Jump to content
GSForum - Segélyvonal

IDE/PATA merevlemezek


Tomika81

Recommended Posts

Gereby

Van olyan hogy CAP limit, mikor 36GB-osra lekorlátozza a vinyót. Nézd meg a jumper táblázatot. Ha pl samsungod van, akkor könnyen meg lehet hogy a táblázat mellé oda van írva ez: "Slave: No need jumper". Ami annyit jelent, hogy ha alap slave akkor nem kell jumper. Te lehet cap limit slavere tetted. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen, természetesen létezik ilyen. De legalább a szervízben áttették azt a jumpert? Most jó?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

powermen

Köszi a válaszokat a szervizben át jumperolták és ennek ellenére sem lett jo.

Link to comment
Share on other sites

pampalini

Ha még reménykedsz, hogy nem szállt el teljesen a winchester, akkor próbáld ki: Új IDE kábel és a mobilrack kihagyása. Én sajnos már találkoztam az általad leírt problémával. Szakadt volt a látszólag jó IDE kábel egyik ere. Bár mire rájöttem, hogy ez okozta a bajt, a winchester meghalt hasonló jelenségeket produkálva. Ha így még mûködik esetleg, akkor további próbával kiderítheted, hogy ténylegesen a kábel volt-e a ludas, vagy a mobilrackon belül volt a szakadás. Mindkét eset elõfordulhat, a rackon belül is eléggé gyûrõdik a vezeték egy jó kis szakadáshoz. Mindenesetre a kábel és a rack cseréje talán megér annyit, hogy egy másik winchester ne jusson hasonló sorsra. :gépel:

Link to comment
Share on other sites

powermen

kösz a tippet a rack et valoban ki iktatom a vinchesterem ami elszált közel 120 gb biztonsági másolatot tárolt szeptember honap még nem volt lementve lemezre,jo lecke volt

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
szucsok

Sziasztok

 

A következõ hibajelenség jelentkezett nálam adott egy MSI 975X Platinium alaplap amin hirtelen a másodlagos IDE csatorna a Windows alatt egyszerûen átvált csak PIO módba és az Istenért nem tudom azt visszaállítani UDMA-ba. Nagy nehézségek árán végre sikerült az XP némi registry-buherálás után rávennem, hogy használja a csatornát UDMA-ban, de akkor a számomra hihetetlen dolog következik: egy Total Commander-es másolásnál a meghajtót 65000 Kb/s -be pörgeti fel, majd és kezd másolni rá - igaz ez hamar kifagyáshoz vezet. Ami megjegyzem még normális következménye is lenne a dolgoknak. Na akkor építõ javaslatokat várnék, az IDE kábelt cseréltem és már más eszköszt is raktam rá de ugyanaz történik.

Cmos Clear, Bios Update? :upsz::upsz::upsz:

Segitségeteket elörre is köszi!

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Bios ha van újabb, akkor nem árt, de csak akkor annak a problémája, ha már ott is csak PIO-ban ismeri az eszközt. Inkább chipset drivert elõször! Azt sem írtad, hogy mi van a másodlagos vezérlõre kötve.

Link to comment
Share on other sites

szucsok

Hali

 

Úgy összesen 6db wincsi+dvd iró+dvd olvasó,+Mobil rack,Amúgy így teljesen profi a szett csak a jelek szerint az alaplapnak lehet nemigazán jön be !!!!????? A ide térkép van 3 elsödleges Illetve 2 másodlagos ide csatorna.Minden esetben az elsö másodlagos idecsatorna másod eszköze vált át PIO-ba.

ez egy samsung 160 gb wincsi , Most egy bios update után vagyok + minden ide kábel csere eddig ok.

Hát nyuzom reggelig aztán kialakul. 8)8)8)8)8)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
zoli19

Van egy P3 MSI 694T Pro alaplapom Celeron 1300MHz-es processzorral. Sajnos az utóbbi idõben a windows betöltésekor szinte állandóan újraindul. :mérges:

A hibajelenség oka valószínûleg a HDD vezérlõ hibája (gyenge jel, stb...). Normál 80 eres kábellel az elsõdleges vezérlõrõl már nem hajlandó elindulni a rendszer, a másodlagosról még legtöbbször elindul.

A kábel cseréjével már próbálkoztam, de a helyzet semmit nem változott.

A HDD és DVD meghajtók sorrendje nem igazán befolyásolja, sõt a HDD egyedül sem volt hajlandó hibátlanul mûködni (Master a vezeték végén). A SMART-ból kiolvasva az Ultra ATA CRC Error Rate nõ, jelenleg 613.

Lehet még valamit kezdeni az alaplappal, vagy végleg felfogja adni? :pislog:

 

Segítségeteket elõre is köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ex316

Hello, lenne egy kis gondom:

 

Feltettem a vistát hogy kipróbáljam mire is képes...nem volt rossz, de kompatibilitási gondok miatt ismét az xp-hez kellett nyúljak. Leformáztam az adott partíciót, majd õ feltette a dolgait ahogy szokta ezután újraindult. A gond az h megáll még a biosig se jutok vele...mikor ismergeti fel a dolgokat kiirja hogy:

Auto detect maxtor 40 stb.... itt megáll. Ha kihúzom a vinyót továbbmegy azonban itt vettem észre h a billentyûzetre nem reagál, mégcsak áram sincs benne. Szétszedtem a gépet majd összeraktam, erre kitalálja a 2giga ramomra h csak 1 giga....nah itt meghülyültem. A ramot áttettem másik slotba és már felismerte. de a vinyó és a bill még mindig gáz. nem tudom h most ez mi, minden a vinyóval kezdõdött majd sorba mennek ki a dolgok, és ha bentvan a vinyó megáll a felismerésnél, ott a biosnál.

Na most mi van? :pislog:

 

Gépem: MSI K9N Neo Nforce 550, 4200+ x2, 2 gb ultra kit, chieftec táp, maxtor 40gb

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Szerintem úgy leformáztad a winyót, hogy az tönkre is ment! (Történt ilyen már haverommal.) Ellenõrizd a csatlakozásokat, hogy minden a helyén legyen és érintkezzen. Esetleg cserélj winyót és billentyûzetet.

Link to comment
Share on other sites

ex316

Elvittem haverhoz a vinyót és a billt, pöcre ment, azt hiszem az alaplap unta meg....

Link to comment
Share on other sites

vmiki

Azért próbál egy BIOS reset-et!

Link to comment
Share on other sites

ex316

Megpróbáltam a bois resetet, de észre se vette.....betettem 1 kölcsön kapott vinyót, simán továbbment, de az én vinyómmal megakad, de havernál meg továbbmegy az én vinyómmal is, be is vittem szervízbe, de sajnos még ott se tudtak semmit hozzáfûzni :S , szerintem lementem havernál az adatokat és kelleni fog egy új vinyó. a billel nem tudom mi lesz, de az már nem vinyó téma.

De azért ha valaki tud Valami okosságot mondani, vagy csak ötletet remélem megosztja velem :)

Link to comment
Share on other sites

Ati33

Megpróbálhatnád valamelyik particionáló programmal(Particion Magic, Particion Manager) az egészet

újraformázni. Előtte ments le róla mindent. Esetleg még megnézhetnéd valamilyen tesztprogrammal(HD Tune 2.53, Hard Disc Sentinel) a winchester állapotát.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ex316

Köszi, a gond megoldódott, sajnos alaplaphiba volt :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
zoli19

Senkinek nincs ötlete! :nem:

 

Próbáltam PCI RAID-es vezérlõt, de nem tudok róla rendszert indítani!? :mérges::mérges::mérges:

Link to comment
Share on other sites

daro

Nem tudom miket próbálgattál, de lehet, hogy másra is lehetne gyanakodni.

Volt hasonló problémám.

Ha nem volt még, akkor esetleg próbáld ki a vinyót másik tápkábellel, valahogy másik gépben mûködik-e.

üdv., daro

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

zoli19

Másik tápot már próbáltam.

Több merevlemezt is kipróbáltam: Quantum 80GB , Maxtor 120GB, WD 160GB.

A merevlemezek USB-s keretben, másik gépen tökéletesen mûködnek.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
fhorvath

Üdv!

 

Kb. 6 hete kezdõttek a gondok a géppel: lefagyás, lassulás, a merevlemezek konzisztencia vizsgálata! Gondoltam nem szórakozok a géppel, formáztam a vinyót, hogy majd telepítsem az XP-t. Na innentõl semmi, elkezdõdött az XP telepítése, majd miután a lemezek formázása és a file-ok vinyóra másolása megtörtént a gép újraindulása után - mikor már a merevlemezrõl bootolna a gép - egy szép kék háttér fogadott + az egér mutató és más semmi, a telepítés nem ment tovább!

Ultimate Boot CD segítségével teszteltem a hardvereket (proci, memo, videokari, vinyó, optikai meghajtók), ezer féle kombinációban raktam össze a gépet, de semmi - ja, a tesztek nem mutattak hibát! Kizárásos alapon arra jutottam, hogy valószínûleg az alaplap lehet a hibás, de mivel semmi szabad szemmel látható károsodást nem vettem észre rajta gondoltam leviszem egy szervízbe - ekkor már kb. 3 hete szenvedtem vele! A szervízben az emberke ugyanígy végig ment a hardver teszteken és úgy adta vissza a gépet, hogy fogalma sincs mi lehet a hiba - még jó, hogy van szakszervíz! Haza mentem, de nem hagyott nyugodni a dolog - a vaterán már nézegettem alaplapokat és ott volt egy ugyan ilyen, csak annak rosszak voltak az IDE csatlakozói, de egy RAID kártyával mûködtek a csatlakoztatott meghajtók, ez szöget ütött a fejembe - beraktam én is egy RAID kártyát a gépbe és bár az XP a mai napig nem megy fel rá (hibát jelez mikor telepíteni akarom), de Linux op rendszerrel (Ubuntu) frankón megy a gép!

Kipróbáltam azt is, hogy egy másik gépen telepítettem a windowst a vinyóra és utána kötöttem a gépbe, de akkor is hibát jelez induláskor a gép, így maradnom kellett a linuxnál.

A kérdéseim lennének:

1. mi lehet a gond az IDE csatlakozókkal (IDE1, IDE2),

2. a RAID kártyán keresztül miért nem akar feltelepülni illetve futni a windows?

 

A válaszokat elõre is nagyon köszönöm,

 

Horváth Ferenc

 

 

Oh, ezer bocs, de a konfigot lehagytam!

 

Abit IS7 alaplap, Pentium 2600 proci, 1536 MB PQI SDDRAM (PC3200), GF 7300GT videokari, egy 80GB + 120GB Seagate Barracuda vinyók, toshiba dvd meghajtó + NEC dvd író, 500 Wattos táp

 

Link to comment
Share on other sites

szg

Nem vagyok benne biztos, de meglehet, hogy telepítéskor be kell adagolni neki floppyról a szükséges drivereket. Azért csak-csak "öregecske" már a telepítõje, ezért már nem mindig szabad összehasonlítani ebbõl a szempontból a legfrissebb Linux disztribúciókkal, vagy mondjuk a Vistával. Egyébként milyen hibát jelez? Mire panaszkodik? Ha nem látja a merevlemezt, akkor más alaplapra történõ költöztetéskor általában a devmgmt.msc-ben azért ajánlatos az IDE vezérlõt szabványos kétcsatornás IDE vezérlõre változtatni, hogy a rendszer megtalálja a merevlemezt.

Link to comment
Share on other sites

fhorvath

Mikor telepíteni akartam az XP-t, akkor nem írt ki semmi hiba üzenetet, csak egyszerûen bejön a kék háttér meg az egér mutató és ennyi, nem megy tovább a telepítés!

Amikor egy másik gépen feltettem a windowst a vinyóra és utána azt kötöttem be a gépbe, akkor azt írja ki, hogy vagy futtassak egy víruskeresõt, vagy a checkdiscet illetve az újonnan csatlakoztatott merevlemezeket húzzam le a géprõl!

A merevlemezeket látja a gép akkor is mikor az IDE csatikon vannak (ekkor csak a rendszer nem tud felállni!) és akkor is mikor a RAID kártyán vannak - ezért is sikerült a linuxot telepítenem!

Az már biztos, hogy az alaplapi IDE foglalatokkal - vagy az IDE vezérlõvel - van a gond, csak azt nem tudom, hogy mi a baja és hogy az XP miért nem megy fel úgy, hogy a vinyó a RAID kártyán van?!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
feri949

Nekem is ilyen gondom volt és rossz volt a billentyûzet. Nekem akkor fagyott le mikor a három lámpa kigyulladt.

Link to comment
Share on other sites

Cowboy From Hell

Szerintem semmi köze a billentyûzetnek ehhez...

 

Ha jól emlékszem az XP telepítésekor, amikor a hardvereszközöket vizsgálja, fel szokott alul jönni egy szöveg, hogy "Más gyártótól származó RAID illesztõprogram betöltése -- F2" -- vagy valami hasonló --

 

Szerintem ha ott betöltöd neki floppy-ról a drivert akkor fel fog menni az XP.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
.Anakin.

Hi!

 

Helyzet a következõ:

Gigabyte 6WMM7 alaplap (intel 815-ös chipkészlet), szeretnék beleapplikálni a gépbe egy 40gigás Seagate vinyót.

PROBLÉMA:

Bedugtam a vinyót Secondery Master-re, beállítottam a BIOS-ba auto felismerést, és ennyi. Amint biosba, vagy bootnál elkezdi felismerni vége a játéknak.

Egyszerûen nem ismeri fel, és tovább sem tud jutni a dolgon. A HDD masternek van jumperelve.

Amire gondoltam, hogy ATA100-as a vinyó, a lap meg csak 66-ot tud, na de tudtommal ezek visszafele kompatibilisek. Szóval nem igazán jutott eszembe semmi, hogy ez most miért nem megy, holott másik 815-ös lapon mûködött (régen) a dolog.

Szóval esetleg ha valami ötletetek lenne azt díjjaznám!

Elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...