Jump to content
GSForum - Segélyvonal

SuSe Linux 9.3


Guest GoodSpeed

Recommended Posts

Greene

A nem Live verziónak is boot-olhatónak kell lennie (ezalatt nem azt értem, hogy a rendszer boot-ol be, hanem pl. a telepítõ). Egyszerûen csak ki kell írni a DVD képfile-t a lemezre, és a BIOS-ban elvégezni a szükséges beavatkozást...

Link to comment
Share on other sites

cannon

Sajnos már többször kicsomagoltam ,a dvd képet is többször felirtam,a BIOS-t átállitottam cd-rom-ra,mégsem mûködik,visszamegy a 9.0 és marad a win,már nem kisérletezek.Kösz a segitséget,ami nem megy nem erõltetem! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Valamit én itt nem vágok... ha Live, akkor teljesen mindegy hogy mi van telepítve, mivel a Live-ok CD-rõl illetve DVD-rõl futtathatók.

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Mi is a különbség pontosan egy dobozos SuSE és egy PCW melléklet Linuxa között?

Apu még régebben pályázaton nyert egy konfigot és SuSE 7.x- et kapott hozzá rohadt sok magyar nyelvû könyvvel. A sok- sok 7.x CD- jén mi van, ami a 9.3- as PCW- ös kiadáson nincs? Mit tudok hasznosítani apu dobozos verziójából?

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Hát a 7xx nem egy nagy fõnyeremény :)

 

Amúgy leszedtem ezt az eval verziót- éreztem, hogy valami nincs rendben mivel csak 2 GB-ehh hát ezek nem töltötték fel rendesen. Nekem meg egy nyers DVD-m bánta. Teljesen használhatatlan, röhej, hogyha a fentebb belinkelt képen megnézitek, még 188 MB a DVD verzió :) Mióta átvette õket a Novell szétvannak csúszva :)

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Ez most egy bújtatott válasz volt, amit csak én nem értek?

Vagy esetleg nem nekem szántad? :?::pislog::?:

Link to comment
Share on other sites

chipmix

@ Szanya

 

A SUSE 7.0 az egy elég kezdeti verzió, régi gépekhez lenne való, mert nem ismeri fel az azóta megjelent drivereket, nekem a 7.3-as verzió volt meg, az a Pentium III-hoz való volt, még csak nem is Open Offices, hanem Star Office volt hozzá, azt hiszem angolul. zene, képek megjelenítése, néhány játékocska. A mostani egereket, a billentyûzetet sem ismeri fel. Grafikus felületei :KDE,

Gnom, Window maker, és még néhány, amelyek gyengébb gépek esetén is mûködtek. Még akkor cylindert kellett számolni, ha valami mellé telepitetted. Kb.

8Giga alatt volt a Windowsom. A WIN 98 volt, de azt hiszem a sima 7-nél még nem az SE. Régi modem kell az Internethez is. Nem tudom, hogy a gépedet, mennyire ismeri fel. Egyszer inkább akkor próbáld ki, ha a Windowst újra kell telepíteni és van egy kis idõd, hogy megnézd mit tud, ha egyáltalán ezek után még akarsz vele foglalkozni.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Hát még a 8.0-as is elég elavult már, szóval ne erõltesd inkább szanya.

 

Az elõzõ hozzászólásom egyik része érintette a Te problémádat, a másik rész az egy tapasztalat megosztás volt a fórum azon tagjai számára, akik a 9.3-assal szenvednek, vagy a a DVD verzió letöltését fontolgatják a hivatalos SuSe szerverrõl vagy a suse mirror-ok valamelyikérõl

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Akkor nem tudom, hogy mikor jutok olyan elhatározásra, hogy áttérek Linuxra. Pedig nagyon szeretnék. Lehet, hogy pár éve, mikor elõször vettem pc- t akkor rögtön meg kellett volna tagadnom a Windowst.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Azért nem kell megtagadni, én a Windows-t legalább annyira szeretem mint a Linuxot.

 

Amikor elkezdtem az informatikával foglalkozni, a DOS volt meg a Win 3.1 és a Win 95, a Windows imádtam, mert sokkal jobb volt mint a DOS, igazából összesem lehett hasonlítani a kettõt, közben megismerkedtem a Linuxxal, eleinte nagyon oda voltam érte, de aztán egyre jobban kiábrándultam belõle, de nem írom most ide le, hogy pontosan mik ennek a kiábrándulásnak az okai, hiszen nagyon hosszú kis hozzászólás lenne, amúgy meg már leírtam a fórumon, illetve a fórum arhívumban is megtalálható.

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Na igen, de Linuxról áttérni nem olyan nehéz.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Hát az biztos hogy Linuxról Windowsra nem nehéz áttérni :)

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Belinkeled hol írtad le a kiábrándulásodat?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Miért kell megtagadni a Windowst? :pislog: Van amire a Windows jobban alkalmas mint a Linux...Fel kell rakni egy Linuxot és egy Windowst, és felváltva használni.

 

A 9-es sorozatú SuSE szerintem elég korrekt. 2.6-os kernellel jönnek ki, úgyhogy valószínûleg nem nagyon lesz driver gondod ;)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Felírtam DVD-re a PCW mellékletén lévõ SuSe-t. Kipróbálom, azt várom tõle, hogy felismerje a NetGear WG311 802.11g kártyámat. Hanem teszi ezt meg, akkor sorry/schade - radír!!

Majd jelentkezem. Ha sokáig elmaradok, akkor a SuSe elbarmolta a rendszeremet.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Elvileg mûködik a kártya Linux alatt. Úgy olvastam Atheros chipsetes (legalábbis a v1-es, mert a v2 az már Texas), és a ndiswrapper valamint a MadWiFi is viszi...

Ha WPA-t akarsz használni akkor a "wpa_supplicant" csomag kelleni fog.

Link to comment
Share on other sites

Szanya
Miért kell megtagadni a Windowst? :pislog: Van amire a Windows jobban alkalmas mint a Linux...Fel kell rakni egy Linuxot és egy Windowst, és felváltva használni.

 

A 9-es sorozatú SuSE szerintem elég korrekt. 2.6-os kernellel jönnek ki, úgyhogy valószínûleg nem nagyon lesz driver gondod ;)

Fentebb írtam, ha Linuxszal kezdek, könnyebb áttérnem Windowsra.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ez nem olyan biztos. Könnyebbnek könnyebb, de szerintem sok idegeskedéssel járna, hogy egy csomó dolog ki van véve a kezedbõl, és nem látod át... :hááát:

Habár lehet, hogy csak egyszerûen megszoknád a Windows kényelmét... :)

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Nem állítottam, hogy bosszúság mentes, de Windowsról áttérni Linuxra nehéz és bosszúságos, míg fordítva csak bosszúságos. :S

Link to comment
Share on other sites

chipmix

@ Szanya

 

Akkor térsz át abban a percben Linuxra, amikor akarsz. Aztán az adottságaid driverileg, illetve a közben megszerzett tudásod majd eldöntik, hogy ott is maradsz-e, ez szerintem elég egyszerû.

Örülj annak, hogy van választási lehetõséged. Egyébként a Windowsnál szerzett tapasztalataid is jól jönnek. Próba, szerencse! ...ahogy mondani szokták!

Link to comment
Share on other sites

aty
Teljesen használhatatlan, röhej, hogyha a fentebb belinkelt képen megnézitek, még 188 MB a DVD verzió :) Mióta átvette õket a Novell szétvannak csúszva :)

Még feltöltés alatt volt gondolom a DVD, mirror szervereken ilyet gyakran látni ha új a dolog, hogy az iso még nem "tükrözõdött" teljesen. Most: 4366844 KB

Különben a Novell-Suse házasságnak én se örülök, nem jó irányba indult el. De abból, hogy egy nagyobb cég a Linuxba kapaszkodik soha nem szokott sok jó kisülni. Vagy a cég teszi profitorientálttá az adott Linuxot (Novell,Linspire), vagy a céget elsöpri a Microsoft undorító eszközökkel (Corel).

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed
Belinkeled hol írtad le a kiábrándulásodat?

Szóval akkor sorolom ,mert elég hosszas dolog minden kikeresni:

A Linux felhasználásának és esetleges terjesztésének a jogi alapjai a SuSe esetében nem mindig 100%-osan vannak leírva, körülírva. Ha vissza olvasol ennek a 9.3-asnak az elejére, láthatod, hogy ProFiler is rákérdezett:

 

Akkor lenne egy kérdésem:

Ha már állítólag a full verzió is ingyenes, akkor azt miért nem adják át az olyan lapoknak, mint pl. a PC World? Miért csak letölteni vagy megvenni lehet?

A LinuxFórumon azt írták, hogy a Professional változatban vannak olyan programok is, amik alapból nem ingyenesek és ezért ez nem is terjeszthetõ szabadon. Ha megfigyeled a Pro változat nem is tölthetõ le, csak különféle fájlcserélõ hálózatokon keresztül, szóval lehet benne valami. Továbbá azt is olvastam, hogy az eredeti Professional verzió 7.7 gigás; nem tudom hogy tényleg ilyet adnak-e az újsághoz. Mindezek ellenére nem állítom hogy ez az igazság és a német Chip szövege átverés, csak egyszerûen mostmár tényleg nem tudom mi a helyzet. Azt hiszem írni kellene egy levelet a Novell-nek és meg kellene kérdezni tõlük.

Na most ProFiler hozzászólását nem találom, szóval az a lényeg hogy felhívta a német SuSe Helpdesket: Ahol egy kedves hölgy elmondta neki, hogy Õ a saját professionalját átmásolhatja egy barátjának, vagy akár 100-nak is, de nem teheti fel a netre, ergo ha letöltöd a netrõl, mondjuk BT-rõl akkor az nem legális.

 

Rákérdeztem a jogifórumon is itt.

 

Mert mint azt a fentebbi részen is olvashatod azt mondták, hogy tartalmazz shareware progikat is.

Ennek viszont ellent mond az, hogy õk maguka azaz a SuSe tették fel a netre a Professionalt itt a kép róla.

Teljesen rendszertelenül dolgoznak, hol felteszik hol nem, a 9.2-t pl nem tették fel, csak egy FTP EDITION-t, ami semmire sem volt jó. A 9.1 et meg azután tették fel, miután már megvettem. Nos és akkor jön az anyagi része a dolognak. Nem tudom, kihogyvan vele, de a magam részérõl szeretem ha minden software-em legális teljesen, ez azzal jár, hogy ugyebár megveszem, ezért vettem meg a SuSe-t is, mert volt aki azt mondta, hogy legális ha felteszed a letöltött professionalt volt aki meg azt hogy nem.

Ezen a linken láthatod hogy a dobozos verziót fogom a kezemben, így biztosan tiszta.

A SuSe kb 6 havonta dob ki újabb és újabb disztribúciót, ha megveszed mindig, akkor az egy rendszeres kiadást jelent. Két igen súlyos tévhit van az egyik, hogy a Linux olcsóbb mint a Windows, a másik meg az hogy biztonságosabb. A Gentoo meg a többi konzolos linux-ra az olcsóság vagy ingyeneség még igaz is lehet, nade hát azok rettentesen bonyolult rendszerek egy kezdõ júzer számára. A SuSe meg drága. A Windows 4-5 évente jön ki, és 30 000-tõl (mostmár 20 000-tõl is) - 80 000-ig (a dobozos verzió) Mellesleg szerényen 110-edjére írom le, hogy nekem még amikor 30 000 volt is megvolt 13 000-bõl a tescobol íróval együtt ,azaz olcsóbb volt mint a SuSe.

Ennyit a jogi és az anyagi oldaláról.

 

Jöjjön a technikai.

A SuSe kézikönyvében az van, hogy valamennyi Windowsos programnak megvan a Linux alatti alternatívája, ez egyszerûen nem helyén való, sõt egyes esetekben kifejezetten baromság.

Ha azt akarod, hogy optimális teljesítménnyel müködjön akkor rákell fordítanod a kernelt ez akár két nap is lehet. Nem DC-zem, de van aki igen, és megállapította, hogy a DCGUI nevezetû Linux alternatíva egy nagy rakás szemét.

Ha úgy használod hogy csak mondjuk 10 GB-ot adsz neki, és a többi NTFS, akkor nemtudsz nagyobb dolgokat letölteni, mert a szerencsétlen képtelen írni alapból az NTFS-re, használhatsz persze valami unofficial progit, de az nem megbízható. Szóval vagy jó nagy particiót adsz neki, vagy pedig hagyod valamelyiket FAT32-n.

A Többi verzió meg konzolos vacak.

 

A Linuxéppen ezen okból nem fog sohasem elterjedni, nem lehet pl találni rá egy olyan programot mint az ADSL asszisztens.

 

Neves biztonsági lapok felmérésébõl kiderül, hogy a nagy vállalatok a saját hálózataikon szerzett tapasztalatikból két dolgot szûrtek le:

a) nem biztonságosabb mint a Windows

b) nem olcsóbb

 

arról nem is beszélve hogy a windows felhasználóbarát ez meg nem...

 

Hiába van csili vili 3 Kártyád, hogy bekapcsolhasd a 3 képességeit egy többoldalas doksit kell végig olvasnod a hupon, mert hát alapból nincs benne a driver.

Elég sokat kínlódtam már vele, és sok helyen kellett pofozgatni. Ez a rendszer az amely szerintem sohasem lesz abban a pozicióban hogy komoly riválisa lehessen az MS-nek.

Link to comment
Share on other sites

Ajnász

Ne haragudj GoodSpeed, de itt most hülyeségeket beszélsz.

 

Licenc:

A SuSE licence nem tiszta, ez tény. De nem csak ez a disztribúció létezik, nem csak ez nagyon felhasználóbarát. Mindamellett nem hiszem, hogy a SuSE-nak ne lenne egy online updatje, ebbõl kifolyólag teljesen felesleges megvenned minden fél évben a suse-d, hogy a legfrissebbet használd. Ha emlékeim nem csalnak, van, aki a 8.x-rõl is felfrissítette a 9.x-re, és nem kellett újratelepítenie.

Ami biztos, hogy olyan szoftver nincs benne, ami nem ingyenes otthoni felhasználásra. Azért sem, mert akkor nem másolhatnád le a barátodnak sem. Tehát, mondjuk, ha barátodtól vagy suliból vagy akárhonnan le tudod másoltatni a suset, akkor anyagköltségen megúsztad, ami jóval olcsóbb, mint a windows. Mindemellet elmondom mégegyszer, hogy nem csak a SuSE létezik. Több száz disztribúció létezik, köztük több magyar is, amik ingyen letölthetõek. Ok, ez most sávszélesség+anyagköltség áron van meg. A frissítéseket is ugyanúgy ingyen letöltheted, ha szükséges. Egész disztribúciót frissíthetsz, ami megegyezik azzal, mintha mondjuk win 2000-rõl XP-re frissítenél. Akkor ahhoz már két oprendszert kell megvásárolnod, ami megintcsak nem kevesebb, mint a linux. Valamint win esetében kénytelen leszel újratelepíteni a rendszert, mert nincs benne olyan, hogy mondjuk apt-get dist-upgrade.

Azt mondod, hogy bonyolultak egy kezdõ user számára. Ez nem minden esetben van így, nem csak a SuSE létezik. Nehezen tudom elhinni, hogy ne találná meg bárki azt a disztribúciót, ami megtetszik neki. Nem kellene a linuxot összekeverni a win-el. Nem ugyanaz a rendszer, nem is várhatod el, hogy ugyanúgy mûkdöjön. Zavar, hogy néhány dolgot meg kell tanulni? Ha igen, akkor ne foglalkozz informatikával, mert ez egy olyan világ, amit folyamatosan tanulni kell. Nem lehet leállni sem a win 98-nál, sem a jelenlegi linux-kernelnél, mivel mind elavulttá fog válni, ezért újabb dolgokat kell tanulnod. Tegyük fel, hogy anno nem a win terjed el ennyire, hanem a linux, akkor vajon melyiket lenne könyebb kezelned? A linuxot vagy a windowst? Zavarna-e, hogy nem tudsz mindent egy szöveges állomány átírásával beállítani. Garantálom, hogy igen, zavarna, hogy minden a hátad mögött zajlik, hogy nem tudod, hogy mit csinál a rendszered.

 

A technikai rész:

A dcguit nem nagyon próbáltam. Annyi tapasztalatom van vele, hogy részletesebben be lehet állítani, mint néhány wines klienst, valamint a negatív tapasztalat, hogy azon a pár hubon, ahol próbáltam diszkriminálják valamilyen módon a linuxos klienst.

Fájlrendszer. Mondd meg nekem, hogy a windows tud-e írni linuxos partíciót? Nem igazán, (szerncsére). Sõt, még olvasni sem. A total commanderbe kell plugint tenni, hogy olvasni tudd. A linux kernel már támogatja, hogy rendesen tudd olvasni az ntfs partíciót. Ebbõl a szempontból véve igenis a windows van elmaradva, mert én mondjuk jobban szeretem a linuxos fájlrendszert. Szeretnék weboldalt tesztelni win alól is. Szeretném ezt úgy tenni, hogy linuxos partíción vannak a fájlok, mert ez jobban megközelíti az éles használatot. Viszont nem tehetem, mert nem tudja olvasni az xp a linuxos partíciót. Emiatt kénytelen vagyok fat partíción tartani a webes dolgaim, ami igencsak zavar. És az ntfs nem felelne meg, mert teljesen más jogosultságokat használ.

 

A tesztek, melyek szerint a win biztonságosabb, mint a linux... Nos, kíváncsi vagyok, hogy melyik m$ közeli "független" cég írta õket. Rengeteg ilyet olvashatunk. Volt rá példa anno pl az nt-t hasonlították össze a linuxszal, és az eredmény az lett, hogy az nt négyszer (vagy nyolcszor, már nem emlékszem) gyorsabb mint a linux. Mint kiderült igen érdekes teszt volt. A teszt mûveletek pontosan olyan elemekbõl álltak, melyre az nt ki lett hegyezve, tehát kifejezetten nt specifikus feladatokat róttak rá, így nem csoda, hogy az lett a gyorsabb.

Teszteket más, valóban független cégek is elvégeztek. Olyan teszteket hajtottak végre, melyek nem specifikusak voltak, hanem a mindennapi életben is gyakran elõforduló körülményeket hoztak létre. Találd ki, mi lett az eredmény... A linux nem egy feladatban volt akár kétszer gyorsabb. Persze volt, amiben az nt bizonyult gyorsabbnak. Ez így van rendjén, de az közel sem igaz, hogy az annyival jobb lenne.

Biztonsági hibák ugyanúgy elõfordulnak itt is, mint a windows esetében. Csak mondjuk van egy kis érdekesség a dologban. Épp a napokban olvastam néhány FreeBSD hibáról. Az érdekesség az, hogy még a megjelenés napján kijavították a hibákat. Ilyet winen nem nagyon látni. 1 2

3

Tehát ezek a biztonsági rések szinte nem is léteztek.

 

Hardvertámogatás

Igen, ezt is ródd fel a linux hibájaként. Nyilván Õ tehet róla, hogy a hardvergyártók arra lusták, hogy egy alap eszközvezérlõt készítsenek egyéb operációs rendszer számára is. De tudod mit, még csak el sem kellene készíteniük, mert csak elég lenne megadni egy kis információt, ami alapján azt elkészítik azok a "hobbi programozók", akik a linuxot fejlesztik.

 

Végezetül egy kis lista arról, hogy a linux rendszereknek mennyire "nincs" létjogosultságuk a m$ mellett: Top 500 supercomputers Nézd végig, hogy hány gép futtat ezek közül windowst és hogy hány futtat linuxot vagy egyéb unix like oprendszert.

 

 

Szerk

Azt még hozzá tenném, hogy az, aki azért akarja feltenni a linuxot, hogy megtalálja benne azokat a dolgokat, amik a windowsban vannak, hogy ugyanúgy használja, mint a wint, vagy mert be akarja magának bizonyítani, hogy mennyire használhatatlan rendszer a linux, az már bele se kezdjen, az használjon windowst. Ahhoz, hogy linuxot használj másabb gondolkodásra van szükség.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Hát most akkor vagy Te nem használtál eddig linuxot vagy valami zárlat van...

Most csak a SuSe-val foglalkozzunk fõleg, a többi nem ebbe a topicba illik igazából.

Mindamellett nem hiszem, hogy a SuSE-nak ne lenne egy online updatje, ebbõl kifolyólag teljesen felesleges megvenned minden fél évben a suse-d, hogy a legfrissebbet használd. Ha emlékeim nem csalnak, van, aki a 8.x-rõl is felfrissítette a 9.x-re, és nem kellett újratelepítenie.

 

Nos vegyük példának okáért az én kis 9.1 Professionalomat, és próbáljuk meg felfrissíteni 9.3 Professionalra, de nem is... ne legyünk maximalisták, tehát frissítsük inkább 9.2 Professionalra, és induljunk ki abból, hogy nins meg egyik barátunknak sem a 9.2 Professional... tehát marad a net. Maradjunk a hivatalos forrásnál, tehát ne Bittorentezzünk, csak is legálisan a suse szerverét vegyük igénybe... mit is találunk ott? Megmondom egy 9.2 FTP EDITION-nak nevezett szutykot, melyet ráhuzhatunk a 9.1 Professionalunkra de:

 

a) feltelepül majd nem Mûködik, ezt amúgy a Linuxfórumon is írták, a betü elrendezõdés teljesen felborúlt, nem loginolt be... saját magával sem kompatibilis

b) sikeresen feltepül - na ez az amire ebben a szituációban még nem volt precedens de hát elméleti síkon vizsgáljuk most meg ezt a kérdést- szóval ha professionalra feltesszük ezt a valamit akkor az már eleve nem marad tovább professionalnak, mert amit nem tud frisíteni - mert az adott komponenst csak a professional tartalmazz (nem hiába több mint 1 GB-al kevesebb az FTP Edition mint a Professional DVD), azt biztonsági okokból, hogy a rendszer "stabilitása" megmaradjon letörli.

 

Több száz disztribúció létezik, köztük több magyar is, amik ingyen letölthetõek. Ok, ez most sávszélesség+anyagköltség áron van meg.

 

Igen pl ott van az UHU.

De a másik személyes kis kedvencem a SuSe-nal mikor jutnak már el arra a szintre, hogy ne legyenek 200 MB-os kernel frissítések? Engem nem üt meg mert 1 MBites ADSL-em van, de egyrszt anyagilag beletikkad egy Voda GPRS-es akinek 100 MB-os sáv korláta van (bár már ilyen ADSL is van egyik másik szolgáltatónál :-) ) na meg idõben is lesz addig egy két órája mire lejön...

Link to comment
Share on other sites

Orbit
Ez a rendszer az amely szerintem sohasem lesz abban a pozicióban hogy komoly riválisa lehessen az MS-nek.

Szerintem sem. Az Xp óta a stabilitás terén a Windows-ra sem lehet sok rosszat mondani. Stabil, könnyen testreszabható rengeteg alkalmazás van hozzá, és minden drivert ez alá fejlesztenek, úgyhogy 95%-ban ezek bárki számára könnyen telepíthetõek. A másik gond a Linux-al hogy a jelentõs szoftvercégek (Adobe, Corel, Macromedia, Microsoft) professzionális alkalmazásaikat nem hozzák ki Linux alá. Az egyéb multimédiás programoknak, mint pl. (szótárprogramok, térképszoftverek) sincs Pingvines verziója. A Linux szerintem alkalmas lehet szerverekre, vagy olyan helyekre ahol egy speciális feladatra használják a gépet. A Windows egyeduralmát szerintem egyedül az Apple gépeken futtatható Mac OS-nek van esélye valamelyest csökkenteni. Az Apple gépei az utóbbi idõben egyre inkább elérhetõ áron (Mac mini 138e HUF) kaphatók, ez a Intel processzorokra való áttérés után valószínûleg még inkább így lesz. Az OP rendszer, ami UNIX alapokra épül, a múlt havi PC World cikke szerint „ több körrel lehagyja a már korosodó XP-t, és fityiszt mutat a bõ egy évvel megelõzött Longhornak”. Az Apple gépek ezen kívül még design-osak és lehet õket szeretni. A legtöbb Windows alatt ismert programot (Photoshop, Dreamweaver, CorelDraw, MS Office) pedig kihoznak Mac OS alá is. Szerintem egyedül az Apple-nek van esélye, hogy bekavarjon egy kicsit a Windows-nak, a Linuxnak elég kevés.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...