Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Asztali DVD író


uzs_joy

Recommended Posts

Aneurysm

Próbáltam kompozittal meg SVIDEO-val is, az eredmény megkülönböztethetetlen.

Lehet hogy tényleg hibás a készülékem? Ha jól tudom 3x kell szervízbe vinni ahhoz hogy visszakapjam a lóvét. Akkor találni kell még 2 okot és visszakapom a 180ezret ;)

Link to comment
Share on other sites

Lex

Már többször kérdeztem, mid van, de egyszer se mondtad. Titok? Akkor mond azt, és nem kérdezem többet. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Szia Lex és mindenki!

 

Amit múltkor feltettél videót ide a fórumra (ami nekem nem tetszik :) ) az olyan adásról van felvéve ami szintén nem jó,vagy a felvevõ ront ennyit?

Link to comment
Share on other sites

Lex

UPC-s kábel TV-m van. A felvétel egy filmbõl van, ami lehet, hogy nem túl jó minõségû és LP-sen (4 óra/DVD) van felvéve. Ezt mind add össze. A második részlet SP-sen van egy élõ meccsrõl, de egy másik helyen szintén UPC kábel TV-rõl felvéve. Délután a F1-rõl vettem fel SP-sen és LP-sen is. Az SP-n csak a nagyon gyors követéseknél látszik a homogén felületeken kockásodás. LP-sen már egy kicsit jobban látszik a romlás, de csakis állóképnél. Folyamatában nem vehetõ észre. Szerintem. Nekem megfelelõ. Ha jól tudom, a 150 eFt-ba kerülõ EH-60-ban is ez a videó HW van, így annak is ilyen a minõsége. Ha nem vagy megelégedve ezzel a felvevõvel, akkor keresni kell egy másikat, mert hiába rakok fel tucatszám filmeket, ha nem gyõz meg.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Panasonic DMR E-60

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel
UPC-s kábel TV-m van. A felvétel egy filmbõl van, ami lehet, hogy nem túl jó minõségû és LP-sen (4 óra/DVD) van felvéve. Ezt mind add össze. A második részlet SP-sen van egy élõ meccsrõl, de egy másik helyen szintén UPC kábel TV-rõl felvéve. Délután a F1-rõl vettem fel SP-sen és LP-sen is. Az SP-n csak a nagyon gyors követéseknél látszik a homogén felületeken kockásodás. LP-sen már egy kicsit jobban látszik a romlás, de csakis állóképnél. Folyamatában nem vehetõ észre. Szerintem. Nekem megfelelõ. Ha jól tudom, a 150 eFt-ba kerülõ EH-60-ban is ez a videó HW van, így annak is ilyen a minõsége. Ha nem vagy megelégedve ezzel a felvevõvel, akkor keresni kell egy másikat, mert hiába rakok fel tucatszám filmeket, ha nem gyõz meg.

Ööö én errõl nem is tudok! Hol van ez az f1-es video?

Link to comment
Share on other sites

Lex

Az F1-est nem tettem fel, csak leírtam a véleményem róla. Sajnos most a korábbiakat sem lehet letölteni, mert a Freeweb eltûntette a teljes tárhelyemet postafiókostúl, loginostúl :S Nem egészen értem. A feltöltött videó 19 MB volt és 20 MB-sat lehet. No meg figyelmeztetõ lövést szokás leadni. De semmit nem üzentek. Amíg ki nem derítem, mi volt a baj, nem töltöm fel újra a két videót. Bocs.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Kedves Lex!

 

Megnéztem ma a Fernc krt-i Pana shopban a DMR ES 10 -es felvevõt mûködés közben és hála Istennek nem kellett csalódnom!Megnéztem SP és LP-ben is és tényleg nagyon szépen dolgozik!Az SP olyan mintha 1:1-ben rögzítene az Lp is tökéletes volt számpmra de az eladó mutogatta a tv-n hogy hol vannak a kisebb hibák de én azokat sem láttam.

 

A videót amit nem sikerült letölteni, ha gondolod elküldheted a

balazs.juranyi@mailpont.hu-ra 1 GB tárhely van rajta.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Akkor már ketten vagyunk, akinek tetszik. :) A két videót most töltöm fel mailben, remélem elmegy! :hááát:

..... kicsit késõbb .....

Nem ment el. :(

Megpróbálom újra felrakni a weboldalamra.

A két videó megtekinthetõ az Egyéb menüpont alatt.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Azok a kisebb hibák szintén tömbösödések voltak?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

Mit jelent a DVD íróknál a "Flexible Rate"?

Link to comment
Share on other sites

google

Egy olyan szolgáltatás, ami alapján a készülék beállítja a megfelelõ bitrátát, így akár hosszabb anyagokat is rögzíteni tud (persze a minõség rovására). Mint régen a videólejátszóknál az LP - SP mód.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Köszönet!

 

Tehát ez azt is jelenti,hogy van 3 órányi felvétel a merevlemezen és kiírom dvd-re úgy,hogy ezt a funkciót használom akkor az a 3 óra a lehetõ legjobb minõségben íródik a teljes dvd-re?

Link to comment
Share on other sites

google

Akkora méretben, hogy ráférjen a lemezre. A minõsége az gyengébb lesz, mert a DVD ugye 2 órára van hitelesítve.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Pontosan. Beállítod hány perces a mûsor, és a készülék kiszámolja a bitrátát, és úgy állítja majd be, hogy a teljes lemezt kihasználja adattárolásra. Ha 30 perces a mûsor magasabb bitrátával dolgozik, ha 300, akkor alacsonyabbal, de mindig maximálisan kihasználja a rendelkezésre álló teret.

Link to comment
Share on other sites

Lex

@bazs198081:

Ez nincs leírva a használatiban?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Szia Lex!

 

Lehet, hogy benne van a használatiban, de még nekem sajnos nincs ilyenem. Most azon vacillálok hogy az ES10-est vagy a Eh50-es Pana-t válasszam. Nem tudod, hogy az 500 soros rögzítést is kudom írni FR módban?

 

Azt tervezem, hogy felveszem szombaton az F1 idõmérõjét vasárnap pedig a versenyt és az így kapott kb 3 órát szeretném a lehetõ legjobb minõségben kiírni.

 

A vesszõk után szóközt szokás hagyni gépelésnél. <PF>

Link to comment
Share on other sites

Lex

Mármint haszálatid nincs? Akkor hogy akarod felvenni az F1-et? :pislog:

Itt találsz magyarul a Pana készülékeihez.

 

Nekem ES-10-em van, így nem tudom, hogy másolja ki.

Ha újra választhatnék, akkor EH50-et vennék, hogy sok idõzített felvételt tudjak készíteni, amikor nem vagyok otthon hétvégéken.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Nemcsak használatim nincs, még felvevõm se! Még vacillálok a két típus között.

Az F1-et a jövõ évi szezon kezdetekor akarom rögzíteni az idei még megy VHS-re.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Egy kicsit javítanék az elõzõ hozzászólásomon: Ha csak az ES-10 és EH-50 közül választhatnék, akkor az EH-50.

Egyébként Pioneer 433H v. 530-at vennék.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Miért?

Link to comment
Share on other sites

Lex

Hirtelen nem tudom, de valamelyik fórumon mutatták a képminõséget, és egy kicsit a Pio volt a jobb. De inkább azért, mert sokkal nagyobb szabadságot ad a vinyo <-> DVD másolás viszonylatban. Valamint finomabb fokozatokban állítható a felvételi minõség a 60 perc és a 480 perc között. Az LP (240) felett csökkenti a képfelbontást, így jobb tömörítési minõséget ér el, mintha hagyná a nagyobb felbontást és jobban tömörítene (lásd VCD). A Pana EH-50 többféleképpen korlátoz a másolásokban, szerzõi jogra hivatkozva. Mindjárt megkeresem ezt a fórumot.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Egész jónak néz ki csak nem látom a tulajdonságai között a "Flexible Rate" funkciót.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm
Azt tervezem, hogy felveszem szombaton az F1 idõmérõjét vasárnap pedig a versenyt és az így kapott kb 3 órát szeretném a lehetõ legjobb minõségben kiírni.

Felejtsd el! Az F1-ben csupa gyors mozgás van, és hihetetlenül pixelezõdik még 2 órás felvételi módban is (sõt szerintem még XP módban is). Ezt tapasztalatból mondom, tavaly jónéhány versenyt DVD-re vettem fel, idén tértem vissza az SVHS-ET -re, és sokkal jobban meg vagyok vele elégedve.

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Lex

 

Ez a winyós Pio kb. mennyibe kerül? Egyáltalán lehet winyós DVD felvevõt kapni 100e alatt?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...