Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápegységgond?


p-tomi

Recommended Posts

diablo

Hi!

 

Elõször is nézd meg az elemet az alaplapban!! :nyíl: Ehez kapcolódóan: nem szokott hosszan boot-olni a gép? Ha igen tuti elem probléma.

Ha mégsem nézd meg a bios power managmant beállításaiban. Ha nem lehet állítani egy olyat hogy stand by on: endabled/disabled akkor valóban bios frissítés a következõ lépés <itt> segítséget kaphatsz hogy hogyan kezdj neki. ha nem jutnál elõbbre pü-zz!!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Jó lesz az "AC Power loss"-nak is... És ott be tudod állítani, hogy utána mit csináljon... Kikapcsoljon, bekapcsoljon, vagy elõzõ állapot.

Link to comment
Share on other sites

diablo

@Gereby

 

Bocsi de nincs teljesen igazad. AC Power loss csupán azt állítja, hogy áramszünet esetén (amit ugyebár WonderCsabo generál azzal, hogy kihúzza a gépet) kapcsoljon e vissza vagy sem ebben tévedtem, viszont a programozott bekapcshoz és kikapcshoz semmi köze.

Az AC Power loss beállítást csak szerver gépeknél használják "ON"-on egyébként alapból "OFF" és cak ATX házaknál mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nem nem... :) Ha a gép le van állítva, de még be van dugva akkor is áram alatt van az alaplap... Onnan is el tud veszni az áram... Ezt tudom mert multkor mondta egy haverom, hogy mikor visszakapcsolja az elosztót már indul is a gépe. Akkor mondtam neki, hogy vegye ki, és már nem indul....

Link to comment
Share on other sites

diablo

Hi!

 

Abban igazad van, hogy kikapcsolt állapotban is áramalatt van az alaplap és a táp és az is igaz ha ilyenkor áramszünet van akkor bekapcsal a gép, de az AC Power loss kizárólag áramszünet esetén kapcsolja be a gépet éa ebben pedig nekem van igazam. Viszont egy "tegnapi" alaplap már új BIOS-al rendelkezik és ezekben már kiküszöbölték ezt a problémát.

 

Egyébként én kiváncsi lennék a problémát okozó alaplap pontos megnevezésére (gyártó típus verzió gyártási év BIOS gyári év és verzió). A WonderCsabo-éra konkrétan. Lehet hogy adjuk a tanácsokat és nincs is benne ilyen opció (pl: Phonix BIOS-ban elég ritka).

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Lehet Neked is igazad van, de nálam meg máshogmy is jelentkezett ez a dolog... (Nem egyszer már...)

Link to comment
Share on other sites

diablo

HI!

Akkor már a te adataidra is kíváncsi lennék. És a BIOS pontos beállításaira. Ki tudja. Találkoztam már olyan alaplapi BIOS-sal ami rosszul adta meg a CPU feszültséget és mire rájöttünk hogy a probléma a PCI 1-es solt és a proci fesz közösen van meghatározva addigra egy Duron magot megsütöttünk. Lehet hogy neked is jóljönne egy upgrate és megszünne ez a probléma. :off_kacsint:Na ez már nagyon OFF lettBOCSI!!! :sajnálom:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Legutóbb haver gépén láttam: ASUS A8V Deluxe, 3200+ Venice Chieftec 400-as táppal. Illetve az én régi gépem is csinált már ilyet: ASUS A7V333-X + 1,2Ghz Duron. Táp elõbb: Kodegány 300W, majd Sirtec410W végül Chieftec 410W. BIOS verziókat nem tudok. A régi gépemen CMOS clear-ek után jött addig amíg ki nem kapcsoltam. Havernál meg eleve be volt kapcsolva...

Link to comment
Share on other sites

diablo

hi!

Na ja a BIOS reset után elõferdül hogy ez az opció "ON"-ra kapcsol. A "haver" gépén pedig azért lehetell alapból "ON" mert a deluxot sok helyen használják szervernek és kényelmi szempont volt hogy ne kelljen állítgatni.

De ha jól veszem ki már megoldódott a probléma. (a legutsó tápod nem rossz sõt fõként ha jó pénzért szerezted)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Tudom... :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Predator

HI

 

Van egy 20 tüs tápom és egy 24 tüs alaplapom rá lehet dugni a tápot ugy hogy kimarad 4 tü és így müködni is fog?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Lehet venni átalakítót... :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Predator

Köszi hogy ez nem jutott eszembe.

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

Hate

Hali!

 

A kérdésem a következõ: okozhat e hibát és ha igen milyet ha az alaplapi 24 tûs tápcsatiba egy 20 tûs táp van rája aggatva?

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Igen... Nem indul el. Van átalakító, az megoldja a gondokat.

Link to comment
Share on other sites

Hate

Megy a gép csak sûrûn fagy, egyébként én is meglepõdtem mikor levettem az oldalát és megláttam, mert én is úgy tudtam hogy ez így nem megy, de úgy tûnik mégis. Szal szerinted is ez lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

kfx

Az a 4 csatlakozó 2 db. 12 V-os ág, így elég sokat jelenthet.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

El tud indulni, csak ugyebár fagyogat... :hááát: Mindenképpen megéri egy átalakító beszerzése...

Link to comment
Share on other sites

Hate

Hát azt hiszem én inkább egy tápcserét fogok neki javasolni mive 2 sataII-es winyó, 2 dvd író, egy 6600-os videókari, 1,5 giga mem, 1 hálókártya, egy nf8-as alaplap meg egy 3100+-os proci dolgozik a gépbe, és ehhez párosul egy 360w-os Mercury táp. Tipikus példája annak hogy az egyik legfontosabb alkatrészen spórolnak.

 

Mindenkinek köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Na akkor meg pláne... Lehet, hogy nem is azért fagy, mert hiányolja azt a 4 ágat, hanem mert a többi ág már gyenge. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Hate

Kösz az infót, mindenkinek. Sugallatomra a 360-as Mercury lecserélésre került egy 410-es Chieftec-re, és furamód a problémák megszûntek. :)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Hát igen... :) Jó választás volt! Az én gépemben is egy olyan "dübörög" (hnagja gyakorlatilag nincs :lol: ), és 100%-osan meg vagyok vele elégedve. 8)

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Azért az túlzás, hogy jó választás mivel szériahibás. Alulméretezett a készenléti köre. Ha lejár a gari akkor érdemes megjavíttatni. :)

Link to comment
Share on other sites

diablo

HI

 

Jó az a táp!

Lehet hogy kicsit alulméretezték a készenléti kört, de az NF8 as lapok nem igényelnek nagy erõt. Nekem is ilyen alaplap van és még nem panaszkodott emiatt. Igaz én már a múlt héten vágtam bele SNE-tõl 1 FSRP (Four Silent Real Power) 950 típusut. Nem is tudom ez mát talán több is mint elég.

De a régi 350w-os Cool Master tapommal sem volt gond.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Én már találkoztam olyan alaplappal, (talán mercury) aminek a könyve engedte a 20-as csatlakozó használatát. Külön fel volt tüntetve hogy milyen kritériumok mellett. (videokari, memoriák, pci eszközök) természetesen amiket az alaplap lát el tápfesszel. Sima irodai használat mellett gondolják, egy hardverekkel telezsúfolt gépben nem.

Csak tájékoztatásul.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...