Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Android


kaliban

Recommended Posts

Pepperoni

üdv,

A telefonomról (Xperia SL) le lett törölve pár kép, amit szeretnék visszaszerezni valahogy. PC-n már használtam pár recovery tool-t és elég jó eredménnyel hoztam vissza fájlokat velük, de Androidra nem találok egyszerûen olyat amit tudnék használni. A PCre telepíthetõ programok pedig nem látják a telefont, mivel SD kártyája nincs, és az 2012 utáni Xperia telefonokban már nincs meg a Mass Storage Mode, (persze lehet telepíteni olyan programot ami megkerüli ezt és valahogy engedélyezi, de ahhoz rootolt telefon kellene. Nekem nem az.

A kérdésem, hogy közületek nincs valakinek tapasztalata ilyen téren, hogy mivel lehetne próbálkozni ?

Elõre köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

Agares69

Valaki kapott már 4.3 frissítést? Én óránként kerestetem manuálisan, de még semmi (Galaxy Nexus). Azért vagyok ennyire ráfeszülve, mert van egy kis gond a készülékemmel, amit remélem orvosol majd az új frissítés.

Én avast -ot használok, egyelõre elégedetten.

XDA Developers fórumán nincs még fent esetleg?

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Sziasztok

Véletlenül nem tudjátok honnan lehet letölteni a " Helyi információk applikációt, vagy megváltoztatták nevét, mert nem találom a telefonomon pedig szerintem én nem töröltem le. nagyon jó lenne mert GPS lehetett éttermeket krimókat keresni városokban halál pontosan.

Lehet hogy ez a gond:

*A Google Koordináták szolgáltatás már nem része a Google Térkép alkalmazásnak, és a terméket 2013. augusztus 9-én megszüntetjük. Azonban meghívjuk Önt, hogy próbálja ki a Google helyalapú szolgáltatásait (http://goo.gl/Mdk4o), melyek révén például barátait is megtekintheti a térképen az Androidos Google+ segítségével.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Nálam még benne van a telefonban.

Amúgy mûködnie kellene a google+ egyik funkciója a helyi információk csak volt neki csinálva(nálam van is) egy ikon neki mint ha külön alkalmazás lenne, de csak egy külön funkció. Viszont egy jó funkció mert próbáltam már ingyen és pénzes appokat is ami hú de megtalál mindent ami fontos a közelemben de a nyomába se ér egy se ennek.

Itt a lap alján:

http://www.google.com/intl/hu/+/learnmore/local/

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Nálam még benne van a telefonban.

Amúgy mûködnie kellene a google+ egyik funkciója a helyi információk csak volt neki csinálva(nálam van is) egy ikon neki mint ha külön alkalmazás lenne, de csak egy külön funkció. Viszont egy jó funkció mert próbáltam már ingyen és pénzes appokat is ami hú de megtalál mindent ami fontos a közelemben de a nyomába se ér egy se ennek.

Itt a lap alján:

http://www.google.com/intl/hu/+/learnmore/local/

Köszi, szerintem egy térkép frissítés vitte magával, én is ezt találtam de nagyon nem az igazi.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hát igen, nagyon elcseszték a droidos google maps alkalmazást. Offline térkép kiszedése a legnagyobb bûn volt, a soron következõ meg a Labs kivétele... <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
XCube

XDA Developers fórumán nincs még fent esetleg?

Kb akkor érkezett meg a frissítés, amikor ezt írhattad, tudom kicsit késõn válaszoltam :D . Egyelõre úgy tûnik, hogy megszûnt a hiba :) .

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Találtam androidra DS emulátort. :)

DraStic DS Emulator a neve.

Hát gyors teszt után, nem Xperia Ura készült. :D Nem szaggat de érezhetõen lassú pl mikor egy RPGben a faluban mászkálok és sok a 3Ds terep és mind ehhez még mivel az emulálás is fárasztja a telót nem elég h fut a játék az élettartam leesik cirka 2 óra játékra. Szóval esélytelen hosszútávra ilyen kaliberû aksikhoz szvl a dolog úgy ahogy van értelmét vesztette. Pedig a program alapos, van részletes külön menüje tud menteni meg minden ami kell de mit érek 2 óra játékidõvel...

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

helló,

lenne egy kis problémám.

Most lettem arra figyelmes hogy a telefonomon beszart az usb mód.

Mikor bedugom a kábelt elkezd tölteni, de a kis értesítõ nem ugrik fel, tehát nem tudok a telefonra/SD kártyá,ra másolni.

Utoljára kb 2 hete másolhattam rá, akkor romlott el a fülesem , azóta nem lett rárakva zene/videó.

A gépen és a telefonon se változott semmi, nem értem mi a franc ez.

A telefon samsung galaxy y, jellyblast rom, bár gondolom ez m1.

Neten rákeresve annyit találtam eddig hogy debug mod kilövése de ígyse, csak tölteni akar.

kezd felbaszni, már 4-5 egyéb "okosságot" is találtam de semmi. nem akarja behozni azt a kis értesítõt amit eddig.....

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

Kipróbáltam másik kábellel is, az összes usb porton, semmi változás.

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

sikerült!!!

elindítottam cwm módban (nem tudom miért), akkor már felismerte a gép és vmi driver hibákat dobott. letöröltem, elvileg restartnál újra leszedi ezeket. Restart után semmi, indítottam a Kiest, itt már végre felismerte 1 pillanatra, meg elõjött a windowsos sd kártya scan ablak is, lefuttattam, aztán végre tudtam rá másolni, majd 1 perc után már a telefon is helyreállt és megint mûködik.

nem tudom mi baja volt, remélem nem lesz több ilyen, zavaró.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

sikerült!!!

elindítottam cwm módban (nem tudom miért), akkor már felismerte a gép és vmi driver hibákat dobott. letöröltem, elvileg restartnál újra leszedi ezeket. Restart után semmi, indítottam a Kiest, itt már végre felismerte 1 pillanatra, meg elõjött a windowsos sd kártya scan ablak is, lefuttattam, aztán végre tudtam rá másolni, majd 1 perc után már a telefon is helyreállt és megint mûködik.

nem tudom mi baja volt, remélem nem lesz több ilyen, zavaró.

Köszi a megoldást :)

Sokaknak hasznos lesz :

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Valaki használ itt valamilyen témát? Már úgy értem amihez külön launcher is kell.

Láttam pár tök szépet és nem tudom leálljak-e vacakolni vele. Mert szép szép de most launcher is állítgatás is meg gondolom jobban terheli mind ezt azért h kicsit pofásabb legyen. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Valaki használ itt valamilyen témát? Már úgy értem amihez külön launcher is kell.

Láttam pár tök szépet és nem tudom leálljak-e vacakolni vele. Mert szép szép de most launcher is állítgatás is meg gondolom jobban terheli mind ezt azért h kicsit pofásabb legyen. :unsure:

Próbáltam párat de mindig visszatértem a gyári JB-hez :)

Maradtam a HD háttérképeknél, vagy csináltam hozzá párat.

Link to comment
Share on other sites

4utox3c

Valaki használ itt valamilyen témát? Már úgy értem amihez külön launcher is kell.

Láttam pár tök szépet és nem tudom leálljak-e vacakolni vele. Mert szép szép de most launcher is állítgatás is meg gondolom jobban terheli mind ezt azért h kicsit pofásabb legyen. :unsure:

Én Nova Prime-ot használok Stark témával. Nekem nagyon bevált a Nova, egyszerû és nagyszerû :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kaliban

No, kezdem belakni a kütyüt (WayteQ xTAB-70qci) programokkal, ezeket pakoltam fel (nem mindet sorolom fel):

ES File Explorer

gReader

a Google bigyói

Skydrive

RadaaePDF (PDF olvasó)

Cool Reader (a PDF-en kívül szinte minden könyv formátumot visz)

Wifi Analyzer

Wireless Files Transfer Pro

Ingyenkönyv (letölthetõ magyar nyelvû könyvek)

AnySoftKeyboard

Photo Editor

Pics Art pár változata

Opera Classic, sima Opera, Dolphin

Next Launcher

pár játék (mérges madarak, Ice Age Village ögüü , Duke Nukem 3D, OpenGL ES 2.0 Demo)

plusz az alap elõre telepített alkalmazások, gyári böngészõ, Fuso, WayteQ táblamagazin, Galéria, Flash Player, OWL Player (videók) zenelejátszó, hangrögzítõ, etcetera.

Link to comment
Share on other sites

moody

telom belsõ memóriája 180 mb kb, és kevés hely van rajta... alig van a telomon valami program és megtelt. app2sdvel hiába mozgatom azt a pár programot sd kártyára, semmi. csomó programmal tisztítottam már a telom de alig ért valamit. megfigyeltem, hogyha mondjuk egy alkalmazást átmozgatok az sd kártyára, valami akkor is marad a telo memóriáján. ha törlöm az alkalmazást akkor a telon is szabadul fel hely. ez miért van?

Link to comment
Share on other sites

laarson

ez a google térkép ez egyre szarabb

Link to comment
Share on other sites

kaliban

telom belsõ memóriája 180 mb kb, és kevés hely van rajta... alig van a telomon valami program és megtelt. app2sdvel hiába mozgatom azt a pár programot sd kártyára, semmi. csomó programmal tisztítottam már a telom de alig ért valamit. megfigyeltem, hogyha mondjuk egy alkalmazást átmozgatok az sd kártyára, valami akkor is marad a telo memóriáján. ha törlöm az alkalmazást akkor a telon is szabadul fel hely. ez miért van?

Az sajnos nagyon kevés, mármint a memória.

Hogy miért marad a telefon memóriáján valami ? nos az Android egy Linux alapú operációs rendszer és a mûködési elvébõl következõen és az adott program mûködésétõl függõen tárol a belsõ memón és az SD kártyán dolgokat.

180-mega ma már sajnos semmire nem elég.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
takii

Üdv mindenkink!

Kicsit kezdenek összezavarodni tablettel ésn andoriddal kapcsolatos dolgok a fejemben.

Van egy wayteq xTab-70w-m. (Amlogic 8726M3 Cortex A9 @ 1ghz, 8gb belsõ memória meg 512mb ram)

Tesóm eléggé keményen kezelésbe vette, rátelepített mindent, szét szemetelte a gépet, de nekem kéne az utazásokhoz, így helyre szeretném rakni.

A probléma a következõ:

- sokszor lefagy

- alkalmazásokból kidobál

Gyári beállításokat visszaállítottam, javított a dolgon, de nem sokat. Rootolni szeretném és egy új ROM-ot rátenni (MIUI V5). Ez hogy lehet kivitelezni, mert én már mindent olvastam...

Köszönöm :)!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jackassbomb

Guruk!

Annyit áruljatok el nekem kérlek, hogy hogyan lehet visszalõni macera-mentesen a kamera alkalmazását, ha az eltûnt egy vele ezek szerint kapcsolódó rendszeralkalmazás törlése miatt? :D

Letöltöttem egy store-os kamerát, ami szép is meg jó is, de reklám van alatta. Ami azért zavaró igazából, mert elvesz a képbõl a gombok által eleve lefoglalt területen kívül...

Ez mit tud amit a többi nem h ennyibe kerül? O.o

https://play.google.com/store/apps/details?...arket&hl=hu

Az ingyen verziónál ezt találtam: This version doesn't include important components: anti-spam, anti-theft, and Cloud Checker. To protect your mobile device from all types of malware, use Dr.Web for Android (comprehensive protection).

Még egy pici helpet kérnék. Olyan valamire lenne szükségem, ami lehetõvé teszi, hogy amennyiben lába kél a telefonnak, akkor arról minden adatot tudjak törölni. Lehetõleg gps nélküli megoldás kéne.

Igazából bármi olyan megoldás érdekel, ami használhatatlanná teszi a telefont, vagy az adataimat kifejthetetlenné! Elõre is köszi! :)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Guruk!

Annyit áruljatok el nekem kérlek, hogy hogyan lehet visszalõni macera-mentesen a kamera alkalmazását, ha az eltûnt egy vele ezek szerint kapcsolódó rendszeralkalmazás törlése miatt? :D

Letöltöttem egy store-os kamerát, ami szép is meg jó is, de reklám van alatta. Ami azért zavaró igazából, mert elvesz a képbõl a gombok által eleve lefoglalt területen kívül...

Az ingyen verziónál ezt találtam: This version doesn't include important components: anti-spam, anti-theft, and Cloud Checker. To protect your mobile device from all types of malware, use Dr.Web for Android (comprehensive protection).

Még egy pici helpet kérnék. Olyan valamire lenne szükségem, ami lehetõvé teszi, hogy amennyiben lába kél a telefonnak, akkor arról minden adatot tudjak törölni. Lehetõleg gps nélküli megoldás kéne.

Igazából bármi olyan megoldás érdekel, ami használhatatlanná teszi a telefont, vagy az adataimat kifejthetetlenné! Elõre is köszi! :)

Elvileg a Biztonság fülön, külön alkalmazás nélkül is be lehet állítani ezt a lehetõséget és például az Avast-nál is van ez a lehetõség, az elsõ kérdésrõl fogalmam sincs :)

Illetve, próbáld ki a Better camerát:

http://play.google.com/store/apps/details?...malence.opencam

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Elvileg a Biztonság fülön, külön alkalmazás nélkül is be lehet állítani ezt a lehetõséget és például az Avast-nál is van ez a lehetõség, az elsõ kérdésrõl fogalmam sincs :)

Illetve, próbáld ki a Better camerát:

http://play.google.com/store/apps/details?...malence.opencam

A better camerát köszönöm, nagyon bejön! :)

A biztonság szekcióban a telefon titkosítása pont kell nekem? Ha jól értelmezem, akkor ez a telefonhoz kapcsolódik, és a sim kártya csere sem játssza ki, ami nekem tök jó.

Nem ezért a vacakért aggódom, hanem az esetlegesen rákerülõ adatok biztonsága aggaszt. Ha ellopják, akkor legalább lesz okom egy használhatóbbat venni. :D

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Fú bazz, újrapakoltam ma kollégámnak a galaxy ace-ét, de nem volt egyszerû a szülés...

Kezdõdött ott, hogy nem vettem észre, hogy s5830i, és a simához szedtem le mindent. Szóval újra az egész. Nos, nem volt egyszerû olyan romot találni, amire azt tudom mondani, hogy oké... De hogy mekkora egy szar dolog a fõzött rom telepítés az i változaton... -.-'

Annyi kérdésem van, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel a verzióval, és az sdext belakásával kapcsolatosan? Értem ez alatt azt, hogy az sd kártyát megcsinálni rendszerpartíciónak a szûkös hely kiterjesztésének okán. Nem tudom már, hogy mi a neve ennek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...