Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Deus Ex Sorozat


chrisnagy13

Recommended Posts

chrisnagy13
[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture



Üdvözlök mindenkit a Deus Ex világában! :)

A játék története egészen 1997-ig nyúlik vissza, mikor John Romero által alapított dallasi Ion Storm felkérte Warren Spectort, hogy alapítsa meg a cég austini irodáját, melyet meg is tett.

A Deus Ex 2000-ben látta meg a napvilágot, és bár a készítõk sok szerepjáték-elemet átvettek, mégis inkább FPS-nek tekinthetõ. A név a latin deus ex machina, azaz isteni közbeavatkozás rövidítése. Ezzel a Warren a programokban elõre megírt jelenetekre utalt.

A játék a nem túl távoli, fiktív jövõben (2052-ben) játszódik, ahol egy Szürke halál nevû vírus szedi áldozatait, fõleg az Egyesült Államokban. A társadalomban a középosztály gyakorlatilag megszûnt, csak nagyon gazdag és teljesen nincstelen emberek léteznek, a VersaLife nevû mamutcég által gyártott ellenszerhez pedig csak a kiváltságosok juthatnak hozzá. Ezt megelégelve terroristacsoportok alakulnak. A legnagyobbak az NFS és a francia Silhouette csoport, akik megpróbálják ellopni az ellenszerszállítmányokat, hogy azokat eljuttassák a teljesen reménytelen helyzetben lévõkhöz. Az ekkora nagy hatalommal bíró ENSZ viszont nem nézi jó szemmel a dolgot, minek hatására megalapítja a UNATCO nevû anti-terrorista szervezetet, melynek székhelye a New York-i Szabadság-szobor tövében található. Ennek a csoportnak az ügynökeként csöppenünk a játékba, mint JC Denton.
A játékban minden egyes küldetés éjszaka játszódik, amely csak fokozza a komor hangulatot. A valós és nem valós helyszínek közül megemlíthetõ New York, Hongkong, Párizs, Vandenberg Légitámaszpont, és az 51-es körzet. A játékban nagy szerepet kap a nanotechnológia, amely segítségével a karakterfejlesztés is történik.
A programot jellemzi a hosszú játékidõ, a kidolgozott világ és a játékosoknak nyújtott szabadság. A történet lineáris, de a játékos döntéseitõl függõen sok dolog máshogy történhet, amire a legjobb példa talán az, hogy befejezésbõl három fajta van. A programban, rengeteg könyvrészletet olvashatunk, G.K. Chesterton, Sun Tzu, Thomas Pain és William Shakespeare, a fejlesztõk által készített regényt is szépen lassan kiolvashatjuk. Újságok közül a fiktív The Midnight Sun található a játékban, melynek egy nyomtatott verzióját mellékelték a játék Game of the Year verziójához. A nagyon jól kitalált összeesküvés elméleten alapuló program rengeteg díjat nyert, a PC Zone 2007-ben minden idõk legjobb játékává választotta.

2009-ben megjelent a The Nameless Mod ingyenes kiegészítõ a Deus Ex-hez, amely az alábbi fontosabb dolgokat tartalmazza:

- 59 új térkép a történethez, melyek mellé még néhány titkos pálya is tartozik
- 20 új, egyedi fegyver, melyekbõl néhány csak az elsõ végigjátszás után válik elérhetõvé
- Egy teljesen kidolgozott világ, melyben e-mailek, könyvek, stb. százai olvashatóak
- Testreszabhatóság: döntsd el, hogy nézel ki
- Két párhuzamos sztori, egyenként 15+ óra játékidõvel
- Minden döntésnek hatása van a világra, és öt féle befejezés lehetséges, mindegyik saját videóval ellátva
- 14 órányi felvett dialógus
- 100 új zene a játékhoz, mindegyik pályának van egy saját, rá jellemzõ dallama
- Rengeteg rejtett részlet van a játékban, és sok extra, amik növelik az újrajátszhatóságot


Az elsõ rész nagy sikerére való tekintettel Spector elkezdett dolgozni a 2. részen, amely a Deus Ex: Invisible War nevet kapta. 2003-ban jelent meg.

Az Invisible War története szerint, az alapsztori után 20 évvel késõbb járunk, amikor is a chicagói Tarsus Akadémia ellen merényletet intéznek a terroristák. Egy itteni tanuló, Alex D szerepébe bújunk, akire rövidesen felfigyel több titkos szervezet is, és ismét belekeveredik egy világméretû összeesküvésbe.
JC Denton tevékenységének köszönhetõen a világ információs hálózata összeomlott, ami egy új sötét középkort hozott létre. Ebben a világban több, egymással szemben ellenséges szervezet létezik: a Világkereskedelmi Szervezet, mely kicsiny városállamokat szervezett; a Rend, melynek célja egy új világvallás létrehozása; a Templomos Lovagok, akik a biomod-beültetések ellen vannak; az Omar, melyek biomodokkal átalakított lények, saját feketepiacuk van, és új fajjá szeretnének szervezõdni; és az ApostleCorp, amely JC Denton vezetésével szeretné egyetlen intelligencia által egyesíteni az emberiséget. A szervek Dentont akarják felhasználni vagy megsemmisíteni céljaik elérése érdekében. A cselekmény az elsõ részhez hasonlóan szabad, a játékosra van bízva, hogy merre kíván haladni.

Mivel a programot elsõsorban konzolra fejlesztették ezért rengeteg korlátja volt, szûk terek, sok töltögetés stb. Csúnyát bukott a játék, ami kihatott a folytatásnak szánt Deus Ex: Clan Wars többszereplõs játékra is. Ez végül Project Snowblind néven került a boltok polcaira.


És elérkeztünk a legújabb részhez amely a Deus Ex: Human Revolution nevet viseli. A játék fejlesztését 2007 május 17-én jelentette be Patrick Melchior, az Eidos France igazgatója a francia-kanadai tévéshowban, az M. Netben. Az elõzõ részek alkotója Warren Spector ezen rész fejlesztésében már nem vett részt.

A játék 2027-ben játszódik, 25 évvel a Deus Ex elõtt. A nanotechnológiát még nem fejlesztették ki és a biomechanikai implantációk a virágkorukat élik. A fõszereplõ Adam Jensen, egy biztonsági cég tisztje, ami az ilyen implantációkkal foglalkozik. Szemtanúja egy támadásnak a cég ellen, amivel az "összeesküvés megkezdõdik". A látvány a cyberpunk és a reneszánsz esztétika kombinációja, ami egy futurisztikus barokk világot eredményez.
Öt nagyváros szerepel benne, Detroit, Shanghai és Montreál (ahol a fejlesztõk stúdiója van). Ezen kívül a fõhõsnek lesz saját lakása, ahol tárolhatja a saját titkait és az összegyûjtött információkat. Az események a játékban az UNATCO megalakulásához vezet.

forrás: wikipédia, gamepod


A Human Revolution hivatalos megjelenési dátuma 2011. augusztus 26.

Hivatalos oldal

Warren Spector nyilatkozata az új Deus Ex-rõl
Interjú Jonathan Jacques-Belletete mûvészeti vezetõvel

Kq5KWLqUewc

Link to comment
Share on other sites

GAMEZ

várjuk a 3. részt :rolleyes:

megjelenés csak áprilisban :P

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Az RPG részlegben már van egy DX topic.

Bár szerintem is inkább itt a helye.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

várjuk a 3. részt :rolleyes:

megjelenés csak áprilisban :P

Hát, a külföldi webshopokban mindenhová március 8 van írva. :unsure:

Az RPG részlegben már van egy DX topic.

Bár szerintem is inkább itt a helye.

Szerintem is, összevonjuk majd a kettõt. :)

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Téma összevonva, de idõrendi sorrendet is figyelembe vesz a fórum, így a nyitópost feljebb került sajnos. Megpróbálom elõre mozgatni a nyitópostot, de ha jól tudom csak Glob modi tudja megcsinálni.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Mivel jön az újabb rész gondoltam elõveszem a régieket a "polcról", és leporolom kicsit õket. ~18 órát már játszottam is a Deus Ex-el, most jutottam el Párizsba. B)

Egyébként van egy új "Gameplay Trailer" a hivatalos honlapon, akinek van kedve tekintse meg. :)

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Ez egy kiváló topik! Grat a topik nyitójának, bárki is volt az. :)

xD

Ezt a bugot kb 1 hónapja rögzítettem, sajna párszor elõfordul a játékban. xD (de egyébként más játékokban is)

PotrP2aUQN8

Mivel jön az újabb rész gondoltam elõveszem a régieket a "polcról", és leporolom kicsit õket. ~18 órát már játszottam is a Deus Ex-el, most jutottam el Párizsba. B)

Egyébként van egy új "Gameplay Trailer" a hivatalos honlapon, akinek van kedve tekintse meg. :)

Nálam is tervbe van , lehet még a héten neki is állok. :)

Akkor ne légy lusta és tedd be a linket. :P

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

...

Kösz! :D

Igen, ilyet már én láttam, sajnos. :unsure:

Állj neki gyorsan, én most vagyok Párizsban a katedrálisnál. B)

szerk: és le is szedtek xD

Link to comment
Share on other sites

Tompika_nyomul
,új trailer . B)
Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

,új trailer . B)

szeressük B)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

szeressük B)

+1 B)

Link to comment
Share on other sites

Balee

,új trailer . B)

Hatalmas, azt hiszem muszáj lesz egybõl megvennem. :D

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Hatalmas, azt hiszem muszáj lesz egybõl megvennem. :D

ezt én is meg fogom :)

Link to comment
Share on other sites

mark44

Egyre jobban várom ezt a játékot :lol: Bár furcsa az egészet fps nézetben elképzelni :unsure:

Link to comment
Share on other sites

-max-

Bár furcsa az egészet fps nézetben elképzelni :unsure:

Merthogy?

Link to comment
Share on other sites

Balee

Egyre jobban várom ezt a játékot :lol: Bár furcsa az egészet fps nézetben elképzelni :unsure:

Eddigi részek is FPS-ek voltak.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Tudom. Csak valahogy ezt TPS nézetben jobban eltudnám képzelni :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Tudom. Csak valahogy ezt TPS nézetben jobban eltudnám képzelni :rolleyes:

én is......... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Nekem az kb olyan fura lenne mint a Max Payne FPS-be :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
chrisnagy13

Hm, nem jelent meg ma a játék. :unsure: :huh:

NRG, ki tudnád venni a megjelenési dátum mellõl a március 8-at? Köszi... :D

Link to comment
Share on other sites

GAMEZ

legújabb pletykák szerint aug végén játszhatunk majd vele

Link to comment
Share on other sites

Balee

Mondjuk pont jókor jön, olyan idõszakban, amikor kevés játék jelenik meg, így lesz pénzem megvenni. :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

legújabb pletykák szerint aug végén játszhatunk majd vele

Jah, nem túl biztató, ahhoz képest, hogy jönnie kellett volna a 6990-nel. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Tudom, hogy a kedvenc játékom folytatása, de most egy kicsit örülök a késésnek. Itt a DA2 nemsokára DNF meg Witcher 2, nem beszélve a sok "egyszer kötelezõ végigjátszani" alkotásról. szóval addig lesz még mivel kockulni a gép elõtt. Így meg auguba kijön ez , aztán a TOR-ig lesz idõ kiélni magam benne. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...