Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Beep Codes


Shia-ko

Recommended Posts

Gereby

A hosszú-rövid jelzés RAM hibát jelent...

Link to comment
Share on other sites

Laharl

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Szabee94

Sziasztok!

 

Egy furi problám van.

Feltettem a System Mechanic 4-et amit 2 éve használok. A telepítés végeztével újraindítottam a gépet (ahogy kérte az installer).

 

Most jön a lényeg. :!:

 

A gép újraindulás után nem csippantotta a szokásosat, még a floppyt sem ellenőrizte. :( Gondoltam nincs más hátra: CMOS Reset. A gép egy HP Vectra VL 5/200 DT 5. Itt jumper helyett apró kapcsolók annak 1-től 10-ig. A 6-os a reset. Bezártam, indítottam a gépet, ami azt az üzenetet adta hogy: a bios resetelve. Kapcsolja ki a számítógépet, majd nyissa ki a 6-os kapcsolót. Kikapcsoltam kinyittam és indítottam megint. Ekkor jött egy csippanás: Incorrect PC Configuration és elkaptam a bios. Beállítgattam, ám a restart útán a bios betöltés 16 százaléknál ismét megakadt. Újra CMOS reset és töröltem a gép termékinformációit.. Indítás, hosszú várakozás után immár duplát csippant. Elfelejtette a gép típusát és reszetelte a CMOS-t. A gépinformációknál mert nagyobb bajban voltam. Három lehetőség volt: Vectra X, Vectra 500, Vectra V. Én a Vectra V-t választottam. Ismét 16 százalék és stop.

 

Ezúttal a lassú 199 MHz prociról 200-at írt (mivel újraállítottam a kapcsolókat ahogy a táblázatban írta.). Gondoltam, jobb lesz újra a 199 MHz, ám ez az alaplap processzorfrekvenciatáblázatban már nem volt benne.

 

Vissza kellene állítani, de nem találok hozzás sehol megoldást.

 

u.i.: nem ismeri se a HDD-t se a CD írót... :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Windows boot közben fagy? Ha igen, akkor F8-al indítsd csökkentett módban...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Calyd

Van egy olyan érzésem, hogy addig nem jut el...

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

@Szabee94

Ki kéne megint csapni a termékinfókat, és 500-asként indítani, hátha.

Link to comment
Share on other sites

Szabee94

Huhh! Mindegy. Kösz a segítséget. útközben megoldottam a dolgokat (poros volt a RAM foglalat).

Bár a termékinfót is kifixáltam.

 

Légy szíves használj ékezeteket, és ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

Soma01

1 hosszú, 2 rövid szerintetek milyen hibát jelent, ASUS P4PE2-X alaplapnál?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

VGA problémát jelez.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Köszi!

Kiszedtem a VGA-t és a ramokat is, aztán vissza és már megy is minden redesen.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Visszatérõ problémán, hogy bekapcsoláskor sípol az alaplap, vagy 1 rövidet (aztán az 1 normált is!), vagy 1 rövidet-1 hosszút. Néha Fail-Safe módba áll a gép. De néha meg minden gond nélkül elindul. Nem értem!? :S

Ötlet?

 

Abit Fatal1ty AN8

HIS Radeon X800 XL

2*512 Kingston DDR 400 MHz RAM

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Lehet neked is ki kellene pakolnod, majd vissza.

Nekem is sípol néha így, de csak akkor ha új hardvert rakok bele. Most vettem SATA-s DVD-t, majd egy vinyót is és nekem akkor sípolt. Esetleg, bios default és mentés, talán még bios update. A miatt, mert lehet az alaplapod sokszot érzi úgy, hogy valami változott, ergo nem jegyzi meg meg volt (feltéve, hogy tényleg nem változott semmi hardveresen).

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Az OK jelzés egyébként 1 rövid. Amikor mellé tesz még egyet, akkor az valamilyen apró hibát szokott jelenteni. Pl. amit Soma01 is emlegetett.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Ezek a sípolások még az OK jelzés elõtt hangzanak el. Pontosan kronológiai sorrendben:

1., 1 rövid >> majd az OK sípolás

2., 1 rövid, 1 hosszú >> majd az OK sípolás

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Frikker Dániel

Én nem értem mit tegyek, tehetetlenül állok a gépem előtt :Sír: Volt egy áramszünet, miközben ment a gép. Az a helyzet, hogy amikor utána el akartam indítani a gépet, egy rövidet és egy hosszút sípolt. De folyamatosan, kb 10 másodpercenként újraindul a gép, még a BIOS-t se tudom elindítani. :mérges: Mi a teendő? :nem:

 

 

Legfrisebb BIOS volt fent, és még működött is, nem hinném, hogy amiatt van.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Csinálj egy BIOS reset-et. Hátha magához tér, bár nagy a gyanú, hogy valami elszállt a gépedben a hirtelen áramszünet hatására.

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

A BIOS reset az hogy néz ki? Ehhez nem értek.( A jumpereléshez sem) :huh:

 

Amúgy ha valami elszállt, akkor remélem, hogy a memóriák, mert arra van garancia :D

Link to comment
Share on other sites

kori

A legegyszerûbb BIOS reset az elem kivétele, majd kb 30mp múlva vissza a foglalatába. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Milyen elem? :ötlet::huh:

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Majd meglesem :ötlet: Most vendégek vannak :P

 

Csinálj egy BIOS reset-et. Hátha magához tér, bár nagy a gyanú, hogy valami elszállt a gépedben a hirtelen áramszünet hatására.

 

Amúgy a BIOS Resetnek mi köze van az áramszünet okozta "traumához" :?::ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Mondjuk összezavarta a BIOS-t.

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Sikerült megoldani, kijött egy jó ismerõs és megoldotta a problémám. :) Minden mûködik.

Link to comment
Share on other sites

kori

Ennél azért bővebb információt várnánk, mit is csinált az ismerős? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

BIOS Resetet. :D Kivette az elemet, és betette 1 perc múlva. Ennyi volt minden! :P8)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...