Jump to content
GSForum - Segélyvonal

RISEN sorozat


otvosa

Recommended Posts

Serathil

Újrakezdtem a játékot, ezúttal a Don oldalán, mára végeztem, pontosan ott tartok, ahol tegnap a rend-es karimmal abbahagytam, gondoltam megint írok. /!Ebben meg szinte csak spoiler van, óvatosan!/

Azt kell hogy mondjam, tényleg elég gyengére sikeredett a vari. Még nem akartam se a baltát, se a kardot kitanulni, így maradtam annál az egyszerû megoldásnál, hogy minden pénzem és maradék lp-m strengthre költöttem. Vettem a Don kovácsánál egy kétkezes kardot (kardok közül a legnagyobbat sebzõt), ugyan a shield hiányzik védekezésnél, és lényegesen lassabb is az attack speedem, de ha célba ér az ütés, akkor elég pusztító.

A játékot megint azzal kezdtem, hogy a térkép közepén lévõ farmon segítettem a népnek, sikerült elég gyorsan végeznem, hogy ne kelljen a rend lovagja elõl bujdosnom, a farmer megmutatta merre kell mennem a kikötõig, ahol mint múltkor, beengedett a korrupt õr, majd a városban csináltam meg az összes questet kivéve a 3 fiú megkeresõset (Leon még nem esett az utamba), meg Cid egyik questjét (valami miatt nem tudok továbbjutni rajta). A kikötõs questek elhanyagolhatóan, de nehezebbek Don oldalán, de még így is nagyon könnyen végig lehet rajtuk futni. Maximalista vagyok, úgyhogy mindenkinek segítettem, nem csak a kötelezõ 4-nek, így késõbb jelentõs idõt spóroltam meg. A városban betanultam a lock picking elsõ 2 szintjén, illetve a rablás elsõ 2 szintjét, így kb. 3500 golddal távoztam a kikötõböl. Ezúttal valóban okom volt rá, hogy rejtekhely ajtaján távozzak (omg, az valóban annyira észrevehetetlen?!). Miután végeztem elmentem a táborba, ahol imho baromi könnyûek a questek, a kolostorban sem döglöttem bele, de ez szinte nevetséges. Egyedül problémám az 5. karddarabbal volt, ugyan átnéztem már a ládát, de nem gondoltam volna, hogy késõbb kerül bele valami. Amikor elsõre kihívtam a "mestert" láttam, hogy alig sebzem, úgyhogy betöltöttem a mentést, meg csináltam minden más questet, végül lvl 9es szinten minden pénzem és lp-m STR-re költöttem, meg megvettem azt a 2kezes kardot -> szerencsétlen 3 ütésbõl kiterült. /Választ semmiképp sem várok, mert érdekel mi lesz belõle, de valószínûleg le kellett volna szúrnom amikor eszméletlen volt, mert késõbb ugye nagyon zabos lesz, és eltûnik a táborból. / Ettõl a ponttól lett az az érzésem, hogy "mi a fenéért szúrtam el 2 napot egy "varázslóra", amikor most 1 nap alatt összehoztam egy kisebb terminátort...", mert ezután gyakorlatilag minden 1-2 maximum 3 ütés volt, amivel találkoztam, 1 szint múlva már a skeleton warriorok is. Black wolfokat is 3asával tudom leszedni hp poti nélkül, pedig idõközben még a nehézségi szintet is feljebb állítottam. Sima farkasokból eddig 8 db volt egyszerre a rekord, de nem is nagyon találkoztam egy helyen többel. Minimális problémát a witcher-féle mini-rémsáskák (war cracket talán.. nem emlékszem a nevére) okoznak, mert gyakran a fél hp-mat is leszedik, ha sikerül kivédeniük az ütéseim. Jelentõs problémát a Ghoulok okozzák, fõleg ha 3-4 egyszerre jön. Néha még egy is elég, hogy meghaljak, mert shield nélkül szimplán a két kezes kard effektive nem véd, és ha egyszer elkezdi az ütését, akkor zsinórban gyakran 5-öt is bevisz, közben pedig se odébb ugrani, se ütni nincs idõm. Igazából kihívást csak az jelent, hogy HP-t nem nagyon lehet szignifikánsan növelni, ruhám nem betonból van, így ha egy magas attack speedû ellen jön, akkor gondban vagyok. Találtam egy számszeríjat valahol, ami az elején annyit sebzett, mint az akkori 15-öt sebzõ egy kezes kardom 3., erõs ütése, ezért gyakran kezdtem azzal a harcot, de miután kigyúrtam STR-re teljesen fölöslegessé vált a csatában, így maximum gombok lenyomására használom. (Az viszont lehetséges, hogy ha mindent dex-re toltam volna, akkor a ranged támadásom lenne hasonlóan hatásos.)

Miután a Donnal személyesen is találkoztam, és elküldött az inquisitorhoz, a kolostorban minden elérhetõ questet megcsináltam, a cellákat még nem fosztottam ki, de a kincset kiástam (na vajon ki lehetett az a Hemlar, aki ennyi pénzt hagyott nekem ott? :o ), kiürítettem a temetõben lévõ csontvázakat/ládákat, sõt, még a könyvtárat is átbogarásztam és wisdomomat feltoltam 75 körülire. A 'C' betûs árusnak kell vigyek lepkeszárnyat (gyanítom be kéne tanulni hozzá a nyúzást), hogy csináljon nekem íráshoz valót, hogy meg tudjam csinálni az írnok questjét, de lényegében végeztem ott is. Mára már nem lesz erõm a discecet összeszedni, tehát az marad holnapra (hmm.. vagyis alvás utánra), de lényegesen derûlátóbb vagyok, mint tegnap ilyenkor. Nem olyan rossz játék ez. :)

Kérdés: a kulcsnyitás és a rablás 3. szintjét, illetve a lopózást hol lehet betanulni? Utóbbit múltkor a kolostorban az egyik npc-tõl tanultam meg, de egyelõre nem találtam senkit Don oldalán.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

-Searthil -SPOILER!

Cid kémét kell kiderítened Rodrigueznek igaz? Menj el abba a hotelba, ahol elõször találkoztál megnevezett õrrel (magyarul a korrupt õrhöz legközelebb esõ nagy épület) és Doyle lesz az. Elõtte viszont kérdezgesd ki azokat akiket kiraboltak.

NEM SPOILER:

én az utolsó fejezetben járok, mágia utolsó köre megtanulva, megvan az 'átváltozás ashbeasté' rúna, nagyon hatásos tud lenni, a berserker sem rossz, illetve az inferno lenne még meg, ha találnék valahol két darab tusk-ot. Asszem szarvat jelent, de hol a francba lehet olyat kapni? Megtanultam az állatok nyúzását is, és még nem találkoztam ilyen áldozattal...

komolyan az inferno a legdúrvább varázslat? Egyébként meg röhej, hogy az általam megszerzett rúnák több, mint felét nem tanároktól vettem, mert ott nem is lehet kapni!, hanem találtam, és majd csak akkor tudtam vlna megvenni, mikor már rég megvolt nekem, kb 1 fejezet óta...

az, meg hogy wisdomot nem lehet tanulni, kész röhej szintén...(nem mintha lett volna rá felesleges lp-m dehát akkor is..)

Link to comment
Share on other sites

Guest

Visszaolvasva nemis a játék hanem a harc nehéz sok embernek, én minig a kard és a pajzs hive voltam.

Link to comment
Share on other sites

Serathil

-Searthil -SPOILER!

Cid kémét kell kiderítened Rodrigueznek igaz? Menj el abba a hotelba, ahol elõször találkoztál megnevezett õrrel (magyarul a korrupt õrhöz legközelebb esõ nagy épület) és Doyle lesz az. Elõtte viszont kérdezgesd ki azokat akiket kiraboltak.

NEM SPOILER:

én az utolsó fejezetben járok, mágia utolsó köre megtanulva, megvan az 'átváltozás ashbeasté' rúna, nagyon hatásos tud lenni, a berserker sem rossz, illetve az inferno lenne még meg, ha találnék valahol két darab tusk-ot. Asszem szarvat jelent, de hol a francba lehet olyat kapni? Megtanultam az állatok nyúzását is, és még nem találkoztam ilyen áldozattal...

komolyan az inferno a legdúrvább varázslat? Egyébként meg röhej, hogy az általam megszerzett rúnák több, mint felét nem tanároktól vettem, mert ott nem is lehet kapni!, hanem találtam, és majd csak akkor tudtam vlna megvenni, mikor már rég megvolt nekem, kb 1 fejezet óta...

az, meg hogy wisdomot nem lehet tanulni, kész röhej szintén...(nem mintha lett volna rá felesleges lp-m dehát akkor is..)

Nem a kémes questre gondolok, az sikerült, hanem a Fleecing the butcher (Cid thinks Rodriguez is out to get him. Find out what Rodriguez is planning).

-szpojler-

Beszéltem a hentessel is, a segédjével, Rodriguezzal is, Cidhez is gyakran visszafordultam, legutoljára "véletlenül" megvertem a hentest, utána beszéltem vele, de nem vallt be semmit, így 'mission canceled'. Betöltöttem a játékot a megverés után, de beszélgetés elõttrõl, de azóta sem sikerült megtalálnom, hogy mit kéne csinálni. (Lehetséges hogy miután megvertem valóban elõ kell hoznom nála a témát, és mission canceled felirat után Cidhez vissza kéne néznem?)

Más: Leont megtaláltam, így már mindegyik fiúval beszéltem, tehát Tilda questje kész, Leonnál a 6 gyûrûbõl 4 megvan, majd ha Don fele járok, akkor összeszedem a többit is. Megcsináltam a Gryngerölõs questet, ahol az a baromi erõs íjász segít nekünk, vele leöltem - bár azt mondta rossz elõérzete van - az ogrét, az Ashbeastet, meg kiürítettem azt a kis szigetet. Mire mindennel végeztem 2,5 szinttel nagyobb lettem, és 3000 golddal, és csomó varázslattal és fegyverrel többem van. :)

Visszaolvasva nemis a játék hanem a harc nehéz sok embernek, én minig a kard és a pajzs hive voltam.

Engem harcban legfõképp az zavar, hogy ugyan lehet valamennyire irányítani az ütéseinket az egérrel, 3 csonti rám jön, és hiába akarom azt támadni, ami nem blockolja a csapásaim 90%-át, nem tudom targetolni a többit, és gyakran elõfordul, hogy ez miatt körbevesznek, és esélyem sincs túlélni.

kard+pajzs kombo viszont valóban nagyon hatásos, fõleg amíg nincs normális felszerelésünk. 2kezes karddal szinte semelyik beast támadását nem tudom kivédeni, humanoidok ellen meg általában nincs idõm magam elé emelni. Ha találok egy erõs, egykezes fegyvert, akkor rögtön át is váltok rá. Büntet ez a kard, de nincs még elég hp-m hozzá.

Link to comment
Share on other sites

RDGridjanika

am, ha eléritek a 9 edik szintû harci szintet már használni lehet kétkezes fegyót 1kézbe, ésakkor használni lehet pajzsot is :)

Link to comment
Share on other sites

Serathil

...illetve az inferno lenne még meg, ha találnék valahol két darab tusk-ot. Asszem szarvat jelent, de hol a francba lehet olyat kapni? Megtanultam az állatok nyúzását is, és még nem találkoztam ilyen áldozattal...

Most vettem Dougtól (Don táboránál az egyik árus) 2 itemet, egyikkel szörnyeknek a szárnyát lehet letépni, másikkal Rotwormok fogát lehet kiütni. Gyanítom egyikkel sem lehet agyart kiszedni, de nézz körbe árusoknál, hátha találsz valamit. Ha találkozok valamelyik árussal, akkor megnézem nála. Egyébként egy szárnyat találtam egy ládában, lehet, hogy elszórva fogsz találni agyart is.

am, ha eléritek a 9 edik szintû harci szintet már használni lehet kétkezes fegyót 1kézbe, ésakkor használni lehet pajzsot is :)

9-es szintû harci szint? Ez alatt mit értesz? Axe/sword mastery 9-es szintje? mert akkor ideje lesz neki állnom azt is tanulni. :) Na de akkor a kettõ közül melyiket? <_<

Edited by Serathil
Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

óriási grat, hogy Aricot ital nélkül harmadjára sikerül lecsapnod!

A két-három ellenfél vs te felállás szinte folyamatos lesz már a negyedik fejezetben, igazából elképzelni sem tudom, hogy egy, a Don táborához csatlakozott ember hogy lehet képes legyûrni 3 elite warriort. Én még úgy is szenvedek, hogy megidézem Fredet (csontváz-társamat) benyomom a protection rúnámat (kb +20 def mindenbõl-> így lesz a védelmem 107 körül bladek ellen) és harc. Szal mágusként vagy én vagyok nagyon béna, Titan staffal (60 erõ, 70 sebzés, staff fightning 6 skill) vagy elképesztõen nehéz a harc alapból.

Az íjjakhoz nem értek, az a 10-20 darab nyílvesszõ amit elbohóckodtam eddig az nekem semmit nem mond.

és végül: lehet, hogy csak az újdonság varázsa beszél belõlem, de a Risen magasan megelõzi az eddigi Gothicokat a szememben, pedig aki olvassa a Gothic topicot az láthatja, hogy én oda vagyok meg vissza a sorozat gyönyörûségétõl.

Mindenesetre, hogyha kipróbálod, akkor kötelezõen sorrendben próbáld ki!

En Don-al vittem vegig a game-et es a vegere megcsinalhatoak ezek az 2-3 elite warrior-os harcok is. 9-es szinttöl lehet 2 kezes kardot egy kezes kardkent hasznalni, es ott eleg 3 csapas hogy meghaljon az elite warrior. Bar meg igy is saveltem minden harc elött mert nagyon gyorsan levernek, szoval kicsit szerencsejatek.

Link to comment
Share on other sites

Serathil

En Don-al vittem vegig a game-et es a vegere megcsinalhatoak ezek az 2-3 elite warrior-os harcok is. 9-es szinttöl lehet 2 kezes kardot egy kezes kardkent hasznalni, es ott eleg 3 csapas hogy meghaljon az elite warrior. Bar meg igy is saveltem minden harc elött mert nagyon gyorsan levernek, szoval kicsit szerencsejatek.

Gyanítom a 9-es szint a masteryt jelenti, így azt kérdezném, hogy te milyen fegyó masteryjét tanultad ki, illetve melyiket látod használhatóbbnak? Ha jól figyeltem meg, eladóknál az axe típusúak sebeznek a legnagyobbat, viszont egyik fórumon valaki arról írt, hogy nagyon érdemes melee kariként kovácsolást tanulni, mert az Obsidian Swordot csak úgy lehet legyártani. Gyanítom valami epic kard lehet ez.

Strengthel kapcsolatban jól vettem észre, hogy 100 fölött már senkinél nem lehet növelni? Illetve néha tapasztaltam olyat, hogy teljesen szokványos hp növelõ étel megevése után kaptam +1 STR-t.

Edited by Serathil
Link to comment
Share on other sites

otvosa

Na de akkor a kettõ közül melyiket? <_<

swordöt.

Végigvittem, sajnos normál fokozaton a fõboss nevetségesen könnyû...

értékeltem a mit játszottál végig legutóbb topicban, nemtom mikor de én is csinálok majd egy kétkezes kardos fenegyereket.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Hát ugyveszem észre hogy már halhatatlan vagyok, Urszegor cumója rajtam van, ami asszem már vasöntvény ruha xd és van egy Baltám 125-öt sért meg persze Urszegor pajzsa melette, fenébe a kardal :) de ha találok kardot jobbat akkor visszateszem xd most az axra is felhuztam magam. :lol:

alakulnak a dolgok ;)

Link to comment
Share on other sites

Serathil

Na akkor most melyiket?:D Érvek esetleg? Egyik talán többször talál, vagy többet sebez, vagy nehezebb védeni, vagy ilyesmi?

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Gyanítom a 9-es szint a masteryt jelenti, így azt kérdezném, hogy te milyen fegyó masteryjét tanultad ki, illetve melyiket látod használhatóbbnak? Ha jól figyeltem meg, eladóknál az axe típusúak sebeznek a legnagyobbat, viszont egyik fórumon valaki arról írt, hogy nagyon érdemes melee kariként kovácsolást tanulni, mert az Obsidian Swordot csak úgy lehet legyártani. Gyanítom valami epic kard lehet ez.

Strengthel kapcsolatban jól vettem észre, hogy 100 fölött már senkinél nem lehet növelni? Illetve néha tapasztaltam olyat, hogy teljesen szokványos hp növelõ étel megevése után kaptam +1 STR-t.

En kardra mentem ra, aztan meg axe-ra. Eröt tenyleg nem lehet 100 föle vinni, csak amulettel, nekem ugy volt a vegen 108-as eröm. Igazabol ugy vettem eszre hogy ilyen magas szinten 9-10-es mastery-n mar minden fegyver ugyanolyan gyors, tehat innentöl az axe a jobb mert az sebez nagyobbat. Pajzsot is lehet hordani mindkettö mellett.

Link to comment
Share on other sites

Guest

THE END :(

rájöttem az axe nagyon jó de csak ha van pajzs melette :)

Link to comment
Share on other sites

Serathil

En kardra mentem ra, aztan meg axe-ra. Eröt tenyleg nem lehet 100 föle vinni, csak amulettel, nekem ugy volt a vegen 108-as eröm. Igazabol ugy vettem eszre hogy ilyen magas szinten 9-10-es mastery-n mar minden fegyver ugyanolyan gyors, tehat innentöl az axe a jobb mert az sebez nagyobbat. Pajzsot is lehet hordani mindkettö mellett.

Köszi a választ, akkor valószínûleg az Axe fele fejlõdök, maximum késõbb másikra is rakok. Én most vagyok a 2. fejezet közepe fele, tehát még messze a vége, de maximalista vagyok, úgyhogy most van nekem 103 STR-em. A jó hír viszont, hogy ha jól sejtem Ogre's Roottal és potival még lehet feljebb vinni. Axe típuson belül van különbség blunt és blade sebzésû fegyverek között?

Más: lvl 3as lock picking, lvl 3as zsebtolvajlás, illetve sneaking megoldva. Elsõ kettõt ugyanott lehet, mint lvl 2-ig, de csak késõbb, utóbbit pedig bármikor lehet, csak elkerülte a figyelmem. :)

Nem tudok dönteni Risenezzek, vagy nézzem a DA: Origins közvetítést :D

Szerk: lehet mégsem lehet feljebb vinni, a 103 nem a növény, hanem gyûrû miatt van. No sebaj

Edited by Serathil
Link to comment
Share on other sites

Guest

repülni nem tudok, mert mint írtam az egész hely tele van zöld kristállyal. De ez a 4. fejezetben van, honnan tudod, hogy ha most léptél be a harmadikba? :P

igazad van ezen a helyen tényleg nem lehet repülni, de ugrálni sem kellett ! :)

Link to comment
Share on other sites

Serathil

[Ezúttal nincs spoiler:)]

Elejére írom, ha valaki megunná a hozzászólásom közepén: ha véletlenül találkoztok dupla tüskés csapdával, amit ugyebár nem tudtok átugrani, akkor nem csak levitálással lehet átjutni, hanem ha benyomjátok a sebességnövelõ scrollt. "bug": ha átváltoztok ízeltlábú csigává, vagy mifene az, az nem jó. Hiába férnénk át könnyedén a tüskék között, ugyanúgy instant halál.

Ok, haladok közben a fejlõdéssel, mindjárt kész vagyok a chapter 2-vel. Az axe masterym most 7-es szintû, és lvl 6os fegyver mastery után lehet mellé shieldet fogni. Az instrukcióban viszont mondtak valami olyasmit, hogy "nehezebb így ütni, de szabad egy kéz blabla", körítés volt, vagy tényleg van valami penalty így?

Húzósabb ellenféllel (pl.: skorpió, nagyvaracskosdisznók, ghoulok, ashbeastek, ogrek (utóbbi kettõ tényleg nagyot üt)) még nem találkoztam azóta, majd valszeg holnap kipróbálom milyen így shielddel.

Szerkeszteni sajnos már nem tudom tovább az elõzõ kommentemet úgyhogy: Valóban 100 fölött is hat az Ogre's Root, STR poti, soksokkaja. Így most van 111 strengthem, vettem a kikötõi kovácstól Warhammert 96 blunt dmg-el: lizardmen priestek 4 ütésbõl döglenek, csak ugyebár még mindig alacsony a hp-m. (remélem shield megoldja)

Természetesen kérdésem is van: Armort hol lehet venni? vagy második fejezetben még muszáj kibírni a dontól/kolostortól kapott cuccal? A felszerelésemben egyedül az hibádzik, minden más már-már imba.

Edited by Serathil
Link to comment
Share on other sites

otvosa

Természetesen kérdésem is van: Armort hol lehet venni? vagy második fejezetben még muszáj kibírni a dontól/kolostortól kapott cuccal? A felszerelésemben egyedül az hibádzik, minden más már-már imba.

úgy vettem észre hogy nincs a játékban armor, csak *spolier* az ami Ursegor-é volt régen spolier*

Ez elég cinkes, plne hogy kovácsolni is tudunk...csak az van amit kapsz.

Link to comment
Share on other sites

riz

Üdv!

Most én akadtam el kicsit. A harmadik chapter elején vagyok (Warrior of the Order), és Mendoza elõreküldött, hogy nyissam ki a nagy kaput. Ha elmegyek a kaputól balra, ott fel lehet jutni a gyíkemberekhez. Van egy folyosó, ahol egy tûzcsapda, egy karócsapda, majd még egy tûzcsapda állja el az utat. Ha ezen átjutok, van egy visszakanyarodó folyosó jobbra (egy fal áttörése után az elsõ tûzcsapda és a karócsapda közé visz ki), ahol egy le fel kapcsolható kar található (nem tudom, mit kapcsol), és egy terem szemben , ahol egy rácsos ajtó és két oltár található (amelyekre old bust-ot kellene tenni), de csak egy old bust-om van, amit az egyik korábban a termet õrzõ gyíkembernél találtam.

A rácson túl egy terem van, ahol egy csörlõ található. Kintrõl két levitációval nagy nehezen bejutottam valahogy a terembe (van egy pont, ahova az antimágikus mezõ éppen nem ér el). A csörlõt eltekertem, de nem történt semmi.

1. Hol lehet második old bust-ot szerezni, amivel rendesen ki lehet nyitni a két terem közti rácsot?

2. Mit kapcsol az oldalfolyosón levõ kar?

3. Mit kapcsol a csörlõ?

4. Hogy lehet kinyitni a nagy kaput?

Mindössze ennyi. :)

Elõre is köszi a segítséget!

Ui: Örülök ha segíteni tudtam a korábbi komment-jeimmel, és nagyon szívesen! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest

Üdv!

Most én akadtam el kicsit. A harmadik chapter elején vagyok (Warrior of the Order), és Mendoza elõreküldött, hogy nyissam ki a nagy kaput. Ha elmegyek a kaputól balra, ott fel lehet jutni a gyíkemberekhez. Van egy folyosó, ahol egy tûzcsapda, egy karócsapda, majd még egy tûzcsapda állja el az utat. Ha ezen átjutok, van egy visszakanyarodó folyosó jobbra (egy fal áttörése után az elsõ tûzcsapda és a karócsapda közé visz ki), ahol egy le fel kapcsolható kar található (nem tudom, mit kapcsol), és egy terem szemben , ahol egy rácsos ajtó és két oltár található (amelyekre old bust-ot kellene tenni), de csak egy old bust-om van, amit az egyik korábban a termet õrzõ gyíkembernél találtam.

A rácson túl egy terem van, ahol egy csörlõ található. Kintrõl két levitációval nagy nehezen bejutottam valahogy a terembe (van egy pont, ahova az antimágikus mezõ éppen nem ér el). A csörlõt eltekertem, de nem történt semmi.

1. Hol lehet második old bust-ot szerezni, amivel rendesen ki lehet nyitni a két terem közti rácsot?

2. Mit kapcsol az oldalfolyosón levõ kar?

3. Mit kapcsol a csörlõ?

4. Hogy lehet kinyitni a nagy kaput?

Mindössze ennyi. :)

Elõre is köszi a segítséget!

Ui: Örülök ha segíteni tudtam a korábbi komment-jeimmel, és nagyon szívesen! :)

ez gondolom az elsõ kapu ? ha a kapuval szemben állsz akkor balra a folyosón egy skorpió vár ugye?

akkor jobbra indulj el, asszem jobb oldalra menet nem kell repülni. pontosan már nememlékszem, de ha a jobb oldalit megcsinálod akkor bal oldalt kinyillik egy kapu ahol kinyirják az eggyik ordert ott kell majd elzárni egy kart ami a tüzet elzárja, majd boszorkánnyal, azaz (csákánnyal) kitöröd a kaput hogy a tüskéket elkerüld ! sok sikert ! :)

Link to comment
Share on other sites

Serathil

Egy nap kihagyással, de ma éjjel/reggel sikeresen befejeztem énis.

Hááát.... a végén valahogy hiányzott belõle a heroizmus. Miután összeszenvedtem azt a Titan Armort, egy hosszú és nehéz csatát vártam, nem pedig egy... ügyességi&szerencse játékot. Valahogy nincs az az érzésem, mint egy Diabloban, CoD-ban, vagy millió más játékban, hogy most aztán mi vagyunk a kõarcok, és megszenvedtünk azért az outroért (már ha lehet azt annak nevezni...).

[alkalmanként spoiler]

Teljes értékelést nem fogok írni, túl álmos vagyok ahhoz, plusz örömöm, panaszom alább is olvashattátok, úgyhogy csak néhány kimaradt apróság.

-ami legfõképpen zavart vége felé: nagyon jó, hogy ügyességi, védekezni kell, 1 a 3-4-5 ellen, na de kééérem... Azért az erõsen nonszensz, hogy míg én - ha véletlenül akad társam - rettegek attól, hogy nehogy beleüssek a mobon keresztül, az mobok pedig gyakorlatilag egymás mögül ütnek engem, úgy, hogy 2 szövetségesüket is effektive keresztbe vágnák.

-Nehezítõ tényezõ, ha elugrálnak a hiperaktívabb ellenségek, de amikor mi szeretnénk hasonló mutatványt elõadni, hiába vagyunk már 2 méterrel hátrébb, ugyanúgy sebzés, véreffekt, esetenként halál.

-Tudom, hogy nem egyszerû úgy megoldani az ütéseket, hogy pontosan akkor sebezzen, amikor az ténylegesen húshoz ér, de szintén elég gyenge dolog, ha körbevesznek, három szemben álló lizardmanen keresztül húzom a "kondenzcsíkot", és nemhogy a hármat, de még az egyiket se sebzem, mert 15 centivel magasabban vízszintesben tartja a kardját... Náluk az ellentettje: mikor kezdik a harcot (mert bevárom, hogy õk jöjjenek hozzám) rögtön 3 méterrõl csapnak elõre, még a kardom (warhammeröm) hegyéig sem ér, de ugyanúgy sebez.

-AI. Egy majdnem hack'n'slash RPG-nél nyílván nem vár sok mindent az ember a moboktól, de elég butácskák, egy-két egészen jól kitalált taktikától eltekintve. (pl.: ghoulok fagyos spellje, ha pajzsomat magam elé tartom (bár azt nem értem, hogy miért nem védi le...))

-hogy a végére maradjanak a pozitívumok: Elején, közepén erõsen az volt a megérzésem, hogy az RPG elnevezés erõsen túlzás, mivel ugyan a legfõbb irányokat mi adhatjuk meg (pl. order-don), de ezentúl más igazi választást nem nagyon tehetünk, mivel többnyire a karakterekhez való viszonyunk már akkor eldõlt, amikor mi úgy döntöttünk, hogy Donhoz avagy Rendhez akarunk tartozni. Legtöbb általam játszott RPG-ben legalább ott volt a rizikó, hogy rosszat mondunk neki, megutál, nem ad questet, vagy bonyolult összefüggések után egy teljesen más ember ellenséges lesz késõbb stb. Itt néha van 2-3 választásunk hogy mit és hogyan kérdezünk, látszólag tükrözi, hogy hogyan viszonyulunk az illetõhöz, de valójában választásunk csupán annyi volt, hogy milyen sorrendben tesszük fel azokat, mindenképp fel kell tenni az összes kérdést, vagy ha nagy ritkán nem, akkor sem változtat semmit a beszélgetés kimenetelén. Szerencsére - mert ezért pozitívum - a játék vége fele valóban látszódott, hogy mit miért csináltam, esetleg negatívumai (pl. viszont láttam a hatalomra törõ "mesterünket", akit ugyebár elvertünk szépen, hisztis lett; de ha leszúrtuk volna míg ájult volt, nem kellett volna még egyszer neki esni (hmm másodszorra is 2 ütés volt..); Patty-kalózkapitány közötti választás is eredményt hozott, stb. Semmi komoly, tekintve hogy a végeredményen vajmi keveset változtat, de legalább vannak mellékszálak is.

-hangulat: elég változatos volt. azt kell hogy mondjam, hogy ha 10 órával rövidebbre csinálták volna a játékot, lehet hogy többen fújjolnának a rövidsége miatt, de mellõzhették volna a frusztráló rohangálást, keresgélést, 37. ugyanolyan barlangot, erdõrészt. Mindenesetre még így is élvezhetõ volt, tényleg nagyon - más játékokhoz képest fõleg - érezhetõ volt, hogy valóban hajótöröttekbõl lettünk tankok, de mégsem terminátorok, és ennek közvetlenül nincs köze a szintekhez. Végérõl (bossfightról és bejátszásokról) már leírtam a véleményem, elég középszerû lett, kis túlzással jellemzi a dialógusok és beszédanimációk színvonalát, ami nem lett különösebben rossz, de szintén nem egy kiemelkedõ mû.

Még biztos csomó mindent kifelejtettem, amit írni akartam (mindkét oldalról), de majd még valószínûleg írok még ide.

Mindent egybevetve az az egyéni véleményem - amellett, hogy elõzõ játékaikkal nem játszottam, így hallomás alapján próbálok saccolni -, hogy egy ebben a kategóriában már 3 népszerû, és sikeres játékot is készített, akkor hibáikból és erõsségeikbõl tanulva egy 4., nagyon profin összerakott játékot várnék, ami mentes a középszerûségektõl. Elég lesajnálóan hangzik, egyáltalán nem rossz játék, és sokkal jobb, mint amilyennek néhányan beállítják, de nálam egy olyan erõs középmezõnybe érkezett. Ha lesz második része, márpedig történet alapján valószínû hogy lesz, akkor arra mindenképp vevõ leszek.

szerk.: na most gondoljatok bele mekkora lenne a hozzászólás, de nem lennék fáradt... :)

Edited by Serathil
Link to comment
Share on other sites

chaosmonger

Üdv!

Most én akadtam el kicsit. A harmadik chapter elején vagyok (Warrior of the Order), és Mendoza elõreküldött, hogy nyissam ki a nagy kaput. Ha elmegyek a kaputól balra, ott fel lehet jutni a gyíkemberekhez. Van egy folyosó, ahol egy tûzcsapda, egy karócsapda, majd még egy tûzcsapda állja el az utat. Ha ezen átjutok, van egy visszakanyarodó folyosó jobbra (egy fal áttörése után az elsõ tûzcsapda és a karócsapda közé visz ki), ahol egy le fel kapcsolható kar található (nem tudom, mit kapcsol), és egy terem szemben , ahol egy rácsos ajtó és két oltár található (amelyekre old bust-ot kellene tenni), de csak egy old bust-om van, amit az egyik korábban a termet õrzõ gyíkembernél találtam.

A rácson túl egy terem van, ahol egy csörlõ található. Kintrõl két levitációval nagy nehezen bejutottam valahogy a terembe (van egy pont, ahova az antimágikus mezõ éppen nem ér el). A csörlõt eltekertem, de nem történt semmi.

1. Hol lehet második old bust-ot szerezni, amivel rendesen ki lehet nyitni a két terem közti rácsot?

2. Mit kapcsol az oldalfolyosón levõ kar?

3. Mit kapcsol a csörlõ?

4. Hogy lehet kinyitni a nagy kaput?

Mindössze ennyi. :)

Elõre is köszi a segítséget!

Ui: Örülök ha segíteni tudtam a korábbi komment-jeimmel, és nagyon szívesen! :)

Én is pont itt tartok, és nálam ott volt a 2 bust ami kellett. Lehet, hogy az a probléma, hogy elõször ahogy Mendoza mondja a kaputól jobbra kell menni (északra küld), ott ahol nautilusként lehet bejutni az elsõ csörlõterembe. Lehet, hogy ott esik az elsõ tárgy, sajnos nem tûnt fel. Ha ez a csörlõ nyitva, akkor mondja Mendoza, hogy kell lenni másiknak is és Rufust elküldte délre, nézz utána. Akkor kell menni a levitálós irányba.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Na végigjátszottam és néhány zavaró hibától eltekintve egész jó volt. Mert az elég egyértelmû h vannak hibái, mégis sikerült lekötnie egy jó ideig. Talán a hangulat fogott meg vagy nem tudom, de nem bántam meg, hogy rászántam az idõmet. És asszem meghozta a kedvem ahhoz hogy folytassam a Gothic3-at, remélem megvan még valahol a mentett állásom <.<

Link to comment
Share on other sites

fernandez

Na végigjátszottam és néhány zavaró hibától eltekintve egész jó volt. Mert az elég egyértelmû h vannak hibái, mégis sikerült lekötnie egy jó ideig. Talán a hangulat fogott meg vagy nem tudom, de nem bántam meg, hogy rászántam az idõmet. És asszem meghozta a kedvem ahhoz hogy folytassam a Gothic3-at, remélem megvan még valahol a mentett állásom <.<

Melyik oldalon toltad? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Melyik oldalon toltad? :unsure:

A Don-hoz csatlakoztam, ritkán szoktam mágia használó karakterrel játszani, inkább közelharcra specializálódom. Talán ki kéne próbálnom a másik oldalt is? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

PogiAdam

Sziasztok!

Varázslóként végigvittem már a játékot, most a Don oldalán harcolok. Eljutottam a 2. fejezetbe, megkaptam a feladatot, hogy szedjem össze a Crystal Disceket.

A kérdésem az lenne, hogy a fighter armor-t mikor kapom meg? Varázslóként ugye 2. fejezet kezdetén megkaptam a következõ armort, de itt a Don nem igazán akarja eladni nekem. Valaki tudna segíteni? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...