Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Beep Codes


Shia-ko

Recommended Posts

LOL

De ezt ne itt beszéljük meg, mert Shia-ko mérges lesz! :démonikacaj:

Nézd meg a kódokat és ki tudod deríteni! Csak olvasni kell.

 

Szívesen megnézném csak nem tudom, mert a link nem megy!!!

Egyébként a tápomat elvileg nem lehet cserélni mert a házhoz való külön tápcsatik vannak rajta merthogy a házam LCD-s.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Akkor én kérek elnézést! Valóban nem működik, a problémának utána járok.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Atys

Hello! A link a csipogásról még mindig nem megy, pedig jó lenne egy kis segítség:

bekapcsoláskor néha 2 hosszút sípol és se kép se hang, csak kikapcsol. Most vettem új tápot. (Mercury 450W) De ezt a régi táppal is csinálta. Ja és AsusK8N4-E (AwardBIOS) az alaplap.

Köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

BIOS-t frissítettél már? A processzort megfelelõen ismeri fel?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Atys

BIOS frissítés még nem volt, de a procit jól felismeri, már boot-nál jól kiírja, hogy Athlon64 3000+.

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De amikor sípol, akkor semmit sem ír ki?

 

:!: Beep Codes :!:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Atys

Sajnos amikor sípol csak a fekete képernyõt nézhetem addig, amíg ki nem kapcsol.

De találtam én is egy kis olvasnivalót (magyar!)

BEEP CODES

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ColinMcrae

Award-Phoenix Biosom van és 1hosszút+2rövidet sipol szerintetek a Vga nem jól lehet benne vagy mi? :Sír: Probáltam kiszedni és utána be de a helyzet ugyanaz? :Sír: A VGA kártyám Ati radeon 9600Xt 256Mb AGP,Most egy Pci-os 2Mb-os S3trio van benne azzal meg jól megy!

Alaplap:Abit Sa7 V1.2

:Sír:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Igen... Ez a VGA... Próbáld meg megtörölgetni a csatlakozóját, a sínt meg fújasd ki!

Link to comment
Share on other sites

Atys

Hát nem is tudom, hogy jól hallom-e, de néha ha újraindítom a gépet, akkor amikor kezdené az újraindulást (vagy amikor befejzi a leállítást) mintha egy hosszú, három rövid lenne a sípjelzés. Award BIOS-om van.

Ez mit jelenthet?

 

Link to comment
Share on other sites

Gereby

1 hosszú+3 rövid. Hiba történt a billentyûzet inicializálása során. Ellenõrizzük a megfelelõ csatlakoztatást.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Atys

Kösz Gereby! Erre nem gondoltam!

Link to comment
Share on other sites

andrasdorko

Sziasztok!!

 

Olyan problemam van amire nem talalok megoldast a beep codes dokumentumokon belul.

 

Amikor bekapcsolom a szamitogepet, egybol sipolasok sorozataval fogad az alaplap.

 

Fogalmam sincs hogy rovidek vagy hosszu sipolasok e. Talan inkabb hosszu sipolasok lehetnek.

 

Szoval bekapcsolom a szamitogepet elkezdodik a sipolasok sorozata es hiaba szamolom oket mert addig tartanak amig ki nem lovom a gepet.

 

El sem indul az alaplap, legalabb is az alaplapra integralt Ati videokartyat nem kelti eletre. A sipolasok jeleznek egyedul arrol hogy tapot kap az alaplap.

 

Ez az alaplap egy Asus CUR-DLS dual processzoros alaplap PGA370 foglalattal PIII procikhoz es sajnos en csak egy processzort tudok beletenni. Nincs ket egyforma processzorom amit bele tudnek rakni.

 

Tud valaki ennek az Asus CUR-DLS alaplapnak akarmilyen user manual-jarol vagy akarmilyen leirasarol?????

 

Interneten keptelenseg akarmit is talalni hozza kiveve az alaplapon levo dolgok leirasat.

 

Valaki azt mondta nekem hogy, ha egy processzorral akarom mukodtetni az alaplapot akkor szuksegem lesz egy processzor foglalatra amit bele kell tennem a proci foglalatba es csak utana johat ebbe a foglalatba a valodi processzor.

 

Tud akarki akarmit errol a processzor foglalatrol, adapterrol, user manualrol, driver-ekrol?

(ez nem egy Slot1-Pga370 atalakito!)

(itt Pga370-bol ugyanugy Pga370 lesz!)

 

Akarmilyen megoldasrol ahogyan mukodni tudna ez az alaplap egyetlen Celeron A 600 processzorral?

 

Ja es Phoenix bios van az alaplapon....

 

Elore is koszi mindenkinek!

 

Andras

 

A fórumon használj ékezeteket! <PF>

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
tbrc

Sziasztok!

 

Újra itt vagyok! Nos azóta is minden rendben van az AI7-essel, remekül mûködik! Az alaplapon van egy POST Display nevezetû kijelzõ ami a következõt mutatja: 2.6.

(és kb másodpercenként átugrik valami másik értékre amit nem lehet leolvasni, mert csak 1 pillanatra jelenik meg)

 

Tehát 2.6.

Utánnajártam és sikerült megtalálnom a táblázatot (itt megnézheted te is)!

A táblázatban a 26-nál ez áll:

 

1. If Early_Init_Onboard_Generator is not defined Onboard clock generator initialization.

Disable respective clock resource to empty PCI & DIMM slots.

2. Init onboard PWM

3. Init onboard H/W monitor devices

 

Nemtudom mi akar ez lenni! Kérem aki tud segítsen!

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

 

Baj akkor van ha stabilan mutat valami olyan kódot ami hibát jelent.

De természetesen ekkor már nem lesz stabil a rendszered, most meg ahogy írod stabil!;)

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

tbrc

Akkor az nem jelent problémát ha stabilan 2.6.-ot mutat és másodpercenként megpróbál "átugrani" valami másra?

 

Amúgy a 2.6.-os kód mit jelent? Az elõzõ üzimben leírtam, de sajnos nemigazán tudok angolul!

Ráadásul a gép elindulása után FF fogad (ami ha jól tudom normális), de aztán néha 2.0.-át jelez, ami nincs is az általam megtalált táblázatban :pislog:

 

Remélem ez nem probléma, mert SPEAKER nincs az alaplapra kötve (nem adtak a CM830-ashoz), így hallani se hallanám ha valami gond lenne :(

Link to comment
Share on other sites

tbrc

Sziasztok!

 

Rájöttem, hogy a kódjelzések (AC2003 POST) valamennyire kapcsolatban állnak az operációs rendszerrel is:

 

- WindowsXP: Amikor bebootol a rendszer 2.0-át mutat aztán átugrik 4.8-ra, és amikor elindul a windows nemsokkal utánna kezd rá arra a bizonyos ugrálásra (2.6 és valami másik szám között)

- WindowsVista: Amikor bebootol a rendszer 2.0-át mutat és onnantól kezdve stabilan így is marad (egyáltalán nem változik)

 

Amúgy sikerült raknom a gépbe egy SPEAKER-t! Amikor a (Phoenix)BIOS-hoz ér 1-et csippan és kész! Gondolom ez csak jót jelenthet!? ;)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

1 csippantás: "Minden OK!"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Biszke

Sziasztok!

 

Kéne egy kis segítség!

Most vettem egy új gép és rögtön hibát sípol. Bekapcsolásnál folyamatos sípolás van kb. fél percig, de a gép ettõl függetlenül tökéletesen indul. Ez elvileg tápegység lenne (ez a régi gépbõl megmaradt Enermax táp 20-24-es átalakítóval), de ki lett próbálva egy másik (Codegen 300W) táppal, aminek gyárilag 24 csatlakozója van, de azzal is ugyanezt produkálja. Akkor ez most mi lehet? Esetleg az alaplap tápcsatlakozója?

 

Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Megnézném, hogy minden kábel, kártya rendesen csatlakozik-e.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Megvan a megoldás.

 

Az alaplapon (Gigabyte 945PL-S3) be volt kapcsolva a cpu hütő ventillátor figyelés. Magyarán ha leáll, akkor sipol. Ha CPU hűtő ( Freezer 7 Pro), viszont olyan ami csak akkor kapcsol be ha bizonyos hőfokot elér a hütő hömérséklete. Induláskor viszont még nagyon hideg és nem indul be a ventilátor, ezért elkezdett sipolni. MOst csak a cpu hőmérsékletfigyelés van bekapcsolva.

 

 

 

(akinek még nem tünt fel Biszke és Kiskalóz testvérek ;) )

Link to comment
Share on other sites

EGOIQ

HI ÜDV MINDENKINEK KÉRDÉSEM A KÖVETKEZŐ EGY RÖVID CSIPPANTÁS KIKAPCSOLT ILL. NÉHA BEKAPCSOLT ÁLLAPOTBAN IS . ELLENÖRIZHETETLEN IDŐKÖZÖNKÉNT 2-4 ORÁNKÉNT. LEHET A TULFESZ. VÉDŐ HOSSZABBÍTÓ , MERT MINTHA AZÓTA CSINÁLNÁ, HIBÁT A GÉPEN CSAK AZT ÉSZLELEK MINTHA EZIDŐTŐL FOGVA NEM TUDOM KÉSZENLÉT ÜZEMMÓDBA KAPCSOLNI. KÖSZI HA REAGÁLNA VALAKI.ÜDV én 8) egy tudatlan

Namost ezt légy szíves érthetően és Capslock nélkül, mert nem értek belőle semmit... Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

Laharl

A következő gondom van. Be akartam kapcsolni a gépet és a csipant 1 hosszút és egy rövidet. Ezt megcsinálta 2 egymást kis idő közönként követő próblkozásnál. Utánna még megpróbáltam egy párszor de semmi hangot nem volt hajlandó kiadni. Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Milyen BIOS-od van?

Link to comment
Share on other sites

Laharl

Award

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...