Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Asztali DVD író


uzs_joy

Recommended Posts

fapuma

Nálam is ugyanez a problémája. Eddig nem találtam rá megoldást.

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Tök egyszerû.

 

Nekem pl a DMR-EH50 a DVD-RW-n lévõ MP3 fájlokat nem játsza le, a CD-RW-n lévõ MP3-akat pedig igen.

A Panasonic-oknak ez a "sajátossága".

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
dth8650e

Hello Forumozok!

 

Új belépõ vagyok, s lenne egy problémám.

Még 2 éve vásároltam egy THOMSON DTH8650E DVD-t.

Ezzel a géppel gyûlt meg a bajom a napokban.

Számomra érthetelen módon a 160 MB HDD-bõl már csak kb: 20 MB-t lát a gép, (és ez is folyamatosan csökken).

Tudnátok megoldást a hiba javítására pl: HDD formatálás, vagy HDD csere. Egy régebbi hozzászólásban olvastam, hogy már próbálkoztatok a HDD cserével. Érdekelne a technikai megvalósítás mikéntje.

Elõre is köszi.

 

Üdv:

Link to comment
Share on other sites

zoli19

Sajnos a formatálási billentyûkombinációt nem tudom :nem: , de...

 

- Ha megtudod oldani érdemes lenne a merevlemezt áthelyezni egy PATA (IDE) csatlakozású számítógépbe, ott felparticionálni és megformázni vagy jobb törölni (pl.: KillDisk (ez több óráig eltarthat)), így amikor visszarakod a készülékbe kérnie kell a formatálást. A számítógépen továbbá célszerû ellenõrizni a merevlemez állapotát pl.: Hard Disk Sentinel programmal.

- Új HDD-t szinte bármilyen tipust elfogad, én Maxtor 120; Quantum 10, 80 és Samsung 400-ast próbáltam. A formatálást behelyezésnél automatikusan kérnie kell, ha még nem volt a készülékbe! Jumperelni slave-re kell és a régebbi PATA (IDE 40 tû) merevlemezeket támogatja.

- DVD íróval viszont vigyázni kell! Nem fogadja el csak a régebbi típusokat és valószínûleg csak az eredetivel tökéletes!

2éves LG, NEC-el egyáltalán nem tudtam használni, a Pioneer 107, 109-es elmegy vele viszont a 112-es már hibásan mûködött.

 

Egyelõre ennyit róla.

 

Link to comment
Share on other sites

dth8650e

Köszönöm a segítséget Zoli19!

A HDD újbóli partíciónálásával PC segítségével, illetve annak törlése után a DVD ismét látja a 160 GB területet.

Mégegyszer köszi!

Üdv:

Link to comment
Share on other sites

warynski

A következõ gondom támadt asztali DVD felvevõkkel.

 

Vettem egy Daewoo DHR-8104 160 GB-os asztali DVD írót. Minden tökéletesen mûködött rajta, csak éppen a tuner részével lehetett valami gond, mert ugyanaz a csatorna a régi Sony TV-men és a nem túl fiatal Philips videón sokkal tisztábban, élesebben jött be, mint a DVD felvevõvel. Ráadásul a DVD felvevõ képe enyhén remegett is. Visszavittem az üzletbe, ahol készségesen kicserélték, egy Daewoo DHR-8105-re. Hazahoztam, ennek is pont ugyanaz a baja. Tudom, hogy ez a DVD felvevõ nem a legfrissebb kiadás, de azért azt gondolná az ember, hogy a tuner része van olyan jó, mint mondjuk egy 10 éves Sony tv-nek.

 

Természetesen visszaviszem, ezt a DVD felvevõt is, és gondolkodom egy LG RH277 H készüléken, amit 60 000 br. HUF-ért tudnék elhozni. Arra már gondolni sem merek, hogy azzal is hasonló vételi problémák lesznek. De mi van, ha mégis? Mi okozhatja, hogy egy DVD felvevõ tunere nem tud olyan vételt produkálni, mint egy mezei videó magnóé?

 

Vagy ebben az 50-60 000 ft.-os árfekvésben ez nem jellemzõ? Az még hozzátartozik, hogy kábelen jön az adás, (T-Kábel) és mint írtam, a TV-én, videón kifogástalan a vétel, a régi gépemben volt egy ATI Radeon All in Wonder kártya, azzal is tökéletes volt, úgy hogy nem hiszem, hogy a kábel szolgáltatóval lenne a gond.

 

Adjatok tanácsot, mitõl lehet ez a vételi probléma.

 

Ha van tipp, elõre is kösz!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Dante

Sziasztok!

 

Van látható különbség a képminõségben, ha hdmi kábellel kötöm össze az asztali lejátszót a tévével a scart kábel helyett? Érdemes hdmi-s lejátszót/felvevõt venni?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Rolandmaffia
Nem tudok róla, hogy lenne különbség, Dante! Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Beatrix555

Üdvözlet minden kedves fórumozónak. A segítségeteket kérném! Van egy panasonic dmr es10-es felvevõm. A másik tv készülékhez most tervezek venni egy pana dmr es20-ast. A kérdésem az lenne, hogy rákeresve a kettõ névre egy angol fórumot találtam, ahol (elég hiányos az angol tudásom, de ha jól értelmeztem a szöveget) azt olvastam, hogy probléma lehet a dmr es10 és az es20 között a lezárt lemezek lejátszásával. A kérdésem az lenne, tud-e valaki valamit errõl, hogy a lezáratlan es10-en felvett lemez lejátszható-e a dmr es20 -on? illetõleg ha le kell zárni a lejátszáshoz, akkor azért ugye elmegy az es10-en felvett és ott lezárt lemez lejátszása/megtekintése az es20-on? illetõleg fordítva. Nagyon jó lenne ha valaki tudna nekem erre válaszolni, mert csak amiatt szeretném megvenni, hogy az egyiken felvett lemezeket a másik szobában a másik készüléken is lejátszhassam. Ha viszont amiatt, mert az es20 újabb modellje a panának, s emiatt valami oknál fogva az es10 lemezei nem játszhatók le ( vagy fordítva), akkor kár kidobnom rá a pénzt!!!

Kérlek segítsetek!!!

Nagyon köszönöm és várom válaszotokat.

 

Üdvözlettel: Beatrix.

 

Link to comment
Share on other sites

buborék

Sziasztok!

 

Három dolgot szeretnék megtuni:

 

1;Pana dmr eh55 tudok-e nagyobb merevlemezt rakni bele, ha igen, hogyan, ha nem akor ki tud?

Ha esetleg van mód arra, hogy pl. egy rek fiókban cserélgessem a csak erre a célra tartott vinyókat vagy bármi egyéb ötlet, megoldás annak is örülnék.

 

 

2;Ugyan ennél a tipusnál szeretném a merevlemezlemez adatait a lehetõ leggyorsabban, kényelmesebben, biztonságosabban a pc-m merevlemezére átmásolni. A dvd rw megoldás az egyetlen amit jelenleg el tudok képzelni de ez nagyon sok idõ (kiír, bemásol, töröl, kiír, bemásol....).

 

3;Egyáltalán mik a külömbségek ill hasonlóságok a dvd recorder és a pc merevlemeze között?

 

Szóval szeretnék a fenti problémákra megoldást találni (havanegyáltalán)

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Zsuzsi

Az LG-RH278H felvevőmről a TV-ből felvett műsorokat gyors (fast) másolással szeretném DVD-RAM lemezre másolni. Egyes tételeket másolhatok gyorsban, de másokat már nem, amiket szerkesztettem, holott ezek mind 60 perc alattiak, tehát XP-ben ráfér a 4,7 GB-re.

:Sír:

Mit rontok a szerkesztett tételeknél vagy a szerkesztettet miért nem másolja digitálisan, csak analog (az egész műsort le kell játszani) másolja.

 

Legközelebb ne használj akkora betűket, majdnem kiestek az LCD-m hátulján.

Link to comment
Share on other sites

Zsuzsi

Bocs a nagy betűkért, valóban így jobb. Nem tudtam, mit okoznak ezek a méretszámok azért lett olyan csúnya, nagy. Én is megrettentem tőlük, de már nem tettem semmit.

Nálam nem esnének ki, hátul a betűk, mert a ruhaszárítót kénytelen vagyok a monitor a gép mögött felállítani és ettől gyorsabban száradnak a ruhák.

Köszi, mindjárt vasalhatom őket.

 

:fetreng:Ez tetszik! <Pjotr>

Link to comment
Share on other sites

Zsuzsi
... az egyiken felvett lemezeket a másik szobában a másik készüléken is lejátszhassam. Ha viszont amiatt, mert az es20 újabb modellje a panának, s emiatt valami oknál fogva az es10 lemezei nem játszhatók le ( vagy fordítva), akkor kár kidobnom rá a pénzt!!!

Kérlek segítsetek!!!

Nagyon köszönöm és várom válaszotokat.

 

Üdvözlettel: Beatrix.

 

A Panasonic a gépkönyvében is leírja, hogy a lezáratlan lemezt csak azon a készüléken játszhatók le, amelyen felvették - tehát nem vihetõ át más készülékre. Ez természetes. Ugyanazon a gépen kell lezárni, amelyen írtad a lemezt. Lezárás után viszont már bármely, akár "strandkészüléken" is, más typusokon is ugyanúgy lejátszhatod, mint a gyári filmeket.

 

A Panasonic a DVD-R, DVD-RW és a DVD-RAM lemezekre van pozicionálva. Lezárni csak a DVD-R, DVD-RW lemezeket kell. A DVD-RAM lemezeket nem lell lezárni, más Panasonic felvevõ gépeken is lejátszható, de a "csak lejátszók" nem kezelik. (kivévéve a DVD-RAM-os lajátszó gépeket, ritkán lehet kapni és drága!) A DVD-RAM lemez szerkesztésre, vágásra való, nem archiválásra, filmnézésre. A DVD-RAM lemez úgyanúgy mûködik mint a HDD (merevlemez), írható, törölhetõ, a mûsor szerkeszthetõ (vágható), csak kicsi 4,7 GB-os, lezárni nem kell, mint a HDD-t sem.

 

A lezárt DVD-R lemezzel továbbiakban nics dolog, nézni kell a mûsort, a menû redszere szerint navigálni bármely készüléken.

 

Nagyobb a gond a lezárt DVD-RW lemezzel, mert ezt újra akarjuk írni, azért RW. Nincs probléma, ha meguntad a mûsort. A felvevõ gépben formatálni (inicializálni) kell és íme olyan lemezt kapsz, mintha most hoztad volna a boltból.

 

Mi van a másik csoport lemezzel, a DVD+R és DVD+RW-kel?

Semmi gond! A Panasonic gép azt mondja, nem ismeri ezt a lemezt. Igaz mert õ a minuszos lemezeket ismeri. Tedd kedvessé számára az utált idegent, formatáld a pluszos lemezt a felvevõ gépeden - ezt követõen oly jól bánik vele, mintha a géped saját részére most gyártotta volna ezt a lemezt és jól fogja kezelni.

Különös furcsaság áll elõ. A mûsor fájlrendszere a minuszos lemezekkel azonos, minuszosként kezeli minden gép, de a lemezre az van nyomtatva, hogy DVD+R.

 

Ezek után javaslom a másik Panasonic gép beszerzését, hogy nagy örömödet leljed bennük.

 

A DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW lemezeket mindig zárd le ugyanazon a gépen, amelyen írtad!

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én úgy tudom, hogy a DVD-RAM pont hogy jó archiválásra.

Link to comment
Share on other sites

Zsuzsi
Én úgy tudom, hogy a DVD-RAM pont hogy jó archiválásra.

 

Persze, hogy jó archiválásra. Valójában minden, ami megõrzi az adatokat. Még a floppy is az 1,4 MB-jával.

Az elsõ filmemet floppyra irtam, VHS kazettáról másoltam egy családi eseményt és büszkén vittem a bátyámhoz, nézze meg a számítógépén. 5 sec volt. Tudod mi az 5 másodperc, négy mondat, egy-két lépés és ez archiválva van.

 

A DVD lemezen az archiválás arról szól, hogy a filmet (akár 14400 sec) elvihessem a barátnõmhöz, klubba, iskolába, edzésre és az ott található DVD-lejátszón, számítógépen a barátaim megnézhessék technikai korlátozás nélkül. Erre persze csak a lezárt R-lemez alkalmas.

 

A RAM-lemez UDF (universal disk format) fájlrendszerû, ezért kiválóan alkalmas szerkesztésre, erre is találták ki, jóval késõbb mint az egyszer írható R lemezeket. Nem beszélve arról, hogy a RAM-lemez négyszer drágább az R lemeznél és az ilyen drága cucc nem való arra amire az olcsó is megfelel. Ez olyan aránytalanság lenne mint, ha a fürdõszoba csempézéséhez a csempét Lamborginivel vinném haza teherautó helyett, pedig a Lamborgini is gurul és rakható bele csempe és cement.

 

Nézd meg, a laptopodon le tudod-e játszani a RAM-ot, ha csak nincs külön feltuningolva? Nem ismeri fel, akkor minek van rajta a RAM-lemezen az archivált film?

 

Igazából nem értem, mit jelent a "pont, hogy jó" kifejezésed. (idézem: Én úgy tudom, hogy a DVD-RAM pont hogy jó archiválásra.) Mintha azt jelentené jobb rajta a film, mint az egyszer írhatón. Az archiválás technikai dolog, nem több. A mûsor olyan jó vagy rossz, ahogy az alkotó létrehozta.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én úgy tudom, hogy a DVD-RAM hosszabb ideig megőrzi az adatokat, és a sérüléseknek is jobban ellenáll. Egyébként a legtöbb DVD-író megbírkózik a RAM lemezekkel. Nekem például anyum majdnem 10 éves gépét leszámítva minden gépünk írja/olvassa. Beleértve a két laptop (IBM Thinkpad R50e és Toshiba Satellite Pro A300 15T) meghajtóját is.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Kovacs53

Lehet hogy nem ide kell írnom - akkor bocs - de új vagyok ezen a fórumon.

 

A következõ a problémám :

 

A Panasonic DMR-ES 15 - ös DVD felvevõm úgy látja hogy benne van a lemez ( pedig nincs ) és azt az

üzenetet adja hogy " Nem lehet olvasni , ellenõrizze a lemezt " .

Ha tényleg teszek bele DVD -t akkor sincs változás :(

 

Talákoztatok már ilyennel , mi lehet a megoldás ?

 

Elõre is köszönöm.

 

Üdv !

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A menüjében nem lehet valahogy újraindítani?

Link to comment
Share on other sites

Kovacs53

Megpróbáltam , sajnos ugyanúgy megvan a hiba . . .

De azért köszi az ötletet .

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akkor szerviz. Valami hardveresen halt meg.

Link to comment
Share on other sites

Kovacs53

Más nem marad hátra .

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
gtportal

Sziasztok!

 

A karácsonykor vásárolt Samsung DVD-HR773 DVD felvevõnkön nem tudok USB-rõl és USB-re másolni, pedig a leírása alapján mûködnie kellene.

 

1 és 2 GB-os FAT-ra formázott pendrive-al próbálkoztam, de fel sem kínálja a másolást. Csak a DVD és a HDD között hajlandó másolgatni.

 

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...