Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Street Fighter Sorozat


Balee

Recommended Posts

SaltyDave

Csináld meg elõször a normál trialokat. :D

Kis segítség:

SF.com ikonnal még jó hogy kész vannak :D.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

LOL

Gyakorold be õket mert még kelleni fognak. Az alapoknál kezdjünk, aztán ha már jól mennek mehetsz át a hard trialokra.

Link to comment
Share on other sites

rexusmaximus

Karaktereket hogy lehet feloldni?

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Karaktereket hogy lehet feloldni?

Katt

LOL

Gyakorold be õket mert még kelleni fognak. Az alapoknál kezdjünk, aztán ha már jól mennek mehetsz át a hard trialokra.

Oké. HK Gekiro 1x sikerült, nagyon mennie kell :D. Amúgy setupokat gyakoroltam fõleg Wall Dive-okból... de van az az érzésem hogy ez nekem nagyon nem fog menni. Vagy játszok mantis-ban, vagy crane-ben, de a kettõ együtt nem megy (ld. második hard trial, mantis MP után crane LK -val fel kéne dobni és ennyi az egész, még se megy mert stílust kell váltani közben <_<). Az a baj hogy mindkettõben benne van ami nekem kéne ill. úgy érzem hogy a játékstílusomhoz illik, ha a kettõbõl lenne 1 stílus gyúrva de boldog lennék :').

Az újaknak ajánlom Vesper Arcade YouTube channel-jét, egy rakat hasznos tutorial van rajta.

Link to comment
Share on other sites

rexusmaximus

Már régóta kerestem ezt az oldalt, kösz :D

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Katt

Oké. HK Gekiro 1x sikerült, nagyon mennie kell :D. Amúgy setupokat gyakoroltam főleg Wall Dive-okból... de van az az érzésem hogy ez nekem nagyon nem fog menni. Vagy játszok mantis-ban, vagy crane-ben, de a kettő együtt nem megy (ld. második hard trial, mantis MP után crane LK -val fel kéne dobni és ennyi az egész, még se megy mert stílust kell váltani közben <_<). Az a baj hogy mindkettőben benne van ami nekem kéne ill. úgy érzem hogy a játékstílusomhoz illik, ha a kettőből lenne 1 stílus gyúrva de boldog lennék :').

Az újaknak ajánlom Vesper Arcade YouTube channel-jét, egy rakat hasznos tutorial van rajta.

Ezaz. Mindig Setupokat keresel, pedig neked a kombók kellenének most. :D

Amúgy meg annyi, hogy kombó közben mind a 8 gombot használod. Lényegében egy stílusban tolod.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Ez a Gen dolog nem tudom honnan jött :D A legutolsó karakter, akit én felvennék. Egyrészt, mert kikúúúrt nagy gimmick karakter, másrészt meg Superben gyakorlatilag kezdheted az újra tanulását a karinak, mert az összes használható kombóját elvették tõle. Az más kérdés, hogy néha elbohóckodok vele, de az egy dolog. Szal jah, izgalmas kombói vannak meg az is vicces, ahogy az ellenfelednek lövése sincs arról, hogy mi is történik vele, de amint rájön a dolgokra, kétszer olyan keményen kell vele küzdened.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Ha meg akarod tanulni, hogy kell footsiest játszani vedd fel a Dictatort.

Gen kombóit ugyanúgy meg lehet csinálni az SF4-ben mint az SSF4-ben, az egyetlen dolog ami a kombóknál változott az az infinite elvétele, meg voltak az egyébbek mint a jump arc változás, és a super meter build elvétele.

De az SSF4 kombók és az SF4 kombók Gennél ugyanazok.

Necnek problémái vannak mással is, és lehet hogy bisont is fel kéne vennie, de ha egy karaktert megtanulsz az hatással van a többiekre.

Én azért ismerem a játékot mert mindenkivel játszottam, az unokatesóm is azért jó, és ahoz, hogy mindenkivel legyen esélyünk mindenki ellen azért benne kellett lenni a dologban. :D

Bárkit adnál a kezünkbe tudnánk vele alapszinten játszani... Leszámítva Vipert.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Akikkel úgy ahogy meg vagyok (függetlenül a trial-ban elértektõl, ott Sagat és Rufus is Hard 5-ön áll) az Ryu, Bison, Guile, ill. Abel-t nagyon kedvelem csak nem tudok vele játszani, de a technikailag nagyon bejövõs. Guile -ra fekszem ha Vegával rossz napom van, általában eléggé... effektív. Gen-t tanulgatom most is, de kizárt hogy main vagy akár secondary szintre hozzam.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Ok Nec engedékeny leszek, de így neked keményebben kell dolgozni ugyanazért az eredményért. :D

Pickeld Rogot.

Nincenek igazi setupjai, de sokat kell dolgozni a linkjein.

Tanulhatsz vele egy kis lábmunkát, egy kis zoningot, egy adag kivitelezést, ráadásul neked is elérhetõ szinten.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Kezdők lehet jönni. :D

Segítek akinek kell, Moki is jön ő is, ide theory fighterek kellenek nem olyanok akik tudnak is játszani. :D

Bárkit várunk online.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Oni Akuma az wtf? Az anime movie-k (és pár rész a series-bõl) végignézése, illetve Wiki olvasgatása után mondom, hogy fogalmam sincs hogy ez milyen "állapota" Akuma-nak :o.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Oni Akuma az wtf? Az anime movie-k (és pár rész a series-bõl) végignézése, illetve Wiki olvasgatása után mondom, hogy fogalmam sincs hogy ez milyen "állapota" Akuma-nak :o.

Mugen állapot.

A név még nincs megerõsítve.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Mugen állapot.

Na most okosabb lettem, valóban :lol:. Fanmade skin megtetszett CAPCOM-éknak or what?

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Gyerekek, azért adjuk már meg egymásnak a tiszteletet, ha már ennyit beszélünk róla.

Engem aztán nem zavar, ha veszítek, mivel minden vereségbõl lehet tanulni valamit, de azt ne várja el senki tõlem, hogy jó pofát vágjak ahhoz, ha a másik tiszteletlen velem szemben. És most nem a tauntról beszélek, hanem arról, hogy a legutolsó online cheese technikával akartok gyõzelmet kicsikarni a másikból. Szal most játszani akarunk, jobbak akarunk lenni, vagy mindenáron össze szenvedni egy koszos online gyõzelmet?

Szal Necreon, én készen álltam arra, hogy játszunk, de úgy látszik te ezt nem így gondoltad. Szal ez a korai air throw majd földön throw mash nem méltó egyikünkhöz sem. Szal ha valaki belinkelne ide egy youtube videót, amin egy ember ezt csinálja, azt szabályosan kiröhögnénk. Ismétlem... engem nem az zavar, hogy veszítek, hanem az, hogy egy kalap alá veszel azokkal a szar szutyok online scrubokkal, akik ellen ezek bejönnek. Én nem vagyok hajlandó eszetlenül techet mashelni, mert egyrészt öli a játékot, másrészt meg olyan berögzüléseket alakít ki, ami hosszútávon rettentõ káros.

Én tisztellek és becsüllek Necreon, de azért mindennek megvan a határa.

Írtam egy üzenetet, hogy én így nem fogok játszani, majd kiléptem. Jelzem ez még így is több, mint az, amikor a múltkor se szó se beszéd meccs közepén droppoltál.

Szóval nekem semmi bajom, hogy Guile-al játszol, de könyörgöm, azért adjuk már meg a módját. Meg az nem kifogás, hogy "de hát bejön". Hol látsz ilyen magatartást a pályán olyan játékosoktól, akiket elismersz és professzionálisan játszanak? De már lassan két éve játszunk, had ne én mondjam már meg, hogy mi illik a játékunkhoz.

Annyi opciója van az embernek, amikor leérkezik a földre:

1.: back dash

2.: block

3.: kombó

4.: reversal

5.: semleges ugrás

6.: karakter specifikus throw tech ütés

7.: és legvégül tech

Miért nem használjuk? Persze, hogy könnyebb átdobást mashelni, mert azzal hála az online nak több opciót is le lehet takarni, mivel a blockot is megfogja, a tech néha nem jön ki, szal random bejöhet, vagy normálokat dobhat át. De most komolyan a lagra és az éter szeretetére fogunk támaszkodni? Szal ha nincs a karakterünknek DPje, akkor throw-t mashelünk? Hol marad a tudatosság? Hogy tanulunk így? Online bejön és nyerek... ennyi elég?

Szal nézzük Guile-t. BNB kombó... primitívebbnél is primitívebb:

Guggoló kisrúgás, guggoló kisütés (karaktertõl függõen még egy guggoló kisütés), guggoló közép ütés és vagy flash kick, vagy sonic boom. Jó sebzés, indíthatod crouch techbõl és egy 3 frames normállal indul.

Vagy c.Lp, c.Lp, Lp, Hp... szintén jó sebzés.

De ugye ezek link kombók, azokat meg gyakorolni kell... szal ez ki van csukva... inkább mash'n'cheese?

----------------

A másik meg:

Vegával nem jövök, mert Akuma bla bla bla. Szal van más opciód Akuma ellen, nem csak a hátra flip. Mondjuk blokkolás... backdash. Szal miért az a megoldás, hogy karaktert váltasz? A meccset meg hogyan fogod megtanulni? Akkor meg mi van, ha az ellenfél nyer, mert még nem ismered a meccset? Valaki nézi ezt szerintet, hogy ki ellen nyersz és mennyit? Valaki számon tartja? Nem... viszont hidd el, azt igen, ha mindig air throwal ugrasz a levegõbe, amikor az ellenfeled békésen guggol tõled fél pályányira.

----------------

De nem érdekel... leszarom most már. Ha ez így jó, akkor jó. Lehet, hogy én vagyok a scrub, mert átdobódok folyton és ennek így kell lennie. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy ma kikaptam 32-10-re egy fenomenális játékostól és amikor 10 meccset nyert egy huzamban, akkor se fordult meg a fejemben egy pillanatra se az a gondolat, hogy nem élvezem a játékot. De biztos, hogy bennem van a hiba.

Szal ennyi... ez úgy kikívánkozott. Vehetitek salty wall of textnek is, részben az is... de remélem, hogy végre célba ér az üzenet. Ne nyerni akarjatok, hanem jobbak lenni. Majd ráértek alázni, ha a kezetekben van a tudás xD

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Guile-al a legtöbb amit tenni tudok az egy target combo (egyelőre) ha netán rést találok a védelmeden. Biztonságosabb a földre küldeni egy dobással, hiszen ilyenkor én kerülök lépéselőnybe, ennyi az egész. Nem azért dobálok át Guile-al mert minden áron azt akarok, hanem mert egyszerűen itt tartok vele még, és mivel minden alkalommal működött az Akuma-d ellen, nem árt neked sem felkészülni.

Komolyan mondom szinte nekem sz@r érzés hogy olyasmit gondolsz a játék(om) mögé ami nincs, az utolsó dolog lenne ami eszembe jutna hogy tiszteletlen legyek az ellenféllel szemben. Guile valahogy... túl egyszerűnek látszik még az én szememben, a normalok összekötése közben pedig még nincs meg a charge, ezt trialban gyakorolnom. Az átdobást pedig nem mashelem (bár bevallom amikor írtad hogy szerinted igen, azért nyomogattam mindenre hogy lásd a különbséget :D), szimplán ha látom a lehetőséget, reflexből elnyomom. A levegőben pedig jobbat nem is tehetnék ha összeugrunk.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Szóval felém is ugráltál már átdobással. :lol:

Ha nem megy: Tanulj, fejlődj, vagy csinálj valamit, de tolj a játékba időt és verejtéket. Ha már karakterekkel nem akarsz megtanulni akkor legalább tanuld meg a kombókat, és használd őket. Ne csak cheap setupokra menj.

Most komolyan, mire kell az untechable knockdown? Persze Vegánál megértem a sok föld átdobást. A tech utáni táv ideális Vegának.

Hogy őszinte legyek az ellenfél akaratlanul is azt dogja érezni, hogy alábecsülöd. Avagy nincsen több sebzésre szükség ahoz, hogy legyőzd, és ha le is győzöd fel fogja húzni a tény, hogy csak átdobással verték meg.

Minden szabad a Street Fighterben. A játék csak nyertest és győztest ismer. De a játékodnak rosszat tesz ha csak átdobsz. Kiszámítható leszel, és szándékosan keveset sebzel egy ellenségen.

Olyan mint Guileal az a cheap setup. (Ami megjegyzem kiszámítható, unalmas és csak online működik.) Sonic boom:Sweep, Sonic Boom:Target kombo.

Ilyenkor eszel be reversalokat, vagy büntetik a sweeped. Én meg tudom counterelni a sonic boomot, és a counterem unblockable, Moki ki tud belőle teleportálni, vagy meg tud shoryukenezni.

De ha nincs szerencséd lehet, hogy a boom után beeszel egy LVL 2 focus attackot.

Vega is gyorsan mozog. Használd ki, sétálj nyugodtan előre és ne csak a CH-re támaszkodj, nem csak az az egy rúgásod/ütésed van.

Utcsó tipp: Csak akkor ugorj előre átdobással, ha látod, hogy a másik a levegőben van. Ofline ezért nagyon sok sebzést kapnál be.

A játék csak nyertest és győztest ismer.

Hupsz. :P

Hát igen ez már csak ilyen barátságos játék. :lol:

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Ilyenkor eszel be reversalokat, vagy büntetik a sweeped. Én meg tudom counterelni a sonic boomot, és a counterem unblockable, Moki ki tud belőle teleportálni, vagy meg tud shoryukenezni.

Minden szabad a Street Fighterben.

Hát igen ez már csak ilyen barátságos játék. :lol:

Na ezt kéne felfogni, nem kiverni a hisztit hogy "nem vagy méltó hogy ellenem játssz". Azt hiszem nem vagyok Ken shoryuken masher, de Moki lelkét érzékenyen érinti ha nem 10 hites kombóval büntetem, hanem átdobom amit amúgy techelhetne is.

Fel nem fogom hogy mit kell ennyit problémázni egy k1b4sz0tt egyszerű, többféle módon is büntethető, védhető stíluson. Talán mert egyszerűségében rejlik a szépsége, és még sem tudtok mit csinálni ellene. Egyszerűbb lehordani mint ellene megtanulni, és ha jól emlékszem ezt TI szoktátok mondani. Ott van a pofon egyszerű Guile-om (még csak wakeup flash kick sincs), mégse veritek, és én vagyok a paraszt. Hát elnézést, legközelebb KisTehén!kodom az 1 gombot Hondával és utána kötök egy rúgást hogy a fél HP-ját leszedjem az ellenfélnek akinek minden beugrását egy ex headbutt-al védem, vagy dettó ugyanezt Chun-al csak rúgás gombot használok, wakeupnál meg EX Bird-öt. Csinálgatom én mindezt, trialban. Viszont egyetlen olyan karakterrel nem játszom élesben aki ilyesmire képes lenne, és tudtommal 3-unk közül csak én nem. De én vagyok a tiszteletlen, mert meg merem dobni azt a khurva átdobást, ha alkalmam nyílik rá. Én kérek elnézést.

Érdekes módon amikor perfect lett a Gen vs Akuma meccs és szintén átdobásokkal operáltam, semmi nem volt.

"All is fair in love and war, and Street Fighter" EventHubs

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Na ezt kéne felfogni, nem kiverni a hisztit hogy "nem vagy méltó hogy ellenem játssz". Azt hiszem nem vagyok Ken shoryuken masher, de Moki lelkét érzékenyen érinti ha nem 10 hites kombóval büntetem, hanem átdobom amit amúgy techelhetne is.

"All is fair in love and war, and Street Fighter" EventHubs

Te is lásd, hogy online bekapni valamit, majd kikapni, nem azonos azzal, hogy offline kivédeni azt a valamit majd nyerni.

Én szeretek offline játszani, ezért is tudom mennyi a külömbség. Szinte semmi, leszámítva amikor nem masheled a reversalokat akkor nagy.

Persze lehet techelni, de te ettõl nem leszel jobb. Egyre stabilabban játszol, de viszont kombó, dmg téren semmit sem fejlõdtél azóta, hogy találkoztunk.

300 pont helyett 140-et választasz. Ez a játékodat is minõsíti. Adj annyit magadra, hogy megtanulod a karakteredet. Legalább ennyit tegyél meg.

Ismered a normaljait. Ismered a specialjait. Meg ismered a setupjait. Ezeket tudod is használni. De ennyi.

Lusta vagy bemenni a traningbe és naponta legalább fél órát rááldozni, hogy mindig menjen. Moki szerintem napokat gyakorolt egy egy kombót, én is... habár én nem annyira sokat mint moki... de én is. :D

Mégis mennyi idõt ülsz a traning mode-ban?

Mondod, hogy azért játszol így Guile-al mert még itt tartasz vele.

Mennyi ideje tartasz itt vele?

A játék kezdete óta charge karival játszol, mégse tudtad megtanulni, hogy kell normalok közben charge-olni. Mióta is van kint a játék?

Nec jó játékos vagy. Szinte tökéletesre fejleszted azt, amit teszel, de képtelen vagy megtanulni bármit ami türelmet igényel.

Egyáltalán azonis csodálkozok, hogy az FADC ment.

Jó vagy, engem is megversz, de légyszi legyél igényesebb és ne félj fejlõdni.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Tudnám hogyan? Bemegyek trainging-be, és? Vegával csinálgattam kombókat, tesztelgettem majdnem minden karakter mozdulatai ellen hogyan és mit reagáljak, ami trainging-be megoldható (ugye Gouken / Akuma ráugrás nem igazán, mert mire alá helyezkedem már rég nem a lényegre figyelek). De Guile-al mit csinálják, ahol én kezdeményezek? Az egy dolog hogy lehet hogy nem kéne nekem kezdeményezni, de inkább ez mint a flash kick egy tatsura, jumpinre, mindenre. Ez az, ötletem sincs rá. Szinte naponta újracsinálom a normal trial-jait, illetve hard-ból azt a 3-at ami megvan és a 4.-en a hajamat tépem olvasom eventhubs-on mit tud, az ott leírt kombókat gyakorolgatom, többet hova? Amúgy is egy egyszerű karakter. Úgy értem, nincsenek olyan kombói mint Chun-nak, 2-3 normal aztán passz.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Hát elõször is menjenek 10-bõl 10x a kombóid, tudd feltölteni a charge-ot, úgy hogy nincsen feltöltve a charge, 10bõl 10x egy kombó közben.

Ez a minimum. Elõre sétálsz, és utána belekombózol egy flashkickbe anélkül, hogy bármennyit is várnál. Ha már elõre akarsz sétálni.

Legalább rájösz, hogy a lowok is jók sok mindenre. :D

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Játék csak nyertest meg vesztest ismer... All is fair in love and war, and Street Fighter... tudjátok, hogy ez mire igaz? Kompetitív játékra. Vagy szerintetek mi már olyan szinten vagyunk, hogy csak eregessük az ilyen okosságokat? Akkor vigyétek ezt a throw abuse játékot a Club4Players-be és nézzük meg, hogy meddig juttok vele :D

Szal most komolyan, nem is lenne azzal bajom, hogy átdobás hátán átdobás, hanem azzal, hogy látod, hogy online ez bejön és kész... ennyi elég.

Nem tudom, szóval mert látod, hogy folyton átdobsz, akkor neked ez egyenlõ azzal, hogy "váó, ez egy killer taktika?" Meg se fordult a fejedben az, hogy mondjuk online vagyunk és én már tudom, hogy átdobni fogsz, viszont a DP parancs, teleport parancs varázslatos módon elvész az éterben? Ti ilyennel nem találkoztatok még soha, igaz? :D Szal arra teszed fel az életed 1/5-ét hogy "Jaj csak ne jöjjön ki a mozdulata"? Ez az All is fair in love, vagy in war része a mondásnak?

De igen, semmi jogom sincs számon kérni azt, hogy ki hogyan játszik egy karakterrel, így nem is teszem azt, fõleg ha sikeres.

És természetesen én is egyet értek azzal Sylianderrel, hogy jó játékos vagy. Nem is állt szándékomban elhitetni veled azt, hogy nem vagy az. Ha így érezted volna, akkor itt kérek tõled elnézést. Szimplán csak tényleg szarul esik, hogy ott van benned a potencia és ilyenekre vesztegeted el, mint a korai középrúgások. De én is bepánikolok néha, te is... barátok között játszunk, minden oké, sok minden belefér. Szóval azt akarom, hogy jobb légy, akár hatványozottan jobb, mint én... de ha elváltod a karaktereket, meg erõlteted ezt az átdobás dolgot, akkor tényleg megsértve érzem magam, mert tudom, hogy milyen szinten vagy.

Szal amit ki akarok nyögni az az, hogy úgy éreztem, mintha nem adnál bele mindent, amikor játszunk. Nah... ennyi. Ezért szenvedtem 2 wall of text kommentet. X)

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Részemrõl a tanulság: Guile kukába, és szenvedek az Akumád ellen Vegával amíg nem megy B).

(majd 0-5 -nél váltok Guile-ra lolz)

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Azt nem mondtam, hogy dobd a kukába... csak ha tetszik a karakter és élvezed vele a játékot, akkor feküdj rá és nyomjad.

Link to comment
Share on other sites

dwnfall

Csak hogy én is hozzászóljak :

<<<<]DRÁMA[>>>>

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...