Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Pillars of Eternity I-II


Daermon

Recommended Posts

Daermon

Sziasztok!

Mivel alig 1 hónap és megjelenik a játék, gondoltam lassan ideje, hogy topicja legyen.

A Witcher 3-at mögött nálam a legjobban várt játék idén.

Gondolom nem csak én vagyok úgy vele, hogy BG1-2 (esetleg IWD) a mérce. És mivel ez az RPG ezen játékok alapjaira épül, így elég várós. Gondolom nem csak nekem :)

(Én bevallom pre-ordert is nyomtam)

Egy kis kedvcsináló addig is:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Pre-release verziót toltam, annyira nem gyõzött meg, lassúcska volt, de hát csak lecsiszolják.

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Nekem egyedül a fajokkal van bajom, a god-like (azt hiszem ez a neve) az amelyik úgy kreatív, de lehettek volna kicsit még bátrabbak is. Pl valami bestiális fajjal is szívesen lettem volna.

Maga az old school / classic rpg játékmenet meg nos egyszerre tetszik és taszít. A Divinity Original Sin-él tetszett ,hogy körökre volt osztva, de amint látom itt ilyen pauzálós rendszer lesz...ettõl pedig kicsit már elszoktam. Nem tudom, lehet majd teszek vele egy próbát ha megjöttek az elsõ értékelések, de az igazság az, kezdek hozzá szokni a kevésbé hardcore ,akció orientáltabb játékokhoz. Félelmetes ahogy öregszik az ember, és egyre többet dolgozik mennyire nem vágyik már a bonyolultabb ,összetettebb dolgokra. Legalábbis ez nekem ilyen hétvégi játék lenne amikor van is idõm, meg kedvem pepecselni.

Egyébként jónak néz ki, csak sajnálom ,hogy maga a kickstarter nem teszi lehetõvé a még szebb vizuális megjelenítést, hála a limitált büdzsének. De végül is nem lényeg mert ez a handcrafted kinézet is jó...remélhetõleg a pénz a contet fejlesztésre ment.

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Érdekes. Engem pont az vonz, hogy kicsit szöszölõs lesz. Nekem pont ez hiányzik mostani RPG-kbõl. Minden egyszerûsített, túl akció orientált.

Ez a játék számomra pont ezt a lyukat fogja befoltozni.

Link to comment
Share on other sites

Cori

Érdekes. Engem pont az vonz, hogy kicsit szöszölõs lesz. Nekem pont ez hiányzik mostani RPG-kbõl. Minden egyszerûsített, túl akció orientált.

Ez a játék számomra pont ezt a lyukat fogja befoltozni.

Dettó, így én is átélhetem a régi BG-s élményt amiben sosem volt részem :P

+ Ahogy öregszek egyre inkább a szöszölõs, mélyebb játékokra vágyok, és a rövid, butusabb jtáékokhoz már nagyon kedvem sincs, mert nem éri meg az idõmet. Persze vannak kivételek, de gimiben még minden új dolgot kirpbóáltam vagy végigjátszottam mostanság meg inkább a régi kimaradt játékokhoz nyúlok vissza.

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Dettó, így én is átélhetem a régi BG-s élményt amiben sosem volt részem :P

+ Ahogy öregszek egyre inkább a szöszölõs, mélyebb játékokra vágyok, és a rövid, butusabb jtáékokhoz már nagyon kedvem sincs, mert nem éri meg az idõmet. Persze vannak kivételek, de gimiben még minden új dolgot kirpbóáltam vagy végigjátszottam mostanság meg inkább a régi kimaradt játékokhoz nyúlok vissza.

Velem az a baj nagyon átszoktam a multi-gaming-re. Multi TPS-ek,FPS-ek, MOBA-k, Fighting Game-ek. Egyedül a JRPG az utolsó, úgymond idõrabló single player mûfaj amit a mai napig szeretek. Illetve néhány platformer. (Lásd: Oddworld new n tasty)

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Velem az a baj nagyon átszoktam a multi-gaming-re. Multi TPS-ek,FPS-ek, MOBA-k, Fighting Game-ek. Egyedül a JRPG az utolsó, úgymond idõrabló single player mûfaj amit a mai napig szeretek. Illetve néhány platformer. (Lásd: Oddworld new n tasty)

Hát mindenkire máshogy hat a kor :D Én pl azt vettem észre magamon, hogy kerülöm az MMO-kat és a MOBA-kat. Egyedül a Titanfall, ami multis és nem hagytam abban, meg a Dio 3 úgy ahogy. De mostanság inkább single, sztori orientált játékokat részesítem elõnyben.

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Hát mindenkire máshogy hat a kor :D Én pl azt vettem észre magamon, hogy kerülöm az MMO-kat és a MOBA-kat. Egyedül a Titanfall, ami multis és nem hagytam abban, meg a Dio 3 úgy ahogy. De mostanság inkább single, sztori orientált játékokat részesítem elõnyben.

Igazából mondom, ha kijön a Pillars of Eternity, és jó lesz, lehet én is vevõ vagyok rá, ha nem is megjelenés napján, majd késõbb mikor kicsit már lement az ára. Mondjuk a dobozos változat annyira nem is rossz, a mostani egyszerû dvd tok only kiadásokkal szemben látom kapunk hozzá néhány dolgot. Kicsit retro fíling.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

[GSF] Picture

Jejzus, minek kellett ez a borítókép?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Jejzus, minek kellett ez a borítókép?

Nem a legvészesebb, meg még változhat is.

Úgy néz ki, a MMX óta elõször veszek dobozos PC-játékot. Ha legmegy az ára. Felére.

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Nem a legvészesebb, meg még változhat is.

Hádeazért hol van a mellé adott kézikönyv borítójának visszafogott eleganciájától?

A mostani annyira olcsó huszadrangú ütömvágom hack&slash érzést kelt, hogy a belem kifordul.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Hádeazért hol van a mellé adott kézikönyv borítójának visszafogott eleganciájától?

A mostani annyira olcsó huszadrangú ütömvágom hack&slash érzést kelt, hogy a belem kifordul.

Bennem ilyen Iwo Jima/szovjet propaganda szoboregyüttes érzetét keltette :D

Amúgy nem olyan rossz, csak szokatlan a manapság forgalomban lévõktõl. Inkább a régi akció-rpg borítók életérzését sugallja, bár hirtelen lehet egyet sem tudnék mondani ami hasonlít rá :troll:

A játék meg nagyon várós, borító ide vagy oda B)

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

A játék meg nagyon várós, borító ide vagy oda B)

Mondjuk ja, akit érdekel, az úgyis pont leszarja, hogy néz ki a borító, akit nem, az meg nem emiatt fogja meggondolni magát :D

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Mondjuk ja, akit érdekel, az úgyis pont leszarja, hogy néz ki a borító, akit nem, az meg nem emiatt fogja meggondolni magát :D

Bizony.

Még 3 hét és kiderül úgy is, hogy a játék milyen lett. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Daermon

Holnap végre belevethetjük magunkat :)

Kiváncsi vagyok mennyira váltja be s reményeket.

Fõleg, hogy készül hozzá a kiegészítõ.

Link to comment
Share on other sites

Cori

Holnap végre belevethetjük magunkat :)

Kiváncsi vagyok mennyira váltja be s reményeket.

Fõleg, hogy készül hozzá a kiegészítõ.

Obsidian, szval én nem félek attól, h a játék nem lesz jó (max bugos :D ). Egyrészt

Másrészt meg, anno nem éltem ezt a CRPG-s korszakot, de remélem most bele tudok mélyedni a dologba ezzel a játékkal :)

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Obsidian, szval én nem félek attól, h a játék nem lesz jó (max bugos :D ). Egyrészt

Másrészt meg, anno nem éltem ezt a CRPG-s korszakot, de remélem most bele tudok mélyedni a dologba ezzel a játékkal :)

Se BG 1-2, se IWD?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Se BG 1-2, se IWD?

Hát az ölég szomorú vóna, ezek mind a mai napig teljesen megállják a helyüket (akármekkora felbontásra felnyomható, gyönyörû festett háttér, nagyszerû sztori, szédítõ zene...).

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Se BG 1-2, se IWD?

IWD nélkül bőven meg lehet lenni, nade PST se?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

IWD nélkül bõven meg lehet lenni, nade PST se?

Kinek mi. Eddig 3x mentem neki a PST-nek, nem jött be.

Link to comment
Share on other sites

Cori

Hajjaj, nagy a felháborodás :D

Anno mikor ezek nagy menõ játékok voltak, még általános suliba jártam, úgyh akkor még nem nagyon tudtam velük játszani híján az angol tudásomnak, sõt akkor még nem is nagyon érdekeltek az RPGk. IWDvel szerintem apám játszott, de ezen kívül nem sok mindent tudok róla.

Aztán gimibe nekiültem a BG1nek enhanced moddal (ugye ami bg2 UIra cseréli az alapot) és tetszõs volt de abbahagytam még az elején valamiért (lehet nem volt hozzá lelki erõm, h belerázódjak).

Aztán most egyetemi évek alatt PST-t is elkezdtem, de sajna azt se fejeztem be, pedig az marhára bejött.

Az a baj ezekkel a drágaságokkal, h ha nem áldozok rájuk egy rakás órát az elején akkor veszett fejsze nyele a játék. :/

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

IWD nélkül bõven meg lehet lenni, nade PST se?

Én speciel többre tartom az IWD 1-2-t mint a PST-t. Nálam jobban betalált a hangulat (tálalás, zene, világ, stb) az elõbbinél. Asszem PST-t csak egyszer vittem végig teljesen, többször nem tudott berántani.

Persze ez kb annyit tesz hogy nálam lehet "csak" a top 6. helyen van a Minden idõk legjobb RPG-je listán.

Ott van pl BG2 (elsõt nem szeretem), Fallout 2 (szintén nem kedvenc az elsõ), Arcanum és a Neverwinter 1-2 amikre mind jobb szívvel emlékszem mint a PST-re. (SZVSZ)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Dettó.

Kivéve NWN1 :troll:

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Dettó.

Kivéve NWN1 :troll:

Tudom perverzió, de olyan baltával faragott radial menürendszerû unalmas szutyok, hogy egyszerûen imádom :troll:

Na de hogy ne csak off legyen jöhetnek a vélemények PoE-rõl skacok. Nem mintha nem akarnám megvenni csak kíváncsiságból -_-

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Kinek mi. Eddig 3x mentem neki a PST-nek, nem jött be.

Én speciel többre tartom az IWD 1-2-t mint a PST-t. (...)

Arcanum és a Neverwinter 1-2 amikre mind jobb szívvel emlékszem mint a PST-re. (SZVSZ)

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...