Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya tuningolása


ProFiler

Recommended Posts

undead

HI!

384 MB RAM-om van, 2,7 GHz Cerka, ATI 9200 SE 128 MB 64 bites VGA, XP & win98 + linux. Próbaáljak meg egy vga bios cserét?

Pl.: 9200-es BIOS helyett 9550-es? + órajelhúzás.

Az a helyzet, hogy Most Wanted-ot nem próbáltam otthon, de még a WAR3 is szaggat 1280x1024x32 max. graf mellett.

Mit gondoltok?

Igazából még VGA csere sem sgítene, mert az AGP portom 4x-es + 64-bites.

Igazából az egész rendszert ki kellen cserélnem. Csak nincs rá zsém...

 

Pontosabb spec:

ASUS P4S533-MX alaplap

384 MB Samsung ramok

2,7 GHz cerka

Ati 9200 SE 128 MB 64 bit

Kösz Undead

 

Máskor ha valamit hozzá szeretnél fûzni a hozzászólásodhoz, akkor használd a szerkeszt gombot! <PF>

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Akkor sajnos itt a géped tudásának a határa.

 

Ui.: Szerkeszt gomb

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Valóban nem bír többet a géped. :(

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Pl.: 9200-es BIOS helyett 9550-es? + órajelhúzás.

Ezt felejtsd el.

 

A 9200 RV280 a 9550 pedig RV350 magra épül, tehát egy taljesen más kártya. Ha BIOS-t cserélsz akkor kinyírod a kártyádat. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

rootcommander

Hello!

 

Van egy X850XT kártyám és az ATI Catalyst Control Centerben van egy olyan pont, hogy automatikusan beállítja a max. GPU és a MEM órajelet. Ilyen automatikus tuning beállító. Elindul a dolog és egyszer csak újraindul a gép. Régebben nem csinálta ezt, hanem szépen végigment. Azóta vettem néhány HDD-t a gépbe, 480W-os táp(nem Noname!!) van a gépben, nem tudom, talán túlterhelés alatt elég sok energiát vesz fel és nem bírja. A legújabb Catalyst használom.

 

Miért lehet ez? Lehet, hogy kevés a táp? Lehet, hogy a Catalyst nem jó?

A hûtés is olyan, mint volt.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ez nyilván táp lesz, lehet, hogy túlmelegedés is okozhatja, bár ha régebben végigment, akkor nem biztos. Pontosan milyen konfigod van?

Link to comment
Share on other sites

rootcommander

Szerintem sem táp egyébként, meg aztán mások is ezt mondják, szerintem valami szoftveres dolog lesz. A hûtéssel nincs gond, teljesen jó minden, a gyári (elég rendes nagy) hûtés van rajta. Nem hiszem, hogy bármi túlmelegedés lenne. Meg aztán régebben ment, most nem, nem tudom miért.

Config: ABIT Fatal1ty, P4 3,2 (540), 1,5 GB RAM Kingmax DDR-II

 

Mi lehet esetleg még ezek után a probléma?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Mennyi most a GPU illetve a kártya hõmérséklete és mennyi volt amikor ment a tuning ?

Ha tuningolsz akkor gondolom figyeled a hõmérsékletet is... :hááát:

Milyen sebességet bírt régebben és most mennyinél indul újra ?

ATI TrayTools-al nem próbáltad a tuningot a ControlCenter helyett ?

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Lehet az Omega Driver megoldaná a problémát :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kovács Dávid ( Davs )

Hy!

Nekem most az a bajom, hogy nem tudom húzni a 6200 magórajelét. Akár Rivatunerben, akár a ForceWare-ban próbálom, lefagy a rendszer. Ez miért lehet? Ja és miért jó a magasabb mag-, ill. memória órajel? Ha a memória órajelét 500-ról 520-ra emelem, akkor érezhetek valami különbséget?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Ha gyorsabb a grafikus mag és a memória órajele gyorsabb lesz tõle a kártya. ;)

 

Ennél a kártyánál a tuning egyenlõ a nullával, tehát nincs értelme. Maximum a bencsmárkokban kapsz egy picivel több pontot majd.

 

Nézd meg az Everest-ben a GPU tulajdonságoban a memória sávszélességét, hogy 64 vagy 128bit-es a kártyád.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Tápod milyen van? (lehet az is a gond, mivel ekkor hajlamos többet fogyaztani) Akkor a hõmérséklete nem nagy (azért is lehet a fagyás)?

Föntebb cibált órajel :nyíl: nagyobb számítási teljesítmény.

Szerintem megéri a tuning, ha egy pár FPS-el is megy magasabbra a játék. (Fõleg akkor van jelentõsége, ha alap órajelen 25 FPS alatt van, tuningal meg fölé megy)

Én a 9600XT-met húzom 500Mhz-rõl 610-re. (Addig megy.) És látványos teljesítmény növekedés van.

 

Utólag: @Chabi: Gyorsabb voltál :upsz:

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Hy!

Most felnyomtam 550-re. Még ez is csak "semmi" ? A karim sajna (mivel AGP-s) 64 bites. A tápról nem tudok semmit, majd beszerzem az ingyenes Everestet, mert az UE most járt le.

Ja és mi az az FPS, mivel lehet mérni?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Az FPS a Frame per second azaz hány képkockát látsz másodpercenkét. Mérni pl a Fraps nevû progival lehet.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Az a lényeg, hogy 25 fölött legyen mindig az FPS. Ha ez alatt van, akadni fog a játék.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Hy!

Elindítom a Fraps-et, majd pl. a NFS MW-t. Itt a bal felsõ sarokban lévõ sárga szám a jelenlegi FPS? Mert amikor töltõdik, villog a zsaruautókon lévõ lámpa és ilyenkor nemritkán felmegy 100-ra.

Az 500-hoz képest a 600 MHz már elõrelépés? A Rivatuner 625-ig javasolja, ti is? De a magot miért nem tudom húzni?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Igen az a sárga szám az FPS. Menüben nem számít, mert ott alig dolgozik valamit a gép. Játék közben érdekes az FPS. A 600Mhz elõlre lépés (nem is kicsi). Azt kell nézni, hogy hány %-os a húzás. Ha a Riva tuner 625Mhz-et mond, szerintem nyugadtan fölhúzhatod addig. A mag húzásának problémájára meg leírtam, hogy mit kéne körül járni. (Táp, hõmérséklet)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Az 500-hoz képest a 600 MHz már elõrelépés? A Rivatuner 625-ig javasolja, ti is?

Futtasd le a 3D Mark-ot, nézd meg, hogy mennyit nyertél vele.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )
Igen az a sárga szám az FPS. Menüben nem számít, mert ott alig dolgozik valamit a gép. Játék közben érdekes az FPS. A 600Mhz elõlre lépés (nem is kicsi). Azt kell nézni, hogy hány %-os a húzás. Ha a Riva tuner 625Mhz-et mond, szerintem nyugadtan fölhúzhatod addig. A mag húzásának problémájára meg leírtam, hogy mit kéne körül járni. (Táp, hõmérséklet)

A tápra FSP Group INC. van írva és 250W-os. A 3DMarkot meg mindjárt lefuttatom. Rajta van valamelyik mellékleten? Mert 180 MB fölött van.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Mert amikor töltõdik, villog a zsaruautókon lévõ lámpa és ilyenkor nemritkán felmegy 100-ra.

Tuning nélkül mennyire megy fel ?

 

Játék közben mennyi FPS van tuning nélkül és tuninggal ?

 

 

A tápod nagyon gyenge :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

@Davs: Nemtudom melyiken van, de azt hiszem van egy 3DMark '03 valamelyik mellékleten. (Megvan 2003. 3. 2-es CD)

A tápod márkája nem rossz, viszont a teljesítménye nagyon-nagyon kevés! Nyilván ezért nem tudod húzni a GPU-t. Csoda, hogy megy a géped... Ezzel minél hamarabb csinálni kéne valamit.. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Egyáltalán nem csoda, hogy megy a gépem :D

Asus P4SGX-MX alaplap, 2.6 GHz Intel Celeron, 6200 graf. kártya, DVD-író, 80Gb PATA WD Caviar.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Nem bántani akarlak, de ennek a kártyának a húzása, néhány pont plusz a benchmark progikban, semmi látható eredményt nem fog hozni.

Persze az elméleti siker az megvan, de látványos javulást nem fogsz érzékelni. Én, annak idején ugyanezt játszottam az ATI 9200-as kártyámmal, húztam-nyúztam, meg plusz hûtést akartam rá, stb. Aztán beláttam, hogy vannak korlátok, amiket nem lehet átlépni egy adott hardware-vel. Vettem másikat, elõbb-utóbb ez a sors vár ránk... ;)

Link to comment
Share on other sites

nemcsenyi

Hello!

 

 

Le tudná írni nekem valaki, hogy hogy is kell pontosan felhúzni egy Asus A9550 GE-t? ( Hynix memória.) Nem Omega driverre és ATITool-ra gondolok, hanem 9600-ast szeretnék belõle... Melyik biost és hogyan lehet rátölteni? Nem tudok teljes bizonsággal eligazodni az angolon, ezért nem mertem még nekiállni. Az megvan, hogy honnan tudom letölteni a bios-t hozzá (techpower ATI bios collection), csak azt nem tudom, hogy pontosan hogy is csináljam, és melyik bios-t rakjam fel. Meg az is érdekelne, hogy jól tudom-e hogy az eredeti hûtés maradhat? Választ köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

@nemcsenyi: Azok közül semelyiket se látom alkalmasnak a Te kártyádra. (Nem hynix RAM-okra való.) Bios-t frissíteni rajta a következõ képpen tudod:

Kell egy PCI-os (NEM PCI expresses) VGA kártya. Beállítod az alaplap biosában elsõdleges videokártyára a PCI-t. Arra dugod a monitort, és így indítod a géped. A megfelelõ szoftverrel pedig fölfrissíted az AGP-s videokártyád bios-át.

Ha a hûtés megfelelõ nagyságú, akkor maradhat, de ha nem, illetve ha utána még húzni szeretnéd, akkor érdemes lecserélni valami jobbra (pl.: Arctic Cooling)

 

De ha ennyire bizonytalan vagy mindenben, inkább kérj meg valakit, aki tapasztaltabb ebben a témában, hogy csinálja meg helyetted. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...