Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Game Of Thrones


thewbie

Recommended Posts

thewbie

=5PxLidxnAE8&feature=player_embedded




Új fantasy sorozat, szerintem már mindenki hallott róla, de meg nincs topicja, gondoltam nyitok neki egyet. Az eredeti könyveket nem olvastam, de az elsõ rész alapján nagyon tetszik.

Hétfõ esténként HBO-n magyar felirattal, az elsõ részt kódolatlanul adják ma 10-kor.

http://www.sorozatjunkie.hu/2011/03/17/gam...hrones-josagok/
Itt találtok róla bõvebb infókat.
Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Elsõ rész alapján hû a könyvhöz és igényes munka, szóval +1, lehet nézni B)

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Elsõ rész alapján hû a könyvhöz és igényes munka, szóval +1, lehet nézni B)

Ja, a szereplõket is eléggé eltalálták. Bár én Kisujjnak kicsit jobban el tudtam volna képzelni az úri varjút. Arca volt hozzá.

Mondjuk szokni kell a sok göndör hajat, az északiak fekete/sötétbarna egyeneshajúak voltak a képzeletemben. :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ja, a szereplõket is eléggé eltalálták. Bár én Kisujjnak kicsit jobban el tudtam volna képzelni az úri varjút. Arca volt hozzá.

Mondjuk szokni kell a sok göndör hajat, az északiak fekete/sötétbarna egyeneshajúak voltak a képzeletemben. :D

Hát nem tom, Martin nálam abszolút nem tudta stimulálni a vizuális képzeletemet. Nem is nagyon élveztem az olvasást, viszont a dolog mögötte tetszett. Szóval, ez így jól jött most. Hátha nagyobb kedvvel megyek neki a második könyvnek.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Hát biz ku.rvajó volt.

Vártam nagyon és nem kellett csalódnom. Nagyon frissnek hat az egész, sorozatban ritka ez a miliõ, én pedig imádom. A végén jöttem rá, hogy a gyerekszereplõk nem idegesítenek egyáltalán, ez is ritkaság. Az HBO ismét nem nyúlt mellé. :)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Idén ezt a sorozatot vártam a legjobban (na jó, már tavaly mikor kikerült az elsõ teaser már akkor rákattantam). Az elsõ rész alapján nekem tetszik, egyáltalán nem volt baj, hogy egy kicsit lassú és vontatott volt, szerencsére nem vagyok hentelés-centrikus. A másik HBO nagyágyú a Boardwalk Empire is csak a harmadik-negyedik rész magasságában bontakozott ki igazán, addig csak a szereplõkkel és az egymáshoz fûzõdõ viszonyokkal ismerkedhettünk.

Most már nagyon kellett valami a Chuck mellé, mert Boardwalk Empire hiányában nem volt mivel csillapítsam az arcom letépése után fellépõ enyhe viszketést. Ráadásul az HBO-nak nagyon megy ez a "kosztümös sorozat" témakör! :) Csak azért nem TV-ben nézem (noha szerencsére eredeti nyelven, felirattal megy), mert szeretem HD-ban élvezni a filmeket/sorozatokat.

Link to comment
Share on other sites

Honi

húha, idegenkedtem tõle az elején, fõleg, hogy sok helyen úgy emlegették, hogy Tolkien mehet a fenébe <_< , pedig ugye a Gyûrûk Ura meghatározó olvasmányélményem volt, mérce az utána következõ fantasy írásoknak. Tender szerint hû az eredetihez, szóval mondhatom, hogy ezek szerint ez a Martin fickó tényleg olyat tett le az asztalra, ami alapjaiban újítja meg a mûfajt (hasonlítgatni Tolkienhez felesleges, más) . Semmi varázslat, kóbor dugások, lefejezések és káromkodások. Emberi dolgok ezek, a mostani epizód után alig várom a másodikat, jó lenne még vizsgaidõszak elõtt sort keríteni az elsõ könyvre :rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

jó lenne még vizsgaidõszak elõtt sort keríteni az elsõ könyvre :rolleyes: .

Inkább utána, már ha át akarsz menni a vizsgáidon. Ugyanis egy könyvnél nem lehet abbahagyni, kívánod utána az összes többit. Tapasztalat, én is így voltam vele, mikor 5 éve elõször a kezembe akadt az elsõ rész :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Semmi varázslat, kóbor dugások, lefejezések és káromkodások. Emberi dolgok ezek, a mostani epizód után alig várom a másodikat, jó lenne még vizsgaidõszak elõtt sort keríteni az elsõ könyvre :rolleyes: .

Na igen, itt a fõ különbség! :D Emberi dolgok, nem a jó vs. rossz szent harca. Van itt minden ami egy felnõtt fantasybe kell... pedofília, vérfertõzés, bordélyházak, hatalmi harcok, gyerekgyilkosság... és ha ez nem lenne elég, akkor még több cici... és cicik... meg cicik... :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Honi

Inkább utána, már ha át akarsz menni a vizsgáidon. Ugyanis egy könyvnél nem lehet abbahagyni, kívánod utána az összes többit. Tapasztalat, én is így voltam vele, mikor 5 éve elõször a kezembe akadt az elsõ rész :D

jogos, hát addig marad a körömrágás minden rész után :lol: .

Na igen, itt a fõ különbség! Emberi dolgok, nem a jó vs. rossz szent harca. Van itt minden ami egy felnõtt fantasybe kell... pedofília, vérfertõzés, bordélyházak, hatalmi harcok, gyerekgyilkosság... és ha ez nem lenne elég, akkor még több cici... és cicik... meg cicik...

Bazz, amikor

a végén a királynõ meg a tesója , áá :blink: , csóri kissrácot meg jól kivágják az ablakon

Mikor jön új rész?

Link to comment
Share on other sites

_Tigris_

Nem rajongok az ilyen fantasy sorozatokért, de ez nagyon bejött, mert az egész film valódi helyszíneken játszódott, és nem ez a sok számítógépes grafika dominál benne. Nagyon jók a karakterek a történet szövevényes de érthetõ. Egy szóval kellemes csalódás volt, és szerintem rendszeres nézõje leszek.

Link to comment
Share on other sites

thewbie

jogos, hát addig marad a körömrágás minden rész után :lol: .

Bazz, amikor

a végén a királynõ meg a tesója , áá :blink: , csóri kissrácot meg jól kivágják az ablakon

Mikor jön új rész?

vasárnaponként adják, magyar HBO-n hétfõn felirattal

2. évadot már be is rendelték

Link to comment
Share on other sites

alratar
ó

Bazz, amikor

a végén a királynõ meg a tesója , áá :blink: , csóri kissrácot meg jól kivágják az ablakon

Mikor jön új rész?

Gondoltam, hogy az lesz, de azért az meglepett, hogy a csávó mennyire megõrizte a hidegvérét.

Mintha minden napos dolgot csinált volna.

Már nagyon várom a másodikat.

@thewbie: Én úgy tudtam, hogy csak 10 részes lesz a sori!

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

@thewbie: Én úgy tudtam, hogy csak 10 részes lesz a sori!

Minden könyvet 1-1 évad fog feldolgozni a tervek szerint, tehát ez egy legalább 5 évados valami lesz, ami 50 részt jelent.

hogy a csávó mennyire megőrizte a hidegvérét.

"The things I do for love." :rolleyes:

A későbbiekben ennél durvább helyzetekben is tök józan fog maradni.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

jogos, hát addig marad a körömrágás minden rész után :lol: .

Bazz, amikor

a végén a királynõ meg a tesója , áá :blink: , csóri kissrácot meg jól kivágják az ablakon

Mikor jön új rész?

Engem nem lepett meg, már a hangokból tudtam, hogy kik lesznek azok, mivel az epizód elején is volt rá utalás, hogy a jóképû lovag

dugja a kicsi húgocskáját meglehetõsen sûrûn ismétlõdõ periódusokban.

! :D

2. évadot már be is rendelték

Szuper! :) Mondjuk a Boardwalk Empire-el is ez volt... bitang pénzeket öltek a forgatásokra és talán még ennél is többet a marketingre, majd rögtön a pilot után órákkal jött a hír, hogy lesz második évad! :D

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Engem nem lepett meg, már a hangokból tudtam, hogy kik lesznek azok, mivel az epizód elején is volt rá utalás, hogy a jóképû lovag

dugja a kicsi húgocskáját meglehetõsen sûrûn ismétlõdõ periódusokban.

! :D

Meg csak rá kell nézni a Lannister kölykökre, Joffrey, Tommen és Myrcella is mind szõkék egy szõke anyukától és egy sötétbarna/fekete hajú apukától.. Na persze, átverjük a genetikát :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

@thewbie: Én úgy tudtam, hogy csak 10 részes lesz a sori!

Sajnos az HBO-ra jellemzõ, hogy 10 részes minisorozatokat gyárt. Mondjuk persze egészen más minõség mellett, mint az átlagos tucatsorozatoknál megszoktuk.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Joffreyrõl valamiért Draco Malfoy jutott eszembe. :lol:

Mármint a színészrõl a másik karaktert játszó színész.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Meg csak rá kell nézni a Lannister kölykökre, Joffrey, Tommen és Myrcella is mind szõkék egy szõke anyukától és egy sötétbarna/fekete hajú apukától.. Na persze, átverjük a genetikát :D

Na meg szerintem Tyrion sem véletlenül született olyannak amilyen... a belterjes tenyésztés már csak ilyen!

:lol: :D

De az a furcsa fintor ebben, hogy a mi történelmünk is tele van ilyen királyi sarjakkal akik érdektenyésztés eredményei és nem volt ritka az egészen közeli rokonok házassága sem! :) Ez a fantasy világ teljesen más, mint a megszokott. Most kezdtem el életemben elõször a Dragon Age-el játszani és eleve úgy vetettem bele magam, hogy "na végre itt egy igazi véres, only adult fantasy RPG", de ami azt illeti egy fantasy nem csak attól lesz "felnõttes", hogy hektoliter vérben és bélben úsznak a szereplõk, meg itt-ott felbukkan egy kis erotika. Márpedig a Dragon Age esetében csak ennyi a különbség... sajnos az is tele van klisékkel... meg ezúttal is hihetetlenül uninteligens, zombiszerû orkokkal, akiket nem orkokanak hívnak, de ugyan olyanok és mérhetetlen ostobaságuk ellenére egy egész világ retteg tõlük.

Link to comment
Share on other sites

Honi

Gondolom, akkor az HBO mindenféle megszakítás nélkül leadja a maradék kilenc részt. Kellemes hetek jönnek, de úgy felcsigázott, hogy nem lenne türelmem megvárni és egyben ledarálni az összeset.

Link to comment
Share on other sites

_Tigris_

Gondolom, akkor az HBO mindenféle megszakítás nélkül leadja a maradék kilenc részt. Kellemes hetek jönnek, de úgy felcsigázott, hogy nem lenne türelmem megvárni és egyben ledarálni az összeset.

Meg az is jó, hogy így az amcsi premierrel együtt vetítik, így aztán még szinte forróak az új epizódok. :D

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Én is elkezdtem nézni és tetszik is.

Látszik, hogy HBO (mini?)sorozat - még sosem csalódtam bennük :)

Link to comment
Share on other sites

Hor1

A mini az egyévados, kevésrészes. Ez szerencsére nem az lesz.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Most néztem meg az elsõ részt.

Ez a beszólás a gyereknek hogy azt se bánom ha az egész törzs megkúr a lovaival együtt... közben meg babusgatja a csajt . :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...