Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Töredezettségmentesítés


MERNOK

Recommended Posts

Shia-ko

Nyugodtan.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Egy nagyon OFF, kövezzetek meg érte... :upsz:

 

A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...

:lol:

 

De, hogy legyen érdemi kérdés.

A Windows beépítettje megcsinálja a lapozófájlt? Ha nem, akkor melyik progi igen?

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Volna nekem is egy kérdésem ide. Létezik gyors és hatékony töredezettségmenetesítõ??

 

Arról van ugyanis szó, hogy van egy 80-as és egy 160-as winyóm. A pagefile külön partíción van, de már arra is ráférne a maga 99%-os fájl, és 49%-os teljes töredezettségével egy mentesítés... :hááát: A gondom az, hogy egyik mentesítõ progi (XP belsõ, és egy külsõ, aminek a nevére már nem emlékszem) sem mutatott életjelet magáról. A kezdetek kezdteén, amikor még csak kb 2 hónapos volt a rendszer a gépen, próbálkoztam lefuttatni mindkettõt (persze külön), de egyik sem jelezte, hogy bármit is csinálna; illetve a belsõ menetesítõ mindössz néhány százalékig jutott el, és onnanstól hatalmas gondban lehetett, mert többet nem szólt hozzám semmit. Ez volt amikor egy nap és egy éjszaka rááldozása után még mindíg annál a pár százaléknál járt és inkább lekapcsoltam, mondván... ...vagyis már nem emlékszek mi mondván. :)

 

A lényeg, hogy mostmár több, mint 7 hónapos a windowsom és a partíció(k) elemzése szerint (ami szintén van olykor 5-15 perc), már jócskán ráférne egy kis segítség a winchesterekre, de formázni nem igazán szeretnék, így ha van valami (fõleg) gyors, megbízható és hatékony töredezettségmentesítõ amit tudtok esetleg ajánlani, akár fizetõs is hálásan megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

Roberto23
Nyugodtan.

Rendben. Akkor ráeresztem az MFT-re.

Link to comment
Share on other sites

Roberto23

Újabb kérdésem lenne. A Diskeeper szerint a lemezeim tökéletes állapotban vannak, viszont a System Mechanic Pro 6 töredezettségmentesítõje "Deep Defragmentation"-t ajánl. Melyiknek lehet igaza ?

 

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Attól függ, hogy az a deep, az mit jelent?

Link to comment
Share on other sites

Roberto23

Amennyiben jól tudom a Quick csak a C:-vel dolgozik. A Deep az összes partíciót "megdolgozza". A probléma az, hogy a Diskeeper szerint az összes partícióm rendben van. Úgyhogy nem értem miért akar a System Mechanic nekiesni.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Az új diskeeper nem rakja bitről bitre egymás után a cuccokat, hanem optimalizál. Ettől még töredezett marad a vinyó, viszont nem lesz jelentősen lassabb az elérés, csak esetleg órákkal tovább tart a rendezgetés.

Link to comment
Share on other sites

Roberto23

Melyik a leghatékonyabb töredezettségmentesítő? Vagy ez is olyan téma, mint a vírusirtóké, ahol nincs "legjobb"?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Jó kérdés. Én évek óta a diskeepert használom, és elégedett vagyok vele. Egész jó az O&O is, bár én azt kevésbé szeretem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ephébos

Nos azt kell mondjam, hogy nem értem ezeket a töredezettségmentesítőket, hiszen nem találtam olyat, amit kerestem, ami képes lenne egyedül, egyszeri nekifutásra elvégezni azt amihez most 4 napra, és 4 programra (XP-belső, O&O Defrag, Diskeeper, és System Mechanic Pro 6), volt szükségem, vagyishogy a "C" meghajtóm több mint 45% os töredezettségét lecsökkentse 6%-ra. Igaz mindegyik nagyon jól dolgozott, és mindegyik progit előszerettel fogom használni a jövőben is, nagyszerű programok, de nem értem, hogy miért kell 4 program ahhoz, amit ezekszerint egy is képes lett volna elvégezni. Úgy értem, hogy mindegyik kb. 2-szer futott neki a feladatnak, mire elértük a 6%-ot; persze az egyes elvégzett munka után jól megérdemelt újraindítást követően, mindíg másik progit lefuttatva. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
HK

Áttértem az O&O Defrag-ra, mivel a norton fölpakolja a protection centert is, és így már zabálja a ramot. Egy problémám van: amikor codozok, néha szaggat, mintha töltene, és ez azóta van, mióta fölraktam. Fullos töredezettségmentesítés még nem volt. Mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
akaido

Évek óta ezt a Diskeeper Lite progit használom XP NTFS partíción itthon két gépen, a melóhelyen 10 WinNT gépen és soha semmi problem nem volt vele... kopp... kopp (lekopogva)

Ezen kívül a O&O Defrag 2000 Free Edition lemeztöredezettség-mentesítő programot használtam ami pl. innen letölthető: http://www.free-pc.hu/unic/diskutil/diskutil.html

Szerintem a DisKeeper kicsit gyorsabb ugyanazon a partíción, bár nem mértem stopperrel.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
merchajnalka

Sziasztok - végiglapoztam ezt a két oldalnyi hozzászólást töredezettségmentesítés címén.

Én az XP sajátjátban nem bízom - sokat használtam viszont a Vopt XP nevezetû progit, ami tökéletesen bevált, sokkal hatékonyabban mûködött.

Esetleg ismeri valaki. közületek?

Csak 30napos próbaverziót sikerült megszereznem (újra kellett telepítenem a rendszert és sajna a régi progi is ment vele...), pedig régebben mintha ingyé lett volna - de lehet tévedek... Tud valaki. ingyenes verziót belõle?

Közben kipróbálom azokat is, amikrõl eddig itt a fórumon esett szó.

Köszi

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Én most ezt: Ashampoo® Magical Defrag 2 használom bõvebb infó!

Kisérleti jelleggel fut nálam, teljesen autómatikus :!:

Link to comment
Share on other sites

Player
Évek óta ezt a Diskeeper Lite progit használom XP NTFS partíción itthon két gépen, a melóhelyen 10 WinNT gépen és soha semmi problem nem volt vele... kopp... kopp (lekopogva)

Ezen kívül a O&O Defrag 2000 Free Edition lemeztöredezettség-mentesítõ programot használtam ami pl. innen letölthetõ: http://www.free-pc.hu/unic/diskutil/diskutil.html

Szerintem a DisKeeper kicsit gyorsabb ugyanazon a partíción, bár nem mértem stopperrel.

Vajh melyik megy Win98SE-n? Mert a melóhelyen olyan van...

Link to comment
Share on other sites

Athos

@BáGyu

Kb. 2,5 hónapja használom és nálma nagyon bevált. Nem töredeznek a fájlok. Egy szépséghibája van, hogy a fájlokat nem rendezi egyhelyre. De ez legyen a legnagyobb baja. :)

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Ezt jó hallani, a windows elemzése is egyenletes kéknek mutatja a Magical Defrag általa kezelt particiót.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mrmatyi

Üdv!

A PCWORLD 2007 májusi számában találtam 2 töredezettségmentesítõt.

Az egyik az Austlogic Disk Defrag (újság 132.oldal),a másik,IObit SmartDefrag Beta 2.1 (újság 87.oldal)

Abba az érdekes helyzetbe kerültem nem tudok dönteni a két progi között! :pislog:

Lenne kettõ kérdésem:

Melyik a megbízhatóbb?

A Austlogic Disk Defrag-ot be lehet állítani magyarra?

Köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Én az AusLogics Disk Defrag-ot ajánlom. Nem lehet magyar nyelvre állítani és felesleges is, mert nagyon egyszerû a használata.

Link to comment
Share on other sites

mrmatyi

Köszi!

És megindokolnád miért az?

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Szerintem hatékonyabban töredezettségmentesít és ráadásul már egy kiforrott program és nem egy Beta verzió.

Link to comment
Share on other sites

mrmatyi

akkor lehet,hogy kipróbálom,csak sajnálom,hogy nem magyar,mert ha valami gond lesz a partícióval,akkor nem fogom érteni mit ír! :(

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Itt mindig megtalálod a legfrissebb verziót. :ötlet:

 

Szerintem nem lesz vele gondod, ha mégis akkor itt lefordíttathatod, hogy mit ír. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...