírásokat.

 

A veszedelmes cookie

 

A Google volt például az elsõ keresõ, ami olyan cookie-t (azaz a felhasználó azonosításához adatokat szolgáltató fájlt) telepített a látogatók gépére, ami csak 2038-ban jár le. Ráadásul mindezt abban az idõben, amikor az amerikai szövetségi oldalaknak megtiltották, hogy állandó vagy hosszútávú cookie-kat használjanak. Amikor a felhasználó egy Google-oldalra lép, az elhelyez a gépén egy cookie-t, egyedi azonosítóval. Ha esetleg már van neki, a rendszer regisztrálja a cookie számát.

 

A Google minden kereséskor eltárolja a cookie azonosítóját, a felhasználó IP-számát, az idõpontot, a keresési kifejezéseket és a böngészõ típusát. Sõt, a Google az IP alapján (azaz a felhasználó tartózkodási helye szerint) rendszerezi az eredményeket.

 

Nathan Tyler, a Google munkatársa tavaly a Salon.com-nak ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta, hogy a cookie-k csupán arra szolgálnak, hogy a felhasználók elmenthessék beállításaikat. "A Google jól mûködik cookie-k nélkül is, a felhasználók csupán a beállításaikat vesztik el. A legtöbb új browserben ki is lehet kapcsolni a cookie-kat" - tette hozzá.

 

Gyûjtögetnek

 

A cégnek nincsenek adattárolási szabályai. Brandt állítólag bizonyítani tudja, hogy a Google megõriz minden korábban begyûjtött személyes adatot és korlátlanul hozzáfér azokhoz.

 

Ezzel a gyûjtögetéssel a cégnek nagyratörõbb tervei is lehetnek; a PIR felhívja a figyelmet, hogy Matt Cutts, aki 2000 januárja óta a Google vezetõ mérnöke, korábban az amerikai nemzetbiztonsági hivatal (National Security Agency, NSA) munkatársa volt. A cég állítólag még több hasonló elõéletû embert venne fel, Brandt szerint azért, hogy azután állami megrendelésekhez juthassanak a nemzetbiztonságtól vagy más hivataloktól.

 

Kémtoolbar

 

A Google toolbarja a PIR szerint egyenesen kémprogram: az ingyenes Internet Explorer-kiegészítõ minden begépelt keresési kifejezést és minden meglátogatott oldal adatait elküldi a Google-nek. Az adatvédelmi nyilatkozatban ezt ugyan feltüntették, de állítólag csak azért, mert egy másik keresõ, az Alexa már vesztett pert ugyanezen ok miatt.

 

A toolbar értesítés nélkül frissíti magát, ez a PIR szerint különösen veszélyes, mivel ilyenkor a Google-nak elvileg korlátlan hozzáférése van a felhasználó merevlemezéhez. Pedig még a Microsoft programok is engedélyt kérnek frissítés elõtt, teszik hozzá a Google-Watch oldalon.

 

Illegális cache

 

A PIR szerint a Google cache-elési gyakorlata is illegális (a keresõ tudniillik eltárol egy-egy másolatot az indexelt weblapokból, hogy gyorsabban hozzáférhetõek legyenek). Ez szerintük sérti a szerzõi jogokat, ráadásul gyakran olyan anyagokat is tárol a keresõ, amit az adott oldal üzemeltetõi idõközben - gyakran személyiségi vagy más jogi okokból - eltávolítottak.

 

Ez egy módon kerülhetõ el: minden oldal html-kódjának elejére be kell illeszteni a "noarchive" kifejezést. A Google-Watch szerint a cache-elési lehetõségnek szabadon választhatónak kellene lennie, nem pedig automatikusnak.

 

A Google a PIR szerint "idõzített bomba": a napi 150 millió kereséssel, aminek legnagyobb része Amerikán kívülrõl érkezik, csak idõ kérdése, hogy mikor érkezik el egy adatvédelmi katasztrófa.

 

A téma szempontjából talán az sem mellékes, hogy Brandt a Salon.com szerint személyesen is érintett: fáradságos munkával épített weboldalát ugyanis a Google jóval rosszabb helyre rangsorolta, mint õszerinte kellett volna.

 

 

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Kicsit paranoidnak találom ezt a kutatást.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Garono
Google Browser Sync - Vidd magaddal a Firefox-od... bárhová. 8) Az egésznek a lényege az, hogy ezzel a kiegészítővel az összes beállításodat, könyvjelződet, kiegészítőidet feltöltöd a Google szervereire, s akárhol, ahol Firefox van, csak felteszed ugyanezt a kiegészítőt, és máris kéznél van a saját Firefoxod, minden beállításoddal, kiegészítőddel, könyvjelződdel. Nekem tetszik. :)
Link to comment
Share on other sites

Sebi

Ez mind szép és jó, de a te szavaiddal kezdem a következõ mondatomat. Az egésznek az a lényege, hogy a Google szerveren tárolt beállításaidba, könyvjelzõidbe és más adatodba amit tudtod nélkül feltölt a plugin bármikor belenézhet a cég és tájékozódhat az internetezési szokásaidról. Errõl szól ez az egész, csupán adatszerzés, de lehet, hogy csak én vagyok túlságosan paranoiás.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Igen, valószínüleg ez is benne van a pakliban, de mi bajom is lesz abból, hogy a Google az Internetezési szokásaimat tanulmányozza? Mert szerintem azért gyûjtik az adatokat, hogy azok alapján olyan szoftvereket fejlesszenek ki, amit a lehetõ legtöbben fognak használni. És amit sokan használnak, az általában jó is. És ami jó, az egyszerûen jó, és nekem ebbõl nem lesz semmilyen veszteségem. És nem hiszem, hogy a Google elkezdene írkálni ide a PCW fórumra az én nevemben. Ennél sokkal nagyobb dolog lehet a háttárben. :D

 

Régebben olvastam olyat, hogy a Google a saját szerverén tárolná az operációs rendszert is, és az egész rendszered az Internetrõl mûködne. Nos, kezdenek ez irányba menni. :ötlet:

 

Link to comment
Share on other sites

Sebi
Mert szerintem azért gyûjtik az adatokat, hogy azok alapján olyan szoftvereket fejlesszenek ki, amit a lehetõ legtöbben fognak használni.

Persze, a Google az amerikai nagybácsi aki a felhasználónak mindent megcsinál, kifejleszt programokat és ezt persze ingyen. :D

Link to comment
Share on other sites

Garono

Miért, nem az? Hát mennyi mindent csináltak az utóbbi pár évben! Szerinted mit csinálnak az adatokkal? Elküldik a CIA-nak?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
St. Csaplar

Hello!

Hogyan állíthatom be, hogy a Google Earth is az általam használt Outlook Express levelezõt ajánlja fel és ne a nagy Outlook-ot.

Errõl lenne szó.

Így sajna nem tudok G. E-bõl a levelezõmmel e-mailt küldeni.

Minden más hivatkozásnak eszébe nem jut az Outlook-hoz nyúlni, rögtön elöveszi az O Express-t.

Kösz a Help-et.

Link to comment
Share on other sites

BTamas
Vannak az Operához is Widgetek, talán van ilyen is.

 

Én kipróbáltam a Google Spreadsheet -et, ami a docs.google.com -on érhetõ el, de Linux

alatt csak szívtam vele. A Firefox Linux -on, fagy a Google Spreadsheet -el. Érdekes módon Windows alatt Firefox -on is tökéletes.

 

Forex Profit

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Razak_255

Szerintetek nem lenne jó dolog, hogyha a gmail-be beépítenének pár olyan funkciót, amit nem rég a freemailba? Szerintem a telefonálás a gmail-ben is megoldható lenne, már csak a google talk alapból adott. A képeslap küldésnek is örülnék. Ti mit gondoltok?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...