Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Deus Ex Sorozat


chrisnagy13

Recommended Posts

-max-

A másik pedig az, hogy nehéz fokozaton játszok (Pacifist, Foxiest of the Hounds, Legend achievementekre hajtok) hisz ha egyszer úgysem bocsátkozom tûzharcba, akkor mindegy, és azt vettem észre, hogy a használható tárgyak nincsenek körülvilágítva. Van más hatása is a Give Me Deus Ex nehézségnek?

A világítást megtalálod a beállítások közt, Object Highlighting néven. Ajánlott bekapcsolni, mert a fontosabb tárgyakat néha elég nehéz észrevenni...

Link to comment
Share on other sites

Hor1

A világítást megtalálod a beállítások közt, Object Highlighting néven. Ajánlott bekapcsolni, mert a fontosabb tárgyakat néha elég nehéz észrevenni...

Hopp, ezért köszi.

Link to comment
Share on other sites

siklara

- Az egész cover-rendszer valahogy kizökkent, meg a TPS-nézetbe való kiugrások is tök feleslegesek, mondjuk mászáskor.

Nekem baromira tetszik, ahogy lopakodás közben néha gurulhatok egy menõt, meg egyébként is szeretek a falra cuppanni, amolyan Splinter Celles beidegzõdés lehet. Nagyon élvezem a sunyulást, úgyhogy az elsõ küldetést végiglopakodtam, mindenkit kiütöttem és meg is kaptam az érte járó bónuszt. :) A fedezékbõl lövöldözést meghagyom egy következõ végigjátszásra, most nincs kedvem Gears of War stílusban játszani.

A hackelés még nem igazán megy, legalábbis nem annyira, mint szeretném. Elég randomnak tûnik, néha sima ügy, máskor meg annyiszor nem jön össze zsinórban, hogy megunom a visszatöltögetést és inkább megyek tovább. Lehet, nem kéne annyira visszafogni magam a vírusok használatával, de némelyik rendszerbõl azokat használva is szinte lehetetlennek tûnik minden adatot kilopni és a max XP-t megkapni.

A grafika tényleg kicsit meh, de nem igazán zavar, így is nagyon hangulatosnak találom a játékot. Jensen lakása nagyon tetszett, érdekes egy alak. :P

Link to comment
Share on other sites

Leon121

A világítást megtalálod a beállítások közt, Object Highlighting néven. Ajánlott bekapcsolni, mert a fontosabb tárgyakat néha elég nehéz észrevenni...

Ejnyemán no! Miféle lebutítással játszanak ezek a mai játékosok, ehh! ^_^

Mellesleg jól látom, hogy a játék Steamen aktiválós?

Link to comment
Share on other sites

-max-

Ejnyemán no! Miféle lebutítással játszanak ezek a mai játékosok, ehh! ^_^

:D Muszáj, egyébként semmit se találnék meg a sok csillogó-villogó futurisztikus kacat között.

A hackelés még nem igazán megy, legalábbis nem annyira, mint szeretném. Elég randomnak tûnik, néha sima ügy, máskor meg annyiszor nem jön össze zsinórban, hogy megunom a visszatöltögetést és inkább megyek tovább. Lehet, nem kéne annyira visszafogni magam a vírusok használatával, de némelyik rendszerbõl azokat használva is szinte lehetetlennek tûnik minden adatot kilopni és a max XP-t megkapni.

Nem nagyon kell vírust használni, én egyedül a stop worm-öt szoktam, ha nagyon közeledik a piros csík, egyébként simán megoldható anélkül is. Érdemes minél hamarabb maxra fejleszteni a Hacking Stealth ágat (vagy valami ilyesmi a neve...) - ha megvan mind a 3 fejlesztés, jóval ritkábban riasztanak be a gépek.

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Telepítésnél a játék csinált egy raklapnyi eula txt meg install res meg néhány egyéb fájlt a C: gyökérkönyvtárába. Bármi ok amiért ezeket nem kéne kitörölnöm?

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Nekem baromira tetszik, ahogy lopakodás közben néha gurulhatok egy menőt, meg egyébként is szeretek a falra cuppanni, amolyan Splinter Celles beidegződés lehet. Nagyon élvezem a sunyulást, úgyhogy az első küldetést végiglopakodtam, mindenkit kiütöttem és meg is kaptam az érte járó bónuszt. :) A fedezékből lövöldözést meghagyom egy következő végigjátszásra, most nincs kedvem Gears of War stílusban játszani.

A hackelés még nem igazán megy, legalábbis nem annyira, mint szeretném. Elég randomnak tűnik, néha sima ügy, máskor meg annyiszor nem jön össze zsinórban, hogy megunom a visszatöltögetést és inkább megyek tovább. Lehet, nem kéne annyira visszafogni magam a vírusok használatával, de némelyik rendszerből azokat használva is szinte lehetetlennek tűnik minden adatot kilopni és a max XP-t megkapni.

A grafika tényleg kicsit meh, de nem igazán zavar, így is nagyon hangulatosnak találom a játékot. Jensen lakása nagyon tetszett, érdekes egy alak. :P

A lopakodás marha élvezetes lenne, de az irányítás valami általam ismeretlen módon egyszerre tud intuitív és zseniális, ugyanakkor totálisan kézre nem álló és zavaró lenni :D Az egyébként marha galád eleme a játéknak, hogy bénán oszt xp-t: simán megölni valakit 10, ha elkábítod, már 30, míg ha közelharcban intézed el, további +20. Ez nem csak a morális aspektusnak nem tesz jót (ne a játék jutalmazzon, hanem a lelkiismeretem, ha jót cselekszem), de hosszútávon gyakorlatilag életképtelenné teszi a tisztán lopakodós karaktert. Furi. (Pláne azért, mert pont a lopakodásra tápolt karaternek sokkal több implantra van szüksége. A fedezékes lövöldözős szisztéma is eléggé el van szabva (távcső = középső egérgomb, távcsöves fegyver ráadásul alapból nem kap célkeresztet...): ha "toggle"-re állítom a covert, nehézkes kimászni, míg ha "hold"-ra, hosszútávon az ínhüvelygyulladás komoly kockázatával kell számolnom...

A hackelő minijáték egészen remek, hatalmas pirospont.

Párbeszédrendszer szintén. Bár eléggé megdolgoztatja az ember figyelemmegosztó képességét, mikor figyelni kell arra, amit a másik mond (itt eleve hendikeppel indulok, szar a hangfalam, szóval feliratra vagyok utalva), a személyiségtípus-indikátort és a rövid jellemzést egyidejűleg éberen lesve :-). Itt viszont komoly negatívum a karakterek gyakorta kritikán aluli szinkronja (igen, önről van szó, Mr. Jensen...).

A grafikában egyébként nem is a látvány a felháborító, hanem a gépigény. A pályák betöltésekor nagyjából tíz másodpercig nem lehet normálisan mozogni, és utána is ódzkodni kell a szélesebb mozdulatoktól. Bár ha jobban belegondolok abba, amit a karakterek mozgása címén műveltek a készítők, igazából a látvány is csúf...

Az object highlight meg amennyire hasznos, annyira irritáló, hogy a program valamiért folyton lekapcsolja minden újratöltésnél.

És mindezek ellenére is a játék nagyszerű, addiktív, és méltó az eredetihez. Misztikus.

Link to comment
Share on other sites

Damnedking

Noh végigtoltam,és vmi iszonyat tetszett. A végére szinte kimaxoltam Adamot. Rengeteg XP jön ha lopakodva ,sunyiba 1enkent leszedtem mindenkit. És itt kiemelnek egy nagy negativumot : Az miért van hogy egy csávot ,közelharcban nem kabitom hanem megölöm(Q hosszan nyom) akkor rögtön alarmed leszek pedig a tobbi katona vagy 5kmre van,ha meg csak fejen verem hogy aludjék akkor semmi :S Ezt a jatekot megy és lövök alapon NAGY hülyeség játszani. A masik ami nem tetszett a "boss" fightok,közepes nehezseg ra dobok egy EMP-t belelovok 2-t és mar cutscene,azert lehetett volna több fazisu egy harc, hogy X sebzes utan ideges lesz és szétzuzza a falat vagy vmi. Volt hogy direkt csak kis psiztollyal lottem a BOSS-t mert ugy legalbb tovabb tartott a fight :D

Amugy egyáltalan nem értem ez a rész miben elõzmény az elsõ Deus Ex-hez. Igaz anno mikor azt jatszottam szinte semmit se értettem a stroybol(még most se :D). De gondolom a Human Revolution 4.befejezése lenne amit "folytat" az elsõ része.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Sokszor akkor is "alarmed" leszel, ha leütöd, ugyanis maga a fickó, akit elintéztél, észrevett és az "riasztott". Ha a többi NPC ikonja a radaron nem sárgul be, akkor nincs gond!

Bossharcokról meg annyit, hogy nálam az elsõvel volt a legtöbb szívás: nem volt semmiféle komolyabb fegyverem, se gránátom, szóval kellett ám pumpálni bele az ólmot rendesen. :D A többinél már szerencsére fel voltam készülve, a harmadik boss pl 4 vagy 5 gránáttól kifeküdt.

Hogy miben elõzmény?

Megan Reed kutatásai vezetnek a nanoaugmentációs technológiához. Ha kivárod a credits-et, a végén van egy kis jelenet, amiben Megan "átigazol" a Versa-Life-hoz, hogy a D-Projecten dolgozzon - ez vezet JC Denon "létrejöttéhez" is, többek közt, illetve ez a technológia a késõbbiekben leváltja a mechanikus augmentációkat (az elsõ részben még vannak ilyenek, de már elavultnak számítanak). Egyébként a Puding!i, akivel beszél, Bob Page, az elsõ rész fõellensége.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

A telepítés után a célmeghajtó gyökérkönyvtárát sikeresen telesz*rta a játék millió EULA txt-vel és installres.dll -el. Van bármi köze ezeknek a játékhoz, vagy a telepítésbõl megmaradt dolgok (visual cc+ vagy c++ hirtelen nem ugrik be a neve, és ehhez hasonló dolgok) hátrahagyott szemete? Van bármi oka, amiért ne töröljem az összeset a fenébe? Allergiás vagyok rá ha egy szépen rendezett, ráadásul teljesen friss rendszert önkényesen teledobál egy program ilyen szeméttel.

Link to comment
Share on other sites

Gravedigger666

A "Pacifist

Complete Deus Ex: Human Revolution without anyone dying by your hand. (Boss fights do not count.)"-be

A létütéseket is bele számítja?

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

A "Pacifist

Complete Deus Ex: Human Revolution without anyone dying by your hand. (Boss fights do not count.)"-be

A létütéseket is bele számítja?

A gyilkolósakat igen, a kábítósakat nem...

Link to comment
Share on other sites

Malleus

A telepítés után a célmeghajtó gyökérkönyvtárát sikeresen telesz*rta a játék millió EULA txt-vel és installres.dll -el. Van bármi köze ezeknek a játékhoz, vagy a telepítésbõl megmaradt dolgok (visual cc+ vagy c++ hirtelen nem ugrik be a neve, és ehhez hasonló dolgok) hátrahagyott szemete? Van bármi oka, amiért ne töröljem az összeset a fenébe? Allergiás vagyok rá ha egy szépen rendezett, ráadásul teljesen friss rendszert önkényesen teledobál egy program ilyen szeméttel.

LOL, pont ezt kérdeztem én is pár hozzászólással elõrébb. Mindenesetre én kitöröltem õket és eddig nem volt belõle probléma, szóval szerintem törölheted õket.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

LOL, pont ezt kérdeztem én is pár hozzászólással elõrébb. Mindenesetre én kitöröltem õket és eddig nem volt belõle probléma, szóval szerintem törölheted õket.

Emlékeztem hogy valaki kérdezte, csak az Egyéb játékok topikokban kerestem :D. Töröltem én is, ha baja van, hát max patcheli a stream..

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Azt hiszem sikerült csúnyán megakadni: 2 küldetésem van, 1 mellékküldetés (

2 banda összeugrasztós öltönyös fickót kell kijátszani, prostinak álcázott ügynök adja a küldetést

) és egy fõküldetés amikor is a

rendõrség "alá" kell betörni egy hulla miatt

.

A proléma a következõ: a mellékküldetésbõl már csak a bizonyítékgyûjtés van hátra az öltönyös fickó lakásáról, de az ajtó túl magas securty szinten van (van 1 elosztatlan pontom, de 2 kéne mert lv4-es a zár). Automata kódtörõ felszerelést nem találok, pedig jó lenne ha tudnék valahol venni.

A probléma második fele az, hogy egyszer lebuktam a rendõrség alatt (a lézer kikapcsolsával próbálkoztam), és bár órákat játszottam azóta (a csatornából kell ugye felmenni oda), ha visszamegyek, folyamatosan riadó van. Ezt még meg is oldanám valahogy láthatatlansággal talán (most épp ezt próbálgatom, szenvedek, 1 bar van ugye mindig ami visszatölt, külön utálom azt aki ezt kitalálta), és próbálnék szintet lépni hogy meglegyen a 2 pont és a mellékküldit be tudjam fejezni, vagy szereznék automata kódtörõt hogy befejezzem a mellékküldit és szintet lépjek amivel már esélyesebb lennék a rendõrség alsó épületében. Viszont ugye elõbbihez kódtörõm nincs, utóbbinál nem akar kikapcsolni a riasztó...

Link to comment
Share on other sites

Aztech

Azt hiszem sikerült csúnyán megakadni: 2 küldetésem van, 1 mellékküldetés (

2 banda összeugrasztós öltönyös fickót kell kijátszani, prostinak álcázott ügynök adja a küldetést

) és egy fõküldetés amikor is a

rendõrség "alá" kell betörni egy hulla miatt

.

A proléma a következõ: a mellékküldetésbõl már csak a bizonyítékgyûjtés van hátra az öltönyös fickó lakásáról, de az ajtó túl magas securty szinten van (van 1 elosztatlan pontom, de 2 kéne mert lv4-es a zár). Automata kódtörõ felszerelést nem találok, pedig jó lenne ha tudnék valahol venni.

A probléma második fele az, hogy egyszer lebuktam a rendõrség alatt (a lézer kikapcsolsával próbálkoztam), és bár órákat játszottam azóta (a csatornából kell ugye felmenni oda), ha visszamegyek, folyamatosan riadó van. Ezt még meg is oldanám valahogy láthatatlansággal talán (most épp ezt próbálgatom, szenvedek, 1 bar van ugye mindig ami visszatölt, külön utálom azt aki ezt kitalálta), és próbálnék szintet lépni hogy meglegyen a 2 pont és a mellékküldit be tudjam fejezni, vagy szereznék automata kódtörõt hogy befejezzem a mellékküldit és szintet lépjek amivel már esélyesebb lennék a rendõrség alsó épületében. Viszont ugye elõbbihez kódtörõm nincs, utóbbinál nem akar kikapcsolni a riasztó...

Nos kódtörõt a rozzant benzinkúton tudsz csak venni, az apartmanok közelében van asszem.

A riasztónak meg elvileg ki kellene kapcsolnia, sztem valamiféle bug lehet. De próbálkozz azzal, hogy a falon találsz egy kéz formájú feltörhetõ berendezést. Ha azt feltöröd, a riasztót kikapcsolhatod.

Nekem az a kérdésem lenne, hogy a 4 különféle befejezésthogy lehet elérni. Tudom hogy melyik kihez tartozik, de hogy lehet õket elérni.

Van a self-destruct, Harrow-féle, Sarif-féle, Taggar-féle

. Az elsõ kettõt értem el, de a másik kettõhöz mit kell máshogy tennem? PS3-on játszok, és trófea jár hozzá :P

Link to comment
Share on other sites

Damnedking

Nekem az a kérdésem lenne, hogy a 4 különféle befejezésthogy lehet elérni. Tudom hogy melyik kihez tartozik, de hogy lehet õket elérni.

Van a self-destruct, Harrow-féle, Sarif-féle, Taggar-féle

. Az elsõ kettõt értem el, de a másik kettõhöz mit kell máshogy tennem? PS3-on játszok, és trófea jár hozzá :P

A másik kettõ gombot nem tudtad megnyomni? Mert akkor kezd elõrõl ezt az uccso fejezetet és figyelj mikor bejön egy vétel hogy XY-ék benn ragadtak egy helyen, pl a Sariff és a Taggar azok be szorultak egy-egy helyre az õrültek elõl. Azt nemtudom hogy a Harrowos hoz mi kellett mert nekem sikerült meggyõznöm hogy adja oda és alltisa le a cuccost. Tehat hogy a Sarif és Taggart befejezést elérd nézz be minden helyre mert bevannak barikádozva egy-egy helyre és akkor ott beszélsz velük és adnak 1-1ajánlatot hogy mit broadcastelj a vilagnak az ott történtekrõl,ki a felelõs érte stb...

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Nos kódtörõt a rozzant benzinkúton tudsz csak venni, az apartmanok közelében van asszem.

A riasztónak meg elvileg ki kellene kapcsolnia, sztem valamiféle bug lehet. De próbálkozz azzal, hogy a falon találsz egy kéz formájú feltörhetõ berendezést. Ha azt feltöröd, a riasztót kikapcsolhatod.

Az nem volt a közelben, de megoldottam. Gondoltam én - bemegyek, akit lehet csendben leütök, aztán hadd szóljon a riasztó, meglátom ki jön majd. Leütöttem az elsõ õrt, onnantól rendesen, szép csendben kikapcsolt a riasztó idõvel :D.

Stealth / Hacker vonalon mozgok, baromi jó hogy fogalmuk sincs hogy ott vagyok, és még jobb, hogy ezért rendesen meg is kell dolgoznom. Hiába na, veszett jó, oldschool játék lett ez B).

Link to comment
Share on other sites

Aztech

A másik kettõ gombot nem tudtad megnyomni? Mert akkor kezd elõrõl ezt az uccso fejezetet és figyelj mikor bejön egy vétel hogy XY-ék benn ragadtak egy helyen, pl a Sariff és a Taggar azok be szorultak egy-egy helyre az õrültek elõl. Azt nemtudom hogy a Harrowos hoz mi kellett mert nekem sikerült meggyõznöm hogy adja oda és alltisa le a cuccost. Tehat hogy a Sarif és Taggart befejezést elérd nézz be minden helyre mert bevannak barikádozva egy-egy helyre és akkor ott beszélsz velük és adnak 1-1ajánlatot hogy mit broadcastelj a vilagnak az ott történtekrõl,ki a felelõs érte stb...

Harrow-ot megygõztem, de csak a kódot adta ide, nem jött velem.

Sarifot nem találtam meg, Taggart igen, de nem adott be semmi opciót. Ezért gondolom azt amikor egy korai beszélgetéssel velük, amikor meg tudom gyõzni õket a saját igazamról, hogy akkor nem azt kellene, tehát ha ott nem sikerült meggyõzni õket, lehetséges-e, hogy úgy adná be a végén az õ "gombjukat"

Remélem jól fogalmaztam meg. :)

Link to comment
Share on other sites

Razon

Asszem elakadtam :D Police station, Get to the morgue. Na most nem sikerült meggyõznöm a fickót hogy beengedjen, ezért egy alternatív utat választottam (szellõzõrendszer), és nem tudom hogy tudnék oda lejutni. Második emeleten vagyok, ha lemegyek az elsõre kb. 8 õr fogad, és semmi szellõzõnyílást nem látok.

Link to comment
Share on other sites

nesher666

Sziasztok!

Másnak is adódik olyan problémája, hogy játszik, és bizonyos alkalmakkor kifagy a program és vége, csak ctr + alt + del miután azt írja a W7, hogy ismeretlen okból leállt a program.

Tudtok erre valami megoldást (1.1.622.0 verzió)? Nálatok is csinálja ezt? Ezt leszámítva akadásmentes az egész, csak néha nagyon idegesítő mikor váratlanul CTD-zik a gamma.

Hardver:

Core i7-2630qm (2.0-2.9GHz)

8GB RAM (1333MHz)

GTX460M 1,5GB VRAM

2*500GB HDD

W7 Home Premium x64 SP1

(legfrissebb driverek, kb. hi-med beállításon, 1920*1080 felbontáson)

???

Link to comment
Share on other sites

Razon

Asszem elakadtam :D Police station, Get to the morgue. Na most nem sikerült meggyõznöm a fickót hogy beengedjen, ezért egy alternatív utat választottam (szellõzõrendszer), és nem tudom hogy tudnék oda lejutni. Második emeleten vagyok, ha lemegyek az elsõre kb. 8 õr fogad, és semmi szellõzõnyílást nem látok.

Már nem téma, betöltöttem egy régebbi savet és meggyõztem az emberkét.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Már nem téma, betöltöttem egy régebbi savet és meggyõztem az emberkét.

Más útvonal: az utcák alatt van egy csatornarendszer (pár punk õrzi a közepét, a két szélén hajléktalanok) amiben áramos a víz. Ha elmész a punkokig és az ott vízbe érõ elektromos vezetéket követed, akkor elvezet a rendõrség alá, ahonnan is egy szoba választ el téged a hullától. Bár a megdumálós sokkal jobb, jó tudni hogy ilyet lehet ott egyáltalán :D. Hogy én de fogom szeretni ezt a játékot másodjára, harmadjára is :D.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Bár a megdumálós sokkal jobb, jó tudni hogy ilyet lehet ott egyáltalán :D. Hogy én de fogom szeretni ezt a játékot másodjára, harmadjára is :D.

Nem nehéz, nekem elsõre sikerült. A bûntudatára kell hatni.

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Nem nehéz, nekem elsõre sikerült. A bûntudatára kell hatni.

Vagy megfenyegetni azzal, hogy nyilvánosságra hozzuk a függõségét... ("it wasn't your fault" my ass, igazi manipulatív rohadék ez a Jensen :D)

Fura, lassan eljutok Kínába, és kezd az az érzés úrrá lenni rajtam, hogy az Alpha Protocol jobb volt. Persze távol álljon tõlem, hogy elõre leírjam... (a fejlõdésérzet pl. nem az igazi, gyakorlatilag már most megvan minden, ami kell).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...