Jump to content
GSForum - Segélyvonal

HTML kérdésem van


tzoli

Recommended Posts

kléni

"Pár" éve ez a kód menõ lehetett :D

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

1) Köszönjük Adobe! :( 2) Bár állítólag az új verzió már nem (egészen) ilyen kódot generál, újabb megerõsítés, hogy miért kerüljük nagy ívben honlapszerkesztésnél a Photoshop és a Dreamweaver által generált oldalakat.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A Dreamweaver mikor generált ilyen kódot? :huh: Bár ez a Photoshop-kód is elég durva (aki ezzel csinál weboldalt, meg is érdemli), de azért okádék kód gyártásában az MS Office még nehezen verhető. ;)

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Ilyen durvát valóban nem - ez egy Photoshop vagy Photoshop Elements "gyöngyszem" -, de tele a net könnyen felismerhetõ DW-s hibáktól hemzsegõ oldalakkal. :(

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Szerintem ezt valaki kézzel is elkövette.. valami megtetszett egy másik oldalon, és komplett bemásolta a forrást.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kiskalóz

Lehet nem jó helyen teszem fel a kérdésem...

 

Szóval adott 1 weboldal, ami már régóta üzemel.. csináltam hozzá 1 új sablont. Benne szép új dolgok.. többek között gombok a form-hoz. Ám amikor ezeket beillesztem, némelyik form onnantól kezdve nem hajlandó mûködni.

 

Mindengyik gombot ugyan úgy változtatom meg

régi:

<input type=\"submit\" value=\"  Mentés  \">

 

új:

<input type=\"submit\" class=\"art- button\" value=\"  Mentés  \">

Link to comment
Share on other sites

kléni

Nekem tökéletesen ment egy tesztoldalon. Esetleg mutatnál egy példa oldalt?

az input-ot le kell zárni egy />-el ;) Mellesleg szóköz helyett inkább paddingot adj neki.

Link to comment
Share on other sites

kléni

Egy </tr> lemaradt. Ezen kívül a <form>-ot rakd a táblázaton kívülre, tehát a divek után (a végét is). Átrakás után nekem ment.

(szerintem ezt a kódot dobd a kukába, mert eléggé nem szép :D )

(azt hogy a réginél miért megy, ne kérdezd, egyenlőre nem találtam meg, mivel ott is rossz helyen van a fomr)

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

hmm.. megcsináltam amiket mondtál.. és érdekes.. mûködik...

 

Köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Van egy táblám 16 oszloppal. Nincs előre fixált méret, hogy az oszlopok pont akkorák legyenek, mint beléjük kerülő leghosszabb adat, de van rajtuk egy

 

min-width: 30px

szabály is, hogy a rövidek (csak egy szám) se essenek nagyon össze.

 

Minden csodálatos, béke és boldogság honol.

 

Ezen a ponton bele kell rakjak a táblába olyan sorokat, amiben a td colspan="16", és szöveget tartalmaz. Abban a szent pillanatban, hogy a szöveg hosszabb, mint a fent kialakult táblaméret, elkezdi tolni kifelé a tábla szélét, egészen addig amíg el nem éri a képernyő szélét, és ott végre törik.

 

Rút lesz, ocsmány lesz, fúj.

 

Rá lehet-e venni a szöveget (td-t?), hogy ne méretezze át a táblát, hanem ott törjön el, ahol a tábla széle van?

 

Tartok tőle, hogy nem, de hátha van valakinek ötlete... (A fix méret beállítása = nem.)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Esetleg max-width?

Link to comment
Share on other sites

payskin

De nem tudom, mekkora.

 

Név, e-mail cím van például az oszlopokban. Ahogy gyűlik az adat, lehet, hogy lesz hosszabb nevű ember vagy e-mail cím, tehát változni fog az oszlopok és így a tábla szélessége is, de az oszlopok mindig olyan szélesek maradnak, mint a leghosszabb beléjük írt tartalom. Így szép.

 

Azt tudom még elképzelni, hogy lerenderelem a táblát a szövegsorok nélkül, JS-ből megnézem, milyen széles, és ráakasztom a table tagre stílusként, aztán beletolom a szövegsorokat. Nem elegáns... :S

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Valami olyasmi akar lenni, mint a tiéd, fogalmam sincs, működne-e.

 

function settdwidth(w) {
    $.each($('td'), function () {
        if ($(this).attr('colspan') > 0) {
            $(this).css('max-width', w);
        }
    });
}

settdwidth(300);
settdwidth($('#table_id').css('width'));

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Miért, nem az a probléma, hogy a tábla egyszer csak túl hosszú lesz, és elhagyja az őt magába foglaló div-et? Mert ez esetben a div (gondolom, fix) méretéből tudod, hogy összesen mennyi lehet a táblasorok maximális szélessége.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Gyenge tippként: mi történik akkor, ha több <tbody>-t használsz, és ezeket a hosszú sorokat új <tbody>-ba teszed?

 

Egyébként - függetlenül attól, hogy csúnya vagy sem - a leírt mûködés korrektnek tûnik, hiszen csak a cellák minimális szélességét adod meg, a tábla miért ne kezdhetne terjeszkedni a maximális méretig? Tényleg csak egy max-width vagy egy eleve méretezett befoglaló <div> szabhatna határt a "pocakosodásának".

Link to comment
Share on other sites

payskin

Persze, nem vitatom, hogy korrekten mûködik, csak azt nem értem, hogy ha van nowrap beállítás direkt arra, hogy ne törjön a tartalom, hanem tolja kifelé a tábla méretét, akkor miért nincs wrap vagy width: fixed vagy ilyesmi, amivel be lehetne állítani, hogy ez a td pont akkora legyen, amekkorát a tábla már beállított neki a korábbi sorokban, és ha ennél hosszabb volna a belekerülõ tartalom, akkor azt törje le, ne a td-t méretezze át? Nem igaz, hogy erre még senkinek nem volt szüksége... :P

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A wrap a cella, ez esetben a tábla végén töri a szöveget (ha nem úgy van beállítva, hogy inkább nyomja szét, ha kell). De miután nem állítasz be szélességet (ergo 100%), így miért is kellene ott törnie a sort, ahol te gondolod? Ráadásul ha nem dinamikusan kerülnek be ezek a hosszú sorok, akkor ötletem sincs, hogyan lehetne az általad óhajtott módon megoldani, hiszen ezek a cellák is a tábla részei, vagyis a szélesség azonnal 100% lesz. :hááát:

 

Ezt szerintem csak úgy tudod megoldani, ha a többi cellának vagy a táblának beállítasz maximális szélességet.

 

Sok érdekes problémába futottam már bele táblákkal kapcsolatban (l. rögzített fej, rendezhetõség, összetartozó sorok kiemelése stb.), de ebbe még nem...

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem lehet beállítani (külön osztályban) annak a td-nek 99.99%-os max-width-et?

Link to comment
Share on other sites

payskin
Ráadásul ha nem dinamikusan kerülnek be ezek a hosszú sorok, akkor ötletem sincs, hogyan lehetne az általad óhajtott módon megoldani, hiszen ezek a cellák is a tábla részei, vagyis a szélesség azonnal 100% lesz. :hááát:

Izé, elvileg nem dinamikusan kerülnek bele, de alapból display: none-on vannak, tehát nincsenek hatással a táblára, tehát végül is dinamikusan kerülnek bele. :)

 

De miután nem állítasz be szélességet (ergo 100%), így miért is kellene ott törnie a sort, ahol te gondolod?

Azért nem állítok be szélességet, mert nem akarom megmondani, mekkora legyen a tábla. Nem tudom előre, nem akarok fix méretet beállítani, mert később biztos lesz valaki, akit Elkelkáposztásítottalanítottátok Lajosnak hívnak, és széttúrja; ha meg beállítom a névre, hogy ennyi, akkor meg nem lesz, és lötyögni fognak benne a nevek. Ez a dinamikusan minden cella minimum 30 pixel, maximum akkora, mint a beleférő leghosszabb tartalom csodálatos. De kellene egy olyan lehetőség, hogy "kedves cella, te vedd fel a testvérkéid méretét és ne növekedj tovább".

 

width: max;

vagy

 

width: previousRow[this.cellIndex].width;

 

A 99%-ot azt hiszem próbáltam, nem jó, de majd délután megnézem újra.

 

:)

 

Giraffe, küldök róla képeket e-mailben (sajnos, skacok, szenzitív adatok vannak benne, nem tudom közkinccsé tenni).

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Ez esetben egyszerû a megoldás. :ötlet:

 

Az oldal betöltõdik, és míg ezek a hosszú sorok nem látszanak (hiszen display: none; van beállítva), addig lekérdezed a tábla szélességét (offsetWidth v. scrollWidth), és ezt beállítod, mint a tábla szélességét (.style.width =...). Innentõl kezdve a megjelenõ hosszú sorok már nem fogják ezt megváltoztatni, csak abban az esetben, ha valamiért nem törhetõ a tartalmuk (fix méretû kép, szóköz nélküli szöveg, CSS-ben white-space: nowrap;). Ta-da-da-daaa! 8)

 

OK, JavaScript és nem elegáns CSS, de megoldás.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ja, erre jutottam tegnap én is. :igen:

 

Ettől függetlenül úgy érzem, hogy valós igény volna olyan ilyen pszeudo-méretbeállításokra. Valami legyen akkora, mint más valami, aminek ugyan nem tudjuk (előre) pixelben a méretét, de a böngésző majd igen.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Igény volna, de mi történik egy rekurzív esetben? Pl. az "A" címsor legyen olyan széles, mint "B" felsorolás. A "B" felsorolás legyen olyan széles, mint a "C" tábla. A "C" tábla legyen olyan széles, mint az "A" címsor. És a kört már kezdheted elölrõl. És lehet, hogy az új gépek olyan gyorsak, hogy egy végtelen ciklussal is végeznek 3 mp alatt, de ez csak egy lehetséges eset, amibõl - ismerve az okos webprogramozók nem egy gyöngyszemét - simán lenne néhány oldalon 3-4. :hááát:

 

Arról nem beszélve, hogy jönnének az olyan kérések, hogy több elem kumulált szélességekhez-magasságokhoz is lehessen igazodni, sõt, ne csak szélességet és magasságot, hanem pozíciót is lehessen állítani ezen az alapon. :démonikacaj:

 

Egyébként az IE-ben már egy jó ideje lehet a CSS belül JS függvényeket is használni (pl. ott csak így lehetett max-width-et állítani), de nem hiszem, hogy ez jó megoldás lenne. Akkor már inkább natív JS - ott ahol kell.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pjotr

Tudja valaki, hogy miért cserélődik le a checkboxaim name attribútumában a . (pont) _-ra.

A name attribútum megegyezik egy fájl nevével, plusz elé van illesztve egy prefixum, a karakterek, amelyek találhatóak benne:

  • angol abc kisbetűi
  • számok
  • .
  • _
  • -
Tudtommal ezek minden engedélyezettek. Hiába nézem a releváns tömböket, a fájlfeltöltés folyamatát, nem látok semmit. Az egész egy olyan űrlapon történik, ahol hírlevelet lehet összeállítani, ezen belül is a csatolmányok megadásánál. Minden fájl jól mentődik le, első megjelenítéskor helyén van mindegyik pontja, de ha egy újabb fájlt töltök fel, vagy csak újra elküldöm a formot (visszatérek rá), akkor elszúródik a régebbieké.

 

---

 

Megtrükköltem egy __DOT__-tal, de ez így béna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...