Jump to content
GSForum - Segélyvonal

IDE/PATA merevlemezek


Tomika81

Recommended Posts

gimb

Szerintem az IDE kábel van rosszul bedugva, nekem ez volt a hibám amikor nem akart továbbmenni.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Az intel 815 tudja az ATA 100-at, úgyhogy az biztosan nem gond. Próbáld meg egyedüliként (az optikait is lehúzva). A Biosba, ha elõtte nem nyúltál bele nem kellett volna, mert alapból minden autómata, esetleg reseteld. Természetesen más kábellel is meg kell próbálni, mert a 815 különösen kényes erre. Nekem az ST6-ban el sem indult sima 40 eres IDE kábellel a merevlemez.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
barcaxavi

Sziasztok!Remélem nem off-topic a témám!

Szóval nagyon sokáig bajlódtam a gépemmel,mivel 10 dvd-bõl 9et elrontott és közben még a gép is lefagyott(restartosan).Olvasgattam a fórumon és mivel már mindenféleképpen próbáltam írni(nero8,ashampoo7...),próbáltam a kábeleket és a jumpereket variálni.

Alig tudta újra betölteni a windowst.Azt hiszem hogy a jumperokat raktam vissza rosszul.

Egy maxtor HDD-m,egy LG dvd-olvasó és egy LG dvd-íróm van.Összesen 2 jumperrel.Az egyik a vinyóban a másik az íróban.A vinyó külön kábelen van, a két optikai viszont ugyanazon.

Most minden 5.indulásra indul a gép.Rosszul raktam vissza a jumpereket?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Hogyha rosszul lennének jumperolva, akkor nem ismerné föl õket a BIOS, így nem is tudnád használni. A hiba szerintem máshol van. Vagy a kábel lehet hibás. (Ha a BIOS furcsán írja ki mindenféle különleges karakterrel a HDD és az ODD nevét, akkor nyilván az a hunyó.) Vagy a HDD van behalva. Ezt HDsentinel nevû progival ellenõrizheted. Esetleg mér az is lehet, hogy a gép lekapcsolta a DMA módot, így pl PIO-ban szerencsétlenkedik. (Ezt windowsban az eszközkezelõben a HDD tulajdonságainál nézheted meg.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
kmisi99

Hello! Van most a gépben egy sata hdd meg egy ide dvd író. Bele akartam rakni a gépbe egy ide hdd-t hogy átmásoljam az adataimat az új sata hdd-re. Amikor a biosban be akartam állítani hogy a sata hdd-ről bootoljon ott csak az ide eszközöket láttam. Olyan volt mintha a sata hdd be sem lenne kötve. Mit kell beállítani ahhoz hogy lássa mindkét merevlemezt a gép?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Látja az. Néha elfordul bizonyos alaplapoknál, ha túl korán lépsz be a BIOS - ba, még nem detektálja az összes IDE-s ill. SATA-s eszközt. Ha azt akarod, hogy a boot-olási sorrendben a SATA-s látszódjon, be kell állítanod a HDD Boot polarity -t.

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Sikerült! Köszönöm a segítséget mostmár megmenekültek az adataim.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

Egy új gép lett összerakva, új sata vinyóval és a régi ide mobilrack-el. Az új vinyóra szépen felmászott az xp, de amikor a rack-be bettem az ide merevlemezt azt nem látja a win. A régi gépen minden rendbe volt, most meg sehogy se tudom rávenni, hogy lássam az ide lemez tartalmát. Hogy lehetne ezt megoldani?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hardvert felismerte? Lemezkezelõ?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Nem, egyáltalán nem látja. Se a sajátgépben nem látni sem a lemezkezelõben.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Kábelek ellenőrzése (molex táp és IDE), rack lockra kapcsolása, BIOS beállítás ellenőrzése.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Így sem sikerült. :( Annyi info van még, hogy a rack és egy dvd író egy kábelen keresztül kapcsolódik az alaplapon levõ 1 db ide csatihoz.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Master/slave jumper ellenõrzés.

Elképzelhetõ, hogy a vinyó is és a DVD író is azonosra van állítva. Ha lehúzod a DVD írót ideiglenesen és úgy jó lesz, akkor ez volt.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Holnap este tudom megnézni, akkor mindenképp írok hogy mi a helyzet! Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
robeee

sziasztok!

asus p4v800-x es alaplapom nem látja wd sata re-s vinyómat. az xp-m ide-s vinyóról fut. ezen kívül van még 3 sata-s vinyó a gépen (egyik sem raid edition-ös, 2 alaplapon, 1 raid kártyához csatlakoztatva), ezekkel semmi gond, csak a re-s-t nem látja.mi lehet a gond?(korábban, ha betettem a ezt a vinyót, nem lépett fel ilyen probléma)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És másik SATA vezérlõn mi a helyzet?

Link to comment
Share on other sites

robeee

sajnos azon sem látta.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Meg kellene nézni egy másik gépben. Lehet, hogy a vinyó halálozott el.

Link to comment
Share on other sites

robeee

próbáltam, az sem látja... nem lehet valami jumperelési gond?

 

a vinyóval legutóbb semmi gond nem volt, azóta meg egy fiókban hevert, dobozban, biztonságban.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A vinyó tetején rajta van, hogy mihez hogyan kell jumperolni, azt még érdemes megnézni. De azt mondtad, nem nyúltál hozzá, úgyhogy én ezzel nem számoltam.

Link to comment
Share on other sites

robeee

a sata-s vinyókon nincs ilyen utasítás, sõt azt írja, nincs szüksége jumperolásra.de nekem IDE-s vinyón van az op rendszerem és emiatt lehet valami keverés. hacsak tényleg nem rossz a merevlemez. errõl hogy tudok biztosan meggyõzõdni?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Master-slave miatt nincs, de van rajtuk jumper, pl. SATA I-II váltásra.

 

Egyszerű. Látja-e másik gép, illetve felpörög-e induláskor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...