Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorvásárlás archívum 2008. júniusig


Recommended Posts

Posted

Helló! Az Abit AN8 alaplapban lévõ AMD Athlon 64 3200+ Venice processzoromat szeretném enél erõsebbre cserélni. Melyik az a proci amit még érdemes beletenni? Vagy esetleg már nincs értelme és érdemesebb újabb típusú alaplapot, procit venni?

Posted

Ha a 2 GHz-es FSB-srõl van szó akkor akár a legnagyobb AMD procit is beleteheted, feltéve amit s939-en találsz.

Posted

Köszönöm a tanácsot. Szerinted érdemes még bõvíteni vagy inkább az AM2 alaplap és ahoz új proci? A 939-es alaplaphoz melyik proci a legnagyobb? Ezek keveset fogyasztanak nem melegednek? Tudják a C & Q-t ?

Posted

Persze hogy tudják a cool @quiet-et. Jelenleg a 6400+ a legnagyobb, de ezt még nem nagyon láttam a boltokban. Szerintem megérné AM2-re váltani, olcsóbbak is bele a kétmagos procik, csak az AM2-esek a DDR2-es memóriákat támogatják.

Posted

Köszönöm, azt hiszem ebbe az irányba indulok el.

Posted

939-re nem 6400+ a legnagyobb proci. A 939 ág szinte teljesen elhalt, ritkák, és drágák a dupla magos procik. Ráadásul ott a DDR1 vezérlõ benne. Minden képpen érdemes AM2-re váltani.

Posted

Helló! A következõ kérdésem lenne. AMD Athlon 64 X2 4800+ EE, AMD Athlon 64 X2 5000+ EE, AMD Athlon 64 X2 5200+ EE processzorok közöl melyiket érdemes venni, ha az árát nem nézzük? Ha megnéznétek ezt a leírást ebbõl nekem semmi nem világos az ég világon.Link Nekem ebbõl a három prociból melyik volna az ami a 800 MHz memóriát tökéletesen kezelné? Számít ez az osztás egyáltalán?

Posted

Tényleg egy kicsit áthláthatatlan az írás. Az a lényege, hogy eléggé sokféle X2 létezik, eltérõ belsõ gyorsítótárral, eltérõ frekvenciával, és ez kicsit követhetetlenül befolyásolja a teljesítményt, bár ennek jelentõségét az írás szerintem eltúlozza, mert összességében a processzorszámozás a teljesítményhez hûen nõ.

A memória-kezelése ezeknek a processzoroknak úgy mûködik, hogy a processzor a memória órajelét a saját órajelébõl állítja elõ, úgy, hogy elosztja egy egész számmal (az osztót úgy választja, hogy a memória órajele a maximum sebességét közelítse). Így pl. 2400MHz-es processzor-órajel esetén ezt 6-tal elosztva 400MHz-et kapunk, ez pedig névlegesen 800MHz-en üzemelõ DDR2 RAM-ot eredményez, viszont 2500MHz-nél a 6-os osztóval már túllépné a 800-at, ezért 7-et használ, így 2500/7/*2=714MHz névleges sebesség jön ki.

Az általad választott processzorok:

5200+ EE: 2600MHz, 2*1024KB cache, 2600/7*2=743MHz RAM;

5000+ EE: 2600MHz, 2*512KB cache, 2600/7*2=743MHz RAM;

4800+ EE: 2500MHz, 2*512KB cache, 2500/7*2=714MHz RAM;

4800+ EE: 2400MHz, 2*1024KB cache, 2400*6*2=800MHz RAM.

 

Láthatod, hogy 4800+EE-bõl kétféle van (legalábbis az amdcompare.com szerint), ezek közül én a 2,4GHz-eset venném (fõleg a nagyobb cache miatt). Ha viszont pénz nem számít, az 5200+-ra ruháznék be, mert a +200MHz sokkal többet számít, mint a hangyányival lassabb memória-órajel.

Posted

Még azt szeretném kérdezni, hogy a gyári hûtõ megfelelõ akár a 4800-t, akár az 5200-t választom? Az a lényeg, hogy csendes legyen.

Posted

A csendes az elég relatív. Nem lesz olyan porszívóhangja mint a régi Intel-hûtõknek, de olyan halk sem lesz, mint egy CM Hyper TX vagy egy Scythe Ninja.

Posted

Köszönöm. Jelenleg nincs a boltban 4800, 5200 csak 5600. Az már nem túlzás?

Posted

5600? Uggyanmár, ha van rá pénzed vedd meg bátran. Jó cucc és legalább a géped is tovább korszerû. szerintem prociknál nincs olyan hogy sok. Procibol és RAM-ból sosem elég.

Posted

Szerintem nem túlzás, viszont abból már nincs EE, így többet fogyaszt, jobban melegszik.

Posted

Egy jobb hûtést ezért vehetsz rá, de a gyári is birni fogja szerintem. A takarításrol viszont NE feledkezz meg mert sok múlhat rajta ha nem hût rendesen.

Posted

A többlet fogyasztás az jelentõs? Ha jól tudom az "EE" az 65 W.

Posted

Igazából a TDP nem fogyasztás, hanem hõtermelés! :ötlet:

Azt hiszem 5200-ig a nem EE 89W. Nekem is ilyen van, és nagyon bánom, hogy nem álltam rá jobban arra, hogy EE legyen. Az 5600 azthiszem már 125W kategóriába való.

Posted

A TDP az amdcompare.com-on Wattage, azaz watt-teljesítmény/fogyasztás néven van jelen. (Egyébként a fogyasztás itt egyenértékű a hőtermeléssel.)

Posted

üdv.

 

Tudja valaki, hogy az E6750 (2.66GHz)-t gyári h0téssel meddig lehet tuningolni (alaplap Asus P5KC)?

 

köszi.

Posted

3,2GHz-ig valószínûleg simán elmegy, utána meg majd kiderül.

Posted

Helló! Az AMD Athlon 64 X2 4800-5200-5600-as processzoroknak Intel Core 2 Duo prociban mi az ellenfele vagyis megfelelõje? Esetleg azzal jobban járnék? Nem árban gondolom.

Posted

Kb. az E6320 és E4400 kitölti a két kisebb X2 közti teret, az E6420 és E4500 pedig a két nagyobb között helyezkedik el teljesítményben. (Az ezek után következõ E6550 pedig már a 6000+-szal van partiban.)

Árban mind drágább az AMD-s ellenfelénél, viszont jóval nagyobb tuningpotenciál rejtõzik bennük. Ha ezt kihasználod, akkor jobban megéri.

Posted

Akkor az E4500-as jó vétel? Nem tuningolok, de az AMD-vel sem tenném. Itt nem számít, hogy alacsonyabb az órajele mint az AMD-nek? Az E4500 is energia takarékos? Létezik olyan mint az AMD-nél a "C&Q", a gyári venti milyen? Érdemes lecserélni?

Posted

A Core 2-esek valamivel alacsonyabb órajelen hasonló teljesítményt produkálnak, mint az X2-esek. Az E4500-as jó vétel, kb. egy árban van az AMD-s társaival. A gyári hűtője pedig talán az utóbbi idők legkulturáltabb gyári hűtője. Akkor érdemes lecserélni, ha nagyon vájtfülű vagy.

 

Szerk.:

Itt is van energiagazdálkodás, Enhanched Intel Speedstep és Enhanched Halt State néven, és elég hatékonyan működik.

Posted

@fapuma: Köszönöm a sok hasznos információt.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...