Jump to content
GSForum - Segélyvonal

S.T.A.L.K.E.R. sorozat


wYth-NRG

Recommended Posts

bobomccrazy

köszi :D

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Ha jól tudom a CoP tavaly tavasz környékén jött ki, nem? És most meg valamivel több mint 1 év múlva jönne a 2. rész vagy nevezzük akárminek is :D Ez csak nekem fura? Mert akkor gyanús, hogy nincs új engine max úgy mint a CS-ben, hogy elõdjénél szebb lett és optimalizáltabb, de nem új. Na mind1 majd kiderül.

Link to comment
Share on other sites

GAMEZ

oké h tavaly jött ki a CoP, de attól függetlenül dolgozhattak már a köv. engine-nen is közben

Link to comment
Share on other sites

jim78

teljesen új motort írtak, az xray-t nem lehet portolni konzolokra . a cop-ban lévõ pripjat underground pálya az crt+c és crt+v egy az egyben ugyanaz mint ami a cs-ben a kórházas pálya után lett volna... Szal a cop-on nem dolgoztak olyan nagyon sokat.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

igen mindenképpen kell az az új engine,az x-ray már elég régi+megvannak a hibái.

kíváncsi leszek mit dobnak össze.jöhetne már vmi kép v bármi.

azért remélem nem olyan lesz,mint az a mod,amiben a Crysis motorjára rakták a Stalkert,az vhogy nem jött be.túlságosan is világos volt.

amugy nem tudtok vmit a Lost Alpha modról?elkészült-e már,v mi van vele.

ha igen honnan lehet letölteni?

Link to comment
Share on other sites

jim78

Készülget, a mod "producere" most szerezte meg a diplomát azért csúszik egy kicsit a megjelenés. Ütõs cucc lesz az biztos, letölteni valszeg torrentrõl lehet /gsc ftp-rõl mert elég nagy méretû lesz :D .

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Készülget, a mod "producere" most szerezte meg a diplomát azért csúszik egy kicsit a megjelenés. Ütõs cucc lesz az biztos, letölteni valszeg torrentrõl lehet /gsc ftp-rõl mert elég nagy méretû lesz :D .

na az jó,várom már.legalább lesz vmi a 2. részig.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
nyrfan

ezt próbálta már vki?

http://modzone.web4.hu/cikk/smrter-pripyat

itt a 0.41-es verziót írják,a még jobb 0.45-ös viszont még nem jelent meg,legalábbis én nem találtam meg...

kipróbáltam a 0.41-est,nem rossz,csak az a gáz,h eléggé bugos,meg állandóan kidob a játékból,x-ray hibára hivatkozva.

bár valszeg a magyarosítás keverhet be neki.

egyébként meg csinál olyat,h ha üldöz egy mutáns,és én befutok a stalkerek közé,azokat nem bántja a mutáns,meg õk sem lõnek rá...

engem viszont a sugárzás meg minden más, is pillanatok alatt megöl.

Link to comment
Share on other sites

Charger18

B@szod nem hittem a szememnek, tényleg összerakták az eddigi stalker mapokat? :o ^_^ Na idén korábban kell elõvenni a CoP-ot :D

Remélem nekem nem lesz bugos,

Meséljél már még a modról ne keljen kérni :D

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

B@szod nem hittem a szememnek, tényleg összerakták az eddigi stalker mapokat? :o ^_^ Na idén korábban kell elõvenni a CoP-ot :D

Remélem nekem nem lesz bugos,

Meséljél már még a modról ne keljen kérni :D

ez,amit én próbáltam,még nem az a verzió,amiben az összes map benne van sajnos :( ez még "csak" a 0.41-es.

ma dél után raktam fel,este meg melózni voltam,szal sokat nem játszottam,meg ahogy írtam is,sokszor kidobott,valszeg kell keresgélnem patchet v nem tudom,holnap szabadnapos leszek,lesz jobban rá idõm,majd leírom mi is van,

a 45-ös verziót meg eddig nem találtam meg,pedig a cikk szerint az lesz az igazán durva :)

egyébként nem rossz mod,ez a 41-es SMRTER,sok új fegyver,mutánsok,meg vmivel talán szebb is lett,meg nehezebb is,mivel itt egy sima bõrkabáttal indulsz,meg egy lefûrészelt sörétessel.

de mondom még csak a legelején vok,sokat nem láttam még.

Link to comment
Share on other sites

Charger18

ez,amit én próbáltam,még nem az a verzió,amiben az összes map benne van sajnos :( ez még "csak" a 0.41-es.

ma dél után raktam fel,este meg melózni voltam,szal sokat nem játszottam,meg ahogy írtam is,sokszor kidobott,valszeg kell keresgélnem patchet v nem tudom,holnap szabadnapos leszek,lesz jobban rá idõm,majd leírom mi is van,

a 45-ös verziót meg eddig nem találtam meg,pedig a cikk szerint az lesz az igazán durva :)

egyébként nem rossz mod,ez a 41-es SMRTER,sok új fegyver,mutánsok,meg vmivel talán szebb is lett,meg nehezebb is,mivel itt egy sima bõrkabáttal indulsz,meg egy lefûrészelt sörétessel.

de mondom még csak a legelején vok,sokat nem láttam még.

Szóval ez a mod lényegében a smrter mod és az eddigi mapok(kivétel Cordon)egybegyúrása lenne? Mert amikor rákerestem 0.41-es re akkor azt adta be mint amit a smrter modnál is.

És ott kezded mint a CoP-ban is?

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Szóval ez a mod lényegében a smrter mod és az eddigi mapok(kivétel Cordon)egybegyúrása lenne? Mert amikor rákerestem 0.41-es re akkor azt adta be mint amit a smrter modnál is.

És ott kezded mint a CoP-ban is?

a fagyás oka a magyarosítás volt,azt kivettem belõle..

igen ebben a 0.41-esben is onnan indulsz mint a CoP-ban.

a 45-ös verziónál elvileg több minden is lesz,nem csak a mapok összerakása,(kár h a Cordon nem lesz),ha jól emlékszem írtak elég sok mindent pl új fegyverek,ruhák(pl az exsos,szervórendszerét más ruhákra is rá lehet tenni-v vmi ilyesmirõl írtak)

Link to comment
Share on other sites

Charger18

a fagyás oka a magyarosítás volt,azt kivettem belõle..

igen ebben a 0.41-esben is onnan indulsz mint a CoP-ban.

a 45-ös verziónál elvileg több minden is lesz,nem csak a mapok összerakása,(kár h a Cordon nem lesz),ha jól emlékszem írtak elég sok mindent pl új fegyverek,ruhák(pl az exsos,szervórendszerét más ruhákra is rá lehet tenni-v vmi ilyesmirõl írtak)

Igen de ez az exsos szerelés ez a smrtr modban volt újdonság. Gondolom még annyira nem játszottál vele, de sztem a régebbi pályákon túl sok mindent nem lehet csinálni, hiszen azokon nincs story. Sztem még megvárom a 45-õs verziót hátha lesz benne még valami okosság. Mert nekem ez egy bõvített smrtr modnak tûnik, ami meg nem igazán volt jó :unsure:

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Igen de ez az exsos szerelés ez a smrtr modban volt újdonság. Gondolom még annyira nem játszottál vele, de sztem a régebbi pályákon túl sok mindent nem lehet csinálni, hiszen azokon nincs story. Sztem még megvárom a 45-õs verziót hátha lesz benne még valami okosság. Mert nekem ez egy bõvített smrtr modnak tûnik, ami meg nem igazán volt jó :unsure:

igen,én eddig a smrter-el nem játszottam,most próbálom ki elõször,ezt az exos tuningolást egyébként hol lehet megtalálni?

Link to comment
Share on other sites

Charger18

igen,én eddig a smrter-el nem játszottam,most próbálom ki elõször,ezt az exos tuningolást egyébként hol lehet megtalálni?

Ez nem tuningolás mindössze annyi hogy az exsos szerkezetet rálehet tenni más ruhára is pölö egy sima Loneres ruhára is. Legalábbis én így értettem. Hogy hol találod arról nézzél smrtr-es videókat de úgy rémlik, hogy Pripyatba egy emeletes ház felsõ emeletén ahol az anomália mozgolódik ott lesz.

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Feltettem, de mint ahogy gondoltam itt nincs semmi változás ez egy az egyben ugyan az a smtrt mod mint amivel tavaly is játszottam, nincsenek más stalker pályák. Nem tudom akkor minek írogattak annyi hülyeséget errõl. Azért remélem a következõ verzió már tényleg jobb lesz.

Jah bocsánat én magam is marhaságokat írtam, félre értettem a dolgokat mert ebbe a 0.41-be még persze hogy nincsenek más pályák. Amit benéztem az az, hogy én azt hittem hogy ez a mod lényegében a smrter mod lesz csak az eddigi stalker játékokban(SoC,CS,CoP)látott pályákon. Persze nem, most megnézve a képeket látni lehet hogy az eddigi mapokat összevágták.

Persze lehet, hogy az a 0.45-ös verzió már tényleg beteszi a mapokat, de mivel ez nem kis munka ha össze is jön, az hatalmas mod lesz :o

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Feltettem, de mint ahogy gondoltam itt nincs semmi változás ez egy az egyben ugyan az a smtrt mod mint amivel tavaly is játszottam, nincsenek más stalker pályák. Nem tudom akkor minek írogattak annyi hülyeséget errõl. Azért remélem a következõ verzió már tényleg jobb lesz.

Jah bocsánat én magam is marhaságokat írtam, félre értettem a dolgokat mert ebbe a 0.41-be még persze hogy nincsenek más pályák. Amit benéztem az az, hogy én azt hittem hogy ez a mod lényegében a smrter mod lesz csak az eddigi stalker játékokban(SoC,CS,CoP)látott pályákon. Persze nem, most megnézve a képeket látni lehet hogy az eddigi mapokat összevágták.

Persze lehet, hogy az a 0.45-ös verzió már tényleg beteszi a mapokat, de mivel ez nem kis munka ha össze is jön, az hatalmas mod lesz :o

én is közben próbálgattam a modot,nem rossz,bár az új ruhák ebben a smrter ben inkább csak más színûek,ill pl olyasmik is benne vannak amik a CS-ben voltak.na mind1,az amit várok az a Lost Alpha mod lesz,az lesz az igazán komoly fejlesztés,bár most nem nagyon hallani róla.

ja meg jöhetne már vmi hír a 2. részrõl is.bármi,1 kép,kis videó.

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Sztem az a Lost Alphat még nagyon messze van, addig még kijön a stalker2 vagy akármi is legyen a neve.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Sztem az a Lost Alphat még nagyon messze van, addig még kijön a stalker2 vagy akármi is legyen a neve.

én nem vok ennyire optimista a 2. résszel kapcsolatban.elvileg jövõre jelenik meg?v rosszul tudom?de még szinte semmi konkrét infót nem lehet tudni róla.azon kívül h új motort kap,meg feltûnnek benne régi karakterek(ami egyébként elmondható a CS-rõl is meg a CoP-ról is)

arról nem is beszélve,h anno az 1. rész is mennyit csúszott,gondolva az új engine fejlesztés nehézségeire,ez is fog csúszni rendesen.

Link to comment
Share on other sites

jim78

De lehet :)

"A gameinator fórumon volt 1 újabb interjú, abban 2012 a tervezett megjelenés (az új enginet már 2005-6óta tervezték, és el is kezdték elõkészületeit még a soc megjelenése elõtt). A stk2 honlap fél évvel a megjelenés elõtt lesz aktív, és screenshotok is csak fél évvel a megjelenés elõtt lesznek publikálva. A játék engineje a legújabb technológiákat használja, és a végén ingyenessé teszik a forráskódját (szntem grigorovics nem volt észnél amikor ezt írta, szntem csak sima single sdk lesz ebbõl, de majd látjuk). A sztori bemutatja majd strelok elsõ útját a zónában. Mivel szerintük képtelenség olyan játékot csinálni ami egyben single és multiplay is, ezért a multi rész késõbb külön játékként fog megjelenni. Nem lesz openbeta teszt, magabiztosak eléggé. Lesz special edition, és az addonok lehetõségét sem zárják ki. "

"Nos új fejlemények vannak:

Amit tudunk: -Strelok benne lesz a 2. részben

-Egy hatalmas térkép lesz az egész, tehát nem lesznek guideok vagy átkelési pontok (bár gondolom ez amolyan Far Cry2 jelleget fog kapni tehát csak X küldetés sorozat elvégzése után tudsz továbbmenni a térkép más pontjára ahova az újonnan kapott küldetés vezet) de ez csak az én gondolatbuborékom

Ami új:

-Az RPG vonalak felerõsödnek

-Lesz XBox360 is de még a PS3 verzió problémát okoz a csapatnak de ez persze nem zárja ki azt.

-Nem lesz multiplayer lehetõség

-Még sem lesz nõi karakter a játékban, mint kiderült nem lényeges a játék szempontjából (jómagam kíváncsi lettem volna hogyan is történt volna a kivitelezése, ugyan is a gázmaszk mögött bárki lehet viszont egy gyenge kinézetû nõ passzol a képbe nem pedig egy arc modell de akkor meg csak csúnya nõk lennének?)

-A fejlesztés során a hangsúlyt a hangok, animációk, modellek, a fizika és a szörnyek kapják, így a hangulat. Sergiy bejelentette, hogy nem lesznek új fegyvereket! (kár a fegyverek bõvítése vagy esetleges cseréje jó ötlet de kárpótoljon a hangulat és úgy néz ki újra Mooze fogja kreálni az aláfestõzenéket remekül és a leghozzáértõbb módon mint ahogy azt bebizonyította a Shoc-ban és a CS-ben is)

-Lesznek jármûvek de csak különleges küldetések alkalmával, hogy a helyszínt megközelíthessük vagy a küldetés végrehajtásához lesz elengedhetetlen a jármû használata. Az eddigiek során sem volt nélkülözhetetlen így nem tartják fontosnak.

- Ez a rész optimálisabban fog mûködni a modokkal (modderek tessék elõre ropogtatni az ujjacskákat)

-Jelenleg 60 embert foglalkoztat a GSC a STALKER 2 projekten. "

meg itt a topicban némi infó

http://www.gameru.net/forum/index.php?show...p;#entry1156166

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Kíváncsi leszek az új területekre, az viszont kiábrándító lesz, hogy ha tényleg nem tesznek be új fegyvereket :blink:

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

húú,kösz Jim ezt az összefoglalót,jó lett!

ez h nem lesznek új fegyverek,sztem nem annyira nagy probléma,a modderek ugyis hamar készíteni fognak új fegyver modokat.

ami ennél fontosabb az,h ne legyen bugos,és a hangulat megmaradjon.egyébként ha ezt a jármûves dolgot nem erõltetik annyira én azt sem bánnám.gondoljatok bele,a zóna ugye le van zárva,elvileg 1986 óta nem lehet oda bemenni.ergo a jármûvek mostanra teljesen használhatatlanná váltak.és más jármû nincs,csak ami a hadseregnél van.ergo csak ha tõlük megszerezzük,akkor lenne jármûvünk.v ha esetleg megjavítanák a stalker szerelõk,amit találunk a zónában.

szóval sztem az egész jármû dolog annyira nem is illik bele.

inkább legyen több egyéb lehetõség,pl a kereskedelemben,együttmûködés más NPC-el,a ruhák variálhatósága,ill lehessen még egyedibbé tenni a felszerelésünket a stílusunknak legmegfelelõbben(ruhák,fegyverek,egyéb használati tárgyak)

ez meg h nem lesznek nõi karakterek,kicsit sajnálom,mert feldobhatta volna az egész játékot.

na mind1 majd meglátjuk,ha elõbb nem 2012-ben :)

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Egyetértek jármû vezetés ne legyen, úgyse tudnánk kihasználni ezek a pályák kicsik ahhoz, hogy mi GTA-zunk rajta fõleg, ha kerülgetjük a mutánsokat meg az anomáliákat is. Esetleg ha nem lenne 2 pálya közti töltés akkor még talán jó lenne mint a FC2-ben is. De gyalogolni jobb meg amúgy is már maga a mászkálás egyedül kint már ez ad egyfajta hangulatot kihívást tekintve, hogy nem a vidámparkban sétálunk :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...