Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógépház-vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

kornél
Animáció szerint elõrõl kapja a levegõt. Honnan? Eléggé zártnak tûnik az eleje.
Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Oldalt a rácson be tud menni a levegõ. Az, hogy zár, csak segít a zajcsökkentésben. 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Maverick

Nagyon logikus, kézenfekvõ megoldás!.. :oké:

 

A végletekig letisztul külsõt mutató Antec P180-EU...

Olyannyira, hogy már-már túlságosan is puritán... :hááát: Nekem õszintén szólva nem is tetszik külsõre... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

kornél

Korábban kérdeztem olyan házat ahol a táp alul van . Megtalátam azt az oldalt, ahol láttam ilyet. Bár nem konkrét típusról van kép.

Zalman oldalán , Graphic Cards---ZM80D-HP-nél--lejjebb kell tekerni, a 2. gépelrendezés.

Nem értem miért olyan ritka Magyarországon, mint a fehérholló?

Link to comment
Share on other sites

kornél

Véleményekre lennék kiváncsi az > Antec SLK 3000B < házzal kapcsolatban. Chieftec BG01-es házhoz képest milyen minõség szempontjából. Jelentene hõfokcsökkenést az alkalmazása (máshol olvastam ilyesmit).

Pozitívum:

- Táp nélkül 15700Ft (3Testõr)

- Elöl, hátul 12-es venti + proci légcsõ, VGA levegõnyílás

- >Kinyitható ajtó<

Negatív:

- Botrányosan néz ki az eleje, formatervezési bokaficam, de ettõl még megvenném

 

Érdemes lenne lecserélni a Chieftecet? Jelentene e jobb szellõzést és hõfokcsökkenést? Csavarral rögzíhetõk a meghajtók? Elforgatott HDD miért jobb?

 

Kösz a választ!

 

 

Gondom a Chieftec BG01-el:

- Ha felfele fordítom az XP-90-t belelóg a 2x8cm FAN 360W tápba és a hátsó 9,2-es ventit eltakarja. (SYS, PWM, GPU + 4 fok)

- Ha lefele fórdítom az XP-90-et lejjebb kerûl a proci légzõnyílásától. (CPU + 3 fok)

Link to comment
Share on other sites

nascar

1., Nem tudom.

2., Ez a ház nem, mert nem egy szellõzés bajnok.

3., Ahogy látom, igen.

4., Mert könnyebben szerelhetõ!

 

Én csak ajánlani tudnám neked ebben a kategóriában a Casetek házakat.

Casetek CK-1020 ház

Casetek CK-1020-5a

Van olyan, mint egy Antec, vagy Chieftec :!: :ötlet:;)

Nem hazabeszélek, mert nekem ilyen házam van, de komoly °C csökkenést tapasztaltam, mert nagyon jó a levegõáramlás ebben a házban!

Elöl fúj befelé egy 8 cm-es a vinyó(k)ra, oldalt fúj be két 9.2 cm-es az alaplap+proci+VGA-ra, felûl szív egy 8 cm-es, és hátul is szív ki egy 9.2 cm-es!

Jó venti választással kaphatsz egy jól szellõzõ, de csendes rendszert.

Link to comment
Share on other sites

kornél

Mindenképp olyan ház kellene aminek 12-es ventije van elöl és hátul.

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Nekem speciel ilyenem van: Casetek CK-1026-9A (a jobb oldali). Elöl-hátul 12 cm-es ventillátorhely, oldalt levegõcsõ, eszközmentes szerelés. Egyetlen negatívuma, hogy az 5.25-ös meghajtók ki- és beszereléséhez le kell venni az elõlapot (könnyen lejön), de ezeket úgysem cserélgeti mindennap az ember. A legjobb pedig az ára: kb. 10 eFt (táp nélkül). Persze ha drágább kell akkor szólj, tudok párat ajánlani. ;)

Link to comment
Share on other sites

Maverick
Mindenképp olyan ház kellene aminek 12-es ventije van elöl és hátul.

 

Antec SLK3000B?.. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

@ kornél.

 

Nekem Compucase 6A21B típusú házam van, aminek a belseje szinte teljes mértékig ugyanaz mint az Antec SLK300B-é!

Köszönhetõen a két 120-as ventinek, leszabályozva is, nagyon jól szellõzik! :D

A levegõcsõ meg külön "fõnyeremény"!

 

Az ilyen kivítelû házakat csak ajánlani tudom.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Kéne nekem egy olyan ház, ami: megbízható, ha lehet jól szellõzõ, plexis oldallappal rendelkezik, és kb. 20000Ft körül van. (Táp nem baj, ha nincs hozzá, az van nekem)

Link to comment
Share on other sites

kornél
Mindenképp olyan ház kellene aminek 12-es ventije van elöl és hátul.

 

Antec SLK3000B?.. :hááát:

Nagyon sok minden szól az Antec mellett, de néhány kérdés felmerûl bennem:

- 8,6Kg nem kevés egy ilyen háznál, ami jelzi, hogy vékony anyagból készûlt ezért hajlamos a rezonanciára? (Látta valaki "élõben" a házat)

- proci légzõnyílás csak 8mm átmémõjünek látszik, gondolom a gyári 3GHz-s prociventinek. XP-90-nek nem kevés? (Pláne XP-120-nak)

- Bõvítõkártyánál nincs kifúrkálva a >hátsó lemez <. Nem kevés a levegõzése a bõvítõkártyáknak?

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

1. Hasonló súlyú az én házam is, de rezonáció eddig nem volt.

2. Mint ahogy a linken is jól látható, a levegõcsõ vége nagyobb átmérõjû mint az eleje, ez kb. 95-110 mm közötti lehet. (Nem mértem le!)

Tökéletesen elegendõnek tartom, és nincs "szélzaj".

3. Mivel az oldalán van egy alsó nyílás is (enyimen nincs), szerintem ez nem gond.

 

De ha valamiért aggályaid vannak ezzel a házzal kapcsolatban, nézd meg az Antec Sonata-t. ;)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

kornél

Korábban idelinkelted >EZT< a házat. Nem tudod véletlen a tipusát. Hasonlít az >Antec 3000 B-re< .

 

Most vettem észre ezt a >Casetek házat.<

Piszok jól néz ki, 12-es elöl, hátul, felül!!!

Egy apróság, hogy csak 19cm széles. Az XP-90-es nem lógna bele megint a hátsó ventibe? De lehet hogy ez lesz a befutó.

 

Ezek a márkanevek a Chieftec-hez képest hol helyezkednek el?

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

1. Thermaltake Tsunami VA3000BWA alumínium ház!

Mérete: 495×210×478 mm

Súlya kb. 5 kg. ;)

2. A 19cm lehet, hogy kevés lenne. :hááát:

3. Ízlés és hítvallás kérdése....

Szvsz az Antec jobb, de "legrosszabb esetben" is kb. egyszínten vannak, úgy ahogy a BMW, Merci, Volvo, stb. (Na most döntsd el, hogy melyik a jobb :D )

Link to comment
Share on other sites

kornél

Mi a különbség egy 11000-15000Ft-s ház és egy 30000Ft-s között. Külsõségeket nem figyelembe véve. Jobb a váza, borítása, masszívabb. Vagy csak az extrák miatt kerûl többe, plusz venti, plexi oldal stb.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Ez is, az is,......... plusz még egy-két extra megoldás.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Komolyabb tápegység, hangszigetelés, az alkatrészek rögzíthetõsége, "rezgésmentesség", anyag minõsége, - mûanyag-mûanyag, illetve fém-fém között is óriási különbség van - illetve a ház "pontossága": minden felerõsítõ furat, kapocs, stb. ott van tized-mm-re pontosan, ahol lennie kell. Lsd. a vadi új AOpen Impression végfelhasználói bruttó ára 50.000.-Ft, de a szintén vadi új EZ Solution is 27.000.-Ft felett van. Ilyen esetekben a legutolsó szempont a kinézet, mert az szubjektív ... Persze, a színeknek, alakoknak harmónikusnak kell lennie, de kb. ezek a szempontok. Ehhez jönnek a plusz házhûtõ ventillátorok, a tápegység minõsége mellett a teljesítménye, a szabványa - ugye mostmár az ATX2 a "menõ" - és rengeteg szerelés-könnyítõ megoldás.

Link to comment
Share on other sites

kornél

Az Antec-nél és a Casetek-nél egyértelmûen feltüntetik hogy 3 illetve 3,2 Prescott-hot ajánlják a házat. A Chieftecnél lát valaki ilyet mert én nem találom.

Lehet, hogy a kisebb >Chieftec BG01-es ház< nem 3GHZ Prescottra van tervezve? Ha abból indulok ki hogy az Antec vagy a Casetek nagyobb házak, nagyobb hûtéssel.

Kösz a választ!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Hûtés szempontjából ennél a Chieftecnél jobbak.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

kornél

De jó-e 3GHz-s prescott-hoz? Biztos elmegy vele, de arra van-e kalibrálva?

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Mivel az "Intel-ajánlása" az olyan ház, amiknek az oldalán lévõ levegõcsõ szállítja a kinti frisebb levegõt a procinak, szerintem biztos jó 3.0 proscott-hoz is!

És ha jól tudom, ez a prescott-ok megjelénése után született. ;)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

kornél

Õszintén mond meg, ha ezt az alapon 50 fokos EO Steppinges procit áttenném egy Antec-ba, vagy Casetek-ba lejjebb menne a hõfok? Vagy nem emiatt magasabbak a hõfokok? Az EO Stepping ilyenre sikerûlt.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az egy kicsin furcsán hangzik, hogy az Intelre kalibrálnák a házat. Errõl szó sincs. Megpróbálják a lehetõ legjobb hûtési megoldást kihozni belõle.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...