Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Live Linux disztribúciók


Greene

Recommended Posts

tomykav
:) Köszönöm szépen! Igyekszem tartani a lendületet... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
bergovec

Sziasztok!

 

Most töltöm le a knoppix 3.8.2-es verziót. Akkor ez most CD-rõl futtatható vagy telepíteni kell? Ha véletlenül telepíteni kell akkor valaki tudna ajánlani egy CD-rõl futtatható bármilyen Linux verziót? Ja és azt, hogy honnan lehet letölteni.

 

Bergo

Link to comment
Share on other sites

bergovec

Sziasztok!

 

Egy kis probléma adódott a live Cd-s linuxokkal. Az elsõ próbálkozásom a knoppix 3.8.2-vel történt. Szépen elkezdi betölteni, aztán egy bizonyos ponton a képernyõ elkezd vibrálni, a cd meghajtó leáll és nem történik semmi. Ez miért lehet? A második próbálkozásom puppylinux volt ami ugyancsak elkezd betöltõdni aztán valami passzvördöt kér meg login nevet. Találkozott már valaki ilyennel? Miért csinálja ezt velem? A harmadik próbálkozásom egy régi PCW cd-n található Sulix fedõnevû csoda volt. Na ez elindult meg minden OK vele csak azt nem tudom, hogy tudnám elérni alóla a gépben lévõ windózos partícó tartalmát? Vagy ez ilyenkor nem is lehetséges? Vélemény? Hozzászólás? Plíz help me!

Link to comment
Share on other sites

level

A /media könyvtárban keresd, általában ott van (bár sulixot még nem láttam, lehetséges, hogy ott máshova tették).

Egyébként pedig sajnos olyan is elõfordulhat, hogy egyáltalán nem olvassa be a HDD-n lévõ adatokat. Pl. az Uhu Live 1.2 nekem a Windows két partíciója közül csak az egyiket olvasta be, a másikat egyszerûen nem látta. Pedig mindkettõ egyformán FAT32, szóval nem tudom, miért van ez, vagy mitõl függ.

 

 

A betöltés közbeni leállást nekem olyankor csinálta, amikor 64 MB RAM alatt akartam futtatni a KDE-t. :) Szerintem ellenõrizd, hogy mennyi az adott linux disztribúció gépigénye, és a te géped megfelel-e ezeknek a követelményeknek; ha nem, akkor csak nagyon egyszerû grafikus felületet válassz, vagy szerezz a gépbe több memóriát, vagy próbálkozz erõsebb géprõl.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nem mindig mountolja be automatikusan. Filerendszertõl is függ. A "manuális" mountolás mikéntjét pedig már legalább 2 topicban leírtuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
KeLa

A puppy linux 2.02 verziót pendriverõl szeretném használni, szépen indul is róla, de a végefelé itt megáll:

sd 2:0:0:0: Attached scsi removable disk sdb.

Lemezrõl indítva semmi gond. Mi lehet a megoldás, hogy pendriverõl is menjen? Köszönom a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Már van nem hivatalos Debian Etch Live CD. :D De ez a Beta verzió alapján épült.

Link to comment
Share on other sites

Cthulhu

Ahoy!

Én a Live disztrók közül a Slaxxal próbálkozom. Szép, jó, no meg kicsi is, mert egy mini cd-n elfér, és tartalmazza az általánosságban hasznos programokat. Az egyetlen dolog, amivel kapcsolatban nem tudok dûlõre jutni vele, az az internet. Biztos én vagyok kevés hozzá, de az ADSL-t sehogy se tudom beállítani. Ha valaki tudja a megoldást, légyszi segítsen! Köszi!

Link to comment
Share on other sites

aty

Parancssorban rootként "adsl-setup", majd "adsl-start" vagy "adsl-connect" nem hozott eredményt?

Link to comment
Share on other sites

Cthulhu

Az az igazság, hogy nem próbáltam. Eddig még csak a win-t használtam, szóval alapból a grafikus felülettel próbálkoztam, ott meg nem adott ilyen lehetõséget (vagy legalább is nem ismertem fel...) A Debiannál használatos pppoeconf parancs se segített. Akkor legközelebb ezt próbálom. Kösz!

Link to comment
Share on other sites

aty

Nem igazán értem, ha ismered a Debiant, akkor miért próbálkoztál grafikus felületen? Slax gyakorlatilag a Slackware live cdje, csak a KDEnek van grafikus vezérlõpultja.

Link to comment
Share on other sites

Cthulhu

Enyhe túlzás hogy ismerem a Debiant. Igazság szerint most ismerkedem a Linuxxal úgy egyáltalán. A Debian mellett sokan tették le a voksot, bár azt is írták, hogy kezdõknek nem ajánlott, én mégis belevágtam. Fúúú... kicsit kemény dió, de csakazért is meg fogom érteni. Volt már sikerélmény is :) A Liveket nem is igazán próbáltam, egyedül ez a Slax került a kezembe, gondoltam jó lesz a munkahelyen tanulmányozni kicsit, ott úgyse nagyon nyúlhatok bele a számítógépbe. A baj, hogy ott meg fix IP-s rendszer van, és több gép is használja ugyanazt a címet, én meg még annyira se értek hozzá, mint az ADSL-hez, de gondoltam, hogy legalább itthon netet varázsolhatnék a Slaxra. Csodálkoztam is rajta, hogy a KDE-ben nem lehet beállítani az ADSL-t, mert azt még a Debianban is meg tudom csinálni grafikus felület alól is.

Összegezve: a tojáshéj még rajtam van Linux-téren, úgyhogy biztosan lesznek még hülye kérdéseim.

És most megnézem, hogy betudom-e állítani a netet a Slaxon.

Link to comment
Share on other sites

akyno

Én is kipróbáltam már a Slax Live-et, nekem amint betöltötte a rendszert, már fel is tudtam vele lépni a netre, a többi (14) Live disztró is kifogástalanul müködött ADSL és kábelnet esetében is.

Link to comment
Share on other sites

Cthulhu
Parancssorban rootként "adsl-setup", majd "adsl-start" vagy "adsl-connect" nem hozott eredményt?

Nálam a Slaxnál nem mûködnek a fenti parancsok.

Én is kipróbáltam már a Slax Live-et, nekem amint betöltötte a rendszert, már fel is tudtam vele lépni a netre, a többi (14) Live disztró is kifogástalanul müködött ADSL és kábelnet esetében is.

Én sajnos nem tudom konfigurálni az otthoni ADSL-emet, illetve a munkahelyi fix IP-címes (nem tudom pontosan milyen) internetet sem ismerte fel automatikusan a Slax :(

Szerintem megnézem azt a linket, amit kitettél akyno, és keresek rajta egy másik Livet.

Link to comment
Share on other sites

Cthulhu

Kösz aty! Mindig mondták, hogy a Gugli a Linuxos legjobb barátja :)

Lassan én is belejövök.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
asasas

Én kész vagyok ettõl a linuxtól! Nem tudja valaki hogy hogy lehet letakarítani a géprõl. sulixes.

Kérlek segítsetek!!! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

BlueGold

Vista Telepítõ CD-vel töröld le a Sulix-es particiókat. Utána azt telepítesz rá ami neked szimpatikus :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
wkrisz

Sziasztok!

 

Valaki segítsen, please!!!

Bármilyen live linuxot próbálok indítani gépemen már az elején lefagy. A CD biztos jó, másik gépen kipróbálva. Ubuntu-t, Suse-t, meg Fedorat próbáltam. Az Ubuntu és a Suse más gépen már futott, a Fedorát ezen a gépen akartam kipróbálni. A CD elindul, kezdené betölteni a kernelt, de valami IRQ-t akar újra meg újra letiltani, majd befagy. A gépemen egyedüli hibás elem a winyó, de ahhoz tudtommal a live nem nyúl hozzá. Vagy mégis?? Valami szektorhibája lehet, bár az Xp elfut rajta, csak folyton reklamál, hogy az egyik partíció hibás.

 

A konfig egyébként az alábbi:

 

ASUS P4P800E delux alaplap,

3 GHz Pentium 4,

512 MB RAM,

160 GB winyó,

Creative SB live 7ch hangkari,

ATI radeon 9600 256MB videokari.

 

Valami ötlet?

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Ilyenkor általában vagy a CD ellenõrzést szoktam csinálni, vagy pedig a memtestet. De az is meglehet, hogy hibás a letöltés, de ennek kevés a valószínûsége, mivel több Live disztrót próbáltál, és mindegyiknek ugyanaz a baja. Ezeket tudom javasolni.

Link to comment
Share on other sites

wkrisz

Én inkább valami BIOS beállításra tippelnék, de nem tudom, mi lehet. A CD ellenõrzése a meghajtót ellenõrzi, vagy csak magát a korongot? Honnan tudom, nem-e a meghajtóval van valami? Bár Windows alatt mindent lejátszik... A korong biztos jó, mivel ahogy említettem más gépen ki lett próbálva.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Szerintem a BIOS-nak semmi köze ehhez. Pontosan nem tudom így mi lehet a probléma, de egy Live CD-s kalandom nekem is volt. És azt hiszem ehhez hasonló. A gépem nem tudta kicsomagolni a Linux kernelét. Egyébként a CD ellenõrzés magát a korongot ellenõrzi.

Link to comment
Share on other sites

aty

Hibaüzenet?!

Ha nem látsz semmit, mert csak graf felület jön elõ, akkor indításkor add meg neki, hogy a boot is text-modeban menjen végig. Boot elõtt vár egy paramétert, a paramétert megtalálod a leírásokban amit felajánl induláskor. Vagy pedig egyszerûen menübõl kiválaszthatod a szöveges módot.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...