Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Töredezettségmentesítés


MERNOK

Recommended Posts

solties

Én el szoktam indítani így is, csak tovább tart.

Viszont azt nem értem, miért van az, ha defragmentálok egy partíciót pl. a windowsét, (perfect disk 10) akkor miért tûnik el a befejezés után 2-3 Gigabájt, és hova lesz?

A múltkor 10 gigabájt tûnt el egy defragmentálás után egy másik partíción, amit utána kínomban leformáztam. Persze elõtte elmentettem az adatokat, és visszamásolás után, jééé meglett az eltûnt 10 gigabájt.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jay, a partíciód persze, hogy töredezett. Dinamikuson növekvõ VHD-t (vagy mást) használsz, így ha plusz állomány kerül bele, akkor annak hely kell, és biztosan nem lesz folytonos a helyfoglalás. Ez van, ezzel nem tudsz mit csinálni. Legközelebb fix méretût használsz, és akkor nem lesz ilyen gond.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Most is fix méretût használok. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Totál nem értem a dolgot. Most elemeztem azt a partícióm, amin csücsül néhány gép meg más egyéb is, 3%-os a fájltöredezettség. Minden virtuális lemezem dinamikus, sosem mentesítettem a kötetet. Vannak rajta kis és nagy fájlok szép számmal, használva is van rendesen.

Még arra tudok gondolni, hogy a Windows XP-nek fogalma sincs.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Tényleg a Windows XP-nek van valami baja, Windows 7-rõl nézve nem töredezett.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Egyébként kinek mennyire töredezettek a partíciói? Nem tudom, hogy hogyan, de nálam:

  • C: 2% (kevés "fájlmozgás", fix swap)
  • D: 3% (fõleg adatok (zene, kép, dokumentumok), több virtuális gép, Steam-mappa)
  • E: 0% (programtelepítõk, torrent (elõre foglalás), sorozatok)
Nem szoktam mentesíteni, az E:-t pedig kimondottan sokat használom, de úgy tûnik, egész jól, vagy a Windows-ok (Vista, 7) ügyesebbek a töredezettség elkerülésében (XP esetén mindig magas(abb) volt a mérték).
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nekem ennyire:

D: 1,94 (ezen van az xp, temp mappák és lapozofájl át lett rakva külön vinyóra)

E: 0,05 (Főleg játékok kevés fájlmozgással)

F: 0,02 (ide raktam át a TEMP mappákat)

G: 0,08 (adatok és programok, elég kevésszer pakolgatom rajta a dolgokat)

H: 0,29 (adatok vannak csak, szintén kevés fájlmozgás)

I: 0,06 (a rendszer biztonsági másolatait tárolom itt)

K: TC volume

L: 0,0 (lapozófájl)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
karcsubey

Windows XP Professional beépített töredezettség mentesítõm eddig jól mûködött, de az utóbbi néhány mentesítést (havonta szoktam 1-t) nem hajlandó végrehajtani. Az alábbi üzenetet írja ki: "........a következõ sérült fájl miatt. C:\WINDOWS\SYSTEM32\IAS"

Ugyanakkor a PCW 2008 nov.-i számában ajánlott Defraggler töredezettség mentesítõt letöltöttem és minden további nélkül lefutott, dolgozik. Mi lehet a baj? Csak azért írok, mert "jóismerõs" rámijesztett, hogy akár vírusom is lehet..... De a NOD32 nem jelez semmit. :dühös:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
marko4400

Sziasztok!

 

Volna egy szerintem érdekes kérdésem. Már többször hallottam róla, hogy amikor törlök valamit a merevlemezrõl, vagy ha azt teljes egészében formázom is, attól még az adatok ott maradnak, és „visszahozhatóak” (legutóbb errõl az alábbi linken olvastam, az Eraser alcím alatt: http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/2...i-20100807.html).

Ez szerintem azt eredményezi, hogy habár formattálok, attól még töredezetten ott maradnak az adatok, amíg felül nem íródnak. Akkor ez a formázás után felírt adatok töredezettségében szerepet fog játszani? Eszerint formázás elõtt érdemes töredezettség-mentesítenem a merevlemezt? Vagy formázás után kéne, netalán hülyeség az egész?

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hülyeség az egész. Fomrázás után megmaradnak az adatok, de semmi hatásuk nincs arra, amit késõbb írsz a lemezre.

Link to comment
Share on other sites

marko4400

Köszi a gyors és világos választ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...