Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Live Linux disztribúciók


Greene

Recommended Posts

Greene

A Live kifejezés nem mást takar mint egy CD-ről boot-olható operációs rendszert.

A CD-ről fut minden, így nagyon könnyu a használata. Nem kell telepíteni se. A Meghajtókat a legtöbb Live verzió automount-tal betölti nekünk. Az internetet is beállítja magának. Adatmentésre, egyszerűbb, rendszerrel kapcsolatos feladatok elvégzésére, gyakorlásra, és internetezésre is kitűnő alternatíva.

 

 

Most töltöttem le a Knoppix 3.8.1-es változatát, ami Debian alapú, tehát nagyon ott van a szeren. KDE felületet használ amit szerintem a legtöbben ismernek és szeretnek is. Tartalmazza a Konqueror-on kívül a Mozilla Firefox böngészőt, az egyik legjobb partíciókezelő szoftvert, a qtparted-et, illetve az OpenOfficeOrg csomagot.

Aki szeretné kipróbálni milyen is a linux annak ajánlom ;)

Link to comment
Share on other sites

Ajnász

Azért legyünk preciízek. Nem állítja be magának semmi sem az internetet, hanem normálisan felismeri a hálókártyát, aztán, ha DHCP-n kapod az ip-t és egyéb finomságokat, akkor meg is kapod a szervertől az adatokat. Egy statikus IP-t nem tud egy linux sem kitalálni a semmiből. ;)

 

Valamint van még egy további haszna is a live cd-nek. Mégpedig, ha sikerül valamit elállítani oly mértékben, hogy nem birod elindítani a rendszered, akkor ezt live-cd-ről bootolva könnyebben helyreállíthatod.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mystErik

HI!

Tud valaki segíteni nekem?

Az érdekelne hogy a Knoppix boot CD-t melyik iso fájlról készítsem el?

A netrõl 2 verzió is lejött,mi a különbség?

KNOPPIX_V3.8.1-2005-04-08-DE.iso,vagy

KNOPPIX_V3.8.1-2005-04-08-EN.iso????Köszi elõre is!

mystErik

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az "EN" az angol nyelvü, a "DE" pedig német. Más különbség nincs ;)

Link to comment
Share on other sites

mystErik

Köszi!!!!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
csutomi
A Live kifejezés nem mást takar mint egy CD-rol boot-olható operációs rendszert.

A CD-rol fut minden, így nagyon könnyu a használata. Nem kell telepíteni se.

Én a Black Panthert próbáltam ki, arra azt írták, hogyha nagyon tetszik, akkor akár fel is lehet telepíteni, de hogyan?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Biztos van telepíthetõ változata is.

Link to comment
Share on other sites

breinichadam

Némelyik tartalmaz egy telepítõ scriptet, de nem érdemes szórakozni velük... A legtöbbjük nagyon bug-os (a Feather-rõl tudok leginkább így nyilatkozni)

 

Zwiebi

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Köszi, akkor nem bajlódom vele.

Egyébként nálad milyen jellegû hibák fordultak elõ leginkább? Csak valami egyszerû probléma vagy komolyabb?

Link to comment
Share on other sites

breinichadam

Újra kellett írni az egész telepítõscriptet. Éppen ezért csak kb. a feléig csináltuk meg, aztán hagytuk a fenébe. Ez a Feather linux-nál fordult elõ...

 

Zwiebi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
aty

Tannenbaum kísért?:)

It is nowhere near as mature as FreeBSD or Linux right now.
Micsoda duma... Hurdot a népnek! :D
Link to comment
Share on other sites

Adani

Tannenbaumot csak ne emlegesse senki elõttem, a fõsulin mindenkit vele szivatnak, meg azzal a 170 oldalas jegyzettel, amit az op. rendszerekrõl írt.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Hát igen a jó öreg Andy mindig is temette a monolitikus kernelt. :)

Link to comment
Share on other sites

breinichadam

A Számítógép hálózatok címû könyve 900 oldal körül van :) De nagyon jó :D (de inkább csak úgy, hogy kéznél van. megtanulni... brrr..)

 

Zwiebi

Link to comment
Share on other sites

Adani

Azt is meg akarták velünk vetetni, most a Hálózatok tantágyhoz, de mivel egy vagyonba kerül és alig lehet kapni valahol, inkább a javasolt alternatívát a Kónya féle hálózatok könyvet vettem meg. Tavaly sem tudtuk a Tanenbaumot megvenni, de az elsõ 170 oldalt fénymásolták a jegyzetellátóban, párszor el is olvastam, de olyanokat is ír, ami elég nehezen érthetõ dolog, azért a lényeget felfogtam, csak kár, hogy vizsgán nem azt kérdezték. Tanenbaum ott végig a Minixrõl ír, amit nem is tanultunk, csak Tempo kernel volt, meg QNX, és ezekbõl egy szót sem volt a könyvben.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
dirty dogg

Az uhu live-ban, ha elmentem a rendszerkonfigot lemezre, akkor hogyan tudom visszatölteni?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
DJGABI

Greene meg tudnád mondani honnan szedted le a KNOPPIX-et?

Atyafi minek a 3-as változatát?

Link to comment
Share on other sites

tomykav

Bár nem Greene vagyok, de válaszolok. (Remélem nem sértõdik meg senki...:))

 

KNOPPIX

 

Atyafi pedig szerintem a Minix operációs rendszer 3-as verziójára gondolt.

Az oldal új címe: http://www.minix3.org/

Link to comment
Share on other sites

Kreept

Hi!

 

Live cd-s linuxból én PCLinuxOs-t használok, és nekem nagyon bevállt. Minden megvan benne ami csak kellhet, és még telepíteni is gyerekjáték. Mandriva alapú disztro, de annál nekem jobban tetszik. A támogatás is megfelelõ: fórum, irc, maillist, ja és egész jó a csomagellátottság is. Érdemes kipróbálni. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tomykav

Szép kis lista. Ha lesz egy kis idõm, néhányat kipróbálok. Köszi a linket! :oké:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tomykav

Ráleltem egy live disztribúcira, aminek a neve Puppy Linux. Boot-oláskor betölti magát teljesen a memóriába és elengedi a cd meghajtót. Tehát ha ez fut és nincs winchi a gépben, de cd író van, akkor elvileg meg lehet oldani, hogy (akár a Puppy cd-jére is, ha az multisession-ben lett írva) a letöltött dolgokat kiírd. Szerintem elég hasznos dolog.

Még nem próbáltam ki, de ha megnéztem, írok róla véleményt.

 

http://www.puppylinux.org/

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ez elég hasznos lehet bizonyos esetekben.

 

Kapsz egy képzeletbeli piros pontot a sok hasznos linkért. (Fórumtalin beváltható ;) ) :oké:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...