Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dlágaszááág - avagy a legújabb szerzeményem


ProFiler

Recommended Posts

jagdtigger

Gratula, amúgy az ilyen cinkes esetekre van ott a reset gomb/serial port... Szerencsére a soros portig egyszer se fajult a dolog :D .

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ezen serial port nincs, viszont van helyette RJ45-ös konzol csatlakozó.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az is soros. Sok gyártó használ ilyen megoldást a klasszikus DB9 helyett, mert kisebb helyen elfér (illetve egyéb okok miatt is, lásd: http://yost.com/computers/RJ45-serial/). Általában adnak ezekhez olyan kábelt, amivel RS232-USB átalakítóra lehet csatlakoztatni.

Amúgy gratulálok, a mikrotikek nagyon jó cuccok. Az SFP portba lehet optikát is dugni a megfelelő modullal.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az SFP maximum akkor lesz kihasználva, ha a UPC tud biztosítani erre alkalmas modemet, de erre kicsi esélyt látok. :)

A házat meg nincs értelme beoptikázni, főleg úgy, hogy az SFP is csak gigabites rajta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
[OP]Destroy-man

X32_P0ASF_Top_XL.png

 

Az iPhone nem tartozéka, de a 32 be- és kimenetes hangkártya igen. :)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Igaz, hogy nem valami friss drágaság (2-3 hónapja szereztem), de lehet irigykedni:

Casio EV-500 lcd_color_television_ev_500n_1717072.jpg.

Nem nagyobb, mint egy zsebrádió, és mindent tud, amit egy nagy TV (még videobemenetet is!). :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jagdtigger

Új "gépház"(a mostani igen szűkös... :D ):

20150604_092113.png

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Aha, ha jól látom, akkor ez egy új számítógép, nem? ...de miért olyan üres az eleje?

Izé, akkor csak a képet néztem, és az egy gépház. De mekora volt az előző...?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Előző:

530mm(H) x 210mm(W) x520mm(D)

416415165.jpg

 

Új:

451mm(H) x 233mm(W) x520mm(D)

20150604_092530.jpg

Az eleje pedig jól látod hogy tök üres, oda egy 360 mm-es radiátor fog menni felülre pedig egy 420-as. A winyóknak az alaplap tálca hátoldalán van 3 hely.

Link to comment
Share on other sites

kléni

Az adatok alapján az új házad 3,23284 köbcentiméterrel kisebb, szóval nem értem, ha a régi kevés volt, miért egy még kisebbet vettél. :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Köbcentire lehet hogy kisebb, de a kiszórt 3,5 és 5,25-ös helyek miatt mégis "nagyobb" ;) .

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Aha, sok kicsi sokra megy. Szóval az új házban már máshol vannak a vinyók, és így belül megmarad az a hely. De ha volt CD meghalytó, az hova kerül az új házban (ha kukacoskodhatok)?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ma már elvétve szükséges csak az optikai lemez. Lehet, hogy nem is lesz DVD meghajtó. Apropó, az ly ez esetben nem csak kerülendő, de szinte fáj. Vagy fály? ;):lol:

Ha meg mégis kell DVD, rádughat egyet USB csatlakozással. De látni 5,25"-os rekeszt is, az előlap ajtó nyitása után hozzáférhető.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

"De látni 5,25"-os rekeszt is, az előlap ajtó nyitása után hozzáférhető."

Hát elég rosszul látod mert egy sincs benne. Az egész eleje egy radiátornak van kialakítva.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hátpersze: Valóban, benéztem. Amit annak néztem, az még az előző ház képén volt. :lol:

És az alapján feltételeztem, hogy akkor nyílni is kell az előlapnak. Ezt amúgy is később fűztem hozzá, inkább maradtam volna meg az eredeti változatnál. ;)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nem baj, bárkivel megeshet :D .

 

@pcmester

Igazándiból az asztalom van már most is. Egy SATA->USB átalakítóval van rákötve a gépre.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Jahhh, amikor kiszereltem a slim DVD írót a laptopból, hogy oda is SSD-t tegyek, azután rendeltem az eBayről egy hozzá való USB kábelt is, hogy akár használható legyen, és bárhol. Nem sokkal volt több ezer forintnál. Nagyon jó, meg nagyon lapos és hordozható a cucc, de a próbán kívül még nem kellett. :lol: Habár egyszer majdnem. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
[OP]Destroy-man

d3300_01_01.png

 

A mai napon 4 Médiában egyedi akció volt, úgyhogy vettem egy ilyen gépet 15% kedvezménnyel. 10-10% kedvezményt pedig egy 16GB-os SD kártyára és kamera táskára költöttem. Így az egész kevesebbe került, mint maga a gép normál áron. :P

Link to comment
Share on other sites

payskin

Klassz.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Grat! Ez egy szuper kis masina. A kitobi mellett azért próbáld ki rendes üvegekkel is, hogy lásd, mit tud igazából! ;)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A későbbiekben tervbe van véve egy 70-300-as obi is. Bár a márka terén még nem tudom, hogy milyen legyen. A Sigma obik árban barátságosak, de minőség terén nincs semmi tapasztalat. Viszont a gyári, Nikkor obik horror árban vannak. Ilyen szempontból a Canon jobb.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A Sigmának az ART sorozatú objektívei például a legjobbak között vannak, szóval nem egy gagyi gyártó. Nagyon szerettem a olcsó zoomjait is (pl. a DC 17-70), mert a kitobihoz képest láthatóan jobb minőséget adtak (pl. szinte alig volt kromatikus abberráció), és árban is megfizethetőek.

Én biztosan vennék egy 50-es fixet, mondjuk f/1.8-ast, mert az olcsó, és szép képe van. 70-300-ból nézd meg a Tamront is (f/4-5.6 Di VC USD), szerintem világbajnok a képstabilizátora.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tudjátok miért csinált Luke Skywalker szar fényképeket?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Passz. Valahogy a fénykardja miatt? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mert Obi Van Kenobi? :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...