Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Photoshop


oPalRx7

Milyen fajta képszerkesztõket részesítesz elõnyben?  

42 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

kaliban

404 error.. :)

egyébként megjelent már? o.O

és esetleg egy linket az újitásokhoz? :)

Afenevigye...

Mindegy a lényeg, szép sötét lesz a kezelõfelület, javítottak a Contant Aware kezelésén, átvariálták a kezelõfelületet, 3D-ben most már külön lehet kezelni az egyes ojjektumokat, a megvilágítást végre kezelhetõre csinálták meg (hasonlít a Filter/Render/Lighting effects menüpontra), kaptunk perspektívikus segédvonalakat.

Így hirtelen ennyi.

Nem, még nem jelent meg csak a Beta verzió a végleges majd jövõ tavasszal :)

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Cnensuska

köszi a tájékoztatást :)

Link to comment
Share on other sites

moody

Jézusom... kicsit szokatlan ez már, maradok a jó öreg cs3nál... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kaliban

Tilt-shift effect, Dobogókõ országzászló.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Még egy TiltShift.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Cnensuska

ez a második tiltshift [amirõl egyébként most hallok elõször :D ] jobban tetszik mint az elõzõ, esetleg valami tutorial? [egyébként én gaussian blurral oldom meg az ilyet meg maszkolással]

nekem ami most komolyabb [egyébként csak fészbúkra profil képeimet szoktam photoshoppolni, de abba is csak kis blur meg colorbalance szóval semmi komoly] .... az ez a profilképem, amiben nem csak color balance van meg blur :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

kaliban

ez a második tiltshift [amirõl egyébként most hallok elõször :D ] jobban tetszik mint az elõzõ, esetleg valami tutorial? [egyébként én gaussian blurral oldom meg az ilyet meg maszkolással]

nekem ami most komolyabb [egyébként csak fészbúkra profil képeimet szoktam photoshoppolni, de abba is csak kis blur meg colorbalance szóval semmi komoly] .... az ez a profilképem, amiben nem csak color balance van meg blur :D

http://www.tiltshiftphotography.net/photoshop-tutorial.php

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kalimpocmadar

Egy képrõl hogy tudok minden adott színû képpontot letörölni? Egy fekete-fehér scannelt tusrajzról lenne szó, amin a fekete és a fehér rész akarom különválasztani, hogy aztán a feketét külön layerként tudjam kezelni.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Egy képrõl hogy tudok minden adott színû képpontot letörölni? Egy fekete-fehér scannelt tusrajzról lenne szó, amin a fekete és a fehér rész akarom különválasztani, hogy aztán a feketét külön layerként tudjam kezelni.

Például, Magic Wand Tool.

Az érzékenységét a felsõ sorban lehet állítani, alapból 33-on van.

Link to comment
Share on other sites

Kalimpocmadar

Például, Magic Wand Tool.

Az érzékenységét a felsõ sorban lehet állítani, alapból 33-on van.

Thx! Az a vicc amúgy, hogy azt eddig ki se próbáltam, mert valamiért biztosra vettem, hogy szarul mûködik, közbe meg gyönyörûen kivágta. :>

Link to comment
Share on other sites

kaliban

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

WiTHO

üdv

nem vagyok nagy photoshoppos sose voltam nem volt türelmem hozzá de most sajnos szükségem lenne rá

egy full fekete energia italos/sörös dobozra szeretnék ráhelyezni egy összetevõk részt úgy hogy élethû legyen

mert ha csak simán "ráírok" akkor a henger alakja miatt nagyon szemet szúróan csúnya

ebben kérném segítségeteket :)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

üdv

nem vagyok nagy photoshoppos sose voltam nem volt türelmem hozzá de most sajnos szükségem lenne rá

egy full fekete energia italos/sörös dobozra szeretnék ráhelyezni egy összetevõk részt úgy hogy élethû legyen

mert ha csak simán "ráírok" akkor a henger alakja miatt nagyon szemet szúróan csúnya

ebben kérném segítségeteket :)

Ha írsz valamit egy layerre fent a felsõ menüben lesz egy mikrofonállvány szerû ikon Create warped text felirattal, azzal tudod buherálni, plusz az Edit menü, Transform beállításaival.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Kösz a tutorialt kaliban, én ezt alkottam vele :D (tudom, elvileg miniatúra-alkotásra találták ki, de úgy tûnik, másra is jó)

[GSF] Picture

És itt van a "darkos" változata, ami annak lett az eredménye, hogy a 13-14. lépésben leírt Curves-ökkel szórakoztam:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Kösz a tutorialt kaliban, én ezt alkottam vele :D (tudom, elvileg miniatúra-alkotásra találták ki, de úgy tûnik, másra is jó)

És itt van a "darkos" változata, ami annak lett az eredménye, hogy a 13-14. lépésben leírt Curves-ökkel szórakoztam:

]

Hajaj, rengeteg mindenre jó, fõleg a Motion Blur-al lehet érdekes dolgokat csinálni :)

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

moody

valakinek nem kell valamit segíteni psben? tök rég nem alkottam semmit... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MailMan

Csábít a Sötét oldal hatalma... :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kaliban

Hoppi, jut eszembe a PS6-ban az Effect Blur résznél már megjelent a Tilt Shift effect, igaz egyelõre csak egy adott egyenesen belüli párhuzamos terület alatt mûködik, nem lehet mondjuk kört vagy ellipszist csinálni.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Nice :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kaliban

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...