Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Új processzorok megjelenése a piacon


ProFiler

Recommended Posts

Chabi1

:lol: megnézném melyik játékban vagy grafikai tesztben veri oda :lol:

 

Ha jól emlékszem régen Utonium-nak valami 2.4GHz-es Celeron-ja volt egy R9700-es kártyával, utána vett egy 3GHz-es P4-et. Többet tudott teljesítményre a Celeron-os gépe mint az én 2500+ Barton + R9600XT-m :)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ha értenék is belõlle valamit... (A címeken kívül.)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az nVidia chipkészleteivel most elõször az Intelt támogatja, majd utánna az AMD-t.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Úgy látszik, hogy az nVidia + Intel sem volt nagy hír, ugyanis az AMD-vel eggyüttmûködésben új minõségprogramot indít az nVidia. 8) Ez azt jelenti, hogy tesztelési metódusokat készítenek, amelyek az AMD-rendszerek minõségét és megbízhatóságát maximalizálják. Infó.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

>> Tavasszal új 65 nm-es asztali Intel processzorok érkeznek <<

 

:)

 

Nagyobb gyorsítótár kerülhet az AMD processzoraiba

 

[silicon Strategies] Az AMD bejelentette, hogy licenceli a svájci Innovative Silicon technológiáját, amely silicon-on-insulator gyártástechnológiával készülõ chipek esetén teszi lehetõvé kondenzátor nélküli, csupán egy tranzisztort tartalmazó beágyazott memóriacellák építését. A megállapodás szinte napra pontosan egy évvel azután történt, hogy az ISi bejelentette a Z-RAM technológiát.

 

[Kondenzátor nélkül] Az Innovative Silicon állítása szerint a Z-RAM (zero-capacitor) cellák ötödannyi helyet foglalnak, mint a cache memóriákhoz hagyományosan használt, több tranzisztorból álló SRAM cellák, illetve fele annyit mint az egy kondenzátorból és egy tranzisztorból felépülõ beágyazott DRAM cellák. Ez összességében azt jelenti, hogy a Z-RAM használatával adott magméret mellett lényegesen nagyobb cache-t tartalmazó chipek gyárthatók. Az eljárás kapóra jöhet az AMD-nek, amely silicon-on-insulator technológiával állítja elõ processzorait.

 

"Az ISi Z-RAM beágyazott memóriája által ígért látványos sûrûség-növekedés révén nagyobb cache-t tartalmazó processzorok hozhatók létre, amelyek nagyobb teljesítményt és kisebb I/O energiafogyasztást érnek el" -- mondta Caig Sander, az AMD gyártástechnológiai fejlesztésekért felelõs vezetõje. "Megnéztük az Innovative Silicon adatait és nagyon ígéretesek, azonban még meg kell bizonyosodjunk róla hogy ez a saját alkalmazási körülményeink között is mûködõképes."

 

[Akár már 65 nanométeren?] Az AMD jelenleg 90 nanométeres csíkszélességgel gyártja legfejlettebb processzorait, de a vállalat feltett célja hogy még az idén bevezesse tömegtermelésben a 65 nanométeres technológiát. E folyamat kulcsa a drezdai Fab30 szomszédságában a tavalyi év végén megnyitott Fab36 félvezetõgyár, amely segítségével az AMD két és félszeresére növelheti chipgyártó kapacitását. A 65 nanométeres lapkák tömegtermelése a tervek szerint 2006 közepén indulhat be, 2007-re pedig már csak ilyen chipek kerülnek le a futószalagokról.

 

Sander elmondása szerint a Z-RAM teszelése a vállalat 65 nanométeres csíkszélességû gyártósorain kezdõdhet meg a drezdai chipgyárban, azonban azt nem árulta el, hogy vajon a vállalat már a 65 nanométeres csíkszélességû processzorai esetén bevezeti tömegtermelésben a Z-RAM-ot. Sander arra a kérdésre sem válaszolt, hogy az AMD mennyi idõ alatt tudja bevezetni a technológiát. Az Innovative Silicon állítása szerint a Z-RAM 90 és 22 nanométer közötti csíkszélességû lapkákban alkalmazható.

 

Forrás: HWSW

 

8) Tegnap valahol találtam egy 2006-2007-es AMD roadmap-ot amiben szó volt az AMD procikba integrált L3 cache-rõl :!: Tegnap nem vettem elég komolyan, most már hiszem hogy volt valóságalapja :démonikacaj:

Nagyon jók lesznek az új procik :)

Link to comment
Share on other sites

attika80

Sziasztok

 

Csökkentek a processzor árak, a legnagyobb mértékben az fx-57 1011$-ról 845$-ra, a 4800+ pedig 787$-ról 640$-ra. :) :) Talán hamarosan itt az 5000+?

 

zipzoomfly

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Már írtam. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az AMD négy magos processzorai (Quad-Core) kompatibilisek a kétmagos rendszerekkel. Infó.

 

8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Ugyanezt linkeltem be magyarul az elõzõ hozzászólásomban :hááát:

 

De sajnos csak Socket F foglalat és nem AM2 :Sír:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ja bocs, csak most vettem észre, hogy ebbõl a témából sosem kapok értesítést. Most is csak azért jöttem ide, mert gondoltam beteszm az AMD visszatekintõjét a hétre, de aztán rájöttem, hogy mégsem teszem meg, mert nagyon leszólják az Intelt. :upsz:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

olli

Hi!

 

Van-e különbség a Venice és Winchester magos AMD-k között?

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Winchester-hír

Venice-hír

 

Én speciel elégedett vagyok a 3200+ Venice-mel. Full terhelés alatt se ment még 42fok fölé, alapon, CnQ-val olyan 28-32 fok között szokott mozogni, de ha hûvösebb van a szobában (19-20fok), akkor kicsivel kevesebb.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Ráncfelvarrt Prescott magos processzorok

 

A Pentium 4 600-as chipeknél 12-re módosul a szorzó legkisebb értéke.

 

Az Intel tovább folytatja asztali Prescott (2M) magos processzorainak tavaly õsszel megkezdett megújítását. A Socket 478 és Socket 775 foglalatba illeszkedõ, 90 nm-es csíkszélességû gyártástechnológiával készülõ processzorok új steppingjének bevezetését elsõsorban az idén szigorodó európai környezetvédelmi elõírások (RoHS) indokolják, így az új (modellszámukban nem változó) processzorok már nem tartalmaznak ólmot.

 

Az E0-ról a G1 steppingre váltó Pentium 4 500-as chipek EM64T kiterjesztése egyúttal két új utasítással (LAHF és SAHF) gazdagodik, ami javítja az eredeti AMD64 utasításkészlettel való kompatibilitást. A 90 nm-es csíkszélességgel gyártott Pentium 4 600-as széria módosul leginkább: itt a RoHS kritériumainak való megfelelés, illetve az EM64T fejlesztése mellett az N0-ról az R0-ra való váltással a magórajel-FSB arány alsó értéke 14:1-rõl 12:1-re módosul, ami nagyobb teret enged a teljesítmény, illetve a fogyasztás szabályozásának.

 

Az új steppingeket képviselõ processzorok többsége február-március táján jelenik meg a piacon, lábkiosztásuk és hõtani jellemzõik nem változnak, de egy BIOS-frissítésre szükség lesz használatba vételükhöz.

 

Forrás: PH

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
A Socket 478 és Socket 775 foglalatba illeszkedõ

Vissza a múltba? :pislog:

 

Egyébként ezt nem is értem, miért csinálják, hisz a hõtermelésük nem nagyon fog javulni (írták is, hogy nem változik). Pont ez volt eddig is a bajuk. :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Egyébként ezt nem is értem, miért csinálják

Ott volt a cikkben hogy az EU törvény szerint nem tartalmazhatnak ólmot. Ezért csinálják újra :hááát: Bár gondolom nem sokáig mert a Prescott már kifutóban van.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én azt értem, de egy ilyen kifutó modellt minek gyártanak tovább, újra átdolgozva? Az AMD meg már lassan az Athlon 64-et múltnak tekinti (mármint a simát).

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Hallottátok már azt a kifejezést, hogy Spare Part?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Hát szegény S754 és most már S939 is arra a sorsra jutott hogy hiába vannak már 64bit-es op.rendszerek az otthoni user szinte alig használja ki a 64bit adottságait.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez igaz. De csak azért, mert nagyon megálltak a szoftverfejlesztõk. A hardver elõbbre van, mint a szoftver! :S

 

@ arpsoft:

Igen, de mi van vele?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ezt a szoftver lemaradást én is nagyon rühellem... :S Itt van a 64bit-es gépem, és rendes windowst nem tudok rá tenni, ami rendesen kihasználná... Pedig hasítana mint a szél... :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Én ezért nem veszek most 64bit-es hardvert ;) Jó lenne :démonikacaj: , de minek :upsz: Majd ha lesznek normális alkalmazások vagy több játék 64bit-re csakis akkor.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ennek ellenére 32 bites szoftverekkel is jóval erõsebbek már a 64 bites rendszerek. A kétmagos megoldásokról nem is beszélve.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...