Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Pillars of Eternity I-II


Daermon

Recommended Posts

Daermon

Mivel az in-combat healing ritkán szükséges (és mert egy ordenáré paraszt), Durance sztem simán nélkülözhetõ, ahogy Aloth is lecserélhetõ Hiraviasra (az internet hivemind szerint druida amúgy is jobb dps, mint a mágus). Edér tényleg olyasmit csinál, amit rajta kívül senki más, de abban közel sem olyan jó, mint egy kocsmából felszedett, direkt arra optimalizált kalandozó.

Épp ezért agyaltam, hogy 2. vagy 3. végigjátszást teljesen sajátmagam kreálta csapattal csinálom.

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Tegnap végig váltogattam az összes gyári csapattársat (fõleg, hogy a 2. végigjátszásra már tudja ki mit tud). Így módosult kis csapatom (3. fejezetben járok):

Main kari Cipher

Edér

Pallegina

Hiravias

Sagani

Aloth

Két cipher egy csárdában se rossz, de így jobbnak éreztem. A druida meg valami brutálisan erõs szerintem aoe-ben és még healje is van... Bár nálam elsõ sorban dps-el. De kaki esetén ott van. :)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Aww.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

siklara

Aaaww, ez cuki. :)

Még mindig rettenetesen az elején járok a játéknak, mert alig volt időm belemélyedni, de az mennyire normális, hogy Gilded Valeben a templomban kétszer is kellett campelnem, hogy túlélje a 3. szintű arcokból álló csapatom az árnyékok rohamát? :D

Azóta kicsit odébb tartok, de még mindig csak 4. szintű a banda, és az összetétel se túl meglepő, mivel mindenkit összeszedtem, aki eddig szembejött. :D

Rogue főkari

Edér

Aloth

Durance

Kana

Próbálom letudni a qusteket Gilded Vale környékén, mielőtt továbbmegyek.

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Aaaww, ez cuki. :)

Még mindig rettenetesen az elején járok a játéknak, mert alig volt idõm belemélyedni, de az mennyire normális, hogy Gilded Valeben a templomban kétszer is kellett campelnem, hogy túlélje a 3. szintû arcokból álló csapatom az árnyékok rohamát? :D

Azóta kicsit odébb tartok, de még mindig csak 4. szintû a banda, és az összetétel se túl meglepõ, mivel mindenkit összeszedtem, aki eddig szembejött. :D

Rogue fõkari

Edér

Aloth

Durance

Kana

Próbálom letudni a qusteket Gilded Vale környékén, mielõtt továbbmegyek.

Bérelj fel a kocsmába egy embert addig (azaz akit szintén te kreálsz meg), még a következõ companiont megtalálod, 6 fõvel könnyebb. :)

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Bérelj fel a kocsmába egy embert addig (azaz akit szintén te kreálsz meg), még a következõ companiont megtalálod, 6 fõvel könnyebb. :)

Vagy ami még jobb, bérelj olyasvalakit, aki decensen tud sebezni. Saját kezûleg kreált, rendesen optimalizált kalandozóval a main-Aloth-Edér-+1 parti is simán ki tudja pucolni a helyet.

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Hát tegnap a végére értem... Aztán visszatöltöttem és még kalandozok :D

8-as szinten értem a el az utolsó bosst, de úgy még még nem megy le. Azóta bounty-zok meg mellék küldetésezek. Szerintem 11-es szint alatt vissza se megyek.

Összefutottam egy jó nagy sárkánnyal, azt nehezen, de elkalapáltam.

Viszont kezdem szûknek érezni a teljesen gyári csapatot. Lehet nem várom meg a következõ végigjátszást és már most teszek bele saját társakat.

Link to comment
Share on other sites

Cori

Hát tegnap a végére értem... Aztán visszatöltöttem és még kalandozok :D

8-as szinten értem a el az utolsó bosst, de úgy még még nem megy le. Azóta bounty-zok meg mellék küldetésezek. Szerintem 11-es szint alatt vissza se megyek.

Összefutottam egy jó nagy sárkánnyal, azt nehezen, de elkalapáltam.

Viszont kezdem szűknek érezni a teljesen gyári csapatot. Lehet nem várom meg a következő végigjátszást és már most teszek bele saját társakat.

8???? Az nem túl korai?

Én most 4-5ös vagyok a csapattal (14 órám van benne) és még csak most találkoztam Maerwalddal.

Link to comment
Share on other sites

Daermon

8???? Az nem túl korai?

Én most 4-5ös vagyok a csapattal (14 órám van benne) és még csak most találkoztam Maerwalddal.

De :D

Most már végeztem a bountykkal, 1-2 mellék küldetéssel és most Caed Nua dungeonban vagyok, még van hátra 9 szint lefele, utána megyek és befejzem :) Most szinte minden karim 11-es, páran 10-esek csak, de a mag 11-es. Úgyhogy mire végzek meglesz a lvl12 :)

Viszont találtam egy érdekességet a dungeonban :)

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Cori

Én most jutottam el Defiance Baybe, voltam lenn Endless Paths level 7ig, megcsináltam Kana küldijét, de utána már nem tudtam Censored! nélkül haladni, úgyhogy visszafordultam és elkezdtem haladni a storyval. Eddig minden mellékküldit megcsináltam és szándékozom is az összeset a késõbbiekben. A játék csodálatos, nagyon tetszik, a tájak gyönyörûek, a combat meg annál jobban tetszik minél többet játszok vele (érdekes ez a cooldown nélküli harcrendszer, lehet darálni vele rendesen és agyalni is sokszor, h milyen spellt is használjak éppen).

A csapatom lvl 6-7.

Viszont nem értem azt, h vannak random emberek akiknek bele lehet látni a lelkébe, de eddig még értelme egyiknek sem volt a történet szempontjából... Ez csak ilyen flavour, világbeleélõs cucc vagy lesz késõbb haszna is?

De :D

Most már végeztem a bountykkal, 1-2 mellék küldetéssel és most Caed Nua dungeonban vagyok, még van hátra 9 szint lefele, utána megyek és befejzem :) Most szinte minden karim 11-es, páran 10-esek csak, de a mag 11-es. Úgyhogy mire végzek meglesz a lvl12 :)

Fura nekem, h ilyen hamar a végére értél, ennyire rövid lenne a story?

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

Viszont találtam egy érdekességet a dungeonban :)

Az elsõ város fogadójának neve is elég "érdekes". :D

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Én most jutottam el Defiance Baybe, voltam lenn Endless Paths level 7ig, megcsináltam Kana küldijét, de utána már nem tudtam Censored! nélkül haladni, úgyhogy visszafordultam és elkezdtem haladni a storyval. Eddig minden mellékküldit megcsináltam és szándékozom is az összeset a késõbbiekben. A játék csodálatos, nagyon tetszik, a tájak gyönyörûek, a combat meg annál jobban tetszik minél többet játszok vele (érdekes ez a cooldown nélküli harcrendszer, lehet darálni vele rendesen és agyalni is sokszor, h milyen spellt is használjak éppen).

A csapatom lvl 6-7.

Viszont nem értem azt, h vannak random emberek akiknek bele lehet látni a lelkébe, de eddig még értelme egyiknek sem volt a történet szempontjából... Ez csak ilyen flavour, világbeleélõs cucc vagy lesz késõbb haszna is?

Fura nekem, h ilyen hamar a végére értél, ennyire rövid lenne a story?

Tegnap este végeztem is :) Annyira nem rövid. Endless Path meg hidd el még nagyon endless lesz :D

Ma jöhet egy teljesen saját magam kreált csapat. De még nem tudom milyen felállás legyen.

Az elsõ város fogadójának neve is elég "érdekes". :D

Jogos, azt el is felejtettem :)

Link to comment
Share on other sites

csaba86

Viszont nem értem azt, h vannak random emberek akiknek bele lehet látni a lelkébe, de eddig még értelme egyiknek sem volt a történet szempontjából... Ez csak ilyen flavour, világbeleélõs cucc vagy lesz késõbb haszna is?

Õk azok a karakterek, akiket az X dollár feletti összeggel támogató Kickstarter backerek kérésére tettek be a játékba. A sírköves nevek is ilyenek.

Link to comment
Share on other sites

Cori

Õk azok a karakterek, akiket az X dollár feletti összeggel támogató Kickstarter backerek kérésére tettek be a játékba. A sírköves nevek is ilyenek.

Szóval semmi értelmük, csak tribute a támogatóknak? (mint a sírköveken a nevek)

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Szóval semmi értelmük, csak tribute a támogatóknak? (mint a sírköveken a nevek)

Ahogy nézem az egész játék egy hatalmas fan service, egyszerre BG társak, IWD társak, DnD cukormázas verziója a sok negatívum nélkül és a sok klasszikus elem. Tényleg maximálisan megpróbálták kielégíteni a támogatók minden csoportját. Hatalmas respect nekik B)

Én jövõ héten fogok csak nekiugrani, de már alig várom :wub:

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Végigjátszottam! Mwhahha.

Gameplay tekintetében magasan ver minden más izometrikus RPG-t talán a BG2 kivételével, ellenben a történet eléggé meh. A végsõ fordulat pl. semmi érzelmi reakciót sem váltott ki belõlem, aminek részben oka az, hogy a játék kb. semmi idõt nem fektet abba, hogy bármelyik oldal álláspontja mellett érveljen, részben pedig az, hogy az én szememben maga a kérdésfelvetés is teljesen értelmetlen.

Úgyhogy most végre kipróbálom a Mask of the Betrayert mielõtt nekiesnék a következõ végigjátszásnak (van bekapcsolható fejlesztõi kommentár opció!).

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Na 2. végigjátszásnak így estem neki, saját csapattal:

Main kari: fire godlike paladin - 2H dps (Escottal majd), goldpack paladin, így lesz burnos dot-om, plusz 2 talentel is növelem majd a burn dmg-t (1 pala talent 50-rõl 75%-ra emelii, plusz van az utilityk közt is egy, ami +20%ot ad a burnre és ez hat a faji képességre is)

Tank: aumaua fighter -1H + shield, semmi extra, max cons + magas védelem.

Dps2: elf rogue - dual-wield melee, jól oszt :)

Dps3: elf chiper - dps és cc, puskával (wood elf racial + talentekkel elég jó lesz)

Dps4/support: nature godlike druid - wandal lövöldöz, meg dps vagy heal, ami épp kell

Dps5: human wizard - dps mindenek felett

Szívfájdalom, de egy barbárt nem tudtam bepaszírozni pedig tetszik. De majd a következõ végigjàtszásban :) (bár jövõ héttõl GTA 5 szünet)

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Kis csapatom mozgás közben. Lehet hangyányit korai volt ide jönni, de jó ez :)

Hosszabb videóra sajna most nincs idõm.

http://youtu.be/hurClodpzLI

Link to comment
Share on other sites

Cori

Megvettem a dobozos verziót. Hát srácok nagyon szép kiadás, minden mi szem-szájnak ingere az benne van. Vicces volt, h amikor odaadták a boltban a játékot akkor meglepõdtem a nehézségén :D A mai játékok mellett ez nehéz volt, a sok finomságtól ami benne van :)

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Megvettem a dobozos verziót. Hát srácok nagyon szép kiadás, minden mi szem-szájnak ingere az benne van. Vicces volt, h amikor odaadták a boltban a játékot akkor meglepõdtem a nehézségén :D A mai játékok mellett ez nehéz volt, a sok finomságtól ami benne van :)

Jól tetted :) Én már kicsit megbántam, hogy steamen és nem dobozosat vettem.

Soloba gondolkodik valaki?

Én majd lehet megpróbàlom. Rugóval tervezem, ha neki állok.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Megvettem a dobozos verziót. Hát srácok nagyon szép kiadás, minden mi szem-szájnak ingere az benne van. Vicces volt, h amikor odaadták a boltban a játékot akkor meglepõdtem a nehézségén :D A mai játékok mellett ez nehéz volt, a sok finomságtól ami benne van :)

Befotózod?

Link to comment
Share on other sites

Cori

Jól tetted :) Én már kicsit megbántam, hogy steamen és nem dobozosat vettem.

Soloba gondolkodik valaki?

Én majd lehet megpróbàlom. Rugóval tervezem, ha neki állok.

A dobozos is steames ám és gondolom árba ugyanott vannak :/

Előbb be kellene fejezni a játékot és még kijátszani vagy 3szor, h egy ilyennek neki merjek ugrani :D

Befotózod?

Igen, de csak holnap tudom feltölteni őket. :)

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Nekikezdtem. Elsõ faluban ténykedek egyenlõre. Fõ kari Elf druida, egyenlõre felvettem az elsõ mágust aki szembejött, meg egy custom rugót a kocsmából. Nagyon bejön eddig. Próbáltam minden guide-ot kerülni, magam akarok rájönni mindenre és nem power build-eket csinálni.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Eh ne már, hogy mindenki rugót mond.

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Eh ne már, hogy mindenki rugót mond.

Elég jó lett a rugó :) Bár könnyen lecsapják... De a palám közel tartja magát dmg doneban :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...