Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2005. májusi számról


payskin

Recommended Posts

zoltánszól

 

 

Nono, Balage! Nem kell fölkapni a vizet! Egyébként nem a Microsoftos progikra gondoltam elsősorban (sőt arra legkevésbé), bár az sem árt, ha "tud magyarul". Én meg tanuljak angolul. (Önkritika is van.) :)

Link to comment
Share on other sites

kori
(Spányik Balázs @ 2005. May 12., Thu 1:24)

 

Forrás? Mármint a 10% című adat forrására vagyok kíváncsi. ;) Vagy csak úgy sacc/kb. mondunk százalékokat? Érdekes, én úgy tudom, hogy csak a 2000 forintos akcióba több ezren (!) beneveztek! Megértem, ha el vagy keseredve, de azért ne rugaszkodjunk el a valóság talajáról. :hááát:

 

 

A régi fórumon csináltam egy rövid közvéleménykutatást ami természetesen nem reprezentatív,amiből kiderűlt,hogy a fórumozók 10-15%-a használja csak a progit és azok sem teljesen vannak megelégedve vele. 8) A fórumozók nagy részének tehát nem jön be az biztos :nem:;) Nem olvastad? :):démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Blazkowicz

Egri Imre cikkéhez én is csak gratulálni tudok. Számomra nagyon tartalmas és jól érthető írás volt. A Kacsás cikkeket mindig örömmel olvasom, mint ahogy most is. Én nem bánnám, ha gyakrabban is lennének az újságban.

Ahogy a többiek, úgy én is várom a régen jól megszokott Nagy Teszteket.

 

Szabolcsnak hatalmas hálám:!: Már rég kerestem egy ilyen kis progit mint a CPUMon. Valahogy sehogy sem találtam erre a célra egy megfelelőt. Tényleg kevés a beállítási lehetőség rajta, de a célnak így is tökéletesen megfelel. A fejlesztő honlapján az újabb verzióban már több beállítási lehetőség van.

Link to comment
Share on other sites

breinichadam

Na, tulajdonképpen egy az előző fórumon írt hozzászólásra reagálnék:

Elhiszem, hogy rendesen letesztelitek az adott terméket, de amikor leírjátok a cikket, akkor hiányzik a "miért". Tehát, le van írva, hogy sebesség 85 pont, és kész. De mégis miért? Vagy csak egyszerűen írtok 2 sort mindegyik termékről, és utána leírjátok, hogy ez győzött és kész.

Ha kicsit hmm.. szemtelen akarnék lenni, akkor ezt tanácsolnám: írjátok úgy a cikkeket, mintha az összes olvasó ott állna mögöttetek, és ezt hajtogatná: ,,Hiszem, ha látom."

 

Zwiebi

Link to comment
Share on other sites

Darcy Tucker

Az újratelepítgetős Panda 2005-tel csak annyi a gond, hogy nem "ingyenesebb", mint az internetről letölthető, bármelyik más vírusirtó cég demói. 30 nap után a felhasználónak le kell szednie, majd az újat telepítenie.

 

Ha jól tudom a Trend Micro PC-cillin Internet Security 12-je, például 90 napig működik, mint teljes verzió. De lehet, hogy rosszul emlékszem. Így, szerintem, nem sok értelme van azt mondani, hogy a Panda "teljes verziós ajándék" a PC World magazinhoz.

 

Azt én is észrevettem magamon, hogy pár óra alatt kiolvasom a PCW-öt mostanában (nem azért, mert több időm lenne), míg korábban jó pár napig azzal keltem-feküdtem. A TOP10 rovatot el sem olvasom, mert egyszerűen nincs értelme. Az nem egy összehasonlító teszt.

 

Rohamosan esik a lap színvonala! És ez meglehetősen aggaszt. Bár én nem fogom azt mondani, hogy nem veszem többé a lapot, de már nem várom annyira a hónap első péntekét, mint régebben.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Én azért még nagyon-de nagyon várom úgy lap-mellékelt=30-70%-ra...Tehát 70%-ban a mellékletért veszem...Legalább az legyen továbbra is jó...Pl. belôle hiányolom, hogy régebben oda volt írva a játékdemókhoz, hogy ezmegaz - stratégia, most meg csak úgy ott vannak...Az m:tripet is bele lehetett volna tenni egy könyvtárba a teljes verziók közé ;)

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Megkésve bár, de megvettem a májusi számot.

Ami nagyon tetszett: a korongvilág, az akkumlátorokról szóló cikk, valamint a briliáns 20. Ez utóbbiban, a Tamagochi-ról szóló rész utolsó mondatán majdnem elfeküdtem. :fetreng: Ki volt az a pihent, aki azt a mondatot kitalálta?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Ezúton gratulálok TRF - nek a kód ide, adat oda (vagy mi volt a címe) c. cikkhez! Nagyon jó, hasznos és érdekes volt (számomra) . A jövőben is ilyeneket kérek minden mennyiségben, de nem csak a Mesterfogások témakörben

 

Egyébként kipróbáltam, és rendesen belegabajodtam :upsz: Fele az F: partíción van, fele pedig a C: -n :upsz: No de sebaj, én a Dokumenty - t nem szoktam használni, csak a tesóm (ajjaj, megöl :D )

Link to comment
Share on other sites

Tar
Aki nem rendelkezik elég tudással a cikkek megértéséhez, az ne olvassa az ominozus újságot.

 

 

Ha arról az oldaláról közelítjük meg a témát, hogy van egy felhasználói réteg, aki nem profi számítástecnikus, és nem is akar az lenni, ám úgy gondolja, hogy mégis szeretne annyi tudást, és információt összegyűjteni, hogy ne kelljen minden kissebb-nagyobb

gondjával mesterhez fordulni. Ebben az esetben nem biztos, hogy az a legjobb egy újságnak, hogy olyan cikkeket közöl amit csak egy viszonylag szűk réteg ért, és olvas!

Arról pedig, hogy ezmiatt az úgynevezett törzsolvasói tábor elhagyja az újságot, nem biztos, hogy a lap a hibás! :ötlet::)

Máskülönben valóban, mintha egy kicsit kifulladt volna az újság, de bizzunk benne ez csak átmeneti tünet! :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Darcy Tucker

Hááát, nem tudom! Szerintem, ez a "nem írok róla, mert a suttyó úgyse éri fel ésszel" hozzáállás elszomorító. Én egy bölcsészhallgató vagyok (még egy hónapig, míg meg nem védem a diplomámat ;)) és amit számítástechnikai téren tudok, azt csak saját magamnak köszönhetem. Nem olyan szakra jártam, csak veszem a PCW-öt egy pár éve és abból szedtem magamra a dolgokat meg az interneten olvasgatok. Nem vagyok profi, de nem vagyok elveszve, ha bizonyos dolgokat meg kell oldanom a gép előtt. Tehát nekem ne mondja senki, hogy nem lehet normálisan megírt cikkeket felfogni (hacsak nem sík hülye az illető)!

Link to comment
Share on other sites

Tungler Antal [twink

Szerintem erről már sokszor beszéltünk: nem lehet mindenkivel állandóan, ugyanazon a szinten jót tenni. Ez nem megy emberi oldalról sem, és aktuális téma oldalról sem. Van olyan hónap, amikor egy kicsit több a technikai jellegű cikk. De higyjétek el, rengeteg olyan olvasó van, aki egész egyszerűen átlapozza a technológiai jellegű cikkeket, mert nem érdeklik. És mondom, ez abszolút nem abból adódik, hogy "a suttyó úgy sem érti meg", hanem nem érdekli. Inkább más dolgok érdeklik - és mi próbáljuk ezeket a más dolgokat hónapról hónapra felkutatni, amelyek első látásra talán közérdekűbbek. Ahogy én látom, a fórumozók is igen megosztottak az újabb témák tekintetében, így azért óvakodjunk az általános következtetések levonásától, ami a cikkek érdekességét, hasznosságát, és legfőképpen érdeklődési körét érinti.

Link to comment
Share on other sites

warynski
(zoltánszól @ 2005. May 11., Wed 23:13)

 

A májusi szám mellékletén (mert valljam meg, ezért veszem első sorban a lapot) nagyon megtetszett a CristalXP BricoPack progi. Szépen átrendezi szegény XP külsejét! Egészen MacOSX kinézetű lett.

Kicsit OFF!

 

@ zoltánszól

 

Én is szívesen kipróbálnám ezt a fazon átszabó programot. Arról tudsz valamit írni, hogy ha esetleg nem tetszik, lehet-e uninstallálni?

Nem lassítja a gépet?

 

Esetleg nem tudnál egy snapshot-ot feltenni róla?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
TheSaurus

Miért ne lehetne többféle szintû cikk az újságban? Úgy mindenki megtalálja a magáét. Én pl. elõször átfutom. Aztán elolvasom, ami érdekel. Aztán azt, ami nem érdekel annyira, de értem. Végül azt, amit nem értek, de reménykedek benne, hogy hátha mégis... (Ez általában az utolsó pár oldal, ami valamiért fejjel lefelé ven szedve... bocs.)

Szóval az a vége, hogy az egészet többszörösen végigmolyolom, és hosszan hasonlítgatom az aktuális dátumhoz a következõ szám megjelenési idejét (aki érti: vágom a centit).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...