Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Pillars of Eternity I-II


Daermon

Recommended Posts

tenderlumpling

Elég jó lett a rugó :) Bár könnyen lecsapják... De a palám közel tartja magát dmg doneban :)

A magyar szó használatára gondolok. Nem tudom, miért ez terjedt el.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Két dolog nem tetszik eddig. Az egyik hogy mindenki egyszerre lopakodik, így csata közben a tolvaj nem tud settenkedni szólóban hogy hátbatámadja az ellenfeleket, a másik meg hogy az AoE spell-ek nem szedik szét a csapdázott ládákat/objektumokat, legalábbis eddig nem voltak hatással semmi tereptárgyra.

A játék amúgy zabálnivaló, csak bírjam szabadidővel.

Elég jó lett a rugó :) Bár könnyen lecsapják... De a palám közel tartja magát dmg doneban :)

Persze, rúgj bele még egyet Tenderbe :lol:

A magyar szó használatára gondolok. Nem tudom, miért ez terjedt el.

Összekeverhető a rogue fonetikusan olvasva, és WoW-ban elterjedt a magyarok közösségben. Az alatt a pár év alatt amit MMO-k gyepálására vesztegettem nagyon gyakran bele lehetett futni ebbe a kifejezésbe. Mondjuk egy fokkal jobb, mint a CoD-os csipa :D

Link to comment
Share on other sites

Cori

Nos, itt vannak a képek Tender, bocs a késésért!

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Manual:

[GSF] Picture

Guide:

[GSF] Picture

Világtérkép:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Ajha. Rohadt szép kiadás! :) Köszi Cori!

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
[GSF] Picture
Link to comment
Share on other sites

Cori

:D

Nem semmi darab az biztos, jó nehéz is :)

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Most szemét leszek és leírom:

Ha már spéci kiadás elvárnám, hogy ne egymásra legyenek rakva a lemezek, hanem kihajtós többlemezes tok a minimum :troll:

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Úgy hat áttekerés után esett le h nem az arca a lényeges momentum a karakternek a képen. :biglol:

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

20 órát öltem eddig a játékba, és le a kalappal a készítõk elõtt. Több régisulis szerepjátékot is kipróbáltam az utóbbi években, de egyik sem volt az igazi (az Inquisitor játékmechanikáját úgy elcseszték, hogy ha akarták se tudták volna jobban, az Avadon meg kicsit fapados). Ez viszont tényleg olyan, mint egy modernebb BG. Ugyanaz a jólesõ bizsergés új területek felfedezésekor, meg mikor ötödik próbálkozásra sikerül végre jó taktikával felszeletelni egy keményebb ellenfelet...

A csatlósok viszont elég átlagosra sikeredtek, legalábbis a szakadt papon kívül eddig nem találtam különösebben emlékezeteset.

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

A csatlósok viszont elég átlagosra sikeredtek, legalábbis a szakadt papon kívül eddig nem találtam különösebben emlékezeteset.

De õ meg egy Puding!, és pillanatok alatt repült a partimból.

Grieving Mother még viszonylag szokatlan, Dyrwood Village-ben tudod felszedni.

De a készítõk direkt inkább a bajtársiasságra és kedvelhetõségre mentek rá, nem arra, hogy mindenki egyedi hópehely legyen.

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

De õ meg egy Puding!, és pillanatok alatt repült a partimból.

Grieving Mother még viszonylag szokatlan, Dyrwood Village-ben tudod felszedni.

Az tény, de pont azért emelkedik ki a többi közül. A bordélyban olyat beszólt, hogy majdnem lefordultam a székrõl.

Hehh, utánanéztem a wikin, és persze, hogy pont ezt a két karaktert írta Avellone. :D

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

Végeztem.

A végét én összecsapottnak érzem, nem igazán sikerült éreztetni, hogy mekkora világrengetõ titkok derültek ki. Olyan karakterek és témák ugranak elõ hirtelen, amikrõl korábban nem sok szó esett, így aztán túl nagy hatást nem is gyakorolnak. Mintha az elsõ 40-50 órával a BG, az utolsó 3-4-el meg a Planescape elõtt akartak volna tisztelegni, és ez így nem nagyon áll össze.

Ami még szemet szúrt, hogy 1-2 kivételt leszámítva nem igazán voltak emlékezetes dungeon-ök, ezeknél jobban is elereszthették volna a fantáziájukat. Ja és a normál nehézség itt olyan, mint a régieknél a könnyû. -_-

Egyébként viszont tényleg magasan ver mindent az utóbbi évek termésébõl, remélem a Tormentben sem kell majd csalódni.

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Végeztem.

A végét én összecsapottnak érzem, nem igazán sikerült éreztetni, hogy mekkora világrengetõ titkok derültek ki. Olyan karakterek és témák ugranak elõ hirtelen, amikrõl korábban nem sok szó esett, így aztán túl nagy hatást nem is gyakorolnak. Mintha az elsõ 40-50 órával a BG, az utolsó 3-4-el meg a Planescape elõtt akartak volna tisztelegni, és ez így nem nagyon áll össze.

Ami még szemet szúrt, hogy 1-2 kivételt leszámítva nem igazán voltak emlékezetes dungeon-ök, ezeknél jobban is elereszthették volna a fantáziájukat. Ja és a normál nehézség itt olyan, mint a régieknél a könnyû. -_-

Egyébként viszont tényleg magasan ver mindent az utóbbi évek termésébõl, remélem a Tormentben sem kell majd csalódni.

Kivàncsi leszek, hoy a kieg hova sodor majd minket.

Jó lenne valami méretes fagyos-havas mapokon kalandozni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MailMan

Na, nekikezdtem én is (ha már Kickstarterrõl megvolt) szimpla human warriorrel, kíváncsi vagyok :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Daermon

Úgy látom lassan be kell fejeznem a Witcher miatt félbe hagyott 2. végigjátszást :D

http://youtu.be/4a05OrRrR2Q

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Athesz

Valamiért nem látom a listában a Pillars of Eternity topicot szval itt kérdezem.

Elsõ végigvitelhez milyen kasztot ajánlotok? A druidát néztem ki így elsõre, nem tudom mennyire jó választás de az AoE dmg ÉS heal ÉS állat alak egyben eléggé szimpatikus. :D

Elõtte viszont Planescape Torment és most tényleg végigviszem. :D Anno meguntam valahol a Ledérek! gyõzködése után azt hiszem, vagy valami ilyesmi volt x) :lol: Foglamam sincs mennyit hagytam ki a mellék küldetésekbõl régen volt már, most járok ott h egy szusszra az elejétõl megcsináltam a mágus képzést a maminál és megvan Pharod.

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Elsõ végigvitelhez milyen kasztot ajánlotok? A druidát néztem ki így elsõre, nem tudom mennyire jó választás de az AoE dmg ÉS heal ÉS állat alak egyben eléggé szimpatikus. :D

A druida jó, gyakorlatilag jobb DPS, mint a wizard, és mellette support jellegû trükkjei is vannak. Ha nincs White March kieged, én mondjuk inkább a rogue-ot ajánlanám, mert az alapjátékban felvehetõ társak közt nincs (mondjuk szerzetes és barbár sincs, de a rogue nekem szimpatikusabb). Kiadáskor a cipher volt még gusztustalanul OP (=javasolt, pláne annak fényében, hogy az NPC eléggé... megbízhatatlan), de azóta elvileg nerfelték patchekben.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

A druida jó, gyakorlatilag jobb DPS, mint a wizard, és mellette support jellegû trükkjei is vannak. Ha nincs White March kieged, én mondjuk inkább a rogue-ot ajánlanám, mert az alapjátékban felvehetõ társak közt nincs (mondjuk szerzetes és barbár sincs, de a rogue nekem szimpatikusabb). Kiadáskor a cipher volt még gusztustalanul OP (=javasolt, pláne annak fényében, hogy az NPC eléggé... megbízhatatlan), de azóta elvileg nerfelték patchekben.

White March az milyen értelemben kiegészítõ? Beleépül az alapjátékba és plusz területet meg karaktert ad(ezt ugye már megválaszoltad) vagy az alap történet után folytatja tovább?

És ez mit takar h White March Part I ? :unsure: nyilván azt h lesz part II értem én :D csak úgy értem h akkor ez is epizódikus h megáll majd a sztori felénél egy majd folytatjuk felirattal? :huh:

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Olyan rég szóltak hozzá a témához, hogy már nem látszott, szóval átraktam a hsz-eket :)

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

White March az milyen értelemben kiegészítõ? Beleépül az alapjátékba és plusz területet meg karaktert ad(ezt ugye már megválaszoltad) vagy az alap történet után folytatja tovább?

Elõbbi, gyakorlatilag a Tales of the Sword Coast PoE-s ekvivalense. Még nem játszottam vele (megvárom a part II-t), de úgy tudom, nem folytatja az alapjáték történetét.

És ez mit takar h White March Part I ? :unsure: nyilván azt h lesz part II értem én :D csak úgy értem h akkor ez is epizódikus h megáll majd a sztori felénél egy majd folytatjuk felirattal? :huh:

Igen, pontosan azt. A fejlesztõcsapat azzal indokolta, hogy egy ténylegesen combos játékidõt kínáló kieg elkészítése a PoE-s erõforrásokkal kb. annyi ideig tartana, hogy teljesen elhal a hype, mire kijön, úgyhogy inkább kettévágják, és megkapjuk a felét emberi idõn belül, a másik felét meg utána.

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Én már befejeztem a WM part 1-et. Kiváló :)

A történet közben csinálhatod meg.

White Marchra én 7-es szinten mentem át, volt kihívás bõven.

Kapsz még egy helyet, Caed Nua felett Crägholdot. Ott olyan lvl 11-12 a minimum.

Ha lesz idõm a félbe hagyott palámmal is letolom.

Eddig chiperrel és rangerrel játszottam ki. A pala után meg barbárral tolom le végre :)

Egyszer gyàri, egyszer sajátkészítésû csapattal tolom.

Alaphangon a gyárim ez volt:

Main ranger

Edér

Pallegrina

Devil of Caroc

Hiravias

Aloth

Mint kés a vajban :) (fõleg mikor WM-rõl visszatértem a fõszálra)

Az új itemek meg elég jók megfelelõ kezekben. :)

Én tudom ajánlani hogy mielöbb próbáljátok ki :)

A WM Part 2-rõl úgy sincs még pontos hír.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...