Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A Harry Potter-sorozat


tenderlumpling

Recommended Posts

tenderlumpling

Itt folytatódnak Harry Potter kalandjai.

A régi topic.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
adam1124

Na, végre egy jó alkotás. Nem csalódtam a filmben, sõt, néhány ötlet/megvalósítás kifejezetten tetszett. :)

Link to comment
Share on other sites

vmiki88

öcsém is megnézte, már nagyon unta a sorozatot, azt amikor hazajött, mondta, hogy rohadt jó lett :D .

Szóval várom már, hogy megnézzem. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

adam1124

öcsém is megnézte, már nagyon unta a sorozatot, azt amikor hazajött, mondta, hogy rohadt jó lett :D .

Szóval várom már, hogy megnézzem. :rolleyes:

Hát igen, a filmek eddig nem voltak méltóak a könyvhöz, ez szerintem végre tényleg nagyon jó lett. Remek egyensúly az akciódús/nyugis részek között, de a hangulat mindent visz, szerintem teljesen jól visszaadja a film azt a borús, bizonytalan életérzést, ami a könyvben olyan jól le volt írva. Csomó jelenetet hasonlóan képzeltem el amikor olvastam a könyvet és ugyan vannak érdekes megoldások a filmben, tényleg alig van olyan dolog, amit kihagytak volna. Egyébként meg az "érdekes megoldások" között is van egy csomó olyan, ami nekem kifejezetten tetszett, például spoiler: a jelenet amiben Ron megsemmisíti a medált, a vándorlós részek, vagy éppen a Három Testvérnek (Bogar Bárd meséjének) megvalósítása (ámbár utóbbi picit fura lett...).

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Megnéztem én is a filmet, hát nekem egy kicsit uncsi volt, de összeségében élveztem, bár lehet elég lett volna itthon is megnézni és nem egy IMAX-ben (majd a 2. részét), de mindegy. :D

Viszont lenne néhány kérdésem, ami úgy en bloc az egész sorozattal kapcsolatos, nem csak csak ezzel a résszel. :)

Igazából annyira haverokkal nem vagyunk benne a sztoriban, de azért elkezdtünk vitatkozni rajta és szeretném tisztázni, hogy gyakorlatilag akkor ki a legerõsebb varázsló Dumbledore,Voldemort, vagy Harry (vagy esetleg õ lesz, és ezért tart tõle Voldemort?)

Mondtak olyat is, hogy Harry egy tökéletesen átlagos fiú, igazából csak azért élte túl Voldemort támadását, mert az anyja az életét adta érte, de innentõl kezdve semmi plusz nincs a srácban. De akkor miért õ a kiválasztott?

Meg hogy Voldemort félt Dumbledoretól, ez csak azért volt, mert Vodlemort még nem nyerte vissza tlejesen az erejét, vagy tényleg Dumbledore a legerõsebb az egész sztoriban? (csak mondjuk akkro nem értem minek bele Harry meg Voldemorttól miért fo.snak annyira x))

Pls help. :D

Link to comment
Share on other sites

Plata

Megnéztem én is a filmet, hát nekem egy kicsit uncsi volt, de összeségében élveztem, bár lehet elég lett volna itthon is megnézni és nem egy IMAX-ben (majd a 2. részét), de mindegy. :D

Viszont lenne néhány kérdésem, ami úgy en bloc az egész sorozattal kapcsolatos, nem csak csak ezzel a résszel. :)

Igazából annyira haverokkal nem vagyunk benne a sztoriban, de azért elkezdtünk vitatkozni rajta és szeretném tisztázni, hogy gyakorlatilag akkor ki a legerõsebb varázsló Dumbledore,Voldemort, vagy Harry (vagy esetleg õ lesz, és ezért tart tõle Voldemort?)

Mondtak olyat is, hogy Harry egy tökéletesen átlagos fiú, igazából csak azért élte túl Voldemort támadását, mert az anyja az életét adta érte, de innentõl kezdve semmi plusz nincs a srácban. De akkor miért õ a kiválasztott?

Meg hogy Voldemort félt Dumbledoretól, ez csak azért volt, mert Vodlemort még nem nyerte vissza tlejesen az erejét, vagy tényleg Dumbledore a legerõsebb az egész sztoriban? (csak mondjuk akkro nem értem minek bele Harry meg Voldemorttól miért fo.snak annyira x))

Pls help. :D

Dumledore a legerõsebb õ maga is bele kóstolt a fekete mágiába de emiatt meghalt a húga.Harry teljesen átlagos,voldemort tette kiválasztottá,és Harry csak volt de holt ellen ilyen erõs.Mert a negyedik részbeni összecsapásukkor a pálcája átvett néhány tulajdonságot voldemort mágiájából.Ugyanakkor Harry a jogos tulajdonosa a halál vesszõnek,amit hiába vett el voldemort Dumbledor sírjából,mert Dumbledort Draco gyõzte le aki a tulajdonosa lett,de õt meg Harry gyõzte le,a pálca tudja hogy õ Harry tulajdona.Olvasd el a könyveket.Anélkül hogy elolvastad volna a könyvet a filmbõl szinte semmit nem értesz.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Dumledore a legerõsebb õ maga is bele kóstolt a fekete mágiába de emiatt meghalt a húga.Harry teljesen átlagos,voldemort tette kiválasztottá,és Harry csak volt de holt ellen ilyen erõs.Mert a negyedik részbeni összecsapásukkor a pálcája átvett néhány tulajdonságot voldemort mágiájából.Ugyanakkor Harry a jogos tulajdonosa a halál vesszõnek,amit hiába vett el voldemort Dumbledor sírjából,mert Dumbledort Draco gyõzte le aki a tulajdonosa lett,de õt meg Harry gyõzte le,a pálca tudja hogy õ Harry tulajdona.Olvasd el a könyveket.Anélkül hogy elolvastad volna a könyvet a filmbõl szinte semmit nem értesz.

Gondoltam, hogy ezt így a végén megjegyzed, de nem fogok nekiesni 7 kötetnyi könyvnek, ráadásul már régen kinõttem abból a korból, csupán a film miatt érdekel.

De akkor miért félnek Voldemorttól? Dumbledore bármikor leverhette volna...

A kiemelt mondatrészt nem értem, kérlek fogalmazd újra. :)

És akkor a lényeg, hogy Kis Pista is lehetne a kiváalsztott, Potter semmivel sem több egy tökéletesen áltagos fiúnál? (semmi különleges érzékenység a mágiára vagy vmi?) Az nekem nem teszi kiválasztottá ,hogy úgy él túl valamit, hogy közben vki az életét áldozza érte.

Link to comment
Share on other sites

adam1124

Gondoltam, hogy ezt így a végén megjegyzed, de nem fogok nekiesni 7 kötetnyi könyvnek, ráadásul már régen kinőttem abból a korból, csupán a film miatt érdekel.

De akkor miért félnek Voldemorttól? Dumbledore bármikor leverhette volna...

A kiemelt mondatrészt nem értem, kérlek fogalmazd újra. :)

És akkor a lényeg, hogy Kis Pista is lehetne a kiváalsztott, Potter semmivel sem több egy tökéletesen áltagos fiúnál? (semmi különleges érzékenység a mágiára vagy vmi?) Az nekem nem teszi kiválasztottá ,hogy úgy él túl valamit, hogy közben vki az életét áldozza érte.

Harry azért olyan félelmetes, mert Voldemort azzá tette azáltal, hogy kiválasztotta. Egyébként annyival több egy átlagos karakternél, hogy nemes lelkű, nem vágyik hatalomra és segítőkész. Ezek olyan erények, amiket Voldemort nem tud megérteni. Ami miatt még veszélyes a gyerek az az, hogy elképesztően bátor és ez a tulajdonsága hasznára válik sok esetben.

Voldemort hihetetlen hatalommal bír, de mivel nem tökéletes, nem ő a "legerősebb". Túlságosan be van szűkülve és ahogy föntebb említettem, sok dolog fontosságát egyszerűen nem képes felfogni. Viszont mint mágus, ugyan olyan erős, mint Dumbledore (ha nem erősebb).

Dumbledore-t viszont pont ellentétes tulajdonságai teszik naggyá. Széles látókörű, mágia minden ágához ért, értékeli az említett erényeket és meglehetősen bölcs/intelligens, emitt sokkal jobban tervez, mint Voldemort. Cserébe ugyan olyan hataloméhes, mint legfőbb ellenfele és sok esetben "gyáva" is (nem feltétlenül a hétköznapi értelemben vett gyávaság), ami miatt nem igazán tudja legyőzni Voldemortot.

Voldemorttol azért félnek, mert egy őrült pszichopata állat és mint olyan, veszedelmes. Legyen bármilyen erős Dumbledore, egy kiszámíthatatlan, elborult egyéniségtől (aki egyébként okos, csak elhamarkodottan dönt) mindenki fél.

Link to comment
Share on other sites

Plata

Gondoltam, hogy ezt így a végén megjegyzed, de nem fogok nekiesni 7 kötetnyi könyvnek, ráadásul már régen kinõttem abból a korból, csupán a film miatt érdekel.

De akkor miért félnek Voldemorttól? Dumbledore bármikor leverhette volna...

A kiemelt mondatrészt nem értem, kérlek fogalmazd újra. :)

És akkor a lényeg, hogy Kis Pista is lehetne a kiváalsztott, Potter semmivel sem több egy tökéletesen áltagos fiúnál? (semmi különleges érzékenység a mágiára vagy vmi?) Az nekem nem teszi kiválasztottá ,hogy úgy él túl valamit, hogy közben vki az életét áldozza érte.

Hóborc verse:Voldemort,Volt-de-holt a neved már!

Kis Potti, nagy Potti,tied a vár!

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Harry azért olyan félelmetes, mert Voldemort azzá tette azáltal, hogy kiválasztotta. Egyébként annyival több egy átlagos karakternél, hogy nemes lelkû, nem vágyik hatalomra és segítõkész. Ezek olyan erények, amiket Voldemort nem tud megérteni. Ami miatt még veszélyes a gyerek az az, hogy elképesztõen bátor és ez a tulajdonsága hasznára válik sok esetben.

Voldemort hihetetlen hatalommal bír, de mivel nem tökéletes, nem õ a "legerõsebb". Túlságosan be van szûkülve és ahogy föntebb említettem, sok dolog fontosságát egyszerûen nem képes felfogni. Viszont mint mágus, ugyan olyan erõs, mint Dumbledore (ha nem erõsebb).

Dumbledore-t viszont pont ellentétes tulajdonságai teszik naggyá. Széles látókörû, mágia minden ágához ért, értékeli az említett erényeket és meglehetõsen bölcs/intelligens, emitt sokkal jobban tervez, mint Voldemort. Cserébe ugyan olyan hataloméhes, mint legfõbb ellenfele és sok esetben "gyáva" is (nem feltétlenül a hétköznapi értelemben vett gyávaság), ami miatt nem igazán tudja legyõzni Voldemortot.

Voldemorttol azért félnek, mert egy õrült pszichopata állat és mint olyan, veszedelmes. Legyen bármilyen erõs Dumbledore, egy kiszámíthatatlan, elborult egyéniségtõl (aki egyébként okos, csak elhamarkodottan dönt) mindenki fél.

Köszönöm szépen, így már érthetõ. :) Mondjuk ez így kicsit gáz, hogy most kellett megtudnom, hogy Harry egy tök átlag gyerek. Igazából ez is adhatná a sava-borsát a sztorinak, csak így, hogy én végig azt hittem, hogy Potter k.urva erõs, csak még nem tud varázsolni, egy kicsit lehangoló.

Amúgy azért gondoltam, hogy erõs, mert az Azkabani fogolyban vagy melyik részben, amikor a Dementorokkal találkozik elõször ott ugye megcsinálja azt a Patrónust, ami nagyon nehéz és bonyolult varázslat(legalábbis nekem ez jött le), fõleg, ha olyan erõsre csinálják, hogy a Dementorokat elûzze és neki gyerek létére mégis sikerült. Plusz a mostani 7. részben is volt egy olyan jelenet, hogy amikor az elején menekülnek és Voldemort megtalálja Harryt, aki már félig kábult állapotban volt, aztán rálõ vmi kemény átkot és azt Harry kivédi (mint már emíltettem félig kábult volt, tehát kb. a force irányította a testét :D ), sõt Voldemort kezében szét is robban Lucius pálcája. Tehát nekem ez olyan fura, hogy egy tök átlag gyerek így megb.assza a jelenlegi világ egyik -vagyis Dumbledore halálával az egyetlen- legerõsebb varázslóját.

Link to comment
Share on other sites

Plata

Köszönöm szépen, így már érthetõ. :) Mondjuk ez így kicsit gáz, hogy most kellett megtudnom, hogy Harry egy tök átlag gyerek. Igazából ez is adhatná a sava-borsát a sztorinak, csak így, hogy én végig azt hittem, hogy Potter k.urva erõs, csak még nem tud varázsolni, egy kicsit lehangoló.

Amúgy azért gondoltam, hogy erõs, mert az Azkabani fogolyban vagy melyik részben, amikor a Dementorokkal találkozik elõször ott ugye megcsinálja azt a Patrónust, ami nagyon nehéz és bonyolult varázslat(legalábbis nekem ez jött le), fõleg, ha olyan erõsre csinálják, hogy a Dementorokat elûzze és neki gyerek létére mégis sikerült. Plusz a mostani 7. részben is volt egy olyan jelenet, hogy amikor az elején menekülnek és Voldemort megtalálja Harryt, aki már félig kábult állapotban volt, aztán rálõ vmi kemény átkot és azt Harry kivédi (mint már emíltettem félig kábult volt, tehát kb. a force irányította a testét :D ), sõt Voldemort kezében szét is robban Lucius pálcája. Tehát nekem ez olyan fura, hogy egy tök átlag gyerek így megb.assza a jelenlegi világ egyik -vagyis Dumbledore halálával az egyetlen- legerõsebb varázslóját.

Nos igen az a patrónus nagyon erõs volt és még nem is láttak ilyet,Lupin is meglepõdött rajta,mondta is hogy Harry az apját is túlszárnyalta.Azt a varázslatot nem Harry csinálta hanem a pálca.Ja és Voldemort halála után Harry és Ron arurorok lesznek,Kingsley az új miniszter kérésére.És folytatják a halálfalók levadászását.Míg Hermione visszamegy a suliba hogy befejezze és letegye a R.A.V.ASZ.-t.Ginny meg kviddics sztár lesz.

Link to comment
Share on other sites

adam1124

Míg Hermione visszamegy a suliba hogy befejezze és letegye a R.A.V.ASZ.-t.Ginny meg kviddics sztár lesz.

Ezt meg honnan vetted?

Leo88: Mondjuk igen, ebben igazad van. Harry-nek van még egy "képessége", az, hogy sötét varázslatok kivédésében átlagon felüli teljesítményt nyújt. Szóval b@szott nagy patrónusokat idézget meg és simán párbajozik bárkivel. Egyébként ez ahhoz kapcsolható szerintem, amit már korábban említettem, hogy nagyon bátor és nemes lelkű. Szóval igen, valamilyen szinten erős, csak még nem tud varázsolni. Ettől függetlenül továbbra is egy meglehetősen átlagos kamasz.

Link to comment
Share on other sites

Plata

Ezt meg honnan vetted?

Leo88: Mondjuk igen, ebben igazad van. Harry-nek van még egy "képessége", az, hogy sötét varázslatok kivédésében átlagon felüli teljesítményt nyújt. Szóval b@szott nagy patrónusokat idézget meg és simán párbajozik bárkivel. Egyébként ez ahhoz kapcsolható szerintem, amit már korábban említettem, hogy nagyon bátor és nemes lelkû. Szóval igen, valamilyen szinten erõs, csak még nem tud varázsolni. Ettõl függetlenül továbbra is egy meglehetõsen átlagos kamasz.

Harry Potter Lexikon. :P

Hermione:

After the battle and Voldemort’s death, Hermione found her parents and reversed her memory charm. Unlike Harry, Neville and Ron, she did not join Shacklebolt's Ministry right away. Hermione went back to Hogwarts so she could finish her schooling properly, and take her N.E.W.T.s (PC/JKR1).

At some point in the intervening years, Ron and Hermione married and had two children they named Rose (born c. 2006) and Hugo. Hermione was hired by the Ministry’s Department for the Regulation and Control of Magical Creatures where she played an important role in improving the quality of life for house-elves and other disenfranchised creatures. Later, she worked for Dept. of Magical Law Enforcement where she worked to put an end to pro-pureblood laws that had been so entrenched in Wizarding society.

Ron:

Following Voldemort’s defeat, Harry, Neville and Ron were recruited by Minister Shacklebolt to be Aurors, and seek out the remaining Death Eaters (Today1, PC/JKR1). Ron also helped George run the hugely successful Weasleys’ Wizard Wheezes shop (BLC). Sometime between 1998 and 2005, Ron married Hermione, with whom he had two children, Rose and Hugo (DH/e). And in the end, he got the fame he had desired ever since the Mirror of Erised showed him as Head Boy – and got his picture on a Chocolate Frog card (BLC).

Ginny:

After leaving Hogwarts, Ginny went on to play Quidditch professionally for the Holyhead Harpies, later retiring and settling down as a Quidditch senior editor for the Daily Prophet, which better allowed her to care for a family (BLC). Ginny and Harry have three children: James Sirius, Albus Severus, and Lily Luna, who made both their parents and their grandparents proud (DH/e, YL).

Harry:

Voldemort refused and tried once again to kill Harry. Harry cast a disarming charm and the Elder wand, recognizing its master, flew to him. Voldemort’s spell rebounded back on himself, and he was killed (DH35).

Harry married Ginny Weasley and they had three children; James, Albus Severus, and Lily (DH/e). Harry became an Auror at the age of 17 and eventually became head of the Auror Office in 2007 (BLC, JKR).

Remélem jól fordítottam. :D

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Ezt meg honnan vetted?

Leo88: Mondjuk igen, ebben igazad van. Harry-nek van még egy "képessége", az, hogy sötét varázslatok kivédésében átlagon felüli teljesítményt nyújt. Szóval b@szott nagy patrónusokat idézget meg és simán párbajozik bárkivel. Egyébként ez ahhoz kapcsolható szerintem, amit már korábban említettem, hogy nagyon bátor és nemes lelkû. Szóval igen, valamilyen szinten erõs, csak még nem tud varázsolni. Ettõl függetlenül továbbra is egy meglehetõsen átlagos kamasz.

Így már szimpatikusabb az egész. Mondjuk lehet nem jöttem volna ezekkel a kérdésekkel, ha elolvasom a könyvet, de nem is azért, mert akkor megkaptam volna alapból a válaszokat, csak lehet, hogy a filmben tûnik úgy/ vagy tüntetik fel úgy Harryt, mintha átlagon felüli képességekkel rendelkezne. Mert mondom, nekem eddig az egészbõl az jött le, hogy Hermione szépen megtanul mindent, jól is tud varázsolni, Potter meg kb. olyan szinten van, mint Ron (tehát nem igazán szorgalmas és ezért nem ismer még annyi varázslatot, meg ezért szerencsétlenkedik néha), de sokkal erõteljesebb minden varázslata még Hermionénél is.

De akkor még egy csavar és utolsó kérdés, csak még ezen elgondolkoztam :D : mondtad, hogy kb. egy szinten van Voldemort és Dumbledore. De most eszembe jutott, hogy Dumbledoré volt a világ legerõsebb pálcája (az egyik halál ereklye ugye, az õ sírjából veszi ki Voldemort), tehát ha így voltak egy szinten, akkor Voldemort lehet mégis erõsebb, nem? :D

Link to comment
Share on other sites

adam1124

Így már szimpatikusabb az egész. Mondjuk lehet nem jöttem volna ezekkel a kérdésekkel, ha elolvasom a könyvet, de nem is azért, mert akkor megkaptam volna alapból a válaszokat, csak lehet, hogy a filmben tűnik úgy/ vagy tüntetik fel úgy Harryt, mintha átlagon felüli képességekkel rendelkezne. Mert mondom, nekem eddig az egészből az jött le, hogy Hermione szépen megtanul mindent, jól is tud varázsolni, Potter meg kb. olyan szinten van, mint Ron (tehát nem igazán szorgalmas és ezért nem ismer még annyi varázslatot, meg ezért szerencsétlenkedik néha), de sokkal erőteljesebb minden varázslata még Hermionénél is.

De akkor még egy csavar és utolsó kérdés, csak még ezen elgondolkoztam :D : mondtad, hogy kb. egy szinten van Voldemort és Dumbledore. De most eszembe jutott, hogy Dumbledoré volt a világ legerősebb pálcája (az egyik halál ereklye ugye, az ő sírjából veszi ki Voldemort), tehát ha így voltak egy szinten, akkor Voldemort lehet mégis erősebb, nem? :D

Dumbledore nem alkalmas arra, hogy "uralkodó"/vezető szerepet töltsön be és mivel ezzel tisztában van, megszelídült a pálca az ő kezében. Nem arra használta, amire ki lett találva. Tehát tulajdonképpen szerintem úgy működött, mint egy átlagos pálca. Meg aztán hiába van egy erős pálcát, ha nem tudod normálisan használni, nem? Ahhoz kell tehetség, meg tudás is, ami Dumbldeore-ban alapból megvolt.

Egyébként szerintem jövőre a fináléban sok dolog le fog tisztulni számodra, ha addig nem olvasnád el a könyvet.

Viszont én azon a véleményen vagyok, hogy Grindelwald a legkúlabb, még ha nem is a "legerősebb". :D

(Bár ez a filmben nagyon nem jött le, amit sajnálok.)

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Dumbledore nem alkalmas arra, hogy "uralkodó"/vezetõ szerepet töltsön be és mivel ezzel tisztában van, megszelídült a pálca az õ kezében. Nem arra használta, amire ki lett találva. Tehát tulajdonképpen szerintem úgy mûködött, mint egy átlagos pálca. Meg aztán hiába van egy erõs pálcát, ha nem tudod normálisan használni, nem? Ahhoz kell tehetség, meg tudás is, ami Dumbldeore-ban alapból megvolt.

Egyébként szerintem jövõre a fináléban sok dolog le fog tisztulni számodra, ha addig nem olvasnád el a könyvet.

Viszont én azon a véleményen vagyok, hogy Grindelwald a legkúlabb, még ha nem is a "legerõsebb". :D

(Bár ez a filmben nagyon nem jött le, amit sajnálok.)

Ez igaz, de ha vki tehetségesebb, akkor mégerõsebb lesz a pálca is nála. Ez a két dolgo nem zárja ki egymást.

Õ ki és mit tud? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Plata

Ez igaz, de ha vki tehetségesebb, akkor mégerõsebb lesz a pálca is nála. Ez a két dolgo nem zárja ki egymást.

Õ ki és mit tud? :lol:

Grindelwald is sötét varázsló volt,Dumbledore barátja volt,együtt akarták ligázni a muglikat.De Dumbledore testvére meghalt amikor Grindelwald Dumbledore és Abeforth összeveszett.Nem tudni kinek az átka találta el.De ezután Grindelwald elmenekült az országból,és az egyik leghatalmasabb sötét varázsló lett amíg végül Dumbledore 1945-ben le nem gyõzte egy párbajban.Ezután a Nurmengardba zárták,amit eredetileg Grindelwald hozott létre hogy az ellenségeit oda zárja be.Tehát Dumledore legyõzte õt annak ellenére hogy nála volt a halál vesszõ.

Link to comment
Share on other sites

adam1124

Grindelwald is sötét varázsló volt,Dumbledore barátja volt,együtt akarták ligázni a muglikat.De Dumbledore testvére meghalt amikor Grindelwald Dumbledore és Abeforth összeveszett.Nem tudni kinek az átka találta el.De ezután Grindelwald elmenekült az országból,és az egyik leghatalmasabb sötét varázsló lett amíg végül Dumbledore 1945-ben le nem győzte egy párbajban.Ezután a Nurmengardba zárták,amit eredetileg Grindelwald hozott létre hogy az ellenségeit oda zárja be.Tehát Dumledore legyőzte őt annak ellenére hogy nála volt a halál vessző.

Spoiler! :D

Ámbár nem sok spoiler van benne, a kép összeáll a könyvben elejétől a végéig, filmben ez viszont nem jött össze, pedig elvileg kellett volna.

A filmben Grindelwald az az öreg csávesz, aki először fiatalként tűnik fel, ahogy az ablakon kiugrik a lopott pálcával. Később, már öregen egy sötét épületben (börtön) kuksol, majd Voldemort felkeresi és megtudakolja, hol van a pálca, aztán otthagyja tovább rohadni az öreget. Szerintem azt a jelenetet eléggé elrontották, mert Grindelwald egyből megmondja, hogy Dumbledore-nál fel lehet lelni a pálcát.

Ezzel szemben a könyvben, mikor Voldemort felkeresi, Grindelwald tagad mindent (lévén megbánta tetteit), nem fedi fel a pálca lelőhelyét (ezzel védve régi barátja, majd ellensége, Dumbledore emlékét, valamint megadja egy halottnak a tiszteletet) és félelem nélkül röhög Voldemort pofájába, aki végül haragra gerjed és megöli.

Szerintem marha nagy arc a csávó. Tulajdonképpen Voldemort elődjének lehet tekinteni, azzal a különbséggel, hogy képes volt megbánni tetteit. Viszont mekkora már, hogy teli torokból kiröhögi Voldemortot, a jelenlegi leghatalmasabb gonosztevőt, mikor az a pálcát keresi. :D

(Egyébként a nevetés a filmben is benne volt, de nem sikerült olyan hatásosra, meg hát az öreg se halt meg).

Link to comment
Share on other sites

Plata

Spoiler! :D

Ámbár nem sok spoiler van benne, a kép összeáll a könyvben elejétõl a végéig, filmben ez viszont nem jött össze, pedig elvileg kellett volna.

A filmben Grindelwald az az öreg csávesz, aki elõször fiatalként tûnik fel, ahogy az ablakon kiugrik a lopott pálcával. Késõbb, már öregen egy sötét épületben (börtön) kuksol, majd Voldemort felkeresi és megtudakolja, hol van a pálca, aztán otthagyja tovább rohadni az öreget. Szerintem azt a jelenetet eléggé elrontották, mert Grindelwald egybõl megmondja, hogy Dumbledore-nál fel lehet lelni a pálcát.

Ezzel szemben a könyvben, mikor Voldemort felkeresi, Grindelwald tagad mindent (lévén megbánta tetteit), nem fedi fel a pálca lelõhelyét (ezzel védve régi barátja, majd ellensége, Dumbledore emlékét, valamint megadja egy halottnak a tiszteletet) és félelem nélkül röhög Voldemort pofájába, aki végül haragra gerjed és megöli.

Szerintem marha nagy arc a csávó. Tulajdonképpen Voldemort elõdjének lehet tekinteni, azzal a különbséggel, hogy képes volt megbánni tetteit. Viszont mekkora már, hogy teli torokból kiröhögi Voldemortot, a jelenlegi leghatalmasabb gonosztevõt, mikor az a pálcát keresi. :D

(Egyébként a nevetés a filmben is benne volt, de nem sikerült olyan hatásosra, meg hát az öreg se halt meg).

Én nem bírom Grindelwaldot.Nem csak azért mert meleg,de aki a fiatal Grindelwaldot játssza olyan unszimpatikus nekem. B)

Link to comment
Share on other sites

adam1124

Én nem bírom Grindelwaldot.Nem csak azért mert meleg,de aki a fiatal Grindelwaldot játssza olyan unszimpatikus nekem. B)

Ki mondta, hogy meleg?

Link to comment
Share on other sites

Plata

Ki mondta, hogy meleg?

Omg,olvass utána.Akarom mondani nézz utána.Dumbledor is meleg volt. :blink:

Link to comment
Share on other sites

adam1124

Omg,olvass utána.Akarom mondani nézz utána.Dumbledor is meleg volt. :blink:

Grindelwald viszont nem.

Link to comment
Share on other sites

Plata

Grindelwald viszont nem.

Fogalmam sincs már hol olvastam,de ott azt írták emiatt voltak olyan jó barátok,nem azért mert mindketten zsenik voltak.És Dumbledore csak a legvégén volt hajlandó kiálni ellene,hosszú évekig halogatta hogy szembe szálljon vele.

Link to comment
Share on other sites

adam1124

Fogalmam sincs már hol olvastam,de ott azt írták emiatt voltak olyan jó barátok,nem azért mert mindketten zsenik voltak.És Dumbledore csak a legvégén volt hajlandó kiálni ellene,hosszú évekig halogatta hogy szembe szálljon vele.

"Az írónő azt nyilatkozta, hogy Dumbledore a barátságon kívül mást is érzett iránta: szerelmet. Rowling nyilatkozásából viszont nem derült ki, hogy Grindelwald is táplálta-e ezt az érzést Dumbledore felé." (forrás: Wikipedia)

Szerintem Grindelwald nem érzett iránta, csak barátságot, később meg, mikor rájött a hatalomvágy, már azt se.

Link to comment
Share on other sites

RogUluK

"Az írónõ azt nyilatkozta, hogy Dumbledore a barátságon kívül mást is érzett iránta: szerelmet. Rowling nyilatkozásából viszont nem derült ki, hogy Grindelwald is táplálta-e ezt az érzést Dumbledore felé." (forrás: Wikipedia)

Szerintem Grindelwald nem érzett iránta, csak barátságot, késõbb meg, mikor rájött a hatalomvágy, már azt se.

Lehet, hogy ezt nem kellett volna elolvasnom. ··

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...