Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Live Linux disztribúciók


Greene

Recommended Posts

Garono

Gondolom eremit minden másnap Linux programokat fordítgat szabadidejében. :igen:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Aki a Windows kényelméhez hozzászokott, az Linux alatt szívni fog rendesen, ha másra is szeretné használni, mint amit alapból kap a Linuxtól.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Köszi a válaszokat!

Csak azért lett volna jó, mert van egy 'ubuntu-12.10-desktop-amd64'-em ('Universal-USB-Installer'-rel készítettem) egy bootolható pendrive-on. És rá tettem volna ezt a hordozható Ff-ot. Nem tragédia, csak jó lett volna.

Nem szoktam Linux programokat (sem) fordítani. Azért furcsa, hogy még egyetlen szakértőnek sem jutott eszébe portable Firefox for Linuxot készíteni, pedig nem valami értelmetlen hülyeségnek hangzik, hanem hasznos dolognak.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Telepítsd fel a rendszerre az Ff-et, és utána már ott kell, hogy legyen. Csak arra vigyázz, hogy a rendszermeghajtóra rakja, ne pedig a ramdriveba.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Én most kényszerűségből live linuxozom. Egy barátom töltötte le és írta ki nekem, miután elszállt a merevlemezem (amit eddig nem sikerült garanciáztatnom, mert a bolt főnöke telefonon most pénteket mondott első nyitvatartási napra, holott már karácsony előtt ki volt írva az ajtóra, hogy az első nap 7-e :fal:). Abban még egy vízözön előtti, talán 2.0-ás Firefox van (úgy tűnik, nem a legfrissebb ISO-t sikerült kiírni, de ez mellékes). Mivel frissíteni nem tudtam, így csak letöltöttem a friss Firefoxot és miután a linux felállt, azt indítom el a firefox-bin fájllal. Nem értem, ez hogy lehetséges, de működik. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Gondolom eremit minden másnap Linux programokat fordítgat szabadidejében. :igen:

Értem én az iróniát, ami ugyanakkor azt is jelenti, hogy nem tudod, hogy egyetlen konzolos parancs kiadásáról van szó. Jó eséllyel még egy majmot is be lehet tanítani rá.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én 3 vagy 4 parancsra emlékszem, bár már vagy 4 éve nem fordítottam programot linux alatt. Ez a szám pedig drasztikusan nőhet, ha hiányzik pár csomag, ugyanis a linux van annyira "intelligens", hogy egy hibánál megáll, és nem ellenőrzi tovább, hogy kell-e még valami neki.

Link to comment
Share on other sites

eremit
Destroy-man' timestamp='1357409468' post='453709']

Telepítsd fel a rendszerre az Ff-et, és utána már ott kell, hogy legyen. Csak arra vigyázz, hogy a rendszermeghajtóra rakja, ne pedig a ramdriveba.

A pendrive-on rajta van a Firefox, csak a személyes beállításaim miatt lenne jó.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@OP Destroy-man

Igen, ha valami hiányzik, akkor gáz van. De ez nem a Linux jellegzetessége. Próbálj meg kezdeni valamit egy .NET-es programmal egy .NET nélküli géppel. Egyébként nem hiszem, hogy ne lenne valahol leírva, hogy pontosan mely csomagok kellenek a fordításhoz. Ha nem kell kernel modult fordítani, nem lehet túl nagy gond. Azokkal viszont szép szívás volt, amikor kijöttek a 3.0-ás kernelek. Napokat töltöttem el vele, mire sikerült lefordítanom a Vmware moduljait.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...