Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internetes vásárlás, eladás, adományozás


csum-pi

Recommended Posts

Dávid Csaba

Ja, hülye vagyok, nem írtam le... Ez sem működik! Nincs jobb gomb és nincs CTRL+V se!!! Az ALT+0225 se működik...

 

"Biztatásként" egy magyar honlapon azt olvastam, hogy ha valaki nem tudja megadni a titkos választ, integethet a Steam fiókjának.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, akad olyan megvalósítású beviteli mező, ahol nem működik a copypaste. Éppen ott, ahol ezzel is a nagyobb biztonságot akarják valahogy szolgálni.

Nálam pendrive-on KeePass tárolja a jelszavakat, és igen morcos voltam, amikor egy helyen be kellett pötyögnöm a random karaktereket.

 

Az meg sajnos jó tanulság lesz, hogy inkább ne használjunk ékezetes karaktereket jelszóban, ha nem muszáj. Még magyar oldalon sem. Inkább legyen több karakter és lehet közte néhány speciális is, ha a biztonság kell.

Például a WinRAR jelszó az más ebből a szempontból. Ha ott beraksz magyar karaktereket, egyéb nyelvű op. rendszeren és billentyűzeten nemigen tudják beírni.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Pár órával az után, hogy megírtam, azonnal adják vissza pénzem, kaptam egy emailt, melyben közölték, hogy a fiókomhoz tartozó jelszót törölték. Adtak egy ideiglenest, amit meg kellett változtatnom, amint beléptem. Hogy ez az erőteljes fellépésnek köszönhető-e, nem tudom. Viszont a világ rendje ezzel helyre állt. Na jó, nem a világé, csak a lelkemé. A kisfiam pedig holnap ismét mosolyogva ülhet le játszani velem. Igazából nem érdekelt a pénz, azt nem volt jó látni, hogy sír. Tapasztalat: NE HASZNÁLJ ékezetes betűket regisztrációkor! Egy életre megtanultam.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Pár órával az után, hogy megírtam, azonnal adják vissza pénzem...

Ez is egy jó tapasztalat. :yeah: Tudni kell megfelelõen a tyúkszemre taposva érvelni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
lujoo

Sziasztok.

Nem tudom ideillő-e, de nem találtam jobbat.

Kérdésem: Unokatestvérek.hu webáruház.

Felbukkant a semmmiből-jó árakkal.Van valakinek tapasztalata vele? Vagy van valami bukta benne?

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nézd, így, ahogy ez most ki van rakva a webre, annyi ponton sérti a webes kereskedelmet szabályzó, többek között a fogyasztóvédelmi törvényéket és rendeleteket, hogy azt sorolni is hosszú volna. A legfontosabb, hogy nincs ÁSZF, enélkül nemhogy nem működhet webáruház Magyarországon, de gyakran már azért is büntetnek, ha nem megfelelő a tartalma! Semmilyen információ nincs az elállási jog érvényesítéséről, pedig, amit a weben rendelsz meg, azt 8 napon belül kötelesek volnának visszavenni. A garanciáról annyi van, hogy garanciális termékeket forgalmaznak. Remek, és mi van akkor, ha elromlik, ha mondjuk selejtes és cserélni kell? Hozzájuk kell visszavinni? Saját bevallásuk szerint ketten ülnek egy 16 négyzetméteres irodában, valamelyikük fog rohangálni ennyiféle termék szaszervizeibe?

 

Elmondom mit csinálnak. Kiváltottak egy működési engedélyt a megfelelő számokkal, majd a leadott rendelésekkel elmennek egy nagykerbe, megveszik a cuccot, és eladják neked GARANTÁLTAN NEM a nagyker áron (pedig ezt hazudják), hanem annyival drágábban, hogy nekik ez megérje, közben pont azt nem vállalják fel az egészből, amit egy kulturált, normális viszonteladónak fel kéne vállalni.

 

Ja, és a legszebb: jelöld a rendelésben, hogy van-e ÁFÁ-s számla igényed. Ha nem ellenkezne az elveimmel, most azonnal nyomnám fel őket a NAV-nál. Az összes ilyen mocskot ki kéne takarítani az e-kereskedelem szakmából.

Link to comment
Share on other sites

lujoo

Köszönöm kimerítő válaszodat Balázs.Én nem merültem ennyire bele az oldal tanulmányozásába, de igen jogosak az általad említett dolgok.Maradok a régi jól megszokott, korrekt iPonnál :)

Ők nem szoktak csalódást okozni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A korrekttel vitatkoznék, de az biztos, hogy legalább megbízható.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ha nem ellenkezne az elveimmel, most azonnal nyomnám fel őket a NAV-nál.

 

Hát, tudod, állati vicces olvasni ezt éppen most, amikor történetesen beleszarnak abba, amit az egyik revizoruk állít. (Illetve dehogyis: átvilágították ám a céget, bizony! Két nap alatt! :igen:)

 

Ez az ország egy következmények nélküli morális fertő, egy mocsoktenger, ahol politikusok büszkék olyasmire, amiért minden jogállamban azonnal letartóztatták volna őket. Itt bizony remekül megvannak az ilyen kisszobából üzemeltetett zugwebshopok is.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Sajnos minden szavaddal egyetértek.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Még egyébként ez a sztori jutott eszembe, avagy miért ne vásárolj zugwebshopokból.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Kurva nagy tévedés, hogy egy cég minél nagyobb, annál olcsóbb tud lenni. Éppen fordítva van, sok cég a növekedésbe hal bele.

 

Órákon át tudnék róla mesélni.

 

Aki megbízhatatlan gyökerektől vásárol, úgy jár, mint én.

 

Soha ne álljatok szóba olyan webáruházzal amelynek:

 

1. Nincs boltja, vagy minimum ügyfélszolgálati irodája.

 

2. Jól láthatóan nem ismert, komoly cég.

 

3. Lefelé hajtja az árakat, ezért nyilván számla, ezzel garancia nem lesz.

 

4. Autóból akarja átadni a cuccot.

 

Bár alapvetően igaznak tartom, azt azért hozzá kell tenni, hogy mindenkinek el kell kezdenie valahol. A legelején valószínűleg még nem lesz bolt, sem ügyfélszolgálati iroda (mi is konkrétan egy lakásból indultunk), sem nem lesz jól ismert a cég. Ebből a szempontból akár az unokatestverek.hu is lehetne teljesen korrekt vállalkozás. De ott a 3-as pont: az árak, a számlával való mókuskodás -- ezek intő jelek. Ha nagyon jóindulatú akarnék lenni, azt is feltételezhetném, hogy két tök normális emberről van szó, akik esetleg nem tudják, milyen előírások vonatkoznak ma egy webáruházra, ők csak jót akarnak: olcsón eladni a nagykerből kihozott hardvert, és ehhez feldobtak valahova egy webáruházat. Csak sajnos az élet arra tanít, hogy a világ nem így működik...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Legalábbis Magyarországon. ;)

 

Én egyébként hazai webshopoknál igyekszem mindig a személyes átvételt választani, mert ha valami nem klappol, én ott helyben intézkedem személyesen, és nincsenek további felesleges körök, telefonok, ügyintézés. Eddig még csak a Shop.Builderről rendeltem házhozszállítással, amikor olyan akció volt, hogy ingyenes a fuvar, de az egyrészt csak kaja, tehát nem lehet túl sok rizikófaktor, másrészt ez is csak egyszer volt, mert hétköznap rendszerint nem tudom többórás idősávokat megadó futárokhoz igazítani az életemet (és a többiekét sem :)), inkább elugrom én a cuccért, ha jut rá időm. Ha nem ingyenes a szállítás, még anyagilag sem járok rosszabbul.

 

Más, de ha már koppintás: van a Ferenc körúton, a Boráros tér tőszomszédságában egy játékbolt, aminek majdnem minden nap látom a "cégérét", ennek ellenére természetesen fogalmam nincs, hogy hívják. :D (A névmemóriám olyan elképesztő, hogy már bejelentkezett egy tudóscsoport a vizsgálatára.) Pontosabban van két tippem a nevére, de egyikben sem vagyok biztos, simán lehet, hogy egy harmadik. :D Na, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy a bejárat fölötti cégéren (vagy tudja a fene, hogy kell ezt hívni) a bolt nevének tipográfiája engem erősen emlékeztet a ti logótokra. (A mostani logótok egy kicsit újabbnak tűnik, inkább a régire emlékeztet.) Persze ez semmit se jelent, meg lehet, hogy ha közelről megnézném, rá kéne jönnöm, hogy nincs sok hasonlóság, de azért feltűnt. :) Az sincs kizárva, hogy a tiétek a bolt. :D

Link to comment
Share on other sites

KGigi

:off_kacsint:

Nekem a Ferenc körúton a kedvenc boltom, ahol óriási betűkkel ki van írva, hogy "ventillátor".

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Azt még nem láttam. :D

 

Na, közben megtaláltam a szót: névtábla. Kilúgozott aggyal ne fórumozz... (Tudom, álszent vagyok, hiszen ha én magam komolyan venném ezt az intelmet, a hozzászólásaim 90%-a sohasem született volna meg. :lol:)

Link to comment
Share on other sites

payskin
Az sincs kizárva, hogy a tiétek a bolt. :D

 

De, teljesen ki van zárva. :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Na, majd holnap reggel megpróbálom elolvasni a nevét, és el is tárolni a memóriába – feltéve, hogy addig nem robban fel a Nagyvárad tér, és eljutok oda. :D Amúgy néztem Street View-n, de már nem az a cég van ott, amelyik a fényképezés idején (Játéksziget) – vagy nevet váltottak, vagy eladták a helyiséget.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Megnéztem: az van kiírva a névtáblára, hogy "egyszervolt...", ez sima Arial betűkkel vagy valami hasonlóval, alatta pedig a régebbi JátékNet.hu-s logóra hasonlító tipográfiával (színes betűk ökörhugyozásszerűen) szerepel az, hogy "Játékbolt". Az egész Internet ennyit tud az üzletről. Nem viccelek, a nevére nem lesz több releváns találat (lesz még 3 f.szbúk-találat, aminél "a kért tartalom nem jeleníthető meg"). A címre (Ferenc krt. 7.) meg a régi tulajdonos, a Játéksziget fog bejönni mindenhol.

 

Nem mintha persze mindennek lenne bármi jelentősége. :) Engem maximum akkor tudna érdekelni a bolt, ha esetleg Turbo Mant látnám a környéken. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
die nadel

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy a mobiltelefonos iCsekk alkalmazással kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata, véleménye. Mennyire megbízható?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

Üdvözlettel: die nadel

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Én kifizettem vele egy számlát anyámnak. Nincs vele semmi gond. Miért is lenne?

QR kód beolvasva, a bankszámlámról levonta az összeget és átutalta ahová kell.

Lehet kérni e-mail visszaigazolást is, nálam akkor még nem volt beállítva.

Link to comment
Share on other sites

Temporary
roll.gif És természetesen nélkülözhetetlen, hogy hozzáférjen a névjegyzékhez és a hívásadatokhoz. hmm.gif
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Mondj egy alkalmazást, aminek nem kell hasonló és kismillió hozzáférési jog. ;)

 

A paranoiások próbálkozhatnak a jogok akár utólagos megvonásával az Advanced Permission Manager appal a Playről.

Előfordulhat, hogy bizonyos jogok megvonása az alkalmazások működését is meggátolja. Ilyenkor vissza kell adni a jogot, vagy lemondani az alkalmazásról.

 

Van a Zseblámpa app. Gyakorlatilag annyi, hogy bekapcsolja a vaku LED-et, vagy különböző fényeket produkál.

Amihez engedélyt kér a következő: fénykép és videókészítés, teljes internet hozzáférés, a hálózat állapotának megtekintése, automatikus indulás, lámpa (LED) vezérlése, telefon alvás megakadályozása (wakelock), rezgőegység vezérlése, lámpa indítása/leállítása. Darabra nem is olyan sok, de miért induljon automatikusan, minek birizgálja a netet és a hálózatot és miért akar fényképezkedni? :hááát:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
moncsi4572

Az internetes piacterek sokasága kiapadhatatlan, csak figyelni kell a trendeket és keresgélni kell a keresőkben.

Edited by moncsi4572
Link to comment
Share on other sites

payskin

Moncsi-moncsi, ez gyenge próbálkozás volt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...