Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Far Cry


Chabi1

Recommended Posts

Chabi1

Én nem játszom ezzel a játékkal, de mivel nagy köztiszteletnek örvend nyitottam róla egy témát.

 

Én csak ennyit mondok:

 

>> A 64 bit csodái a Far Cry-ban <<

 

:ninja:

 

Az egészben az tetszik, hogy nem kellett újraírni az egész játékot, hanem egy jó nagy 64bit-es patch-el át lehet változtatni. :)

 

Remélem ezt más játékoknál is alkalmazni fogják. Így egyszerûbb mint tényleg elõrõl írni a játékokat 64bit-en.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Nekem is a játék doozán rajta van az AMD Athlon 64 jelzés ,és kicsit gondolkoztam is rajta, hogy a DVD-n csak a 32 bites verzió van rajta, hogy hogy lehet ez 64 bit-re is optimalizálva, még arra is gondoltam, hogyha 64 bites rendszerre állok át, akkor megkell vennem külön a 64 bites verziót, de ez így nagyon jó, hogy ingyen közzé teszik, remélem a Battlefield 2 is így lesz :)

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

Én imádom ezt a játékot! azt hiszem megyek és holnap veszek egy Athlon 64 platformot :pislog: Amugy nagyon szép 64 bit alatt a FC!! 8) Ha majd a meszimeszzi jövöben lesz A64-em végigviszem újra! ;)

Link to comment
Share on other sites

nascar

Én végigjátszottam kódok nélkül!

Nagyszerű játék! Várom a 2. részét!

A 64 bit-es cikket olvastam, hát igen! Már rég igaz a mondás, hogy a játékokhoz vesszük a gépeket! ;)

Lassan kidobhatom a 9600 XT kártyámat! :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Hát igazad van a géppel kapcsolatban... Merthát nekem pl egy ATI Radeon (excalibur) 256Mb DDR2-es videókártyám van, azzal speciel a Far Cry-ban minden fullon volt a felbontástól kezdve a részletességig, csakhát a gépen nem akaróddzott bírni a nyüsztetést... ;)

 

Különben én is végigjátszottam kódok nélkül. Nem very high-on hanem azt hiszem medium-on (a középsőn)... :D

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Ha valaki felteszi a 64bit-es kiegészítőt az tegye fel a RivaTuner progit is, mert az tudja mérni a VGA RAM-foglaltságát is.

 

32bit-en is pengeélen táncolt 1024x768-on AA és AF bekapcsolásával volt 120MB.

 

Kiváncsi lennék hogy ezzel a 64bit-es patch-el mennyivel lépi túl a 128MB-os határt 1024x768-on AA-val és AF-el.

 

Magyarul csak arra szeretném felhívni a figyelmet amire a régi fórumban is kevés sikerrel:

 

A 64bit-es korszak beköszöntével a 128MB-os VGA kártyák értelmüket vesztik a játékok miatt

 

Bár aki szeret a rendszer RAM rovására lefoglalni + memót a VGA-nak az továbbra is elégedett lehet a teljesítmény romlásával !

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Remek feltettem, megmondta hogy a Gecube weboldaláról származó driver, 4.12-es Catalyst, szóval lehet majd vissza teszem az 5.2-est azzal még jól müködik a kártyám, viszont hol jelzi mennyi a VGA RAM foglaltsága?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gaboooka

érdemes lenne megpróbálkozni újabb újabb pályákkal is.

 

Pl. kedvenceim: Devils Island, Matto, Matto 2. ;)

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Vannak jó kis pályák is, de van ami nem akar mûködni. De nem lényeg, mert nem szoktam valami sokat játszani... De azé' Kösz a tippet!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest GoodSpeed
érdemes lenne megpróbálkozni újabb újabb pályákkal is.

 

Pl. kedvenceim: Devils Island, Matto, Matto 2. ;)

Ezt is megnézem majd.

 

A multi nem egy nagy durr sajnos :( Olyan nincs véletlenül hogy co-op? Tehát itt nem arra gondolok, hogy 5 ember ugyannyi ember ellen pl, hanem mondjuk x számú ember a monszták ellen. Mert ha lenne benne ilyen mennyivel izgalmasabb lenne. Lényegében emberek botok ellen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sanzi

Valaki leírná, hogy hogyan kell életet lehelni azokba a pályákba, amik gabooka által megadott url-n érhetõk el. Valahova be kell másolni? vagy valami külön progi? Esetleg kell hozzá, valamilyen Patch?

Elõre is Kösz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

nascar

A FarCry fent van a gépemen, frissítettem az 1.1-es patch-vel, aztán próbáltam volna az 1.3-ast (1.2-öt visszavonták hibák miatt!), de nem lehet választani, hogy hová települjön. Mindig a "C" meghajtón keresi az alapjátékot! Micsoda marhaság ez? :!: :pislog:

A másik meg, hogy eredeti játékom van, de nem hajlandó elindulni ameddig a CD/DVD emuláló program van fent a gépen :!: :!: :pislog:

Megszabják, hogy milyen programokat használhatok, meg milyet nem?! Vicc!

Most meg találjam ki, hogy a CloneCD, Daemon Tools, Vagy az Alcohol miatt kiabál!

Na mindegy!

A problémát megoldottam netes segítséggel ( :démonikacaj: ), de teljesen felesleges volt eredetit vennem! :dühös:

Link to comment
Share on other sites

gaboooka
Valaki leírná, hogy hogyan kell életet lehelni azokba a pályákba, amik gabooka által megadott url-n érhetõk el. Valahova be kell másolni? vagy valami külön progi? Esetleg kell hozzá, valamilyen Patch?

Elõre is kösz a segítséget!

Ha leszedet a kiválasztott pályát, megtalálod a szükséges instrukciókat egy txt-ben. :)

 

@nascar: Dehogy volt felesleges.... gondolj csak a tokra és a borítóra. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

@gabooka

 

OK, elboldogulok vele... Kösz!

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nah, megnéztem tüzetesebben ezeket a pályákat.

Mod mappába kell másolni: (matto2) elindítom mint mod, újratölt a FarCry, de semmi változás, minden a régi

Telepítõ .exe: (matto3) felteszem oda ahova kell, megyek a mod fülhöz, elindítom, bejön a menü, de itt már más, változott a menü. Megpróbálom a legfelsõ résznál elindítani, kiválasztom a nehézséget, kattintok a strarta, semmi. Megyek egyel lejjebb a menüben, valami bechkmark, vagy mi, ott van valami, kezd tölteni a játék, de mihelyst kész van, lefagy a játék

A maps mappába másolósok: írv valamit, hogy nyomj meg, de mit is?

 

Elõre is Kösz!

Link to comment
Share on other sites

gaboooka
Nah, megnéztem tüzetesebben ezeket a pályákat.

Mod mappába kell másolni: (matto2) elindítom mint mod, újratölt a FarCry, de semmi változás, minden a régi

Telepítõ .exe: (matto3) felteszem oda ahova kell, megyek a mod fülhöz, elindítom, bejön a menü, de itt már más, változott a menü. Megpróbálom a legfelsõ résznál elindítani, kiválasztom a nehézséget, kattintok a strarta, semmi. Megyek egyel lejjebb a menüben, valami bechkmark, vagy mi, ott van valami, kezd tölteni a játék, de mihelyst kész van, lefagy a játék

A maps mappába másolósok: írv valamit, hogy nyomj meg, de mit is?

 

Elõre is Kösz!

Ha jól emlékszem, akkor a következõk szerint kell eljárni:

 

A letöltött állományban megtalálod a [matto_2.zip\Matto\Levels] Matto_2 mappát.

Ezt bemásolod a "Levels" mappába, majd az indítás következik.

 

A fõmenüben nyomsz egy "0"-t, majd írod: "\map matto".

 

Nem vagyok biztos ebben, de azért próbáld ki! ;)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nagyon köszönöm gabooka! Mûködik!

Egyetlen bibi volt, hogy nem tudtam \ jelet írni, mindig csak q írt be, de ismeri a crtl+c, úgyhogy nem volt gáz... :D

Link to comment
Share on other sites

gaboooka

Igazán nincs mit! ;)

 

Ennek örömére megint felpakolom a gémet! [ immár 4X-re ] :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nah, ez egy jó ötlet. Én személy szerint nagyon imádom. Most viszem Reality-n, de egy kcsit megakadtam, úgyhogy nézem a plussz pályákat. Meg még a multis pályákat akarom kipróbálni, csak nincsen kivel. :(

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Kijött az 1.32-es verzióhoz való magyarítás, letölthetõ innen.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Nekem az 1.3 patch fel sem megy fel! Az 1.1 hiba nélkül, de az 1.3 telepítõje meg sem kérdezi, hogy hová települjön, csak kijön a "Install, Repair, Uninstall" képernyõ, mondom neki, hogy install, és hibaüzenettel leáll, hogy nem találja az........./1.3patch.msi fájlt!

Eredeti, megvásárolt játék! :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Nekem nem volt vele sosem gondom, természetesen az enyém is megvásárolt ,eredeti játék. Lehet a Windowsoddal nem klappol valami nem?

Link to comment
Share on other sites

rootcommander

Helloo!

 

Végigjátszota már valaki a Far Cry-t?

 

Eljutottam egy olyan pályára, aminek a neve valami BOAT, van rajt egy nagy tenger egy szárazfölddel és a part mellet egy nagyon nagy hajó. A feladat, hogy a hajó hátsó részén lévõ üzemanyagtartájt fel kell robbantani (FUEL) és a hajó elejére szaladni. A bomba elhelyezése és a robbantás után jön egy helikopter, amirõl elkezdenek lõni mint az álat és az istenért sem tudom lelõni a helikoptert.

Lehet, hogy én vagyok béna, de ha valaki tudna nekem segíteni, hogy hogyan tovább nagyon megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nah, az tényleg szép hely. Én is sokat bénáztam vele. A lényeg, hogy le kell lõni a helikoptert, még mielõtt elsûlyed a hajó, mert a hajó nagyon jó fedezék. Én a rakétával lõttem le. Max 2 a rototta, és annyi..

Link to comment
Share on other sites

rootcommander

OK, köszönöm, sikerült

Az utolsó részben sem semmik az a sok nagy dög.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...