Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 10


Snexi

Recommended Posts

Fujitsu

Ha ez ennyire nyitott kérdés még, akkor szerintem community support alapján válassz. Windowsos szocializációval ha az ember három program telepítésénél és futtatásánál többet akar a rendszertől, akkor garantált, hogy akadályokba fog ütközni (amiknek jó eséllyel nem "next -> next -> finish" jellegű megoldásuk lesz). Ilyen esetben nem mindegy, hogy rajtad kívül belefutott már száz másik user, ebből tízen megdiszkusszálták egy fórumban, és három kattintásból a megoldásnál vagy; vagy pedig az adott csodadisztrónak (kis túlzással) összesen van száz felhasználója, amiből egyvalaki találkozott a problémával, fel is tette a kérdést, ami aztán azóta is megválaszolatlanul lóg a levegőben a fórumban / redditen, pár hónap után érdektelenség miatt lezárt topikban, nulla válasszal.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ezek egyikénél sem fenyeget ez a veszély. Ubuntu bármelyik változatánál nyilván nem, a másik kettőnek pedig rakétaként száguld felfelé a tetszési és használati indexe.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nézőpont kérdése; én abban a rakétaként száguldásban nem vagyok annyira biztos: https://netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?options={"filter"%3A{"%24and"%3A[{"deviceType"%3A{"%24in"%3A["Desktop%2Flaptop"]}}%2C{"platform"%3A{"%24in"%3A["Linux"]}}]}%2C"dateLabel"%3A"Custom"%2C"attributes"%3A"share"%2C"group"%3A"platformVersion"%2C"sort"%3A{"share"%3A-1}%2C"id"%3A"platformsDesktopVersions"%2C"dateInterval"%3A"Monthly"%2C"dateStart"%3A"2018-01"%2C"dateEnd"%3A"2019-03"%2C"pageLength"%3A1000%2C"segments"%3A"-1000"}

Persze ha azt veszem, hogy a Manjaro az Arch, a többi meg az Ubuntu Linux forkja, akkor az ember lehet optimista. Viszont pl. a Manjaro fórumánál jobb napjain a Segélyvonal is jobban pörgött (a gépemre rákeresve találtam pl. ezt, örökre válasz nélkül maradt), a Pop! OS-énál meg egyelőre még ez a fórum jelen állapotában is. Érdemes összevetni a számaikat pl. ezzel itt: https://forums.linuxmint.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jagdtigger

 

Quote

New Windows Terminal - tabbed, emoji-capable Windows command-line experience.

:biglol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Megjött a májusi frissítés. Illetve... Azt mondja a szöveg, hogy kérni kell a Windows Update-ben. Azt nem tudom, hogy MCT van-e hozzá, mivel Linux van fent, mindenesetre így az ISO-t tudom letölteni a Microsofttól...

Az a nagyon durva, hogy a másfél hónapos tesztelés után olyan hibákat sorolnak fel ismert problémaként, mint

  • átirányított felhasználói mappák helyén létrejönnek szellemmappák (amióta az eszemet tudom, így van, most vették észre?)
  • fényerő-beállítás nem működik bizonyos esetekben
  • Dolby Atmos fejhallgatók és házimozi cuccok nem működnek rendesen
  • Intel Audio sem működik egyes esetekben
  • külső USB-eszköz csatlakoztatása esetén nem működik a frissítés -- erről legalább egy hónapja tudnak
  • Bluetooth eszközök nem csatlakoznak (bizonyos Realtek és Qualcomm driverek esetén)

Satöbbi, itt a teljes lista. Szép.

 

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Csak nekem tűnik úgy, hogy a W10 már a rendszerindulással is trükközik? Bejelentkezek, viszonylag (tartományban lévén) hamar feljön az Asztal, de a háttérben még hosszú percekig olyan intenzív tevékenység folyik, hogy érdemi munkát képtelenség elkezdeni. Már csak ezért is érdemes volt egy jó hátteret beállítani, addig azt nézegetem. :(

Más: Most láttam, hogy a rangom (vagy az epitheton ornans): Kannás bor. Az jobb, mint a tablettás bor, vagy rosszabb? ;)

 

Link to comment
Share on other sites

XCube
1 hour ago, TheSaurida said:

Csak nekem tűnik úgy, hogy a W10 már a rendszerindulással is trükközik? Bejelentkezek, viszonylag (tartományban lévén) hamar feljön az Asztal, de a háttérben még hosszú percekig olyan intenzív tevékenység folyik, hogy érdemi munkát képtelenség elkezdeni. Már csak ezért is érdemes volt egy jó hátteret beállítani, addig azt nézegetem. :(

Más: Most láttam, hogy a rangom (vagy az epitheton ornans): Kannás bor. Az jobb, mint a tablettás bor, vagy rosszabb? ;)

 

Nálam eléggé gyorsan lezajlik a betöltés, nem tapasztaltam, hogy a tényleges bejelentkezés után hosszabb ideig töltene még a rendszer.

Más: A kannás még lehet termelői, ami nem minden esetben rossz :D .

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Egyre gázabb ez a Microsoft frissítési mizéria.

Rémlik valami gubanc, hogy gond volt korábban az USB meghajtókkal is. Mintha ezt javították volna, ezért is jelenhetett meg a 1903 frissítés talán, de nem úgy tűnik. :disbelief:

Helyette az a megoldás, hogy nem lehet 1903-ra frissíteni, ha bármilyen USB meghajtó csatlakoztatva van. Magáról a telepítő pendrive-ról sem. :facepalm:

Akartam a laptopot frissíteni a szokásos módon. Az MCT-vel letöltött .iso fáljból felmásoltam a telepítőkészletet a Rufus boot pendrive-ra. Nem tiszta telepítés bootolva, hanem frissítés a rendszer alól a Setup.exe indításával.

Elmolyolt majdnem addig, hogy fel kellene dobnia, hogy mi marad meg. Ehelyett hibaüzi, hogy nem kompatibilis a rendszer a frissítésre. Már miért ne volna, ha a 1809-ig jó volt? :blink:

Van egy link, ami szerint az USB eszköz, SD kártya csatlakoztatással van a probléma. Távolítsuk el, és hajrá.

Kiveszem az SD kártyát, éppen rajta volt még egy pendrive, azt is kihúzom, na de a telepítő pendrive-nak csak maradnia kellene.

Elindítom a setup-ot ismét, megkérdezi, hogy folytatom vagy elölről kezdem. Legyen elölről.

Az eredmény dettó, nem kompatibilis. Online nem akarok frissíteni, DVD író kiszedve, USB DVD-re talán ugyanezt lépné.

Van a laptopban szerencsére még egy SSD egy másik rendszerrel. Azon elfér a telepítőkészlet, bemásolom egy mappába. Elővigyázatosan inkább újraindítva a gépet elindítom ismét a setup-ot a másik partícióról. Megkérdezi folytassuk vagy elölről. Akkor most inkább folytassuk. Kis molyolás után azt mondja, nem tudja megállapítani, hogy már kompatibilis-e, inkább kezdjem elölről.

Végül így azután nulláról kezdve hajlandó volt elindulni a frissítés.

Csinálhattam volna talán bootolva és csak frissítve.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
40 minutes ago, SkyBird said:

Rémlik valami gubanc, hogy gond volt korábban az USB meghajtókkal is.

Igen, a 1709-nél jött elő nekem; simán csak frissítésként update-elve megállt a folyamat 33%-nál, mint a cövek, vissza kellett vonni az egészet. (Ha jól emlékszem, nem is én indítottam el, magától kezdte el a mocsadék...) Később aztán úgy frissítettem, hogy levettem a gépet a dokkolóról, lecsatlakoztattam mindent, és direktben telepítettem a frissítést, úgy már sikerült.

Nekem 1803 van, de ha most ezt az újat is sikerült úgy elbaszni, mint a 1809-est, akkor erre sem fogok update-elni. Az én verziómra jövő novemberig van support, szóval annyira nem izgat; kivárom, míg orbitális elbaszások nélkül sikerül összehozni egy verziót. (Bár az igaz, hogy más, általam felügyelt gépeken meg Pro és Home van, de azokra is van support idén év végéig.)

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 5/23/2019 at 9:25 AM, SkyBird said:

nem lehet 1903-ra frissíteni, ha bármilyen USB meghajtó csatlakoztatva van.

Ráadásul ez a hiba előjött már bőven a tesztelési időszakban! És nem csináltak semmit.

Gondoljatok bele, kiadták a nem-tudom-milyen-tesztelős csatornára az egészet április elején, majdnem 2 hónapig ültek rajta a népek, jöttek visszajelzések, és a Microsoft -- konkrétan -- nem csinált semmit. Két frissítést adtak ki ez idő alatt, azt hiszem egyik sem volt 1903 specifikus, hanem ilyen általános, mindenki megkapta. Tehát teszteltek, és ami hibát találtak, az benne is maradt. 10/10.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Már zsinórban a negyedik nagy verzió olyan, hogy 44%-nál leáll, lefagy a telepítés. Ha újraindítom, visszavonja és megpróbálkozik vele még egyszer, ugyanúgy leáll 44%-nál. Mikor először történt ez, akkor a google keresési találatokat olvasgatva elég könnyen kiderült, hogy több száz embernek van ilyen gondja olyan régebbi (4 éves) laptopoknál, ahol az integrált mellett van dedikált videokártya is a laptopban. az mindegy ,hogy Nvidia vagy Radeon, mindkettőnél jött a probléma. Megoldás: BIOSban letiltani a videokártyát, felmegy az update és vissza lehet kapcsolni.

Elég gáz akkor is, ha egy verziófrissítéskor megjelenik, de hogy még a harmadik és negyedik nagyverzió frissítésnél sem kezdtek vele valamit (pedig eléggé megszórták a microsoft fórumokat) az elég furcsa.

Idén vásárolt laptopomban szintén van integrált és dedikált vga, és ott gond nélkül felmegy.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
On 5/23/2019 at 9:25 AM, SkyBird said:

nem lehet 1903-ra frissíteni, ha bármilyen USB meghajtó csatlakoztatva van

Nekem anno attól halt le hogy volt más merevlemez is bedugva az övén kívül... (ez az egyik indoka hogy dobtam)

 

/SZERK

Mondjuk azt nagyon remélem hogy most hogy dobták az UWP-t szépen visszaállnak a régi GUI-ra és kiszórják az összes ""modern"" Edény!iséget...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Dobták az UWP-t?! o.O

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Laptopról beszél ...Yenmon. Asztali PC-ben 3 USB volt. Nem okozott semmi problémát az 1903. Annyit, hogy dobta a Sandboxiet, inkompatibilis volt.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
45 minutes ago, Denibaby said:

dobta a Sandboxiet

Ez meg a másik indok. Egy oprendszer ne törölgessen önkényesen dolgokat...

Link to comment
Share on other sites

Viktor

Üdv !

Hol érdemes win 10-et vásárolni ? Akkora szórás van árak terén a különböző oldalakon, hogy ihajj, meg csuhajj. Windows 10 Home 64-bit, konkrétan erre gondoltam. 3200 és 40 000 forint közt, ez azért szép, de mi az oka ?!

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 6/2/2019 at 8:21 AM, Viktor said:

Üdv !

Hol érdemes win 10-et vásárolni ? Akkora szórás van árak terén a különböző oldalakon, hogy ihajj, meg csuhajj. Windows 10 Home 64-bit, konkrétan erre gondoltam. 3200 és 40 000 forint közt, ez azért szép, de mi az oka ?!

Egyszer használatos kulcs vs. dobozos lemezes (vagy USB meghajtós). Utóbbit lehet migrálni gépek között.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Meg van egy csomó hely mostanában, akik meglehetős kétes forrásból származó kulcsokat árulnak piszok olcsón. Állítólag ilyen nagyvállalati csomagban kiadott, de fel nem használt licenceket vesznek meg nagy tételben, és árulnak tovább. Nekem ettől viszketésem van.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Most komolyan, miért bízzak ezekben?

Ehelyett a pár forintos kulcsok helyett akkor már inkább meghekkelem ingyen.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Vagy csak használd aktiválás nélkül....

Link to comment
Share on other sites

UC

Nem mindenki tudja meghekkelni, és őszintén szólva inkább pár ezer Ft-ért egy szürke Windows, amiért kapok számlát és licencgond esetén supportot (szükség esetén új kulcsot; megtörtént), frissíthetek, stb, mint egy letorrentezett, kitudja mit tartalmazó tört verzió. Hozzátéve, hogy ha az átlagember csak picit értené, hogy mit csinál egy OS, és mit tehet a gépével, ha nem megbízható, azonnal kifizetné azt az amúgy 30 ezer körüli összeget, amit szerintem megér, főleg ha kiszámoljuk, hogy mondjuk 5 évre levetítve mennyibe is kerül havi szinten a support és a biztonság. 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ezzel csak az a baj hogy még az eredeti OS sem megbízható... ;)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

UC

De a gépet nem fogja leégetni :)  Jó, azt a hekkelt sem, szélsőséges példa, de na.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...