Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Minden amit a memória működésérõl tudni szeretnél


Athos

Recommended Posts

ProFiler

Ez a kérdés nem igazán ide tartozik, de azért röviden: futtasd le a memtest86-ot! Esetleg ellenõrizd le a merevlemezt, nem szektorhibás-e véletlenül.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Doc

Hali!

 

Nekem is olyan kérdésem lenne, hogy egy elvileg csak 266 MHz-et bíró DDR-es deszka, tudja-e kezelni a 400 MHz-es memóriát, természetesen 266 MHz-en? Mennyire biztos, hogy egyeltalán a BIOS frissítés segít, ha probléma van ( legfrissebb BIOS a laphoz 2003-as :( )?

Az alaplal ASUS A7N266-VM

Precíz válasz kéne, mert ha kicsike esély van rá, hogy nem mûködik, akkor nem veszek 400-ast (ami egyébként olcsóbb mint a 266 MHz-es :gonosz: ), mert nem az enyém a gép, és nincs felesleges 10 rugóm próbálkozni.

Elõlre is köszönettel:

 

Doc

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Bár nem vagyok hardver-guru, tapasztalat alapján mondom, hogy mûködni fog alacsonyabb frekvencián. Nekem 2 db 400 MHz-es modul mûködik 333 MHz-en (illetve most 360-on) egy több, mint 2 éves ASRock ("alacsony" árkategóriájú) alaplapban, ami 333Mhz-et tud kezelni.

 

De ha bizonytalan vagy, megvárhatsz valaki szakértõt.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mûködik. 266MHz-est kezelõ alaplap tud járatni 400-ast 266MHz-en gond nélkül.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Doc

kösz!

 

Azért frissítem a BIOS-t elõtte, nehogy baj legyen.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
twisty

Adott egy alaplap és egy processzor, ami 800MHz FSB-t tudnak. Hozzájuk inkább 400MHz-es vagy 533MHz-es memóriát vegyek? Milyen szempontokat vegyek figyelembe? (ár, latencyk, stb..)

Köszi

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
rabacsa

Sziasztok!

 

Én azt szeretném tudni, hogy a következõ memoria tipus az kompatibilis-e PC-vel, vagy esetleg server memoria.

 

A kovetkezok az adatai: HYS72T128020HU-3.7.-A (INFINEON) 1GB 2Rx8 PC2-4200E-444-11-A1

 

Elõre is köszönöm a választ!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nos, ez egy ECC-s DDR2 Qimonda memória, alapvetõen szerverbe való, de ettõl függetlenül elméletileg mûködik PC-ben is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

rabacsa

Elméletileg? Vagy gyakorlatilag is? Ez mitõl függ? Most szeretnék gépet venni, es hat szo mi szo nagyon felmentek a memoriak arai. Nagyon jo lenne ha legalabb azt nem kellene vennem. Hogyan tudhatnam meg biztosan, hogy mukodik-e PC-ben?

 

Koszi

 

Légy szíves a fórumon használj ékezeteket! <PF>

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Biztosan csak úgy tudod meg, hogy kipróbálod, ugyanis chipkészlettõl függ, hogy képes-e megfelelõen kezelni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

rabacsa

Vajon ha beviszem egy szamtech boltba ott kiprobaljak nekem? Es az vajon penzbe kerul?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ha rendesek, akkor nem kérnek érte semmit.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
derik88

hello, az érdekelne, hogy az ilyen alaplaphoz ilyen memória való mit takar? Például egy új jó alaplapban mûködik egy sd-ram?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem. Bár nem is teljesen tiszta a kérdésed. Mi az, hogy "ilyen alaplap"? Az alaplapoknál mindig fel van tüntetve, hogy milyen memóriafoglalatuk van. Egy korszerû alaplapban már kizárólag DDR2 memóriát használhatsz csak!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

derik88

kösz, erre voltam kíváncsi

Link to comment
Share on other sites

csakaloki

hello! azt szeretném tudni, hogy arra van-e valami szoftveres megoldás, hogy a 3 memóriám közül egyszer csak csak kettö legyen aktív, máskor mind. Tehát, hogy lehet-e ki-be kapcsolni. Pl: biosban vagy egyéb progival. Elöre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ilyet még nem csináltak, erre csak hardveres megoldás van. De ez konkrétan miért is lenne jó?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

csakaloki

Köszi a választ. Hosszu lenne elmondani, hogy miért akartam. :D

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem memóriával kapcsolatosan.

Az utóbbi pár hétben, mióta processzort cseréltem (3200+ -> 4600+ X2) a gépem váratlanul párszor lefagyott.

Kb. eddig 4x történt meg. Értetlenül áltam a dolog elõtt hiszen eddig ilyesmi nem történt. A jelenség az, hogy kimerevedik a kép, az utolsó hang (ha éppen TV tuner vagy Winamp ment) is hosszan tartva (reset-ig) hallatszik. Memóriára gyanakodtam, ami 2 db 1 GB-s Kingmaxx SuperRam 400 MHz-s DDR1 (azt hiszem Value).

 

Az hallottam, hogy a Dual Core-os AMD procik, érzékenyebbek a memóriára és esetükben jobb Manuálisan beállítani a dolgokat és nem SPD-n hagyva. Ehhez egyáltalán nem értek, így jól jönne egy kis segítség.

 

Memtest-et futattam párszor és 6 sikeres teljes mérésre 2 db hiba jutott. Teljesen ad hoc, hogy hibát kapok a méréskor vagy sem.

A kérdésem az lenne, hogy ennél a RAM-nál mik a helyes idõzítési beállítások?

Mik lehetnek az alap értékek, illetve mivel próbálkozhatok, hogy esetleg kicsit gyorsítsak a teljesítményen.

A BIOS-ban mit kell beállítani ehhez?

 

A memtest 3-4-4-8 ír ki, amibõl az elsõ érték a CAS latency-t jelöli, ha jól tudom. A BIOS-ban viszont CAS Latency értékként 2.5 szerepel. Sokat segítenétek, ha elmondanátok, hogy mi lehet az alap Tuning mentes beállítás és esetleg mi lehet az a beállítás, amit még feszültség emelés nélkül ki lehetne próbálni, illetve, hogy BIOS-ban hol és mit állítsak?

 

Köszönöm elõre is!

 

UI1: Egyáltalán a Kingmaxx, mint márka, márkásnak tekinthetõ vagy inkább gagyibb kategória :ötlet:

UI2: Garancia van még rá 2.5 évig, de félek, hogy Single Core-os gépben a hiba nem fog jelentkezni, ha gariztatásra kerülne sor, hiszen nekem sem mindig hibázik.

UI3: Manual az alaplapomnak itt található:MSI Neo 4 Platinum

UI4: Illetvesokat segítenétek, ha manual alpján megmondanátok, hogy az értékeket hová kell beírni.

 

Köszönet elõre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mattheus

Leírom a megoldást azt én esetemre. A fagyás megszûnt és ha minden igaz tudom, hogy miért.

A gépem BIOS-ban 2.5T latency értéket adott a memóriámnak, ami 400 MHz-en már nem tudta jól kezelni a RAM-jaimat. Érdekes, hogy 3200+-nál is ezzel ment, akkor nem volt gond...... :?: Ezt átállítottam 3-ra és azóta nincs ez a rejtélyes lefagyás. Most jelenleg 3-3-3-8-on megy a 3-4-4-8 helyett, igaz nem lett sokkal gyorsabb, de stabil.

 

 

Link to comment
Share on other sites

web

Sziasztok!

A héten a digitálisban a Kossuth rádióban szó volt a pendriverekröl és szó volt arrol hogy nem szabad begugva õket hagyni és 100e szer lehet csak újraírni õket. Ezek tényleg igazak?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Zak

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy a DDC-s lapokban hpgy mûködnek a modulok.

Konkrétan a BUS sebesség érdekel és az hogy ha 2 modul ill. 4 modul van benne akkor azok DC-ben ill. DDC-ben mûkednek ha jól tudom. Ha 3 modult rakok bele akkor mi van? 2 DC-ben a 3. meg külön?

Elég homályos nekem ez az egész, de természetembõl adódóan kíváncsi vok :D

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Kérdésem az, hogy valahol lehet-e engedélyezni ezeket a szolgáltatásokat?

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Milyen lapod van?

PAT "ügyben" talán érdemes a linken olvasgatni, pláne ha i865PE-s lapod van.

>> Link <<

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...