Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A Harry Potter-sorozat


tenderlumpling

Recommended Posts

MikaRoss

Szerintem meg megkérték Rowlingot, hogy mondjon valami ilyesmit, hogy a melegek is képviselve legyenek a könyvben. Szerintem sem volt Dumbi meleg, legalábbis, a 7. rész végéig semmi ilyesmi nem került szóba és utána közli... Szerintem neki (mármint Rowlingnak) eszébe sem jutott...

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Szerintem meg megkérték Rowlingot, hogy mondjon valami ilyesmit, hogy a melegek is képviselve legyenek a könyvben. Szerintem sem volt Dumbi meleg, legalábbis, a 7. rész végéig semmi ilyesmi nem került szóba és utána közli... Szerintem neki (mármint Rowlingnak) eszébe sem jutott...

+1

Ne aggódjtok, a következõ interjúban majd kifejti, hogy Piton feka, Ron meg ázsiai, csak hogy ne legyen gond az egyenlõ bánásmóddal -_-

Link to comment
Share on other sites

Plata

Nem tudom mért mondta ezt az írónõ,de kicsit meglepett.

Elolvastam egy másik HP 7-et.Kicsit más a történetszál és elég gáz az iró de érdekes volt.

Parselmouth Lion - Harry Potter es a varazslok haboruja

Ismeritek?

+1

Ne aggódjtok, a következõ interjúban majd kifejti, hogy Piton feka, Ron meg ázsiai, csak hogy ne legyen gond az egyenlõ bánásmóddal -_-

Piton ne legyen feka, <_<

Link to comment
Share on other sites

RogUluK

Nem tudom mért mondta ezt az írónõ,de kicsit meglepett.

Elolvastam egy másik HP 7-et.Kicsit más a történetszál és elég gáz az iró de érdekes volt.

Parselmouth Lion - Harry Potter es a varazslok haboruja

Ismeritek?

Piton ne legyen feka, <_<

Huh igen! Szerintem jobb, mint a Rowling változat. :D

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

+1

Ne aggódjtok, a következõ interjúban majd kifejti, hogy Piton feka, Ron meg ázsiai, csak hogy ne legyen gond az egyenlõ bánásmóddal -_-

Pitont kikérem magamnak. :angry: :lol:

De amúgy úgy gondolom, hogy már ilyesmire is volt példa. Rowling soha semmi leírást nem adott Lee Jorden külsejérõl, egészen addig, amíg a filmekben nem egy raszta, néger srác játszotta. A következõ könyvben egybõl szentelt neki egy fél sort, hogy õ is közölje, õ néger (félvér?), raszta. Ez anno annyira szemet szúrt.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Plata

Huh igen! Szerintem jobb, mint a Rowling változat. :D

Ha figyelmesen végig olvasod rengeteg hibát találsz benne,és a vége nagyon nagy hülyeség.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Ha figyelmesen végig olvasod rengeteg hibát találsz benne,és a vége nagyon nagy hülyeség.

Ez valami fanfic? :unsure: Vagy mirõl beszéltek?

Link to comment
Share on other sites

RogUluK

Ez valami fanfic? :unsure: Vagy mirõl beszéltek?

Igen, de jóóó hosszú.

Plata: Szerintem a Rowlingos változat sokkal rosszabbul végzõdik. Tipikusan elsietett befejezés.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Igen, de jóóó hosszú.

Aha, kösz. Azokat sose szerettem.

Aki ír, annak legyen eredeti ötlete, ne kész karakterekkel, kész helyszíneken, kész problémákkal csináljon "újat".

Link to comment
Share on other sites

RogUluK

Aha, kösz. Azokat sose szerettem.

Aki ír, annak legyen eredeti ötlete, ne kész karakterekkel, kész helyszíneken, kész problémákkal csináljon "újat".

Hidd el abban a sztoriban a szereplõkön kívül minden nagyon ötletes. Sokkal jobbak benne a fordulatok, mint az eredetiben. De ez csak az én véleményem.

Link to comment
Share on other sites

adam1124

+1

Ne aggódjtok, a következő interjúban majd kifejti, hogy Piton feka, Ron meg ázsiai, csak hogy ne legyen gond az egyenlő bánásmóddal -_-

Kéne egy "Like" button a fórumra...

Egyébként én azt nem tudom felfogni, hogy indiai varázslók nincsenek a könyvben. Az hogy lehet, itt megdől az egyenlő bánásmód. Filmekben meg lehetne mosolyogni az akcentuson...

Egyébként a raszta Lee Jordan sokkal kúlabb hatást kelt. Nem bánom, hogy a filmben úgy ábrázolták, elvégre kell egy gangszta díler az ikrek mellé havernak.

Link to comment
Share on other sites

Plata

Igen, de jóóó hosszú.

Plata: Szerintem a Rowlingos változat sokkal rosszabbul végzõdik. Tipikusan elsietett befejezés.

De a Rowlingos végének legalább van értelme,a másiknak meg a befejezése hát hogy is mondjam,sz*r,eszetlen baromság.

Hidd el abban a sztoriban a szereplõkön kívül minden nagyon ötletes. Sokkal jobbak benne a fordulatok, mint az eredetiben. De ez csak az én véleményem.

Ötletes és nem rossz egyszer elolvasni,de nézz már bele,kegyetlen sok hiba van benne.Olyan hibák amiket nem kellett volna beletenni.Szerintem a szerzõ nem is olvasta a Harry Pottert igazán,különben nem irt volna bele olyan nagy bakikat.

Link to comment
Share on other sites

RogUluK

De a Rowlingos végének legalább van értelme,a másiknak meg a befejezése hát hogy is mondjam,sz*r,eszetlen baromság.

Ötletes és nem rossz egyszer elolvasni,de nézz már bele,kegyetlen sok hiba van benne.Olyan hibák amiket nem kellett volna beletenni.Szerintem a szerzõ nem is olvasta a Harry Pottert igazán,különben nem irt volna bele olyan nagy bakikat.

Vagy csak simán elszállt a fantáziája írás közben :D Vérszemet kapott. :D

Link to comment
Share on other sites

Leo88

De a Rowlingos végének legalább van értelme,a másiknak meg a befejezése hát hogy is mondjam,sz*r,eszetlen baromság.

Ötletes és nem rossz egyszer elolvasni,de nézz már bele,kegyetlen sok hiba van benne.Olyan hibák amiket nem kellett volna beletenni.Szerintem a szerzõ nem is olvasta a Harry Pottert igazán,különben nem irt volna bele olyan nagy bakikat.

Mint pl.?

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Egyébként én azt nem tudom felfogni, hogy indiai varázslók nincsenek a könyvben.

A Patil ikrek indiaiak. ;)

Link to comment
Share on other sites

-Gio-

Hogy hozzászóljak ehhez a fanfic-es dologhoz... Én lassan befejezem a saját HP-könyvemet, amelyet közel 1 éve írok. A negyedik részben játszódik kicsit máshogy, kicsit más szereplõkkel. Pár nap és kész. Körülbelül 350 hosszú, ha a rendes könyvméretet tekintjük. Majd berakom ide, kíváncsi vagyok egy-két véleményre. ;)

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Szerintem marha nagy arc a csávó. Tulajdonképpen Voldemort elõdjének lehet tekinteni, azzal a különbséggel, hogy képes volt megbánni tetteit. Viszont mekkora már, hogy teli torokból kiröhögi Voldemortot, a jelenlegi leghatalmasabb gonosztevõt, mikor az a pálcát keresi. :D

(Egyébként a nevetés a filmben is benne volt, de nem sikerült olyan hatásosra, meg hát az öreg se halt meg).

Hát szerintem ez egyáltalán nem teszi õt "marha nagy arccá"... Ez szerintem csak annyit jelent, hogy megbánta tetteit, tudja magáról, hogy öreg, már nem tud semmi nagyon újat elkezdeni, nincs senkije, börtönben van, a világnak is már kb. annyi, elõbb utóbb õ is meghal, akármit csinál, még ha Voldemortot sikerülne is legyõznie valakinek, és úgy gondolja, hogy egyszerûen nincs miért élnie. Ilyen körülmények közt én is teli torokból Voldemort képébe röhögnék, már csak azért is, hogy azzal is csak kiprovokálhassam a megváltást jelentõ halálomat.

Link to comment
Share on other sites

Plata

Hogy hozzászóljak ehhez a fanfic-es dologhoz... Én lassan befejezem a saját HP-könyvemet, amelyet közel 1 éve írok. A negyedik részben játszódik kicsit máshogy, kicsit más szereplõkkel. Pár nap és kész. Körülbelül 350 hosszú, ha a rendes könyvméretet tekintjük. Majd berakom ide, kíváncsi vagyok egy-két véleményre. ;)

Te jó ég még egy Harry Potter úra írás?Szerintem találj ki magadnak saját szereplõket,olvastam már pár ilyen HP könyvet de egyikre sem tudtam azt mondani hogy jó volt,tele vannak hibákkal és agyament sztorikkal. [pff]

Link to comment
Share on other sites

-Gio-

Te jó ég még egy Harry Potter úra írás?Szerintem találj ki magadnak saját szereplõket,olvastam már pár ilyen HP könyvet de egyikre sem tudtam azt mondani hogy jó volt,tele vannak hibákkal,és agyament sztorikkal. [pff]

Akkor te nem olvasol bele. Ennyi. ;)

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Te jó ég még egy Harry Potter úra írás?Szerintem találj ki magadnak saját szereplõket,olvastam már pár ilyen HP könyvet de egyikre sem tudtam azt mondani hogy jó volt,tele vannak hibákkal és agyament sztorikkal. [pff]

De példát még mindig nem bírtál írni. -_-

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
mimika

Ha már ott tartunk, hogy valaki könyvet ír belõle, remélem nem gáz, ha bejelentem, hogy én meg szerepjátékot. Szépen KJK könyvvel, táblával saját karakterrel. Lehet fejlõdni és mindent én rajzoltam CG-val. :D Na jön vki szerepjátékozni? Elõre szólok egész napos program egy meccs!

Link to comment
Share on other sites

Ante

Szerintem meg megkérték Rowlingot, hogy mondjon valami ilyesmit, hogy a melegek is képviselve legyenek a könyvben. Szerintem sem volt Dumbi meleg, legalábbis, a 7. rész végéig semmi ilyesmi nem került szóba és utána közli... Szerintem neki (mármint Rowlingnak) eszébe sem jutott...

Viszont jól megmagyarázza a karaktert. Miért tudott olyan erõsen hatni rá Grindelwald? Miért halogatta olyan sokáig, hogy szembenézzen vele? Miért nem volt soha nõ az életében? Honnan fakad az a bámulatos toleranciája és emberszeretete?

Szerintem ez egy teljesen érthetõ és ideillõ magyarázat, sosem értettem, miért kelt ekkora felzúdulást :unsure:

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Viszont jól megmagyarázza a karaktert. Miért tudott olyan erõsen hatni rá Grindelwald? Miért halogatta olyan sokáig, hogy szembenézzen vele? Miért nem volt soha nõ az életében? Honnan fakad az a bámulatos toleranciája és emberszeretete?

Szerintem ez egy teljesen érthetõ és ideillõ magyarázat, sosem értettem, miért kelt ekkora felzúdulást :unsure:

Egy barát is tud szerintem erõsen hatni... És egy barátot nem is akarunk nagyon kinyírni, ehhez nem kell melegnek lenni. Honnan tudjuk, hogy soha nem volt nõ az életében? Ezt így konkrétan, szerintem nem mondják ki, de lehet, hogy igen, most nincs nálam könyv. Szóval ez a kérdésed lehet, hogy megmagyarázhatatlan, valóban. És szerintem nem csak a melegken van toleranciájuk meg emberszeretetük... Már bocs...

Persze, érthetõ, meg illõ magyarázat is, csak olyan hihetetlen, hogy Rowling ezt "tudta" volna az elejétõl. Az ilyenekben meg én nem hiszek, utólag bármit lehet mondani, mázlija van, hogy pont beleillik, esetleg az utolsó könyvben a Dumbis részeket úgy alakítgatta, hogy ne lehessen belekötni. Szerintem csak a 7. könyv írása közben találta ki, hogy ez de jó lesz...

És én nem zúdulok fel. Perselus nem meleg és nekem ez a lényeg. :lol:

OFF: Ante! Vége van már az Amazing Race évadnak? (amikor a régiek kapnak új esélyt....)

Link to comment
Share on other sites

ryd

Lehet,hogy már ezt a kérdést feltették itt is ,meg az is lehet,hogy egy nagy baromság amit most én ide fogok írni,de nem lett volna egyszerû,ha Hermione idõ visszatekerõjével(nemtom a nevét),vissza mennek az idõbe és megkeresik Voldemort horcruxai,hogy még véletlenül se tudjom vissza térni?

Link to comment
Share on other sites

efperel

Lehet,hogy már ezt a kérdést feltették itt is ,meg az is lehet,hogy egy nagy baromság amit most én ide fogok írni,de nem lett volna egyszerû,ha Hermione idõ visszatekerõjével(nemtom a nevét),vissza mennek az idõbe és megkeresik Voldemort horcruxai,hogy még véletlenül se tudjom vissza térni?

Ez a könyvekben elõforduló összes szereplõ összes problémáját megoldotta volna, és egy hatalmas nagy történeti hiba, amit jó hogy nem erõltetek a késõbbiekben, mert csak az egész történet kevéske hitelességét és komolyságát is elvette volna.

Én lassan befejezem a saját HP-könyvemet, amelyet közel 1 éve írok. A negyedik részben játszódik kicsit máshogy, kicsit más szereplõkkel. Pár nap és kész. Körülbelül 350 hosszú, ha a rendes könyvméretet tekintjük. Majd berakom ide, kíváncsi vagyok egy-két véleményre. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...