Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mafia sorozat


wYth-NRG

Recommended Posts

VegaSHFOREVER

Egy újabb

a DLCrõl

ez a jeges kocsikázás nagyon jó lehet B) megfelelõ mennyiségûnek tûnik a lövöldözés a trailerben. Remélem a dlc-kben igyekeznek kevesebb felesleges kocsikázás/több real akció -t beletenni.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

ez a jeges kocsikázás nagyon jó lehet B) megfelelõ mennyiségûnek tûnik a lövöldözés a trailerben. Remélem a dlc-kben igyekeznek kevesebb felesleges kocsikázás/több real akció -t beletenni.

Már "beletették", mivel kijött xD

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Már "beletették", mivel kijött xD

jól van na :P

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

ez a jeges kocsikázás nagyon jó lehet B)

nekem is az tetszik nagyon.

Vajon a garászban és autók terén milyen elõrelépés lesz?

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Talán valami részletesebb tuningolási lehetõség. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Nem hiszem, hogy sokat változna

Belegondolva amúgy baromi hosszú és tartalmas játék lett volna, ha ezt mind egy egészként adják ki... tuti jönni fog még vmi 2. vh-s dlc, ami az alapban lett volna, stbstb. :\

Lett volna vagy 50 fejezetes :rolleyes:

Jah és nem utolsó sorban befejezhették volna......

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Talán valami részletesebb tuningolási lehetõség. :unsure:

majd megtudom, ugyanis szülinapomra meglepem vele magam ...

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ha minden jól megy holnap meglesz a Joe's Adventures DLC, Jimmi-vel úgyis 25% körül járok, bele is kéne húzzak :D

Link to comment
Share on other sites

Balee

Nem hiszem, hogy sokat változna

Belegondolva amúgy baromi hosszú és tartalmas játék lett volna, ha ezt mind egy egészként adják ki... tuti jönni fog még vmi 2. vh-s dlc, ami az alapban lett volna, stbstb. :\

Lett volna vagy 50 fejezetes :rolleyes:

Jah és nem utolsó sorban befejezhették volna......

Majd lesz tutira egy Ultimate vagy Complete Edition kiadás az összes DLC-vel, na azt fogom majd megvenni. :)

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Majd lesz tutira egy Ultimate vagy Complete Edition kiadás az összes DLC-vel, na azt fogom majd megvenni. :)

Nemártana már végre mert mai napig nem enged steamrõl vásárolni és különben is 1disken szeretném az össz dlc-t letudni nem egyesével 3-8€-ért...

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Nemártana már végre mert mai napig nem enged steamrõl vásárolni és különben is 1disken szeretném az össz dlc-t letudni nem egyesével 3-8€-ért...

Nem támogatja a kártyád? Milyen van? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Balee

Egész jó lett a Joe' Adventures, az elsõ küldi kuva hangulatos, van egy befagyott tó, rohadt jól néz ki. B)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Egész jó lett a Joe' Adventures, az elsõ küldi kuva hangulatos, van egy befagyott tó, rohadt jól néz ki. B)

Huh én még a Jimmi-t nyomom pedig már itt van a Joe's adv ...

Az jó ha jól sikerült.

Link to comment
Share on other sites

mio007

Örömmel olvasom, hogy ki jött a Joe's. Csak egy a baj, hogy új a gép és 100% hogy 1 kieg miatt nem rakom fel a mafia2-t, fõleg, hogy csak 5 játék van most a gépemen.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Örömmel olvasom, hogy ki jött a Joe's. Csak egy a baj, hogy új a gép és 100% hogy 1 kieg miatt nem rakom fel a mafia2-t, fõleg, hogy csak 5 játék van most a gépemen.

Elvileg egy új történetrészletet ad ...

Kivéáncsi leszek rá, a Jimmi-t tolom 85%-nál járok ha kész leszek leírom a véleményemet errõl a DLC-rõl

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Az uccsó küldivel el leszel egy ideig szerintem, én 3-4x próbálkoztam kb :D

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Nem támogatja a kártyád? Milyen van? :unsure:

User error volt, frankón rossz kártyalejáratot adtam elõször meg azt nem értettem mi a gond, de utána még gyanus is volt lehet ott pont azt kéne megadni. :)

Már 2napja megvettem de még mindig nem volt idõm vele tolni, talán ma éjjelfele.Jónak néz ki ez amennyit belenéztem(max 5perc :D ).

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Ez a Joe se egy nagy durranás. Az elsõ küldi baromi jó, de az utána lévõk...robbantsd fel, lopd el stb...sokkal többet vártam :D

És a játék szerint már 101%-nál tartok :DDDD

Link to comment
Share on other sites

Balee

Ja én is azt hittem végig ilyen jó lesz, elsõ küldi viszont baromi jó.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Na végigtolam a Jimm's vendettát.

Ennek a cuccnak alapból benne kellett volna lennie a mafia 2ben! Ad extrákat a játékhoz, de sajnos a hibákat nem javítja.

Végre van freeride és menteni is lehet benne, a napszakok folyamatosan változnak és az idõjárás is! AWESOME, a kibõvült tuning lehetõségekkel és festési opciókkal együtt!

Ez a része csillagos ötös a játéknak!

Van azonban pár dolog ami szvsz szarabb lett :

Pl csak egyszerre 1 autó lehet kinnt a garázsodból (az elõzõ azonnal a garázsodba teleportál) (meglehetett volna ezt úgyis csinálni h csak otthon mentésnél "teleportáljanak" vissza a kocsik.

Ha beteszed a garázsba a kocsid azonnal megjavul (és a benzin tankja is feltöltõdik, mondjuk ez jó mert ha kiürül a tank sehogy máshogy nem tudod elvinni a kúthoz). MIÉRT? Ezt most miért kellett? Így a szerelõ mûhelyt máris sokkal ritkábban használom! (már csak kocsi tuningolásmnál és egyebeknél van értelme, míg végigtoltam a játékot vagy 3-szor mentem be mert SOS javítás kellett).

Amikor bemész a szerelõmûhelybe a kocsid automatikusan lemosódik, még akkor is ha semmit se csinálsz hanem egybõl ki is mész. Autómosó és az értelme kilõve.

Ami viszont tetszik h egy idõ után az esõ tisztára mossa a kocsidat.

Alapvetõen a freeride rész kellemes, bár van pár apró bosszantó hiba :

1. A rendõrök. Hihetetlen Empire city micsoda rendõr állam, nem ritkán láttam olyat h 2 rendõrautó ment egymás mögött vagy szószerint hemzsegtek a rendõrök az utcán (nagyon kell is a megvesztegetési opció már). Semmit se tudsz kb csinálni, mert állandóan ott vannak, vagy ha nem akkor épp megjelenik egy. Akkor is tudnak rád "wanted" táblát rakni ha azonnal megölöd õket. ha 1 mp-re beülsz egy kocsiba az is "wanted" lesz ha ezt meglátják, és sose jön le róla hacsak nem viszed mûhelybe.

ha már itt tartunk a rendõrök néha oknélkül is elkezdenek üldözni (álltalában rögtön 4 csillaggal). Mégmeg azonnal le akarnak lõni! A játék végefelé jártam úgy h elémugrott egy galkogos, elcsaptam és akkor is azonnal leakartak lõni. Szép dolog h autóval elütök valakit és ezért is halálos ítélet jár (akkor is ha õ ugrott elém) de ráadásul a rendõrök ezt azonnal önbíráskodásból végre is hajtanák ...

2. A civilek idõnként minden különösebb oknélkül torpedóként repültek belém a kocsijukkal! Semmi fék vagy semmi, sõt volt h rádudáltam és mégjobban elémfordult (így én mentem neki hátulról).

Amikor átmegyek a városon 2-3 ilyen este is elõfordul mire átérek, és a motor lerobban. Persze minden esetnél azonnal megjelenik egy rendõr és azonnal én vagyok a hibás (szemben ütközésnél azt vettem észre h tök mindegy akár állhatok is akkor is engem akar megbünettni a rendõr)

A rendõrök ugyan lefizethetõek, de elég bosszantó h még a várost keresztbe vagy hosszába 1-szer megjárom akár 3-4szer is megállítanak! (vagy minimum akarnak van h meglógok mert nincs türelmem a lefizetési rendszer lassúságához van h kockáztatok hátha nem jön szembe egy másik)

3. egy helyen lehet venni nehéz fegyverzetet

4. a kajálásnak és ivásnak nem sok szerepe van

5. telefonfülkéknek mikor lesz már végre szerepük?

Na de a játékról még :

A küldetések alapvetõen kétféle csoportba sorolhatóak :

1. vagy el kell lopni egy autót : ez állt a közelbõl elhozni egy megjeölt autót, átvinni a város másik végébe és tökmindegy milyen állapotban leszállítani, jólfizetõ cucc, változatos járgányok, néha 1-1 gyenge story elem hozzá, senki ne várjon olyat mint pl Lucas Bertone küldetései a Mafia 1-ben (bár ezt néhol már nem is bántam). Vagy 4 autót nagylelküen enged a program megtartani. Tudom, én vagyok nyilván a fura, de addigra nekem már "civilben" lettek szereztve sokkal jobb kocsik, pl a super Charged Buicknál nekem már rég volt olyan, sõt még custom paintjob is volt rajta! (és azzal mentem pont megcsinálni a küldetést xD )

2. vagy pedig meg kell védeni valakit, vagy kinyírni valakit. Mindkét esetben a kínai néphadsereget teljes mértékben ránk zúdítják, sokszor elfogyni nem akaró ellenfél áradat, az is gyakori h a rendõrség is beszáll, persze többnyire nem a mi oldalunkon (egyszer volt mikor ládákat kellett összetörni h mellém álltak) így még velük is lehet hadakozni.

Aztán mikor megcsináltam a küldetést akkor még üldöztek hatalmas erõkkel.

A safe zone hálistennek akkor is meglátogatható ha a teljes rendõri kar üldözhetõ (ezt mondjuk eleinte nem tudtam és 1-1 5 perces küldi után képes voltam 40 percekig menekülgetni a városba közben X alakalommal kocsit cserélni meg átöltözni (sajna nem mindig elég ha ugye látják cseszheted).

Az utolsó 2-3 küldi kifejezetten tetszett! (bár pont ezeknél fordult elõ pont h küldi után nem várt kinnt hûséges autóm hanem egyszerûen eltûnt és majd otthon a garázsomban találkozhattam vele) Mondjuk nem tudom már mi lett volna velük, ha a bíró háza és környéke "unlocked" marad miután végigtoltuk a játékot ...

Egyébként jobbadára 2 autót használtam a játékban, egy alap piros T-Birdöt (tökéletes másolata annak amivel Tommy-t megölték az elsõ részben) és egy fekete 1949-es Mercury-t lángszínûre festve és super chargedre tuningolva.

Amúgy nagyon vacak, h csak párféle autó szaladgál az utakon... amúgy sincs sok autó a játékban, de ráadásul a vendettában ezeknek is jó fele - inkább 2/3-a - egyszerûen nem jár az utakon. Amikor a tanut kellett megvédeni volt 1949-es Cadillac, na mondomezt most elcsórom mert az utakon nincs. Volt kettõ is, és egyikbe se lehett bezsállni sehogy se. Ugyanez volt igaz a Chevyvel, ami szintén ott állt. De bezzeg 1941-es Cadillac limóval lehetett menni, mert az szembe jött folyton folyvást az utakon.

Szerencsére nincs évszám a játékban így bele tudom magam élni h 1955-ben járunk (így nem feltûnõek az autók), és már azzal is megbékültem h tengernyi Tucker Torpedo járkál az utakon :) (végülis így kéne lennie :) )

Még egy tipp, az idõ és a napszak befolyására : Ha a házadban mentesz X idõ eltelik. Több egymás utáni mentésnél látványosan változhat a napszak, és az idõjárás!

Összességében vegyesek az érzelmeim a játékkal kapcsolatban, amit egyrészt a már leírt hibák okoznak (ide sorolom azt is h a kocsik nagyrésze nem elérhetõ) mársézt a küldik lehetnének változatosabbak.

Szerencsére van újrajátszási lehetõség (mondjuk egyiknél se éreztem h hú de megkéne tennem) meg remek tuning lehetõségek.

Legalább ad egy jó (csak a kocsi hiányt tudnám feledni, meg leheten mondjuk néha tél is) freeride-ot.

Kiváncsi leszek a Joe's adventures-re.

Lord_KROK

Az uccsó küldivel el leszel egy ideig szerintem, én 3-4x próbálkoztam kb :D

nekem 2.-iknak sikerült. :) (hátsó bejárat rulz)

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Az utcai telefonokat már a demóban is lehetett használni, távolról le tudtad fizetni a rendőröket, ha épp kerestek, de nem üldöztek.

Amúgy nem tudni hogy lesz-e valamiféle gold (vagy hasonló) kiadás amiben minden benne van?

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Az utcai telefonokat már a demóban is lehetett használni, távolról le tudtad fizetni a rendőröket, ha épp kerestek, de nem üldöztek.

Kétszer végigvittem a játékot, de ebben a topicban mindig tanulok valami újat. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Kétszer végigvittem a játékot, de ebben a topicban mindig tanulok valami újat. :unsure:

Én csak a demóval játszottam sokat pedig ^_^. Sõt, ha jól emlékszem akkor búvóhelynek is megfelel ha üldöznek és le tudod rázni õket egy pillanatra, de ebben már nem vagyok biztos. A teljes khmm verzióban volt kipróbálva, és hát... amilyen hangulatos volt az elején, annyira unalmas, még mindig az elején. Valahol a raktárban untam meg amikor ládákat kellett pakolászni. Viszont DLC-kkel mindennel együtt szerintem megvenném, kell valami GTA típusú játék ami GTA4 (E4300-al bele se merek kezdeni), és ha jól gondolom a Mafia 2 lenne a legjobb választás. Igazam van? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Nemtom, nekem pont az olyan részek hozták meg a hangulatot, mint amikor pakolgattuk a ládákat. Valahol megvolt annak is a hangulata B)

Egy Complete kiadásban én is benne lennék, de szerintem még fognak jönni DLC-k.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Az utcai telefonokat már a demóban is lehetett használni, távolról le tudtad fizetni a rendõröket, ha épp kerestek, de nem üldöztek.

Na errõl még csak nem is hallottam. A teljes játékban kiirja h nicns szám amit hívhatnál ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...