Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Game Of Thrones


thewbie

Recommended Posts

Hor1
3 minutes ago, gebali1991 said:

Sure, de azért senkit nem szabad leírni örökre. Az év eddigi sorozata a Chernobyl, nézd meg hogy a készítő miken dolgozott eddig.

Én a Horrorra Akadva 3-at bírtam. :D

Link to comment
Share on other sites

Cori

Megnéztem én is :D  Majdnem bejött a Tyrion féle Köztársaság amit olvastam a neten pár hete XD

 

Az a tanácskozás olyn volt mint valami sitcom :D 

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Megnéztem én is az utolsó évadot, az internet nyávogása után sokkal rosszabbra számítottam, de szerintem közel sem volt olyan bűnrossz, mint ahogy beállítják. :P Vannak hülyeségek, technikai bénaságok (tudom, a világon engem zavar csak egyedül, de az évadzáróban mikor Dani elmondja a beszédét, Jon utána néz, majd el is indul felé: ott az a vágás mi a f*sz?! Nekem ez annyira fura egy ekkora költségvetésű produkciónál...), de jut rá egy csomó badass pillanat is, a 3. részben a nagy csata előtti várakozás atmoszférája iszonyat erős lett. Mondjuk én az utóbbi 3-4 évadtól már nem volt elájulva, úgyhogy nem is ért semmi csalódás, nem volt bennem semmi várakozás, de nem is hiszem, hogy akkora minőségromlás következett be.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Game of thrones :
Elkezdtem a nyolcadik évadot, három részt megnéztem, és mit ne mondjak, nagyon nem hozza az eddig kapott minőséget :(
A második rész gyakorlatilag az első 10-15 perc után merő időhúzás, ez a ebben a részben már akkor sem lesz csata... elv.

Na eljött a harmadik rész, ahol hülyeség hülyeségre halmozódott. kezdjük azzal, hogy amikjor a vadak megtámadták a falat az 5.ik évadban vagy pedig fent északon nappal jöttek a mások, fényévekkel látványosabb csaták voltak. A sárkányharcot is irgalmatlanul elszúrták, látvány helyett jobbadára rángatózás lett. Egyáltalán valahogy az egész nem volt olyan erős látványban mint vártam.
Na de pár logikátlanság : Miért a kriptába bújtatjuk el a megvédendő harcképtelen személyeket, mikor az ellenfél arról híres, hogy feltámasztja a holtakat és az oldalára állítja? :baszki:
Arya feltudja venni bárki arcát, ám erről a készítők igencsak megfeledkeztek, mert sem egy élőholt sem pedig Bran arcát (csapdának) nem veszi fel, csak egyszercsak megjelenik a semmiből, és egy pillanat alatt legyőzi a legfőbb főgonoszt, az első tisztjei jelenlétében.
Brian-t vagy háromszor gyűrik maguk alá, a holtak, de valahogy minidg megmenekül. John snow páncéltipusa szintén plot armour.
Na mondjuk a medveszigeteki kiscsajt sajnáltam, de valahogy éreztem, hogy ő is pont olyan "azért hulljon már el valaki a csatában is" mint Theon, vagy Mormont.
Stratégiai baromságok : Kirakunk egy csomó lovasságot meg ilyenekt, aztán a kastapultokat szintén előre, majd tüzes árok, majd fal és a falon rengeteg óüres hely.
Miért nem lehetett egy tózes árokkal körbevenni az egészet? A falra meg a katapultkoat, az árok mö9gé (és a fal közé) meg a lovasságot, vagy méginkább a falak mögött hagyni őket? Esetleges kapubetörés esetére? Sokkal jobb és taktikusabb csaták voltak eddig ebben a filmben!

A végére tényleg a hajamat téptem

Link to comment
Share on other sites

Cori
2 hours ago, Lord_KROK said:

..

Várd ki a végét :D

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Last Watch doksit nézzétek, elég Puding!a. A table readnél már imádtam az egészet.

Season 1 Clarke-ot meg szétadom. :D

1audXVk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
8 hours ago, Cori said:

Várd ki a végét :D

Hát közeleg mint a tél.. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Lord_KROK
On 5/27/2019 at 2:29 PM, Cori said:

Várd ki a végét :D

Trónok harca : 
Végignéztem. Erőm sincs írni az utolsó részről, amit már megnéztem még május végén. Magával a végkifejlettel nincs bajom de a kivitelzéssel igen. Az egész évadnak rosszat tett a hosszabb játékidő, az utolsó rész kegyetlenül vontatott, gyakorlatilag unalamas volt. Kár az egészérrrt, mert jó sorozat volt, mert így 20 nap távlatából sem szépültek meg az utolsó részek... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Leon121

Csak hogy a szépre is emlékezzünk. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
-OJ-

Sárkányok háza 1.évad

Kicsit izgalmasabbat vártam. Talán az egész évad alatt egy csatajelent volt, az is a közepén, a többi meg Dallas-szintű, családon belüli ármánykodás, lekvárkavarás, csajos besértődések és félreértések sorozata. Mire pedig végre eljutottak az uralkodó váltáshoz, és beindult volna a cselekmény egy jó kis polgárháborúval, vége is lett. A karakterek fejlődése viszont egész változatosan alakult, ahogy a 15év alatt a jóarcokból lettek s*ggfejek és fordítva, csak kissé furának hatott, ahogy egyik epizódról másikra (miközben nekik eltelt 5-6év) felejtettek el hatalmas sértődéseket és lettek barátok, majd a következő részben megint ellenségek. Még a sárkányoknak is csak CG-biodíszlet szerepük volt, valójában nem csináltak semmit.

Fele olyan érdekes nem volt, mint a Trónok Harca kezdete, de még lehet belőle valami, ha ki bírjuk várni.

Link to comment
Share on other sites

MailMan
On 10/23/2022 at 4:01 PM, -OJ- said:

Fele olyan érdekes nem volt, mint a Trónok Harca kezdete, de még lehet belőle valami, ha ki bírjuk várni.

Javarészt egyetértek. Az utolsó rész nagyon bejött, itt végre visszaköszönt az igazi Trónok harca-érzés. Előtte viszont sokszor nagyon vontatottnak éreztem. Szerintem a tempóval volt a legnagyobb probléma - igazából ami itt a finálé lett, annak egy sodró lendületű sorozatban az ötödik-hatodik epizód környékén lett volna a helye. Visszagondolva, belezsúfoltak egy rakás fölösleges szálat, amivel nem nagyon tudtak mit kezdeni, vagy nem lett komolyabb szerepük, és le lehetett volna tudni őket egy-két percben. Amikor azzal a fickóval hadakoztak, aki rákokkal etette meg az áldozatait,

Spoiler

Rhaenyra és Ser Criston viszonya

, stb... Rengeteg sallangot ki lehetett volna hajítani, mert az egésznek a legfontosabb dolog esett áldozatul: a sztori.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...