Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya tuningolása


ProFiler

Recommended Posts

Pjotr

A memóriát miért húzod látatlanban? Sokkal érzékenyebb a tuningra, mint a GPU, és gondolom, nem néztél utána, mekkora a tervezett maximális órajelük a csipeknek.

Link to comment
Share on other sites

norbika00

És hol lehet utána nézni, én olyat nem találok sehol?!

Link to comment
Share on other sites

norbika00

IPB kép

Ezt nemtudjátok miért lehet?

Elvileg legyalultam az összes nvidia driveremet.

nemtudom a dirext-x vagy valami nem-e kavar be.

HD 5750 1Gb Vapor-X legújjabb Catalystal és driverrel a monitorom régi vga dugós 1 dvi csatlakozóval van összekötve a kártyával és 1024*768 as felbontáson van.

Amióta beleraktam azóta látszik ez a homályosság az írások után.

Link to comment
Share on other sites

Zsola0112

szerintem állítsd nagyobbra a felbontást és talán utána jó lesz pl 1280x1024-re

 

Link to comment
Share on other sites

ThePoweR

Üdv!

 

Tuningoltam a 4870-emet. Kérdésem az lenne hogy a Furmark nevû progi a vramot is megfelelõen leteszteli? Kb mennyi ideig kell futtatni a furmarkot? A vram mennyire tud túl melegedni vagy elsülni? Csak becsíkoz, visszaveszem az órajelet és jó?

 

http://i39.tinypic.com/v4tfds.png

http://i43.tinypic.com/126ehvr.jpg

 

A hûtés a vga-n:

 

http://i41.tinypic.com/2i9meq1.jpg

http://i41.tinypic.com/332mrf7.jpg

http://i43.tinypic.com/157yr88.jpg

 

Nem nagyon látszik, de hozzáér a borda a ramokhoz.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mivel a kép adatai a videokártya framebuffer-ébe kerülnek (nyilván nem fogja elfoglalni az összes byte-ot), így a Furmark azt is kihasználja. Ha túlságosan nagy órajelet adsz a memóriáknak, akkor nem csak pillanatnyi hibás mûködés lesz tapasztalható, hanem teljesen tönkre is mehet (átégnek a félvezetõk). A memóriákra rá van írva, mi a maximális tervezett órajelük, azt tudniuk kell (elvileg, muhahaha).

Link to comment
Share on other sites

norbika00
szerintem állítsd nagyobbra a felbontást és talán utána jó lesz pl 1280x1024-re

 

Megcsináltam. Semmi változás.

 

Link to comment
Share on other sites

Maxxxan

Hello!

 

Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy mennyire veszélyes egy VGA-nak sokkal alacsonyabb órajelen való üzemelése, mint amit megenged. Konkrétan arról lenne szó, hogy Sapphire 4870 kártyát a legalacsonyabb frekvencián 2/D-ben 500/450 MHz-en lehet működtetni. (GPU/RAM)

Az újabb ATi-s videokártyáknál tapasztaltam, hogy a catalyst nélküli beállítás esetén is a GPU frekvenciája 157 MHz 2/D-ben, ha jól emlékszem. Nyilván töredéke a melegedésük is, ezért ha nem olyan veszélyes kipróbálnám én is lejjebb venni az órajeleket, mint amit a Catalyst/ATI Overdrive enged. Ezt úgy lehet megoldani, hogy a kártya BIOS-át az ATI RBE programmal átírnám. Ha ismeri valaki a programot, akkor tudja, hogy be lehet állítani azt, hogy az ATI Overdrive-al mennyire lehessen "over/under clock"-olni.

Ebből kifolyólag a gondom, hogy a kártya iszonyatosan hangos. Már próbáltam, és ha a ventilátorszabályzót az ATI RBE-ben hőmérséklet-figyelősre állítom, akkor sokkal halkabb, illetve csak akkor hangosodik annyira, amikor elér bizonyos hőmérsékletet.

Az előzőre (az alulhúzásra) is azért voltam kiváncsi, mert alapjáraton pl. netezés közben is nagyon hangos a kártya. A ház jól szellőzik. Szóval melyik a biztonságosabb? Alulhúzni a kártyát, vagy a ventilátorszabályozást hőmérséklet-függőre állítani? A második lehetőség esetén mi az a kritikus érték, amikor a kártya megsülne?

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nyugodtan beállíthatod kisebb órajelre, abbol nem lesz semmi gond, bár a feszültséget is csökkenteni kell. Ha azt is tudod csökkenteni, akkor nincs gond, ha viszont nem tudod, akkor inkább hagyjad.

A ventilátorszabályzást meg nyugodtan beállíthatod automatikusra. Ha túl meleg lesz a kártya, majd visszahütti magát. Egyébként 80-90°C-ot simán ki kell birnia a kártyának.

Link to comment
Share on other sites

Maxxxan

Köszi a választ! :)

 

Ezek alapján akkor inkább annál maradok, hogy a ventilátor szabályzást hõmérséklet-függõre állítom, az órajeleket pedig a Catalyst által engedett minimumra állítom. Szerintem így el is hallgat rendesen...

A másik kérdés az lenne, hogy a kártya BIOS-át ha átállítom az nem eredményez garanciavesztést?

Link to comment
Share on other sites

Maxxxan

Úgy is tettem ahogy elõbb leírtam, mert kiváncsi voltam :D

Szerintetek így jó lett a beállítás?

 

Kép

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Elsõ ránézésre jónak tûnik, de ez úgyis használatkor derül ki. Érdemes néha-néha ránézni a GPU hömérsékletére, az sokat elárul. Akár egy kisebb tesztprogramot is le lehet futtani rajat, hogy meghajtsa a kártyát.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

38°C alatt be sem kapcsol?

Link to comment
Share on other sites

Maxxxan

De igen, bekapcsol. 38°C alatt 30%-on megy, ha ezt túllépi akkor emeli csak a fordulatszámot.

GPU-Z-vel szoktam nézegetni, és nem sokkal lépi túl mintha az alap-szabályozást használná, szóval így oké a dolog :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
TURkisHUN

Sziasztok! Van egy DELL Inspiron 1720-as notebookom. Nagyon meg vagyok vele elégedve, csak már kezd öregedni. Nemrég vettem bele +1Gb ramot, így most 3Gb-os. A benne lévõ Geforce 8600GT videókártyámnak van 256mb ramja, és szeretném bõvíteni a meglévõ 3Gb-bõl. Ezt lehet? Úgy tudom, hogy meg lehet ezt csinálni, csak azt nem tudom, hogyan. Tudtok segíteni nekem?

Link to comment
Share on other sites

Maxxxan

Én úgy tudom, hogy ezt a driverek nem engedik, de ha valaki tud ilyenrõl az engem is érdekelne! :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A DELL gépeknek eleve csak DELL videokártya-driver jó, így elképzelhetõ, hogy tudja. De egyébként mindegy, egy mobil 8600GT-tõl nem kell csodákat várni, plusz a rendszermemória nem lenne olyan gyors, mint a sima VRAM, még lehet, hogy rosszabbul is járna a kedves felhasználó.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Predator

Szép napot mindenkinek!

Van egy pci-e 8600gt karim és úgy látom hogy elég jól bírja tuningot.

Szerintetek meddig lehet tuningolni stabilan?

És Nivida system programjával húznám de hiába mentem el a beállításokat egy restart után visszaáll,mit csinálok rosszul?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...